Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

61-letnia mieszkanka Mławy zatrzymana z kontrabandą


fot. KPP Mława


Mławscy policjanci z referatu przestępczości gospodarczej i korupcji, ponownie ujawnili nielegalną kontrabandę wartą ponad 12 tysięcy zł. Zatrzymali 61-letnią kobietę, która posiadała wyroby bez wymaganej przepisami akcyzy. Grozi jej wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

W piątek 29 czerwca funkcjonariusze referatu przestępczości gospodarczej i korupcji ustalili, że mieszkanka Mławy posiada, jak również handluje papierosami bez wymaganej przepisami akcyzy.

W wyniku podjętych w tej sprawnie czynności informację potwierdzono i ujawniono w miejscu zamieszkania kobiety ponad 12 tys. sztuk pojedynczych papierosów i ponad 6 kg krajanki tytoniu. Łączna wartość zabezpieczonych wyrobów tytoniowych wyniosła z tytułu akcyzy ponad 10 tyś. zł., natomiast z tytułu podatku VAT ponad 2 tyś. zł.

Nielegalne wyroby zostały zabezpieczone, a sprawcy odpowiedzą za przestępstwo karno-skarbowe. Zgodnie z art. 65 Kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego (…) podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik/KPP Mława

fot. KPP Mława


Zobacz także…

Trzech mieszkańców pow. mławskiego trafiło do aresztu

Ponad 65 tys. sztuk papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej u mieszkańca gm. Szreńsk

Gm. Radzanów. Ujawniono plantację marihuany o wartości ponad 210 tysięcy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Eryk
Eryk
3 lata temu

O ja pier….e to za takie rzeczy babcie łapać, co to okupacja czy wolny kraj?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x