Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Studniówka w KLO


Swój maturalny bal tegoroczni maturzyści Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęli dostojnym polonezem, wirującym walcem, a potem już szaloną belgijką i innymi tańcami, a zabawa trwała do białego rana.


Jan Maria Jackowski
Reklama

1 lutego br. w sali weselnej w Iłowie dziewiętnastu trzecioklasistów KLO rozpoczęło odliczanie 100 dni do matury polonezem Mikołaja Ogińskiego „Pożegnanie ojczyzny”. Jak co roku, ten niezwykły taniec przygotował Marek Szpakut, przyjaciel szkoły. W imieniu maturzystów Julia Kobylińska i Jakub Rakowski dziękowali dyrektorowi, wychowawczyni Joannie Czapskiej, nauczycielom i rodzicom za wieloletni trud włożony w kształcenie i wychowanie, za poświęcenie i wyrozumiałość.

Dyrektor Jacek Dusza przypominając tradycję, sens i znaczenia studniówkowego balu zachęcał uczniów do porzucenia resztek beztroski i jeszcze większego wysiłku w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości. Dedykował im przykład Dawida Kubackiego, polskiego skoczka narciarskiego oaz Stefana Kardynała Wyszyńskiego jako godny wzór do naśladowania w przedmaturalnych zmaganiach.

Licznie zebrani rodzice ustami Małgorzaty i Mariusza Leszczyńskich wyrazili nadzieję na szczęśliwy rezultat matury. Ofiarowali szkole niezwykły obraz pędzla Zdzisława Kruszyńskiego, znanego mławskiego artysty, przedstawiający niezapomnianą scenę homagium, jakie składał prymas Wyszyński Janowi Pawłowi II w dniu uroczystego rozpoczęcia papieskiego pontyfikatu 22 października 1978 r.

Potem były już tylko walce i inne tańce, studniówkowy tort, kabaretowe popisy uczniów, belgijka w wykonaniu maturzystów i szaleńcza zabawa do białego rana.

autor: KLO

Foto, video: Gegol Komur

 

R E K L A M A

Studniówka `2020

1 lutego 2020, Iłowo

Opublikowany przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Mławie Poniedziałek, 3 lutego 2020


Zobacz także:

Studniówka  w „Ekonomiku”. Zobacz fotorelację

Studniówka w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie

Niepowtarzalny bal maturalny radzanowskich maturzystów

Studniówka ZSnr 1. Jest czas na pracę, ale i zabawę [zobacz foto i video relację]

Strzegowscy maturzyści zatańczyli poloneza z różami

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kontrola
Kontrola
3 lata temu

Jakiś pajac z dolarem na szyi.. czy to na pewno zdjęcia z tej imprezy??

KOMORNIK
KOMORNIK
3 lata temu
Reply to  Kontrola

Myślę, że na tym polega część nieoficjalna balu maturalnego dla MŁODYCH. Pan z dolarem to polecany DJ, który zapewnił niezapomniane chwile maturzystom i pozwolił wykorzystać ostatnie chwile beztroski przed przygotowaniami do matury. Polecam wyjąć przysłowiowy kij z d*py. Pozdrawiam 😉

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x