Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Medale, odznaki dla zasłużonych. Legitymacje dla nowych


Pierwsza w historii wizyta w powiecie mławskim prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniaka-Kamysza związana była przede wszystkim z inauguracją kampanii wyborczej do samorządów. Przy tej jednak okazji niektórzy działacze tej formacji zostali wyróżnieni Medalem za Zasługi dla Ruchu Ludowego im. Wincentego Witosa i Złotymi Koniczynkami. Niemal czterdziestu nowych członków, którzy zdecydowali się wstąpić w szeregi partii otrzymało z rąk prezesa Kosiniaka – Kamysza legitymacje partyjne.


Medal za Zasługi dla Ruchu Ludowego im. Wincentego Witosa przyznawany jest przez Naczelny Komitet Wykonawczy PSL za długoletnią aktywną działalność w organizacjach politycznych i społecznych ruchu ludowego, za osiągnięcia w umacnianiu jakości i rozwoju tego ruchu i szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej w instytucjach związanych z Ruchem Ludowym, wsią i rolnictwem.

Na spotkaniu w dniu 13 czerwca br. w świetlicy wiejskiej w Zdrojach medal otrzymali: Henryk Antczak, Wiesław Boczkowski i Jerzy Ciesielski.

Również dwóch działaczy lokalnych struktur, Marcin Kłobucki i Marek Linkowski otrzymało Złote Koniczynki. To odznaczenie przyznawane jest działaczom PSL za szczególne i ważne osiągnięcia w działalności politycznej, w pracy zawodowej i społecznej, samorządowej oraz kulturowo – oświatowej dla ruchu ludowego, wsi i rolnictwa.

Spotkanie z prezesem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, któremu towarzyszył poseł Piotr Zgorzelski było okazją do dyskusji nie tylko o samorządowym programie wyborczym Stronnictwa, ale też o bieżących problemach kraju i inicjatywach i pomysłach rozwiązań, które wypracował PSL.

JK

Zobacz także…

PSL ma już kandydata na burmistrza. Jest kandydat do sejmiku i kandydaci na wójtów

 

Minister środowiska Henryk Kowalczyk oko w oko z problemami powiatu mławskiego

Marek Kiełbiński kandydatem PiS na burmistrza

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
40 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu

Ja uważam, że zarówno w gminach jak i mieście potrzebne jest przewietrzenie stołków. Postawmy na młodą siłę, ciechanów postawił i nie żałuje. Nie ma ludzi niezastąpionych

Patryk
Patryk
5 lata temu

No proszę, i co teraz Ci wszyscy krzyczący, że Codziennik do portal PiS-owski? Pewnie teraz zaczną krzyczeć, że to portal PSL-owski… he he. A jak SLD wystawi kandydata na burmistrz i Codziennik to opisze, to będzie krzyczeć, że to portal SLD-owski? 🙂 🙂 🙂

asa
asa
5 lata temu
Reply to  Patryk

to jest portal antykowalewski 🙂

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  asa

Jesli piszesz taki post to zadaj sobie sam najpierw pytanie dlaczego je nam postawiles , odpowiedz zmajdziesz na tym portalu. Kowalewski przez te 12 lat a zwlaszcza te ostatnie 4lata, na krytykę swych działań swą ignorancją i arogancja wobec mlawian myslacych inaczej, po prostu sobie sowicie zapracowal, powinieneś wiedzieć że to nie ADMIN, pisze te opinie wtych postach tylko my mieszkańcy, ktorym takie dzialania się nie podobają.

Radek
Radek
5 lata temu
Reply to  asa

Nie sądzę, bo jeśli coś pozytywnego dzieje się w mieście, to też jest o tym pisane. Ale jeśli się krytykuje Kowalewskiego czy ratusz – to oni nie znoszą nawet cienia krytyki. I na tę krytykę reagują moim zdaniem histerycznie, niewspółmiernie do tej krytyki. Albo chwalisz burmistrza i ratusz albo jesteś atakowany. Tak ja to widzę. Jeśli chodzi o mławskie media, to taka moja obserwacja.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Patryk

Przestań pokazywać swe mądrości, portal nie powinien być ani Pisowski, ani Peeselowski, ani Sldowski, ani PO. Powinien byc daleki od tego aby nie być niczyim stronnikiem, i nie powinien nikogo faworyzowac, tym bardziej że opinie, o dzialaniach mlawskich partyjek tworzymy My odwiedzajacy ten portal, a portal tworzy nam tylko warunki do tej dyskusji, zamieszczając teksty z życia naszego miasta .Ja nie muszę pisac anonimowo, a piszę dlatego ze r gdybym napisal pod nazwiskiem, to zaraz ci nawiedzeni przypuscili by na mie zmasowany atak. I tylko dlatego pozwolę sobie zostac incognito. A tych atakow nawet na bezimienne pisanie już sporo doświadczyłem.

Nie dla PSL
Nie dla PSL
5 lata temu

Dziękujemy za tę relację. Wiemy kogo nie wybierać. Towarzystwo wzajemnej adoracji. Mam nadzieje, że marszałek się zmieni, bo to, jak rozdziela z myślą o kolegach z PSL pieniądze na projekty, to skandal. Jak PiS dojdzie do władzy to wszystko dokładnie sprawdzi. Wierzę, że tylko ta partia może zaprowadzić porządek. Dość układów!

seniorka
seniorka
5 lata temu
Reply to  Nie dla PSL

Towarzystwo Wzajemnej Adoracji to obecnie działa w ratuszu i nie dba o miasto i jego mieszkańców, a więc trzeba je zmienić – doskonale wiemy kogo nie wybierać.

Seniorka
Seniorka
5 lata temu
Reply to  seniorka

Obiektywnie trzeba stwierdzić, że tyle, ile zrobiono w Mławie za Kowalewskiego nikomu, także z PSL-u (np. pan Antczak był burmistrzem), nie udało sią nawet w małej części zrobić. Mamy w końcu komunikację miejską, mamy ładny park i potańcówki oraz koncerty co tydzień, mamy nowy dom kultury, przedszkola za darmo, mamy porządek i kwiaty. Mława jest piękna. Mówią to wszyscy, którzy do mnie przyjeżdżają, a muszę przyznać, że nie zawsze tak mówili. Dla mnie obecny burmistrz jest gwarantem rzetelności i dalszego rozwoju miasta. To człowiek, którego mogę być pewna. I wiem, że dla niego mieszkańcy i miasto są na prawdę ważne. Jeśli mamy dowody na jego dobre działanie dla miasta, to po co zmieniać takiego człowieka? Życzę powodzenia burmistrzowi Kowalewskiemu.
Ps. I uprzedzam, że pan burmistrz nigdy nie pocałował mnie w rękę, ale jest zawsze kulturalny i na poziomie

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lata temu
Reply to  Seniorka

Jest coś, co Antczak zrobił dla miasta. Ale nie wiem czy bylo to dobre, sami oceńcie. Sprzedał wysypisko prywaciarzowi, który potem startował z tej samej partii w wyborach. Z tej co pokazują na zdjęciach. Mnie się to dobrze nie kojarzy.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Cz wszyscy muszą być tacy materjalisci jak Antczak, dajmy mu już spokój za chwilę odejdzie na emeryturę, osiadzie w swej posiadlosci i dlatego na jego miejsce przychodzą inni , między innymi Burchacki.O wysypisku i jego nabywcy to fakt, ale w tamtym czasie Antczak miał taki zarząd ktory mu klrpal wszystkie jego pomysly, między innymi pomnik przy Ratuszu, i fontannę w parku, za jego wladzy, sprzedano także res.Kurant, gdzie hucznie otworzono salon samochodowy. Zasługą bylego Burmistrza, a później Skarbnika, jest takzee to że przy ul.Kopernika wybudowano kościół. Tak z mych informacji wynika że w tamtym czasie modne były t.z.Herbatki u Dziekana. A wiec oceniajcie!!!!

USIASIUSIA
USIASIUSIA
5 lata temu
Reply to  Anonimowo

To wynika ze dwóch panów z Mławy zrobiło niezły biznes??

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  USIASIUSIA

Oczywiscie ze tak za noeo wybranej rady przydała by się taka MALA KOMISJA ŚLEDCZA, zlozona z nowo wybranych Radnych w mlawskim samorzadzie, aby te ws,ystkie sprawy ktore pojawiają się na tym portalu i nie tylko dokladnie przestudiowac tamten okres działań mlawskiego samorzadu. Do tego trzeba bedzie odwagi nowego Burmistrza i nowych Radnych , a wtedy możemy się dowiedzieć wiele ciekawych spraw, może dowiemy się jak było z tą decyzją ze nie powstał wiadukt na przejezdzie Kosciuszki.

hehehe
hehehe
5 lata temu
Reply to  Anonimowo

I czy jest tunel między ratuszem a estradą w parku, czy też nie ma go

anonimowo x
anonimowo x
5 lata temu
Reply to  hehehe

i czy czasami na głowę nie upadłeś, i nie podpowiadaj takich rozwiązań bo jeszcze Władze podejmą się jego realizacji, i z twoich żartów, stworzą dla swych działań zadania do wykonania w przyszłej Kadencji. A incjatorem zajmie się komisja, i wtedy będziesz miał problem, dowcipnisiu.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  USIASIUSIA

To takie dziwne przecież w Mławie tylko się interesy robi, a żeby to wyglądało ladnie to realizuje się to w ramach PARTNERSTWA PUBLICZNO PRYWATNEGO. no i o co chodzi???

Piotr
Piotr
5 lata temu
Reply to  Seniorka

Tu się wypowiedziała Seniorka tego miasta. Teraz niech powie jaką przyszłość ma młodzież tego miasta? jak jest z pracą ? gdzie emeryci blokują etat młodym, nie ma firm nie ma konkurencji jest tylko LG które płaci najniższą krajową.

seniorka
seniorka
5 lata temu
Reply to  Piotr

Piotrze, taki z Ciebie fa…pa? czy baba płacząca. Weź się człowieku w garść i weź swoje życie w swoje ręce póki jesteś młody. Musisz pracować w LG? Załóż własną firmę albo wyjedź z Mławy, jak tu nie widzisz dla siebie perspektyw. Nie musisz trzymać się kiecki mamusi.

jaa
jaa
5 lata temu
Reply to  seniorka

Właśnie większość młodych i wykształconych ludzi stąd ucieka, bo jakie maja tu perspektywy? Praca w urzędzie? Ha jak sie nie ma znajomości to i dobrej pracy brak! No ale z racji wąskiego horyzontu myślenia gratuluje podejścia :). Człowiek myslacy nie poleca wyjazdu, a szuka sposobu by młodzi ludzie tu zostawali i zapewniali rozwój. Ale w sumie po co? Skoro sa seniorzy, którzy planują żyć wiecznie ;]

Anonimowo X
Anonimowo X
5 lata temu
Reply to  seniorka

No i proszę znalazl się doradca, seniorka bezpłatnie udzieli wam porady.Ciekawe jakich porad udzieliła swym dzieciom, a moze wnukom, też im zalecala, wyjazd i zalozenie firmy. Gdyby mlodzi ludzie mieli zastosowac się do Pani rad, to kiepsko by na tym wyszli.

seniorka
seniorka
5 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Moje dzieci dobrze wyszły na moich radach 🙂
Niestety przy takich perspektywach jakie stworzyły władze miasta, nie mając znajomości, po zdobyciu porządnego wykształcenia, opuściły rodzinne miasto i nie zamierzają tu wrócić, chyba że w odwiedziny do rodziny. Syn nawet przebąkuje o rozpoczęciu własnej działalności, mimo dobrych zarobków.
Nie ma co zasypiać gruszek w popiele. Trzeba brać sprawy w swoje ręce.
Powodzenia młodzi gniewni.

Patryk
Patryk
5 lata temu
Reply to  Seniorka

Ty niby seniorka, na jakim stanowisku pracujesz w ratuszu? PR?

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Patryk

To nie wiesz ta niby seniorka, to rzecznik Ratusza, Pani Grzywacz, ktora na portalu, prezentuje sier pod wieloma nickami.,no ale cóż za to jej płacą.

anonimowo1
anonimowo1
5 lata temu
Reply to  Anonimowo

Jeśli wszyscy są tutaj anonimowi (przynajmniej tak im się wydaje) to nie rzucaj nazwiskami (p. rzecznik) bo to jest bez sensu albo sam się ujawnij Anonimowo i wtedy podyskutuj.
Czyli wszyscy którzy coś pozytywnego napiszą o miescie czy obecnej władzy to są z ratusza , to jest dopiero obiektywizm

Anonimowo X
Anonimowo X
5 lata temu
Reply to  anonimowo1

To blad ze wydaje im się ze są anonimowi, nastepny obrońca z Ratusza. Przeciesz wasze pisanie czuc na odległość, nie nie wszyscy ktorzy piszą w obronie Ratusza i jego ekipy sa z Ratusza, są i tacy tak jak jedna z Seniorek, ktora wysmarowala taka laurke dla Burmistrza, aż nie do wiary. (wymoderowano) podaje że w Ciechanowie rusza sezon kąpielowy a w Mlawie. ???????? Zalew nie czynny czekaja na instrukcję

seniorka
seniorka
5 lata temu
Reply to  Seniorka

Och… ach… Seniorko współczuję tak wąskich horyzontów, kwiatki to dla Ciebie wszystko – to przykre.
Ile miejski park pochłonął niepotrzebnie kasy? bo wszystko jest robione metodą prób i błędów, zamiast najpierw zagłębić się dobrze w temat i zrobić coś dobrze? ile wydano na kasztanowce naszych pieniędzy niepotrzebnie? ile wydano na bukszpany niepotrzebnie? – jak zaczęły usychać trzeba było od razu sprawdzić co jest przyczyną anie nasadzać nowe, nie podlewa się bukszpanów od góry, nie tnie się ich tak radykalnie jak były cięte, nie tnie się jak na dworze są temperatury ujemne.
Ile pieniędzy poszło na różne projekty, których zachciewa się co rusz burmistrzowi?
Jak będzie wyglądał teren wokół handlowca po rewitalizacji zaczętej od d…py strony? gdzie handlowiec nie remontowany od chwili budowy, a sklepiki wokół także obskurne i chodniki oraz schody przy nich koślawe i zniszczone. Jak to wszystko będzie wyglądać?
Na tę rewitalizację powinny być pozyskane środki, ale po co się starać? wszak możemy się zadłużać (obligacje) i spłacać wysokie odsetki.
A PPP? poczekaj trochę Seniorko, jak za wodę i ścieki zaczniesz płacić krocie.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Seniorka

Szanowna Pani, pochwaly obecnego Wlodarza mają się nijak do rzeczywistości, tym bardziej że wychwala Pani sprawy czy też imprezy, ktore w Pani wieku dają na starosc jakąś rozrywkę a najwazniejsze ze gra muzyka jest zabawa, i od czasu do czasu Pan Burmistrz ,na rączkę seniorki złoży pocałunek.Ale to nie jest tak nie dziwię się Pani gosciom ktorzy przyjeżdżają w odwiedziny z okolicznych gmin, gdzie z okien w swej wiosce widzą piaszczysto drogę, jakiś strumyk pola i las. Dlatego jak się wyrwa do Mławy, to nie mogą się nadziwić jak tu pięknie jeżdżą autobusy, sa imprezy, piekne sklepy, JEDNYM SŁOWEM ŻYĆ NIE UMIERAĆ. Niestety to nie tak, a co powiedzą młodzi, którzy uciekają w świat, aby jak najdalej od Mławy, dla nich nie ma tu przyszłości, chyba że wrócą tu na staroscr powiekszajac grono emerytów.Niech Pani przestanie, słuchać doradców, zwlaszcza tych z okolicznych ambon parafialnych.Czyżby Dziekan już dal wskazówki na kogo głosować.????

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
5 lata temu
Reply to  Seniorka

Kobieto majaczysz
Nie mamy komunikacji wynajmujemy zdezelowane autobusy za 1 000000 zł
W parku wlasnie usunieta rosliny ktore uschły w niejasnych okolicznosciach za jak szacuje 200000 zl nowy dom kultury z zewnatrz a i gabinety i skandal z pi janą dyrektorka która mimo zarzutów pełniła funkcję gdzie ten porzadek rozp…. Ulice i walajace sie smieci zdewastowane kosze i kwiatki sadzone za naszą kase bo poprzednie uschły przedszkola wszedzie sa za darmo
No i zostały tylko. Potancowki

Anonimowo X
Anonimowo X
5 lata temu

Ta kobieta tego nie dostrzega, bo tak się przyzwyczaiła do tego bałaganu, ze uważa ten stan ktory opisałes że tak musi być, i wedlug niej jest pieknie.

Czytelnik
Czytelnik
5 lata temu
Reply to  Seniorka

Potancówki to impreza którą zorganizowało i zapoczatkowalo po kilkudziesieciu latach – 2 lata temu Stowarzyszenie Aktywny Senior. Jesli to nazywamy rzetelnością to ja współczuję myślenia

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  seniorka

I to jest prawidłowa ocena dzialan, tej mlawskiej Wladzy, pod kierownictwem Kowalewskiego, BRAWO SENIOR!!!

jaa
jaa
5 lata temu
Reply to  seniorka

A w Starostwie nie działa? Taki sam folwark w Starostwie jaki i w Ratuszu! Obie władze powinny byc wymienione (wiem w Starostwie to nie taka łatwa sprawa…)

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  jaa

Ja też wiem , Radnych w Starostwie, w wiekszosci wybierają moeszkancy powiatu, a jednak mlawianie też sie zalapali. Wybitny nauczyciel z L.O ,czy kombatant z Solidarności, były Skarbnik miasta. Warto zadać pytanie mieszkancom pow.mlawskiego? Czy naprawdę nie macie innych przedstawicieli.

Klapa
Klapa
5 lata temu
Reply to  Nie dla PSL

Jak PIS dojdzie do władzy samorządowej to zamiast dawać pieniądze na drogi będzie przekazywać więcej kasy na Ojca R. w Toruniu. Na smog w Krakowie nie było to i na drogi mławskie nie będzie. Chroń nas Boże!

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Klapa

Dobrze prawisz za chwile Cię będą minusowac, ale przedewszystkim słać będą daninę na Nowogrodzko, a jeśli wódz pozwoli, to i do ojca Tadeusza.To nie Bóg ma nas chronić tylko my sami, po to mamy wybory, aby nie zglupiec po raz drugi, i zacząć zmieniać, zaczynajac od samorządów, a kończąc na Sejmie, w ktorym winniśmy zmienic tych, marszałków, ktorzy za młodu coś tam wachali i zazywali.

pacze
pacze
5 lata temu
Reply to  Nie dla PSL

kazda partia to towarzystwo wzajemnej adoracji no moze wyjątek stanowi lokalny PiS kotry nawet miedzy soba sie zwalcza 😀

Aro
Aro
5 lata temu

Kolejnych młodych 40 nowych członków szuka pracy? Ciąg dalszy programu rodzina na swoim

anonimowo
anonimowo
5 lata temu
Reply to  Aro

Jak tak bardzo ci to przeszkadza, to załóż swoją rodzinę, i też będziesz miał okazję szukać pracy.

Aro
Aro
5 lata temu
Reply to  anonimowo

Oho czyżby anonimowo załapało się do tej rodzinnej 40. Ciekawe ilu z.tych 40 to ludzie pracujący na roli a ile to zwykli karierowicze którzy liczą, na ciepłe posadki. Mam przykrą wiadomość, chyba sejmiku nie weźmiecie a wtedy znajdziecie miejsca dla bezrobotnych w Urzędach Pracy, które tak namiętnie tworzycie może jakoś beznadziejny kurs sobie zrobicie itp. Pozdrawiam serdecznie

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Aro

Znalem w Mlawie takiego osobnika, ktory swego czasu też korzystał z przywilejów takiej politycznej rodziny, tylko teraz jak go spotkam , to mówi że mu to bokiem wyszlo.

40
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x