Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
meblolux

PSL ma już kandydata na burmistrza. Jest kandydat do sejmiku i kandydaci na wójtów


PSL jako pierwsza w powiecie formacja odkrywa wyborcze karty. Karty najważniejsze, ale jeszcze nie wszystkie. Wczorajsze spotkanie z prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysławem Kosiniakiem – Kamyszem, które odbyło się w świetlicy wiejskiej w Zdrojach,  było jednocześnie konwencją wyborczą. Padły nazwiska kandydata do sejmiku, na burmistrza Mławy i wójtów w gminach naszego powiatu.

Słoneczne ogrody Mława

Szef powiatowych struktur PSL starosta Włodzimierz Wojnarowski wybierając kandydatów postawił zarówno na doświadczenie, jak i na świeżość oraz młodość.

Kandydatem do sejmiku województwa mazowieckiego  został Konrad Wojnarowski, młody lecz doświadczony i znany na naszym terenie działacz, który ubiegał się już o miejsce zarówno w sejmie, jak i sejmiku.

Po raz pierwszy w historii naszego powiatu PSL pod własnym szyldem wystawia kandydata na burmistrza. Jest nim Marcin Burchacki, członek zarządu powiatu, były szef Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, a obecnie sekretarz miasta, bliski współpracownik  prezydenta Ciechanowa Krzysztofa Kosińskiego.

O stanowisko wójta w gminie Dzierzgowo z ramienia PSL ubiegać się będzie Marzena Nagucka, polonistka, nauczycielka w ZS nr 1 w Mławie. To jak na razie jedyna kobieta wśród tego grona kandydatów do najważniejszych stanowisk w województwie, mieście i gminach.

Nie ma niespodzianek w gminach Szydłowo, Stupsk i Szreńsk. Tu o reelekcję ubiegać się będą dotychczasowi ich włodarze: Wiesław Boczkowski, Jacek Świderski i Marek Nitczyński.

W gminie Wieczfnia Kościelna, kandydatem na wójta jest Mariusz Gębala, pracownik tamtejszego urzędu gminy, wiceprzewodniczący rady powiatu mławskiego, który ma zastąpić dotychczasowego wójta Jana Wareckiego, który przechodzi na emeryturę. Jan Warecki, podobnie zresztą jak i Henryk Antczak ubiegać się będzie o mandat radnego powiatowego.

PSL wystawi też kandydata na wójta gminy Lipowiec Kościelny. Jest nim Ryszard Karpiński, lokalny przedsiębiorca.

Na razie PSL nie przedstawił kandydatów, którzy mieliby ubiegać się o funkcje wójtów w gminach Strzegowo, Wiśniewo i Radzanów.

– Mamy jeszcze czas, jeszcze się zastanawiamy. Dzisiaj też nie wszyscy kandydaci na radnych będą wymienieni, ale na pewno wszystkie listy będą zapełnione, mamy wiele zacnych osób. To samorządowcy, ale też nauczyciele, lekarze – podsumował szef powiatowych struktur PSL Włodzimierz Wojnarowski.

– Drużyna kandydatów do samorządów jest bardzo dobra. Konrad, jesteś twarzą młodego PSL, jesteś bardzo dobry i wygrasz te wybory! A Mława zasługuje na dobrego gospodarza dla dobra 30 tys. mieszkańców. Pomóżcie Marcinowi! – apelował prezes Kosiniak – Kamysz.

Na razie nie jest jeszcze znany dokładny termin wyborów samorządowych. Wiadomo jedynie, że mogą się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

JK


Zobacz także…

Marek Kiełbiński kandydatem PiS na burmistrza

hr />

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

126
KOMENTARZE

1500
Mariusz

Po co te emocje. Burchacki współpracuję ściśle z Kosińskim jako Sekretarz Miasta. Widzi jak należy rozwijać miasto i jakimi środkami. Kosiński to też PSL, a jak za jego kadencji Ciechanów odżył. To samo można mieć w Mławie, nie patrzcie na partię tylko na człowieka. Myślę że ta kandydatura to strzał w 10-tkę. Trzeba robić coś 4 lata , a nie w ostatnim roku kilka remontów i wybory. W taki sposób miasto nie będzie się rozwijać , tylko stołek będzie grzany.

Jagoda

Sami kandydujcie cwaniaki z portalu,tylko musicie sie liczyć z porażką juz na starcie jesteście spaleni bo kto normalny by na Was głosował?Jedynie ludzie Waszego pokroju czyli zdecydowana mniejszość na szczęście.

xyz

Po popisach pana Antczaka i niezbyt dobrej opinii starosty Wojnarowskiego chyba nie chciałabym się z nimi fotografować. Patrzę na to towarzystwo i myślę, że nie zagłosuję na panów Burchackiego i Wojnarowskiego i na całą ta resztę. Tacy jacyś zieloni

Mieszkaniec

I wyszło szydło z worka. Już wiadomo, czemu Antczak tak najeżdżał na burmistrza. Chciał mu zrobić złą opinie przed zaproponowaniem kolegi z PSL na burmistrza. Dobrze, że Kowalewski pogonił dziada. Gonić wszędzie to towarzystwo! Nie wybierajcie sprzedawczyka partyjnego A.i mu podobnych!

Anonim

Sprzedawczyku wyluzuj, bo przyjdzie nowe, a Ty zmienisz obecne poglądy na nowe, bo już taki jesteś

Czytelnik

Z tego co wiem to Pan Burchacki nie jest członkiem PSL. A więc nie rozumiem za bardzo co w tym zielonego.
Dla mnie Twój komentarz Mieszkancu to zwykły hejt przedwyborczy. I z takim postrzeganiem Mława nigdy nie będzie się rozwijać.

Marek

Burchacki, to ten niby bezpartyjny sekretarz Ciechanowa? Jedna PSL-owska klika. Wszędzie swoich wsadzić.
pewnie już się boją, że marszałek wyleci, to nowe posady dla kolegów partyjnych wszędzie chcę przygotowywać. Ręce precz od Mławy!

Anonim

Oj, Mareczku, to pewnie ciebie blady strach obleciał przed utratą stołeczka w ratuszu jak przyjdzie inny burmistrz i zacznie czyścić urząd z przydupasów SK.

wyborca

Ludzie jakie Wy bzdury wypisujecie…nawet czytać się tego nie chce…Proponuję znaleźć sobie jakieś zajęcie bo z nadmiaru wolnego czasu dostajecie małpich rozumów.Przemawia przez Was frustracja, że to nie Wy jesteście na stanowiskach i nie możecie nikim porządzić!Na szczęście takich jak Wy omija się szerokim łukiem i nie traktuje poważnie.Skoro macie tak wiele do powiedzenia to może w cztery oczy albo podpiszcie się pod tymi wszystkimi oszczerstwami…Pewne informacje należałoby chyba mocno zweryfikować.

do wyborcy

Jakoś nie widzę twojego podpisu wyborco. A może powiesz które z informacji trzeba zweryfikować? Te o nepotyźmie czy może o potakiwaniu? A jeszcze może powiesz, co masz z tego wpisu, bo u takich osób jak ty nie ma nic za darmo. Ciebie widocznie nie omineło szczęście i kręcisz lody na boku, a jak się zmieni władza to dalej bedziesz próbował, a może się uda. Bo co to kosztuje, powłazić w tył. Tylko trochę honoru i uczciwości, ale i tak pewnie już się golisz z zamkniętymi oczami, więc różnicy ci to nie zrobi, sprzedawać się dalej. Rzygać się chce.

wyborca

Rzygać to się chce czytając brednie takich płytkich, niespełnionych ludzi jak TY, drogi nieznany albo raczej znany człowieku…

do wyborcy

To rzygaj głęboki człowieku. A co z tym Twoim podpisem, do którego tak wzywasz?

Anonimowo

Przestań rzygac bo się jeszcze udlawisz, taki jesteś spelniony, to spadaj z tego portalu, przecie to nie jest portal dla ciebie, zgłoś się z tymi wypocinami do Sakiewicza, albo do Karnowskich tam twe miejsce.

Anonimowo

Dobrze zauważyłeś, ze to jeden z wielu klakierów, którzy, zawsze gdzieś tam miedzy wierszami nsszych postów się kręcą i jak posty nie po myśli ich mocodawców to nagminnie łapka w dół, aż dziw ze tacy artyści i znawcy, gdybym ja rządził, dawno ten specjalista robil by za stróża, albo zwieszyl by zatrudnienie w ekipie, która nareszcie dziś wziela się za malowanie znaków poziomych, dobre i to!!!

Warto przeczytac

Niestety to jest chyba najgorszy wójt w historii Szydłowa a na pewno jeden z najgorszych w powiecie..nie dość ze nic nie robi dla gminy chyba od początku pierwszej kadencji to otoczył się swoją grupą ludzi w urzędzie, która czuje się nie do ruszenia i nie zna się na swoich obowiązkach ( przykład: byłem o poradę dotyczącą wycięcia drzewa na działce. Skierowano mnie do Pana który się tym zajmuje, a on mi odpowiedział że mam poczytać o tym w internecie bo on nie wie co z tym zrobić.. nie miał nawet numeru do leśnika chociaż z nimi podobno współpracuje. Kolejny przykład… Czytaj więcej »

Reniek

Póki co to agresję słowną proponuje Kowalewski. Każdy kto się z nim nie zgadza, jest bezpardonowo atakowany.

Mławiak

Machina ruszyła teraz niech każdy się przygotuje na pslowską brudną kampanię !

anonimowo

JAKA SZKODA ŻE W MŁAWIE ZLIKWIDOWALI łaznie, bo za parę groszy, zaprowadził bym cię i obmył z tego brudu który sam nosisz, chyba że sam obmyjesz się w zalewie tylko tam można się kąpać tylko w sobotę i niedzielę.

Leszek Nowak

Burmistrz powinien być bezpartyjny, żeby reprezentował interesy mieszkańców, a nie swojej partii.

Think more

Burchacki jest bezpartyjny
a druga sprawa, to nasz burmistrz też się układa z poszczególnymi partiami, najpierw z PO, a teraz z PIS

Anna

partyjniaki tak właśnie rozumują. Przyjeżdża ktoś z PiS i sugeruje, że burmistrz jest z PSL, a zielona klika Wojnarowskich – że z PiS. A on mławski jest i niech tu zostanie. Wasze partyjne rozgrywki róbcie w sejmie.

Barcik

W koncu ktos odpowiedni na odpowiednie stanowisko!
Pani Marzena to wesola radosna osoba ktora wie co chce od zycia. Zawsze znajduje dobre wyjscie nawet z najgorszej sytuacji. Moim zdaniem bedzie dobrze sprawowac swoj urząd. A Budowlanka powinna być zadowolona z takiego nauczyciela wspieram i bede wpieral P. Marzenke

Anka

Co jej po takiej gminie, na burmistrza niech startuje w końcu w Mławie mieszka

Anna

No jak wesoła o radosna, to się nada. Przecież to ustawowe główne wymogi stawiane wójtom. Poziom zwolenników tej osoby budzi zadziwienie. Ludzie, skąd się bierzecie?

Mariachi

Skoro pojawił się poważny kontrkandydat, Kowalewski będzie kandydował również na radnego. Ciekawe jak on by funkcjonował w radzie miasta. Może wtedy nabrałby trochę dystansu do swojej osoby, choć mówiąc szczerze trudno jest sobie w tym momencie taką przemianę wyobrazić.

Rydz

Przeczytaj nową ordynację wyborczą a potem zabieraj głos i nie mąć ludziom w głowach. Nie można kandydować na burmistrza i radnego jednocześnie.

Mariachi

No właśnie można! „Kandydat na wójta może kandydować do rady gminy tylko na obszarze gminy, w której kandyduje na wójta”. Poszukaj sobie „Rydzu” w internecie jeśli masz wątpliwości i wtedy dopiero się wypowiadaj.

Vote

Marcin Burchacki – nadzieją dla Mławy!

Anonimowo

Bardzo dawno takiego kandydata w Mławie już nie było, poczynając od Chmielińkiego,nie ważne że reprezentuje PSL, ważna jest osobowość, wykształcenie i przygotowanie do pełnienia takiej funkcji. TAKIEGO BURMISTRZA W MŁAWIE POTRZEBA!!!

filozof

hahahahaha – taka nadzieja jest rzeczywiście matką głupich.

Mieszkanka

Szanowni internauci, będąc w niedzielę w Szydłowie w kościele i zobaczyłam naszego Pana Wójta wręczającego kwiaty proboszczowi, to pomyślałam ,,O Boże w Szydłowie nagrywają Ranczo 2″, a ja jestem na planie filmu. Jest to scena wypisz wymaluj z Rancza, gdzie wójt dla wyborów godzi się publicznie z księdzem. Przecież wiemy, że nasz wójt bardzo nie lubi kleru, ale cóz nie robi się dla następnej kadencji. Jak trzeba było się w tej sytuacji poświęcić dla idei. Ile to naszego wóta to musiało kosztować wyrzeczeń. Nasi radni też zrobią wszystko dla Pana Wójta, żeby tylko dostać błogosławieństwo na następną kadencję. W naszej… Czytaj więcej »

Think more

Wypadałoby się obudzić, tyle że wójt ma chyba bardzo liczną rodzinę i marchewek też sporo rozdanych. Namaszczeni radni też mają rodziny, a skrzynki z piwem będą krążyły po wsiach.
wypadałoby, żeby się obudzili Ci, którzy nie chodzą do urn wyborczych i to dotyczy nie tylko Szydłowa

Anonimowo

To przeprowadź się do Mławy bedziesz miała kilka kościołów, i nie bedziesz miala problemow.

Anonimowo

Historia z wyborami, spotykają się dwie Panie, i rozmawiają o wyborach, jedna pyta drugiej na kogo bedzie w Mławie głosować, ta po namyśle odpowiada, ze w jej parafii, ksiądz dziekan jeszcze nie mówił na kogo głosować. Moze to i trochę śmieszne, ale takie przypadki mogą być w naszej Mławie, dlatego gdyby by byly takie rady mlawskich dziekanów, po prostu je zignorujmy, i nie bierzmy tych rad do realizacji.

Mieszkaniec szydlowa

Mieszkanko chcesz napisać że szydlowianie to idioci?
To właśnie ostatnie wybory pokazały jakie poparcie ma w. Boczkowski. A że tobie się to ni podoba no cóż. Każdy ma zwolenników i przeciwników A jeśli nie wiesz to mieszkańcy wybierają radnych a nie wójt.

Lola

Sweet focia była, a gdzie buzi?! Cmok, cmok moje wspaniałe dziubaski! 🙂

Motoro

Śmietanka towarzyska, tylko trochę skisła. PSL zawsze był jak lep na muchy, rzep lub tania dzi..ka. Aby się zaczepić, przyczepić i przebimbać. Żerują na naiwnych rolnikach jak hieny, a tak naprawdę mają w głębokiej d.pie co się z rolnictwem dzieje. Potrzebni są młodzi ludzie nieprzesiąknięci układami, a nie niby nowe dzbanuszki ze starej gliny…

dla mławy

Rodzina Na Swoim! Tragedia dla dla miasta i powiatu! Dość zacofania!

Teresa

Pan Burchacki to też sportowiec, w skokach, że stołka na stołek. Sekretarz dla Prezydenta Kosińskiego, co za bzdury. Najwięcej dla Prezydenta Ciechanowa pracuje Pani Wiceprezydent Potocka-Rak.

Anna

A ja zagłosuję na Kowalewskiego, on pięknie przemawia i ładnie się uśmiecha i jest przystojny.

Anonim

Przystojny to Kowalewski był 12 lat temu jak na rowerze jeździł, a przez te 12 lat to się zapuścił. Widać jak się ma kasę, to się uważa, że kondycja i wygląd już nieważne,.
Tak, co do przemówień masz rację – umie lać wodę godzinami, to wyjątkowy talent.
Uśmiech – tak powierzchownie tak, ale zajrzyj mu głęboko w oczy i zobaczysz, że ten uśmiech jest sztuczny albo fałszywy, w zależności od okoliczności. Tak się nie uśmiechają ludzie szczerzy, mający dobre intencje.
Ciekawe ile godzin przed lustrem ćwiczy swoje gesty i mimikę.

Pytanie

A to nie jest tak, że jak sie jest skazanym prawomocnym wyrokiem, to nie można kandydować? I czy nie o to chodzi właśnie z tym Kućką i jego pozwem przeciwko wójtowi? Czyżby Kućko chcial sam kandydować?

Odpowiedz

Nie sądzę. To po prostu jedyny facet w tym gronie, który jeszcze nie jest pozbawiony męskich organów i nie daje sobą pomiatać. I brawo dla niego

Krzysztof

Do łez rozśmieszyła mnie kandydatka na wójta Dzierzgowa.Absolutny brak samokrytyki, ale to efekt lat pracy w Starostwie u boku szefa, który cwaniactwo mylił z kompetencjami (niech pamięć o jego rządach zniknie po wsze czasy). Ale może jestem w błędzie, bądź co bądź pochodząc z Kitek, pani ta zapewne posiada rozległą wiedzę o funkcjonowaniu gminy. Jedno jest pewne – nie będzie musiała już czytać tematu z książki ukrywanej na kolanach w trakcie lekcji i uczyć się kolejnego tematu na zasadzie „jeden przed uczniem”. Młodzież zyska, ale dzierzgowian niech Bóg ma w opiece. Oczywiście jeśli wygra.

Były uczeń

„Temat z książki pod ławką” ….ty chyba Krzysztof nie wiesz co piszesz. Ta Pani uczyła moja klasę, fajna kobieta z pasją podchodzi do tego co robi. Lekcje prowadziła tak, żebyśmy sie nie nudzili (ciągle jakies materialy dodatkowe przynosiła) i zapamiętali jak najwiecej. A co do kandydowania to każdy ma do tego prawo i może z niego skorzystać.

Hejter Hejterów Na.......

Dokładnie…

Znajomy

A mnie rozsmieszyles ty . Jak wygral projekt Pani Marzeny na kulturalną stolicę Mazowsza dla powiatu mławskiego to była kompetentna a jak startuje na wójta to już niekompetentna . Pokaż Krzysztof swoje zdjęcie może posmiejemy się teraz z ciebie . Oczywiście znam Panią Marzene dlatego odpisuje bo jeśli kogoś nie znam osobiście to się nie wypowiadam w odróżnieniu od Ciebie.

Hejter Hejterów Na.......

dno

Karol

Nie tylko znasz „Marzene”. Musisz być baaaaardzo blisko tej osoby, skoro wiesz, i to chyba jako jedyny,że to jej projekt wygrał. Oto informacja ze strony bip: Projekt został przygotowany przez Wydział Edukacji i Zdrowia oraz Wydział Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Mławie. Nie wciskaj ciemnoty żeby dowartościować przeciętność. Teraz się pośmiej.

Znajomy

A autorem informacji na stronie powiatu mławskiego jest ŚWIĘTY MIKOŁAJ- sprawdzaj do końca jak juz taki wnikliwy jesteś. Nie trzeba byc blisko, wystarczy wpisać Marzena Nagucka w Google i wyskakuje wiele innych informacji np. jedna z ciekawszych to, że została wyróżniona za działania na rzecz rozwoju kultury Ziemi Zawkrzeńskiej.

Pisio

Uuuu to pani niedouczona?No tak a uczniowie wszystko wypatrzą tylko nauczyć sie na pamięć tematu a wiedzieć to dwie rożne sprawy a teraz wstyd i trzeba sie wybielać komentarzami np. „Były uczeń”

Zielona wyspa i Japonia

a to nauczyciel nie może korzystać z ksiązki ?

Magda

Tego co wy tu piszecie jakos nie rozumiem. Czepiacie się o niewiadomo co. Wy lepiej uważajcie bo już obowiązuje RODO. A to ma byc też sposób na hejty.

N...

Ależ widać poświęcenie współpracowników wójta w tych komentarzach (albo rodziny). Taką pracę w nadgodzinach lepiej byłoby wykorzystać szukając pomysłów na rozwój gminy …. możliwości jest tyle, że aż wstyd nie korzystać

Max

RODO to ochrona danych osobowych a nie sposób na hejty 🙂

Hejter Hejterów Na.......

Gówno burza. Jak ktoś zna tą kobietę prywatnie, ten wie ile ta kobieta czasu poświęca żeby przygotować ludzi do życia

Marcin

To niech przygotowuje dalej

Absolwent

Ja Pania Marzenkę znam. Uczyla mnie. Nigdy nieczytała niczego z książki, zawsze przygotowywała dla nas notatki, zawierające najwaznjejsze informacje. Ale ktoś kto nawet z książki nie wiedzialby co przeczytac musi sie wypowiedziec.

Karol

No to powodów do dumy nie ma – słabo nauczyła, bo „nie” z czasownikami pisze się łącznie. Poza tym co to za zwyczaj, niby uczyła, a więc nauczycielka, a nawet nie pani Marzena, a Marzenka? I przygotowywałą notatki? – to meritum sprawy nie stanowiło wyniku wspólnych lekcyjnych ustaleń, a było przygotowane w domu?(internet, kopiuj – wklej, podyktuj? Ha.Ha) .Dziwne rzeczy musiały się tam dziać, oj dziwne…

Lena

Im wiecej informacji o kandydatce do Dzierzgowa, tym więcej osób sie zainteresuje i sprawdzi w Internecie kto to jest. I chyba o to chodzi, żeby nazwisko było w obiegu …

Mario

Pan Marcin Burchacki, ma wszystko, żeby wygrać; zaplecze polityczne, prezencję, wiedzę, doświadczenie w samorządzie w tym – w pozyskiwaniu środków unijnych. Oczywiście jego przeciwnicy będą mówić, że z PSL. Ale moim zdaniem to nie ma takiego znaczenie w samorządach takich jak Mława. Tu liczy się, jakim kto jest człowiekiem. Zresztą w tym konkretnym przypadku PSL może tylko pomóc – w końcu pozyskamy więcej środków zewnętrznych. Bo z tym krucho w mieście teraz.

czas_na_zmiany

Młodzi do boju!!

mławiak

Zieloni myślą tylko o sobie , zawsze tak było, dość Wojnarowskich , Antczaków ,Burchaskich. Co zrobili przez tyle lat dla miasta, no co-poobsadzali sie!

Anonim

A Kowalewski się nie poobsadzał? – nieważne kompetencje, nieważne kwalifikacje, ważne że swój, dlatego miernoty nawet nie potrafią składać wniosków o dofinansowanie różnych przedsięwzięć. Nowych stanowisk w UM i jednostkach podległych ile stworzył? miał zmniejszać zatrudnienie w UM, a je podwoił

Szydłowiak

Ciekawe co zrobią radni jak się wójt zmieni? A co z wszystkimi wsadzonymi na stołki dlatego, że byli „najlepsi” w konkursach, czy to w gminie, czy w urzędzie komunikacji czy też na nowo stworzonych stanowiskach? Inspektorzy od parzenia kawy i zbierania na prezenty dla „dziadka wójta” 🙂 Ciekawe czy niektórzy z nich zmienią nie tylko osobę do całowania w *** ale również poglądy i sympatie? Hmm. Czekam z ciekawością na wyniki wyborów. Co prawda nie wiem na kogo będę głosował, ale wiem napewno na kogo NIE BĘDĘ GŁOSOWAŁ

do Szydłowiaka

A jak myślisz, co zrobią??? Wszystko, byle dietę dostać. 15 za, może jeden przeciw. A na obecnego pluć będą jak tylko możliwe, najgorliwiej Ci co teraz najbardziej kochają, takie to już mamy poczucie honoru i godności wśród tego towarzystwa 🙂 A wójt się łudzi że go tak kochają HA HA HA

wyborca

Przywódca, który nie potrafi swojej władzy wybudować na własnej bogatej osobowości oraz wiedzy, jaką posiada stara się zapewnić sobie panowanie strachem i kupczeniem. Osoba taka stosuje zasadę kija i marchewki. Będziesz grzeczny dostaniesz marchewkę nie będziesz to dostaniesz kija. Na początku przywódca taki wybiera grupę osób, które za marchewki gotowe są wszem i wobec głosić, jaki to przywódca jest doskonały. Tak by inni widzieli, że jeśli się klaszcze ma się marchewki. A jak nie to z kija. Po pewnym czasie jednak chętnych na marchewki jest, co raz więcej a ogródek tez nie jest studnią bez dna. I wtedy robi się… Czytaj więcej »

Anonim

Super tekst – masz polot.
Wnioskuję, że u wójta w ogródku marchewki się skończyły. No cóż, tak to jest jak człowiek uprawia ogródek bez niezbędnej wiedzy. Ziemia wyjałowiona, bo się chciało mieć wysokie plony bez inwestowania.
Człowiek na fotelu wójta czy burmistrza powinien mieć doświadczenie jako takie do pełnienia tych funkcji, a jeżeli nie ma to po objęciu stołka winien dużo się szkolić, a nie wymyślać prymitywne metody zdobywania poklaski (marchewka), powinien również mieć wrodzoną inteligencję i i dodatkowo znać zasady savoir vivre

mlawiak

Nie dajmy się wciągnąć w obietnice działaczy PSL-u. Czym może się pochwalić Pan Wojnarowski czy Antczak w temacie wsparcia projektów, które planuje miasto. Przykładem jest ostatnio modernizowany odcinek ulicy Dobrskiej przy Szpitalu i przy okazji modernizowane skrzyżowanie Szpitalna-PCK-Dobrska. Dlaczego nie można tu było wybudować ronda lub zaplanować zainstalowanie sygnalizacji świetlnej, dlatego,że nie było zgody od władz starostwa.Takich przykładów można podać więcej.

Ależ

Hej, hej, hej. Nie pisz bzdur. Z tego co słyszałem ronda nie mogło tam być, bo zbyt blisko jest wyjazd ze szpitala. Jeśli mieszkasz w okolicy, to też bez wątpienia o tym wiesz. Rozumiem, że nie lubisz wymienionych przez siebie panów ale przecież oni nie są kandydatami do władz naszego miasta. Poza tym nie kto inny tylko sam burmistrz Kowalewski do niedawna „trąbił” wkoło jak dobrze układa się współpraca ze starostwem. Powstał jednak problem, bo sukcesem trzeba się dzielić a Kowalewski tego nie znosi.

mieszkaniec

Pan Burchacki to kandydat, na którego można śmiało stawiać. Doświadczenie w pracy w samorządzie dodatkowo wykształcony (prawnik) i niezwykłej kultury człowiek. to jedna strona. Z drugiej strony stoi człowiek który: ogranicza swobodę wypowiedzi i wolności słowa atakując oponentów, wchodzi w kompetencję np Rady Miasta, totalnie kompromitując radnych. Człowiek, który obraża się zaraz po tym, kiedy usłyszy coś niewygodnego na swój temat. Człowiek, który swoimi wypowiedziami mami mieszkańców opowiadając o tym w jak doskonałej kondycji jest miasto Mława. Człowiek, który nieustannie przywłaszcza sobie sukcesy ukrywając w swoim cieniu ludzi, którzy naprawdę wiele zrobili dla tego miasta. Człowiek, który wykorzystuje potencjał tego… Czytaj więcej »

Wyborca

A ciekawe co będzie jak Boczkowski przegra z Kućko w sądzie?

KRZYSIEK

CO WU SZANOWNI PANSTWO ZARZUCACIE OBECNEMU BURMISTRZOWI ?. SPOJRZCIE DOOKOLA JAK ZMIENILA SIE I ZMIENIA MLAWA. TO SA WIDOCZNE ARGUMENTY BRONIACE P KOWALEWSKIEGO. LOTNISKA NIE WYBUDUJE BO I PO CO !!!

Hmm

Ilu inwestorów za kadencji obecnego Burmistrza „rozkręciło” swoją działalność w Mławie i ile nowych miejsc pracy w związku z tym powstało?

Anonim

No kilku wyżeraczy ma się w Mławie bardzo dobrze

Julka

Burchacki wygra w II turze…

Fan dzika

Jakiś Burchacki ma wygrać z naszym burmistrzem …. czy to czasem nie jakaś rodzina z… pewnym nauczycielem

Jarząbek

a przeszkadza Ci to? – bo mi nie, dodam ze być może nie tylko z nauczycielem 🙂

Góral

Uuuu, to chyba Kowalewski dojeżdża do mety. W sumie jako wytrawny kolarz powinien doskonale wiedzieć, że każdy wyścig kiedyś się kończy i trzeba będzie pożegnać się z „koszulką”.

Mala

A jak tam w Dzierzgowie?

Anka

Spoko, gmina ma dobrego Wójta i niech tak zostanie, tu zmiana nie potrzebna liczę że obecny Wójt zostanie wybrany na następną kadencję.

Wyborca

Wójt dobrze się sprawdza na stanowisku. Ma dobrą współpracę z radą gminy, szkołami i mieszkańcami. Mimo że ma mało możliwości bo gmina Dzierzgowo do najbogatszych nie należy. To robi to co trzeba.

Anna

Godnie reprezentuje gminę, także nie kupując przykusych sukienek, upssss… garniturów w Top Secret. A i jak usta otworzy, to miła posłuchać.

Magda

Konstruktywna krytyka za sukienkę…jakos nie widać, żeby była szczególnie krótka, ale co tam jak nie ma sie do czego przyczepić to i do kiecki można. Ja chętnie posłucham co ma do zaoferowania każdy z kandydatów do mojej gminy.

Rodowity

I właśnie widać panikę radnych Dzierzgowa. Biedaki pogubili się. Nie ma już się do czego przyczepić to do sukienki tej Pani. Otóż jak zostanie Wójtem to z pewnością włoży spodnie i zrobi z Wami porządek!

Rodak

Ha ha ha ha ha ha nie mogę Radni i panika a i Biedaki a to dobre dawno sie tak nie usmialem. Rodowity wež sie schowaj !

Kola

A co robi konkretnie pod myślą „ co trzeba”?

Wyborca 2

Robi co trzeba – czytaj: Przychodzi do pracy

Robson

Dobrze, że w Dzierzgowie wójt będzie miał kontrkandydata, może wreszcie sam zajmie sie działaniem na rzecz gminy. Z samego bycia wójtem gmina sie nie wzbogaci. Wystarczy spojrzeć ile projektów w czasie jego rządów zrealizowali sąsiedzi.

Jaro

Nie wiesz o czym piszesz, projekty nie są z dnia na dzien na to potrzeba kilku lat zeby móc coś wypracować i ubiegać się w różnych instytucjach. Gmina nie należy do najbogatszych – przemysłu brak, aby rolnictwo.

Robson

Doskonale wiem o czym piszę. Kilka dni temu codziennik zamieścił listę gmin, które otrzymały dofinansowanie na place zabaw, siłownie zewnętrzne czy remont świetlic. Na długiej liście gmin z terenu nie ma Dzierzgowa. Chyba ktoś się zagapił .

Do Jaro

Kilku lat? Czyli ilu? Może 8 – akurat 2 kadencje wójta się skończą i przyjdzie kolejny tłumacząc się, że to musi potrwać kilka lat. Wystarczy wiedzieć , gdzie szukać środków i składać wnioski.

Jaro

Jakbyś chcial wiedzieć to wójt w Dzierzgowie jest dopiero od 2017 roku

Czytelnik

Przyglądam się tej mlawskich polityce od jakiegoś czasu i nigdy nie zbierałem głosu ale tym razem powiem szczerze. Mając doświadczenie w budowaniu PR i znając się trochę na lokalnej polityce i zależnościach, że Pan Burchacki to najlepszy mławski kandydat. Mieszka w Mławie więc problemy miasta są mu znane, ma dobre relacje z Marszałkiem więc pieniądze unijne płynąć do Mławy będą bez względu czy po linii politycznej czy że względu na super wnioski, ale tak będzie i dla nas mieszkańców Mławy to winno być najważniejsze, że samorząd dostanie środki na rozwój miasta. Jest wykształcony, nieuwikłany w lokalne spory. Ma mozliwowc obserwowania… Czytaj więcej »

ccss

„ma dobre relacje z Marszałkiem więc pieniądze unijne płynąć do Mławy” – pamiętaj tylko że po wyborach (to te same) marszałek może nie być z PSL i co wówczas, co z relacjami jeśli marszałek będzie np. z PIS. Poza tym ciekawe jest ostatnie zdanie „Pisząc tą wypowiedź pomijam kwestie polityki zupełnie.” czy aby na pewno?? to po co było pisać o mraszałku

nasza Wólka

Ciechanów to wioska, która przez pomyłkę została stolicą województwa. Co stamtąd można sklonować do miasta Mława? Żart jakiś. 😉

Mieszkaniec

Jak czytam te same pozytywy w tych roznych komentarzach taki sam napisany na naszej mławie chyba tylko kopiuj wklej to domyślam sie że pisze to sam kandydat.

Czytelnik

Tak… To prawda kopiuj wklej bo tekst dotyczy tej samej tematyki. I wyobraź sobie że nie jestem kandydatem. Jestem obserwatorem tej zasciankowej pseudo polityki gdzie dotychczas liczy się tylko układ i kolesiostwo oraz powiedzenie jeśli nie jesteś z nami jesteś przeciwko nam. A ja nie jestem z nikim i przeciwko nikomu choć rozumiem że trudno w to uwierzyć patrząc na te łapki w górę i łapki w dół. Pasuje Wam obecny burmistrz? Głosujcie a komu nie pasuje niech szuka innego rozwiązania choć w wyborach jest tak że musi być większość. I jeśli obecny ma być dalej niech będzie tylko nie… Czytaj więcej »

Anonimowo

Zgadzam się z tym komentarzem, wreszcie w Mławie będziemy mieli fachowca a nie sportowca.

Z Mławy

Wolę innych kandydatów od waszego Kowalewskiego.
Czas na zmiany, czas odejść burmistrzu, który atakuje radnych, i dogryza, co niektórym mieszkańcom.

obiektywny

Nie ma co ukrywać że Ciechanów dostał ostrego kopa po objęciu stanowiska przez Kosiniaka. Inwestycje widać gołym okiem, mistrz PR z najwyższej półki. Ma przy sobie gościa od funduszy a nie jak w Mławie miernoty co nie potrafią napisać poprawnie wniosku. Bez wątpienia taki człowiek od Unii w Mławie jest niezbędny ale na burmistrza? To już inna fucha. Pytanie retoryczne. Czyny znaczą człowieka a nie puste słowa. Najważniejsze to mieć układ z marszałkiem województwa bo tam jest kasa rozdzielana. Nie szczebel centralny tylko wojewódzki rozdziela pieniądze dla samorządów. Należy o tym pamiętać.

Troglo

To jest bardzo dobra wiadomość dla Mławy. Marcin Burchacki na burmistrza. Już ma mój głos.

Mieszkaniec

A mój NIE !!!

Roki

Już mamy przedsmak przedwyborczego wyniku. Widać ile jest polubien a ile sprzeciwów wobec kandydatów. Idą łeb w łeb. Oj będzie się działo

kos

Dobry kandydat na burmistrza Mławy. To właśnie on może zdetronizować obecnego burmistrza o co wręcz modlą się jego przeciwnicy. Ty Jarząbku nie krytykuj tak Burchackiego bo się mocno możesz zdziwić. Po drugie jeśli chcesz, żeby Sławomir Kowalewski przestał być burmistrzem a czytając Twoje wpisy – chcesz, to przemyśl czy to właśnie nie jest odpowiedni kandydat. Lepszego nie będzie.

Mława

PSL stanowczo nie poczekam na innych kandydatów

Jarząbek

I tu masz rację – na Kowalewskiego nie zagłosuję na 100%, a jako że czuję jakieś ułamki odpowiedzialności najprawdopodobniej zagłosuję na tego Pana właśnie.
Rodzina, czy nie rodzina pewnego Pana, no cóż, rodziny się nie wybiera, mimo że PSLu nie cierpię.

Czytelnik

Jarzabku obserwuje twoje komentarze od jakiegoś czasu. Jesteś bardzo inteligentnym człowiekiem. To czuć jak czyta się twoje wypowiedzi. A ta inteligencja powinna ci podpowiedzieć że dzisiaj nie ważny jest szyld partyjny. Ważny jest człowiek i to co sobą reprezentuje. Burmistrz nie musi być partyjny a i tak układa się z partiami. To widzimy na codzień na zdjęciach. I co po tym że jest bezpartyjny. Kiedyś byłem idealista i myślałem że polityka może być czysta. Dzisiaj jak obserwuje to co się dzieje w Mławie i innych miastach widzę że jednak czysta nie jest. Zawsze będą jakieś zależności i układanki ale chyba… Czytaj więcej »

Jarząbek

Dzięki za komplementy.
Masz rację – czy burmistrz czy wójt – nie liczy się przynależność partyjna, bo to przede wszystkim gospodarze miast i gmin i najważniejsza jest dbałość o interesy tych naszych małych ojczyzn i ich mieszkańców.
Po przemyśleniu i po przeczytaniu dobrych rad podejmuję decyzję już dziś, bo to faktycznie może być szansa dla Mławy, której jednak nie powinniśmy zmarnować.
Przy obecnym burmistrzu Mława nie ma szans na rozwój – to pewne jak 2 x 2 to 4.

Bibi

Tak. Inteligencja aż uszami wypływa 🙂

Anonimowo

Widać dokładnie jak bardzo ci w oczach stoi wiedza jaką prezentuje w swym postach JARZĄBEK. Sama widzisz Bibi nieuku trzeba było się uczyć i zdobywać wiedzę, a nie biegać wokół rynku i szukać znajomych. I dlatego dziś z twej głowy uszami nie ma co się wylewać, jedynie żółć co widać w twym poście.

Bodzio

We wszystkich wydziałach starostwa (urząd pracy, wydział komunikacji itp.) rodzina i pociotki Wojnarowskich. Jeszcze im mało stanowisk ?

Żaba

Otwieram lodówkę a tam Wojnarowski.

normal

To nie otwieraj lodówki…..droga żabciu 🙂

Do "normal"

Jak wziąć piwo z lodówki nie otwierając jej ?

normal

No fakt, zapomniałem o piwie. To mocny argument 🙂

Anonimowo

Żaba a TY masz chociarz tą lodówkę w swym mieszkaniu, żeby zmiescil się w niej Wojnarowski

Heros

PSL-owska rodzina wzajemnej asekuracji i obsadzania stołków swoimi. Normalka. Wszędzie rodzinka Wojnarowskich.

Jarząbek

„Kandydatem do sejmiku województwa mazowieckiego został Konrad Wojnarowski, młody lecz doświadczony i znany na naszym terenie działacz” – znany działacz z akcji przedwyborczych i nic więcej, a aha i jeszcze z landrynek, które rozdawał werbując swój elektoraty – jakieś cieniutkie to
Marcin Burchacki? i to ma być tek godny kontrkandydat na burmistrza? – ten Pan też ma swoje korzenie w Nosarzewie?
Ogólnie szału nie ma w kandydaturach PSL.

Akord

Jeśli nie wiesz Jarząbku, że sekretarz miasta jest prawą ręką prezydenta i potrafi zdobywać dotacje dla Ciechanowa to słaby z Ciebie obserwator, a godnym kandydatem na burmistrza miasta Mławy oczywiście pan Marcin Burchacki jest w 100%. Proszę nie traktować ludzi na godnych i niegodnych, na lepszy sort i gorszy sort.

Mława

To ja już wolę Kowalewskiego !

Do "Mława"

Ja też wolę Kowalewskiego 🙂

Anonimowo

A Ja wolę Burchackiego, i mam taką nadzieję że większość Mławian, podziela me zdanie. MŁAWIE WYSTARCZY JUŻ DZIAŁAŃ PPP, A W TYM UKŁADZIE TRZYMAŁ NAS CAŁY CZAS KOWALEWSKI.

xyz

Układ, układ – już to ktoś mówił. Słowo wytrych? jaki układ? Chyba planet

Jarząbek

„Proszę nie traktować ludzi na godnych i niegodnych, na lepszy sort i gorszy sort.” – nie „segreguję” ludzi na lepszy i gorszy sort – jestem bezpartyjny. To że jest sekretarzem w UM Ciechanów dobrze wiem, ale czy sekretarz zajmuje się zdobywaniem dotacji, to nie jestem tak bardzo pewien. Jeżeli nie będzie innego bardziej znanego kandydata, to oczywiście ten Pan ma i tak mój głos, bo w życiu nie zagłosuję na obecnego. Nie popełniłem tego błędu i nie popełnię. Atutem Pana Burchackiego jest młodość, wadą zaś przynależność do starych układów. Przy tej kandydaturze od razu przychodzi mi na myśl pewna piosenka… Czytaj więcej »

Obserwator

Pan Burchacki chyba nie nalezy już do żadnej partii politycznej. A historia? No cóż… Ci, którzy sa obecnie w PIS byli w Unii Wolności itd.