Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie ma „godzin dla seniorów” na stacjach benzynowych. Przegląd techniczny nadal obowiązkowy


Nieco nieporozumień z wprowadzeniem „godzin dla seniorów” wystąpiło w handlu. Rząd skorygował wydane przepisy, uściślając np. zasady korzystania ze stacji paliw. Tak jak w pierwotnej wersji rozporządzenia nie ma prolongaty w terminach wykonywania przeglądów technicznych pojazdów.

Według uściślonych przepisów nie ma godzin dla seniorów i wszyscy mogą tankować niezależnie od godziny. Pamiętać jednak trzeba o zasadzie trzech osób na stanowisko kasowe, jeżeli budynek stacji jest dostępny dla kierowców.

Według rekomendacji Polskiej Izby Paliw Płynnych proponuje się prowadzenie sprzedaży przez okienko stacji. Zaleca się także, aby klienci dotykając dystrybutorów, a nawet używając szczotki do mycia szyb korzystali z jednorazowych rękawiczek foliowych dostępnych na stacjach. Kierowcom tankującym LPG samodzielnie zaleca się używanie własnych rękawic ochronnych, te foliowe bowiem nie chronią przed odmrożeniem w razie wycieku gazu.

Obowiązkowe pozostają terminy wykonania przeglądów technicznych pojazdów. Nie obowiązują tu „godziny dla seniorów”, jednak Ministerstwo Infrastruktury wydało kilka zaleceń dotyczących funkcjonowania Stacji Kontroli Pojazdów w związku z korona wirusem.

Należą do nich m.in. zasada nie oczekiwania kierowcy na terenie stacji na swoją  kolejkę, nie wysiadania z pojazdu w czasie badania, oraz gdy to możliwe dokonywanie wpłat bezgotówkowych.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x