Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kolejki ustawiają się przed sklepami. Policja sprawdza przestrzeganie nowych przepisów [zobacz foto]


Sprawdziliśmy jak mławianie stosują się do nowych, obowiązujących od 1 kwietnia rygorów sanitarnych.  Zgodnie z zasadami wprowadzonymi we wtorek przez rząd, do sklepu – zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego, a także do każdego lokalu usługowego – mogą wejść maksymalnie 3 osoby do jednej kasy, a przy wejściu należy założyć rękawiczki.


Sklepy najczęściej radzą sobie w praktyce z nową zasadą dopuszczalnej liczby klientów, przez wystawianie wyliczonej liczby koszyków czy wózków, w zależności od liczby kas. Można chyba już stwierdzić, że na ogół stosujemy się do ustalonych reguł. W kolejce przed sklepem zachowujemy odstępy, używamy też rękawiczek ochronnych, wiele osób używa też maseczek na twarz.

Problematyczne są jednak „godziny dla seniorów”. Mieliśmy od czytelników sygnały, że młodsze osoby nie przestrzegały tego nakazu i przychodziły na zakupy w porze zarezerwowanej wyłącznie dla osób w wieku 65+.

W okolicy wszystkich praktycznie większych sklepów dało się zauważyć obecność policyjnych patroli, które „miały oko” na przestrzeganie zasad.

Może warto tu zaapelować tylko, abyśmy wyrzucali jednorazowe, foliowe rękawiczki tylko do przeznaczonych na to koszy, wiele z nich unosiły już wczoraj po ulicach podmuchy wiatru.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
4 lata temu

Byłam mile zaskoczona dziś w Intermarche. Przed wejściem stał pan z ochrony i pryskał płynem wózki po każdym kliencie, pilnował wchodzących, by używali płynu i rękawiczek. Też jedna , starsza pani jeszcze nie zrozumiała sytuacji komentując ,, co to ja trędowata jestem”. Nikt nie wie niestety czy jest zakażony czy będzie , więc nie dopuśćmy do złego i oby wszystkie sklepy brały przykład ze sklepu o którym piszę.

Zatroskana
Zatroskana
4 lata temu

Tylko ciekawe jak brak rękawiczek kto zapłaci mandat ja czy właściciel sklepu???

Bogdan
Bogdan
4 lata temu

Dzisiaj w kolejce przed Kauflandem seniorzy praktycznie wchodzili sobie na plecy. Na zwróconą uwagę dziarska seniorka użyła bardzo bogatego słownictwa, chwytając mnie za ręce aby przejąć wózek, który odprowadzałem

get
get
4 lata temu

zabrakło chleba na wolne kupiłem dwa w folii plus bagietkę a że piątunio ćwiartkę do herbatki ,kasjerka jedna do drugiej zobacz-no ,panie z Grzebskiego -biedry miejcie pretęnsje do portugalskiego właściciela że karze wam pracować , życie się toczy,były rękawiczki ,maseczka,wiem że stres ,ala to wasz problem ja mam swoje,

okas
okas
4 lata temu

UM jest zamknięty, w jaki sposób zapłacić za śmieci, czy będą dostępne jakieś druki?

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  okas

No niestety wygląda na to że przerażeni dostojnicy zabarykadowali się w urzędach i niema tam komu przygotować choćby druk, dowód wpłaty w formie PDF i udostępnić go online.

Didi
Didi
4 lata temu

Na ostatnim zdjęciu widać jak dbają o czystość i higienę. Syf przy wejściu na zewnątrz niedługo sam wyjdzie.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x