Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uszkodzona pompa na Starym Rynku


Wandalizm w samym centrum miasta. W upalne dni nie można już napić się lub ochłodzić rąk wodą z miejskiej pompy. Zainstalowana nieopodal parkanu kościoła pw. Św. Trójcy żeliwna, stylizowana na przedwojenną  pompa jest uszkodzona.  Ułamane zostało solidne, odlewane ramię, którego podniesienie lub opuszczenie otwierało bądź zamykało wypływ wody. Miejmy nadzieję, że uda się ustalić sprawcę czy sprawców  wandalizmu, gdyż centrum miasta objęte jest monitoringiem wizyjnym.


Żeliwny, ponad dwumetrowy odlew pompy miasto zamawiało w Gnieźnie. Pompa stylizowana jest na dawniej powszechnie używane pompy dźwigniowe i ozdobiona herbem Mławy. Jej umiejscowienie nawiązuje do jednej ze studni wykopanych  po pożarze ponad 80 domów na ulicy Warszawskiej w sierpniu 1776. Pompa wodna widnieje na fotografiach naszego miasta z okresu międzywojennego. Punkt czerpania wody w bezpośrednim sąsiedztwie kościelnego parkanu jest zaznaczony także na planie pomiarowym ratusza i kościoła z 1925 r. Pompa została zlikwidowana prawdopodobnie  w 1937 r.,  gdy na Starym Rynku ułożono wodociąg. Na Starym Rynku ponownie została zainstalowana w dniu 22 marca 2016 r.

JK


Zobacz także…

„Dobra wiadomość dla pszczół”

Zabytkowy park w Mławie zmienia swoje oblicze

Ekologiczna kosiarka przydałaby się też w naszym mieście

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec od urodzenia
Mieszkaniec od urodzenia
5 lata temu

Uszkodzenie mienia powinien ponieść sprawca jeżeli takowy się znajdzie to jest pewne ! A jeżeli chodzi o ” mławskie bydło” , w każdym mieście znajdują się huligani i wandale ! Mława nie jest jakas „13 dzielnica” którą trzeba odgradzać od społeczeństwa !!! Musimy dbać o swoje i nie bać się reagować ! Zgadzam się że Policja powinna skrupulatniej podchodzić do osób popełniających wykroczenia czy przestępstwa !

Troglo
Troglo
5 lata temu

Pijane ukraince

Observer
Observer
5 lata temu
Reply to  Troglo

Widziałeś kto zrobił? bo jak nie widziałeś to nie oczerniaj, a jak widziałeś, to zgłoś policji.
A może Ty to zrobiłeś, a teraz szukasz kogo wrobić? – hę?

Nie
Nie
5 lata temu

Więcej całodobowych monopolowych, kebabow i delikatnego traktowania przez „zła” policję która tlucze ludzi na interwencjach i „złośliwie” pisze mandaty a napewno w Mławie będzie lepiej i bezpieczniej się żyło… Ludzie obudźcie się wreszcie. Mława w nocy i w sumie w dzień także to nie jest fajne i bezpieczne miasto. Pełno bydła chodzi po ulicach i nie ma komu zrobić z tym porządku. A Rada Miasta ma zagwozdke od kilku miesięcy czy nie wprowadzić zakazu sprzedaży alkoholu po 22. Pompę z pewnością uszkodził trzeźwy i nie agresywny mieszkaniec naszego miasta w biały dzień…

mławianka
mławianka
5 lata temu

„Przed bydłem”niestety trzeba grodzić wysokie płoty.Niektórzy dziwią się ,że ogrodzili park.Pokazowo ukarać solidnie to może inaczej będą się zachowywać.

Anonimowo X
Anonimowo X
5 lata temu
Reply to  mławianka

Zgadzam sie z Panią, że w Mławie yego BYDŁA nie brakuje, i dlatego takie rzeczy trzeba nazywac po imieniu.

inka
inka
5 lata temu

ten co uszkodził powinien sam z własnej kieszeni naprawić szkodę, jak nie ma to matka z ojcem, babka z dziadkiem, za błędy się odpowiada nieraz wychowawcze też , szkoda gadać

Dawido
Dawido
5 lata temu

Mławiaki to zwykłe chamy i prostaki gdzie nie pojadą to trzodę robią a później się dziwimy a jeszcze teraz te bezstresowe wychowanie rurkowate ciotki będzie jeszcze gorzej za parę lat więc trzeba się przyzwyczaić.

normal
normal
5 lata temu
Reply to  Dawido

A Ty z Mławy nie jesteś – jestem tego pewien. Tak więc u Ciebie też są chamy i to w podobnym procencie. Pamiętaj o tym jak będziesz następnym razem komentował.

Anonimowo X
Anonimowo X
5 lata temu
Reply to  normal

Aleś ty madry,kombinujesz,jak koń pod górę, komentuje i jestem z Mławy, czy to ma znaczyć, ze jestem taki sam cham i idiota jak ten baran ktory to zrobil.Zlapac takiego chama i przywiązywać go do tej pompy, i niech za karę po stoi to moze mu się odechce robić takie numery.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

Dziś o 9.00 jest uroczyste otwarcie skweru, och przepraszam: placu zabaw na Wólce, dlaczego nie ma info?

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Czy \żby władza bała się licznego przybycia mieszkańców Wólki i nie ogłosiła tego wcześniej?
Dopiero wczoraj pojawiło się info o tym wydarzeniu, tak po prostu z dnia na dzień – widać że władza się nie cieszy tym ani odrobinę. Odwala pańszczyznę dla gawiedzi, której i tak tam nie będzie, bo:
dzień powszedni
godzina poranna w sumie.
Panie burmistrzu tak nie traktuje się swojego elektoratu, o elektorat trzeba dbać i go pielęgnować, a Pan dba o niego w takim samym stopniu jak o rośliny w parku czy o te pszczoły.

Anonimek
Anonimek
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Dokładnie. Dopiero wczoraj URząd Miasta opublikował zaproszenie na swojej stronie. Zaciekawionym polecam lekturę:
http://www.mlawa.pl/artykul/serdecznie-zapraszamy-na-otwarcie-skweru-przy-ul-dworcowej

anonimowo
anonimowo
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

A Ksiadz DZIEKAN BĘDZIE Z KROPIDŁEM.??? dla Pana Burmistrza, są ważniejsze rośliny w parku i pszczoły., a dba o to tylko na pokaz.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

To tam monitoringu nie ma? – no coś podobnego.
W takim razie trzeba pompę ogrodzić tak jak swego czasu ogrodzona była fontanna w parku.

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x