Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kończą się pouczenia – sypią się mandaty za nieprzestrzeganie nowych przepisów


fot. Z. Stonoga FB

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Policja zapowiada bardziej zdecydowane egzekwowanie nowych przepisów sanitarnych. Doświadczył tego wczoraj na ulicy Spichrzowej jeden z mieszkańców Mławy. Został na miejscu ukarany pięciusetzłotowym mandatem za naruszenie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 roku dotyczącego ograniczenia określonego sposobu przemieszczania się.

Takie działania prowadzą również policjanci w sąsiednich miastach. Np. według danych policji płońskiej w pierwszym dni obowiązywania zaostrzonych przepisów funkcjonariusze sporządzili 6 wniosków do sądu o ukaranie.

Rząd od kilkunastu dni wprowadza kolejne restrykcje mające przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa. Od wczoraj możemy opuszczać domy tylko pojedynczo i musimy zachowywać odstęp dwóch metrów od innych pieszych. Osoby niepełnoletnie nie mogą same wychodzić na ulicę.

Osoby nieprzestrzegające tych zasad karane będą mandatem z art. 54 kw –  „Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”.

Nie ma czasu na pobłażanie. Oczywiście osoby z siatkami zakupów, czy jadące do pracy nie mają się czego obawiać. Ale już sytuacja, gdy np. jesteśmy 20 km od miejsca zamieszkania, 50 km od miejsca pracy, a jeszcze to miejsce nie będzie na trasie przejazdu praca-dom, to te osoby muszą się liczyć z surowymi konsekwencjami. Będziemy kierować wnioski o ukaranie do sądu – informuje rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka.

red.

Zobacz także…

Czy przestrzegamy bezpiecznej odległości i zakazu zgromadzeń? Jest kilkanaście wniosków o ukaranie

Kolejki ustawiają się przed sklepami. Policja sprawdza przestrzeganie nowych przepisów [zobacz foto]

Nie ma „godzin dla seniorów” na stacjach benzynowych. Przegląd techniczny nadal obowiązkowy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Inny
Inny
1 rok temu

Moim zdaniem okazany powyżej blankiet mandatu jest do podważenia w sądzie. Powodem odwołania jest niewłasciwa podstawa prawna. Art 54 kw mówi o przepisach w randze ustawy a w okazanym mandacie policjant przytacza Rozporzadzenie MZ. Rozporządzenie jest aktem prawnym nizszej rangi i nie może być użyty jako podstawa prawna ukarania tej osoby.

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu
Reply to  Inny

Podstawą prawna; przytoczyć proszę sobie co mówi i pisze Bodnar. Rzeczywiście mandaty, kary są niezgodne z prawem. Inna kwestia jest łamanie zakazu kwarantanny. Tutaj jest zgodność z przepisami.

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu

Większość siedzi w domu, ale jak widzę wokół rodzinne obiadki z dziećmi i wnukami to mnie ponosi.
Emeryt na dorobku, podworzący ludzi do pracy, żona pracująca na poczcie, zapraszają na obiad dzieci z wnukami. Jak tak ma wyglądać akcja „zostań w domu” to nie wyobrażam sobie co będzie dwa tyg.po świętach.
Należałoby się wlepić porządny mandat i może wtedy by się nauczył jeden z drugim.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Czytelnik

Czytelnik==no tak nie zaprosili cię na obiad, i masz zal az musiales to opisać, jak tak cie nosi, to zwolnij, poczekaj moze jak przeczytają ten twój post, to na drugi raz Cię zaproszą—BĄDŹ !!!

Elo
Elo
1 rok temu

Nie przyjmować bezprawnych mandatów. Wszystko wygracie w sądzie

Zazula
Zazula
1 rok temu
Reply to  Elo

Ale przegracie przed śmiercią. I na co wtedy wygrana przed sądem. Ludzie myślcie, to nie boli. Wiele osób starszych, chorych może nie uporać się z wirusem. Dla nich to śmiertelne zagrożenie. Nikt nie wie, czy nie jest na coś chory. Po co to kozaczenie. Bądźmy odpowiedzialni.

Mlawiak2
Mlawiak2
1 rok temu
Reply to  Elo

Otóż to. Nieznajomość prawa szkodzi. Wystarczy posłuchać mądrych ludzi nawet w tej oglupiajacej tv.

Myszka
Myszka
1 rok temu

Zakazy wprowadzone przez rząd są wprowadzone bezprawnie,niezgodnie z konstytucją.Rzad nie wprowadzi stanu wyjatkowego a tylko wtedy można zakazywać.Wiec kary które nakładają,ludzie mogą zaskarżyć ich w sądzie.Rzad nie przestrzega konstytucji,po trupach do celu chcą dojść,wybory im w glowie nie zdrowie i życie ludzkie.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Myszka

Jasne, przecież ta wasza super-kandydatka, Pani Wpadka, już zdążyła ogłosić, że „konstytucja jest ważniejsza niż życie”.

Proponuję w ogóle, zamiast robić testy na SARS-CoV-2 robić testy z konstytucji.

Konstytucja jest dobra na wszystko!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

Wasz kandydat za to głosi, że jak ludzie chodzą do sklepów i nie mają z tym problemów, to mogą również iść na wybory.
Hemi, czy ty naprawdę nie widzisz różnicy między zakupem chleba a wyborami?
Czy ty naprawdę jesteś aż tak bardzo ograniczony?
Niedobrze się robi jak się czyta te twoje komentarze.
Duda miał już więcej wpadek niż imć Komorowski. Kidawa nie jest kandydatką wszystkich przeciwników poczynać waszej bandy.

Jan
Jan
1 rok temu

Ciekawe za co otrzymał ten mandat.

Endek
Endek
1 rok temu

Nie wszędzie jeszcze tak jest . Mimo rozporządzenia i masy informacji na ten temat wystarczy przejechać się po terenie powiatu mławskiego. Można zaobserwować jak nadal, niektórzy bagatelizują sobie sytuację.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x