Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Tomasz Gralewicz Jerzy Rakowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Pierwsze wiosenne flirty w parku


Już niedługo będziemy mieć kalendarzową wiosnę, a zimowe wspomnienia szybko topnieją w promieniach ciepłego marcowego słonka. Tymczasem w przyrodzie wiosna nabiera rozpędu. Przyleciały już dzikie gęsi i żurawie. Czekamy jeszcze na bociany – „polskich emigrantów” z ciepłych krajów.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W mławskim parku też już wiosenne nastroje. Zazieleniły się krzewy. Dodatnie temperatury i słoneczne dni sprawiły, że ożywił się parkowy plac zabaw. W ostatnich dniach w alejkach królują niepodzielnie gołębie. Ci, którzy dysponują wolnym czasem godzinami mogą oglądać sobie zabawne scenki harców i zalecanek w wykonaniu tych lubianych w Mławie ptaków. Samce stroszą pióra, drepcą, gruchają i pieszczotliwie zaczepiają nieśmiałe samiczki. Spłoszone odfruwają, by za chwilę sytuacja powtarzała się już w innym miejscu.

Zaryzykować można tezę, że obserwacja takich zachowań, to dla ludzi takie wdzięczne preludium, zanim nastanie maj – miesiąc zakochanych.

red.

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500