Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ulubione miejsce boćków to Doziny


Doziny, fot. nadesłane

Sprzedam Piec


Zaczyna się czas powrotów  powszechnie lubianych bocianów do gniazd, które opuściły jesienią. Chyba największym skupiskiem gniazd bocianich w naszym powiecie mogą pochwalić się Doziny. Znajduje się tam bowiem kilkanaście gniazd bocianich, dość blisko siebie zlokalizowanych. Nie przeszkadza to jednak ptakom bezbłędnie trafić do tego swojego, które opuściły jesienią.

Niedawno pojawiły się tu pierwsze boćki. Jeden stoi na świeżo przygotowanym kole i zaczyna budować gniazdo, drugi zadomowił się na już zbudowanym, ale też widać, że naprawia je cały czas. To kolejne oznaki, że dla wiosny nie ma już alternatywy.

red.

fot. czytelnik

Zobacz także…

Bociany lubią Doziny

Wojtek ten jest najśmielszy, ale jest i Zdzisio i inni. Boćkami opiekuję się bo lubię

Pierwsze wiosenne flirty w parku

To już pewne. Będziemy mieć wiosnę

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Toja
Toja
3 lata temu

Najbardziej ulubione miejsce bocianów to Krajewo. Tam jest ich od wiosny do jesieni około 100. Nie maja gniazd, śpią na sosnach a pożywiają się blisko wysypiska śmieci. Najpiękniejszy jest widok jak wieczorem lecą wszystkie do lasu na odpoczynek.

kot
kot
3 lata temu

Są już pierwsze boćki, jeszcze wędrują niezdecydowane po wolnych gniazdach, jeszcze budują te nowe, przygotowane przez energetyków.Podobno pierwsi przylatują panowie, i czekają na gnieździe na partnerkę.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x