Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pierwsze wiosenne flirty w parku


Już niedługo będziemy mieć kalendarzową wiosnę, a zimowe wspomnienia szybko topnieją w promieniach ciepłego marcowego słonka. Tymczasem w przyrodzie wiosna nabiera rozpędu. Przyleciały już dzikie gęsi i żurawie. Czekamy jeszcze na bociany – „polskich emigrantów” z ciepłych krajów.


W mławskim parku też już wiosenne nastroje. Zazieleniły się krzewy. Dodatnie temperatury i słoneczne dni sprawiły, że ożywił się parkowy plac zabaw. W ostatnich dniach w alejkach królują niepodzielnie gołębie. Ci, którzy dysponują wolnym czasem godzinami mogą oglądać sobie zabawne scenki harców i zalecanek w wykonaniu tych lubianych w Mławie ptaków. Samce stroszą pióra, drepcą, gruchają i pieszczotliwie zaczepiają nieśmiałe samiczki. Spłoszone odfruwają, by za chwilę sytuacja powtarzała się już w innym miejscu.

Zaryzykować można tezę, że obserwacja takich zachowań, to dla ludzi takie wdzięczne preludium, zanim nastanie maj – miesiąc zakochanych.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x