Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Marek Kiełbiński kandydatem PiS na burmistrza


Mławski PiS ogłosił kandydata, który będzie walczył w nadchodzących wyborach samorządowych o fotel burmistrza Mławy. Jest nim Marek Kiełbiński, prezes zarządu PiS w Mławie, nauczyciel historii w I Liceum Ogólnokształcącym. Marek Kiełbiński sprawował już mandat radnego rady miasta w kadencji 2010 – 2014.  Okazją do ogłoszenia tej kandydatury było spotkanie z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem.

– Czuję się merytorycznie przygotowany do tego zadania. Jestem prawnikiem, specjalizuję się w prawie samorządowym, również jako radny poznałem jak funkcjonuje urząd miasta. Nie jest to łatwe zadanie, ale trzeba podjąć to wyzwanie. – powiedział Marek Kiełbiński.

To już trzeci, zapowiedziany oficjalnie kandydat, który ubiegać się będzie o stanowisko burmistrza, przypomnijmy, na zmienioną, już pięcioletnią kadencję.

red.


Zobacz także…

PSL ma już kandydata na burmistrza. Jest kandydat do sejmiku i kandydaci na wójtów

Radni udzielili burmistrzowi absolutorium. Nie wszyscy głosowali „za”

hr />

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

107
KOMENTARZE

avatar
1500
MLAWIAK
Gość
MLAWIAK

Będę głosował na Pana Kielbinskiego. Ma Pan mój głos.

Mamma mia
Gość
Mamma mia

A kim jest Pan Burchacki? Bratem tego słynnego Burchackiego? I to ma być człowiek bez układów?

Anonim
Gość
Anonim

Mamma mia, a jak Twój brat byłby złodziejem czy mordercą, to Ty też za to odpowiadasz i będziesz ponosić konsekwencje? Poza tym to po co jakieś insynuacje, jie jednemu psu Burek na imię – mamma mia.

Mamma mia
Gość
Mamma mia

Panie Marku ma Pan również mój głos i mojej rodziny. Miejmy nadzieję, że nie okaże się Pan taki jak Pan Kowalewski. Straszny hejt na Pana idzie, ale proszę się nie poddawać. Widać, że się Pana bardzo boją, to tutaj wypisują anonimowo, a w życiu pewnie już zaczęli Pana „urabiać” sobie ze strachu w razie czego jeśli Pan zostanie.

sylwia
Gość
sylwia

Kiełbiński ? Jakie ma doświadczenie ? Zagrywka by potem oddać głosy Sławkowi, a stołek będzie czekać na Marka w razie czego. Dobra zmiana to Burchacki , bez uwikłań, jedynie problemem jest ten PSL, ale to osoba będzie rządzić Miastem nie Partia. NIech Mława się w końcu rozwija, leżąca przy trasie E7 tyle atutów, a tu stagnacja ;( niech ludzie tu wracają , niech Mława będzie łakomym kąskiem i powodem do dumy.

gall
Gość
gall

PIS ma drużynę. Oby tylko udało im się przejąć to miasto z rąk… oligarchów i mławskiego lobby.
Gdzie startuje Pan Zbrzezny ?

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Tak do gry w piłkę nożną, z Zbrzeznym w bramce. A startuje w gminie Szydlowo, bo tam ma najblizej. A reszta tej drużyny: kombatant Łukasik, który swym dzialaniem przyczynił się do ruiny bylych Zakladow Miesnych, Krajewski, Pol, niemowa Kępiński, byly starosta mławski Markiewicz, wlasciciel wypożyczalni kajaków Jankowski, były radny Wrzyszcz , Grzymkowski, i to ma być ta pisowska mlawska elita, sam nie wiem śmiać się czy płakać, ale chyba raczej to drugie. Jesli tak barfzo wam ta druzyna odpowiada to chyba chcecie doprowadzić miasto do calkowitej ruiny.

Malwina
Gość
Malwina

Wygra PIS i Marek Kielbinski.

wróżka ple ple
Gość
wróżka ple ple

A może jeszcze się pojawi jednak jakiś „czarny koń”, który stanie do wyścigu o fotel burmistrza? (dla mnie może być nawet „królik z kapelusza”, jeśli będzie to sensowny człowiek, z pomysłami, ma mój głos) Ideałem byłby bezpartyjny… ale cóż. Może kogoś wystawi np. Kukiz?

Aras
Gość
Aras

Pewnie Kukiz wystawi kandydata

Nauczyciel
Gość
Nauczyciel

Żeby być prawnikiem Panie Kielbinski to trzeba skończyć studia prawnicze a nie dwuletni kurs. Śmiechu warte. Wstydzi się Pan swojego zasadniczego wykształcenia? Bycie nauczycielem to ujma?

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

No i proszę, jeszcze Pan Kielbinski, nie wygral wyborów a już łże jak bura suka, i taki jest PISowski aparat partyjny, w mlawskim wydaniu.

Inny prawnik po kursie
Gość
Inny prawnik po kursie

nie kurs a studia prawnicze właśnie – z tytułem magistra prawa

obserwatorka
Gość
obserwatorka

Podczas ostatniej sesji radny Zadrożny twierdził, że pracodawcą burmistrza jest przewodniczący rady Niedouczony radny, który nas reprezentuje – żal słuchać. Radny Zadrożny powinien przeprosić za te bzdurne słowa, bo to MY mieszkańcy jesteśmy pracodawcami ich wszystkich.
Mam nadzieję, że to się zmieni w najbliższych wyborach.

Kandydat z tego samego okregu
Gość
Kandydat z tego samego okregu

A co to za autorytet Zadrozny dostal sie do rady siedzi cicho złapał pare fuszek i dzie …..
Lnie pomyka bmw. Ot autorytet skad ma znac ustawę o samorzadzie gminnym a jeszcze ja czytac
I tak cud ze sie odezwał
Na koniec sam sobie przypomniał ze istnieje
Zresztą jak większość radnych

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Zarządzeniem Nr 100/2018 Burmistrz Miasta Mława z dnia 28 czerwca 2018r. powołał na stanowisko dyrektora muzeum Panią Zaborowską Barbarę na 5 lat – wszak ma takie prawo, żeby bez konkursu powołać dyrektora swojej podległej jednostki.
Jak Wam się to podoba?

Mieszkaniec sztuk 1
Gość
Mieszkaniec sztuk 1

Nie ma statut muzeum mowi o konkursie

Jarząbek
Gość
Jarząbek

… ale jaśnie nam panujący SK powołał panią BZ na dyrektora i koniec – kropka. Naczelny władca ma władzę absolutną jak widać – kto mu zabroni?
Czemu nasze media najbardziej popularne milczą na ten temat, tamtemu portalowi to się nie dziwię, ale codziennikowi?

LUki
Gość
LUki

Skorzystał z prawa które ustanowiło PiS i z którego korzysta teraz każdy Pisior

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Żeby głupota miała skrzydła, to Ty byś latał/a jak gołąb, albo gołębica (zależy jakiej płci jesteś).

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Zróbmy wszystko, żeby w naszym mieście skończyły się obecne układy z „wielkimi biznesmenami” i deweloperami oraz obsadzanie stołków niekompetentnymi ale swoimi ludźmi jak np. była dyrektor MDK czy też dyrektor PEC, czy obecna dyrektor muzeum, która notabene jest już dyrektorką muzeum pełną gębą:
http://mlawainfo.pl/32596/koteria-w-ratuszu-final-ustawki-w-muzeum-zzw-mlawie/

Marek
Gość
Marek

Oj chyba rozłam w szeregach PiS

uczeń
Gość
uczeń

Ta maruda? Powodzenia

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

No i z czym do ludzi mieszkańców miasta, którym chce Pan rządzić, Panie Kiełbiński, skoro nawet Pańscy uczniowie się na Panu poznali. TA MARUDA—BRAWO uczeń!!!!!

Józef
Gość
Józef

Kandydat M. Burchacki jest z PSL-u. Kto dziś zagwarantuje że wybory do sejmiku wygra PSL ?. Prezydent Ciechanowa ma olbrzymie poparcie marszałka Struzika a czy Struzik po wyborach nadal będzie rządzić sejmikiem ? Jeśli burmistrzem Mławy będzie peeselowiec a w kraju przez najbliższe lata będzie rządzić PIS, to kto da pieniądze miastu rządzonemu przez politycznego przeciwnika ? Może lepszy burmistrz bezpartyjny ?

mławianka
Gość
mławianka

Tak, najlepszy Kowalewski – od tego człowieka broń nas Panie

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Odwrócę Twój post szanowna mławianko– broń nas Panie od tego człowieka KOWALEWSKIEGO. bądz czujna bo nie za długo Twój czas w tej ekipie się skończy–I KOMU WTEDY BĘDZIESZ BIŁA POKŁONY????

mławianka
Gość
mławianka

Hej, kolego, ja piszę wyraźnie, broń nas Panie przed Kowalewskim, poprzedni post to była odpowiedź na post Józefa

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Jesli tak to przepraszam, i zwracam HONOR mlawianko, i oby takich mlawian bylo jak najwiecejr

jacek
Gość
jacek

Chcesz powiedzieć, że skoro będzie rządzić PiS to dadzą pieniądze burmistrzowi pisowskiemu? Znaczy się Kiełbiński jak zostanie burmistrzem, to dostanie pieniądze bo jest z PIS? Czy dobrze rozumiem?

janusz
Gość
janusz

Pan Kiełbiński dopiero skończył zaocznie prawo – – to jest prawnik ?

Ewa
Gość
Ewa

Hahaha.. dobre pytanie..jak dla mnie to żaden prawnik..

aaa
Gość
aaa

Prawnik to osoba z wykształceniem prawniczym – tytuł magistra prawa jest? Jest, to prawnik.

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Już teraz wiem że jedyną szansą dla naszego miasta będzie Pan Burchacki. Zastanawiałem się kto będzie wystawiony z PiS… jednak ta decyzja bardzo mnie zaskoczyła i nie widzę innej alternatywy jak tylko Burchacki.

Nana
Gość
Nana

Miałam jednak nadzieję, że to będzie pan Pol, bo miałby sporą szansę. Niestety PiS strzał w kolano.

Basia
Gość
Basia

Chyba w dwa kolana z przestrzelonymi kostkami. Nie wiem, czy Oni nie słuchali głosów mieszkańców jakie chodziły po mieście? Oczywiście że Pan Pol miałby większe szanse.

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

No tak koleżanka Radnego POLA, mocno zawiedziona bo mieszkańcy jej nie posłuchali–a na przyszłość proszę się nie wypowiadać w liczbie mnogiej, za mieszkańców. BASIA tylko nie popłacz się z żalu, że twego kumpla nie zgłosili na kandydata.

Iza
Gość
Iza

Hahaaa pan Pol i tak jest najlepszy a Ty idź plec glupoty

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Dzieciaku śmiać to się możesz sama z siebie że jesteś tak naiwna i głupiutka., głupot się nie piele tylko się mówi, albo pisze. Z tego co widać potrafisz to robić, i pleść głupoty.

PRZECZYTAJ - pomyśl
Gość
PRZECZYTAJ - pomyśl

Czy to jest dobry kandydat?
Skoro mówi o:
1. Słabo wykorzystywanych środkach UE (Mława – około 2,5 mln; Ciechanów – około 33 mln).
2. Zatrzymaniu realizacji prac przez UM Mława związanych z przejściem pod torami na ul. Kościuszki.
3. Związaniu się zakładu WOD-KAN umową z firmą SUEZ na okres około 30 lat, gwarantując mieszkańcom podniesienie kosztów.
4. itp.
Obiektywnie dla nie interesujących się polityką, uczciwość i szczerość z jego strony.

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Przeczytalem i pomyślałem, ze to jest bardzo zly kandydat, a gdzie był wczesniej, będąc radnym, i kto mu przeszkadzał, ze nie mógł realizować, tych założeń ,albo przeciwstawiać się zlym decyzjom. Ten Pan moze bycr co najwyzej nauczycielem , i to też ze znakiem zapytania.Skończył prawo, a uczy hostori.

Rafał
Gość
Rafał

Uczciwość i szczerość może tak, ale czy jakieś konkrety, program?
1. Jak lepiej pozyskiwać dotacje z UE?
2. Jak szybko wybudować tunel za około 20mln. zł?
3 Skąd 50mln. zł na modernizację oczyszczalni? Bo stara za chwilę grozi katastrofą ekologiczną.
4. Itp.
Obiektywnie dla interesujących się polityką, podstawowe zagrania i wytykanie błędów przeciwnika. Głupi naród może to kupi. Gdzie są konkrety i realne propozycje rozwiązywania problemów miasta? Bo narazie słyszymy że dzięki staraniom tego, tamtego, może kiedyś coś tam powstanie.

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Rafał–zadajesz pytania na czasie—ale ten maruda wątpię aby wiedział z czym to się je.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Ale populistyczna brednia, aż wypala ekran. Przeczytaj i pomyśl, co te Pisowskie gnomy wymyślają. Chyba sa zawiedzeni, że po woda poszła w dół i to na 3 lata, ale pogadać można, może ktoś przeczyta i jednak nie pomyśli. Tacy wyborcy dla PiS mile widziani.

mławianka
Gość
mławianka

Woda poszła w dół???????????? – o 3 grosze na metrze sześciennym, no nie bądź śmieszny

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Niestety ale masz rację, tacy są naiwni wyborcy PIS, dla nich nie ważne są grosze ONI biorą całą ręką,.jak zwykle odezwała się do Twego postu ŚMIESZNA MŁAWIANKA.

mławianka
Gość
mławianka

Burmistrz obniżył ceny wody o 34 gr i Ty to nazywasz obniżką? No nie spodziewałam się tego po Tobie, „z bliska”

mławianka
Gość
mławianka

przepraszam o 3 gr

Z bliska
Gość
Z bliska

Zanim napiszesz glupstwo, to najpierw warto trochę pomyśleć, dobre i to ze chociarz potrafisz przeprosic.

Waldi
Gość
Waldi

Dziwne zagranie mławskiego PIS-u. Przewodniczący to już tylko On może kandydować?! Kiełbiński już raz przegrał z Kowalewskim. Dodatkowo nauczyciel nie zawsze może liczyć na duże poparcie. Pol mógłby liczyć na więcej głosów. Sporo młodych zapewne na niego zagłosowałoby. Powinni uczyć się zagrań wyborczych z centrali. Myślałem że wybory w Mławie będą z zadziorem, a tu znowu szykują się „mdłe”… Chyba nie pójdę głosować. To też jest wybór…

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Czyli jesteś za starym układem, tak?, bo kto nie idzie na wybory wybiera Kowalewskiego i jego radnych – tak, to też wybór – gratuluję dobrego wyboru, czyli braku pozyskiwania funduszy zewnętrznych, dalszego zadłużania miasta, a mamy już 40 mln zł, dalszych PPP, bo na jednym się nie skończy, dalszego szarogęszenia się panów A. i L. oraz deweloperów, dalszego wyrzucania naszych pieniędzy w błoto (kolejne nieudane projekty, zaniedbania w parku, rewitalizacje takie jak przy handlowcu zaczynane od niewłaściwej strony), brak remontu kina, brak miejsc do relaksu dla młodzieży, np. lodowiska i ogólnie rzecz biorąc stagnacja. Moim zdaniem Mławie potrzeba młodego, energicznego… Czytaj więcej »

Wacław
Gość
Wacław

Przykład młodego burmistrza-Ciechanów. Rocznik 1988 i naprawdę tam zaczyna dziać. No minus jego to przynależność do psl. Powstała jedna obwodnica po jednej stronie teraz budują wschodnią. Oczywiście mamy tą pod lasem. Ale gdzie obiecane realizacje już tu wspomniane ? Czy nie można było sfinansować jakoś inaczej budowy tej oczyszczalni tylko wiązać miasto z firmą przez którą będziemy płacić drożej za ścieki ? Zgodzę się. Trzeba młodych ludzi.

Piotr
Gość
Piotr

Wacław, w Mławie pod lasem nie ma żadnej obwodnicy. Al. Marszałkowska jest drogą lokalną, tak jest zapisane w Studium dla Mławy i taką pełni rolę. Wciąż obowiązuje ograniczenie tonażu do 5 ton, brak przekierowań ruchu na tablicach informacyjnych w kierunku Działdowa i W-wy – Gdańska. Okolice tej ulicy mają inne przeznaczenie, o co dba burmistrz. A czyją własnością są przyległe do niej grunty? Odpowiedź na to pytanie wiele wyjaśnia.

Emo
Gość
Emo

Odpowiedzią na te pytanie będą nowe bloki których już za chwilę budowa rozpocznie się przy Al. Marszałkowskiej…

h13
Gość
h13

Powiedz Emo cos wiecej.
Jakie nowe osiedle?

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

A czy ten kandydat to obiecywał ?? Dał alternatywne pomysły . Czy tylko skupił się na wytykaniu błędów . Uznając że to wystarczy . Dał program ?? Co ,robi i skąd pozyska fundusze ??? Bo tylko słyszę . Czego bieżący nie ,robił . I to slogany wyborcze hasła .

Michał
Gość
Michał

Nasz obecnie panujący miłościwie burmistrz też był nauczycielem w-f i jakoś w tamtych czas zdobył poparcie ludu mławskiego.

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

To byla w tamtym czasie, wielka pomyłka mieszkańców, i bedzie się nam wszystkim odbijac czkawką tamten wybór.Nauczyciele do szkół uczyc dzieci, a politykę nich zostawią w spokoju.

anonimals
Gość
anonimals

nie polityka nam trzeba tylko gospodarza!!!

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

W dzisiejszych czasach dobry gospodarz musi być dobrym politykiem, i odwrotnie bez tego ani rusz, sam widzisz co nam nawywijał obecny Burmistrz, stał się politykiem całą gębą, za to gospodarzem bardzo miernym. /zadłużył miasto na lata/.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Zdobył poparcie ludu. drogi Michale, bo miał poparcie mławskiej elity (panów A.- jeden z nich się ostatnio na nim przejechał, pana L, deweloperów) którzy go wytypowali i poparli niszcząc i taplając w błocie byłego burmistrza pana R. tu ten numer nie przejdzie, bo SK ma w dalszym ciągu poparcie „elit”.
Kandydatów mamy już 3-ech i sprawa się znów rozmyje i SK wygra wybory w cuglach.

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

DO DIABŁA—Szanowny Kolego Jarząbek!!!– przestań swymi postami mieszać ludziom w głowach i wreszcie się zdecyduj: czy jesteś za czy przeciw Kowalewskiemu. Piszesz niezle posty, są związane z faktami / panowie Ar….t, An….k / ale powinieneś trzymać się jednej zasady, i nie stwarzać nam problemów. Tak Pan Rakowski, do dzisiaj nie może się podnieść, wtedy postawił nie na tego KONIA, A TEN KOŃ POCIĄGNĄŁ GO W DÓŁ. Osobiście uważam że powinien się zdecydować na start, i wrócić tam gdzie był.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Rakowski dziś nie ma szans żadnych.
Jestem przeciwko Kowalewskiemu i zdania nie zmieniam.
Podjąłem decyzję na kogo oddam głos i też zdania nie zmienię… raczej – Burchacki. Kit w ucho, że z PSL, ale młody.
Tylko muszę jeszcze poczekać na jego program, na jego wypowiedzi, ale na pewno nie zagłosuję na obecnego – wszyscy lepsi od obecnego.

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

No i na reszcie konkrety, tak trzymaj, i nie odpuszczaj, i nie zrażaj się minusami które dają nam klakierzy Burmistrza i sympatycy jedynie słusznej partii PIS, ale przed samymi wyborami musimy okazać większą aktywność. Myślę że spotkania z byłym wojewodą ciechanowskim, a obecnie ministrem swą obecnością nie zaszczyciłeś./ chyba nie jestem w błędzie? /.

Malwina
Gość
Malwina

Dokładnie miasto, który ma gospodarczo duży potencjał bo jest położone przy głównej magistrali kolejowej, drodze krajowej a już nie długo przy ekspresowej S7 cierpi taką nędzę a jego mieszkańcy poniewierkę. Niby praca jest ale wiadomo jaka jest i gdzie jest i za jakie słabe pieniądze. A do wszystkiego prowadzi monopol wiadomo jakiego zakładu w mieście. To trzeba zmienić. A żeby zmienić to trzeba mądrze zagłosować na odpowiednich ludzi. Nie muszą według mnie być wyględni, jacyś elokwentni bo ci elokwentni, wygadani, najbardziej potrafią mamić i czarować ludzi niekonstruowanymi głupotami, które nie dają przełożenia, szczególnie tego najbardziej pożądanego ekonomicznego. Złoto ustni.. Akurat… Czytaj więcej »

Henryk
Gość
Henryk

Słuszna uwaga. W Mławie już dawno powinno być centrum logistyczne. Aż prosi się żeby przeładowywać towary z pociągów na TIRy i odwrotnie. Co do braku konkurencji dla elektronicznych to możemy podziękować tylko jednej osobie.

Jaa
Gość
Jaa

I co mamy z tej magistrali kolejowej? Co roku mniej pociągów, a te co sa stoja po 15-25min w Ciechanowie ;), tak tak kompleks Ciechanowa ;]

Wacław
Gość
Wacław

Przy odpowiednich inwestycjach miasto staje się atrakcyjne inwestycyjnie co przyciąga potencjalnych inwestorów, którzy dają pracę, możliwość wyboru pracodawcy. Im większa liczba miejsc pracy na głowę mieszkańca w mieście tym większe płace. Mniejsza szansa na poniewierkę przez jednego większego monopolistę-pracodawcę w mieście (szczególnie polskie kierownictwo tam pracujące) Większe poszanowanie pracownika. A prawda jest taka za większym pracodawcą powstają mniejsi. Tylko trzeba mądrych, myślących ludzi, którzy nie myślą tylko o sobie. Za miejscami pracy idzie wzrost ludności miasta. Wtedy nie potrzebne są głupie kampanie jakimiś piosenkarkami z gór, które promują miasto aby się osiedlać i bidować póki co tutaj.

Piotr
Gość
Piotr

Zgadzam się z Malwiną. Trzeba też dodać: wybierajmy mądrze przyszłych radnych. Na radnych wybierajmy uczciwych ludzi uczciwych niezależnych materialnie i intelektualnie, tylko tacy będą w stanie jako tako kontrolować burmistrza i jego urzędników. Do tej pory większość z nich to ludzie niekompetentni, dla których bycie radnym to jedynie wątpliwy splendor, a czasem tylko dodatkowy grosz do pensji, nic więcej. Zero wiedzy i chęci pracy dla społeczeństwa. Do tego tacy ludzie bardzo szybko blatują się z lokalnym układem. A już najbardziej kuriozalnym jest wybór urzędników samorządowych na radnych, naprzemiennie, ci z powiatu do miasta i odwrotnie. To oni współtworzą lokalny układ,… Czytaj więcej »

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Zgadzam się Piotr,
ale,przede wszystkim, to idźmy wszyscy do urn wyborczych, nie machajmy ręką, że nasz jeden głos nic nie znaczy.

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Wszyscy tak, tylko żeby nie bylo tak, jak w tej anegdocie. Spotykają się dwie starsze Panie i dyskutują o wyborach, jedna pyta drugiej, czy masz już kandydata na BURMISTRZA, pytana odpowiada, że nie bo dziekan z ambony jeszcze nie podal nazwiska na kogo glosowac. A więc zachowajmy czujność, oby mie sprawdziło się to w najbliższych wyborach.

Tomasz
Gość
Tomasz

Niezła ustawka obecnego włodarza z M. K. Ciekawe za ile „srebrników” ?

Piotr
Gość
Piotr

No to pozamiatane, człowiek bez szans. Kiedyś już kandydował, osiągając beznadziejny wynik. No, ale kto mu zabroni? Wielka szkoda. Przyjdzie zagłosować na kandydata z PEEZELU, to chyba jedyna szansa na odsunięcie Kowalewskiego, tylko że to może być wybór pomiędzy dżumą i cholerą.

Chris
Gość
Chris

Pan Marek to bardzo dobry wybór. Popieram wraz z całą rodziną

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Nie możliwe czyżby rodzina tez była taka naiwna???

Paweł
Gość
Paweł

Popieram ! Trzeba odsunąć od władzy to co teraz złe w naszej gminie.

Xyz
Gość
Xyz

Ale ustawka. To już się zrobiło niesmaczne, panowie M.K i S.K i mławski pis…. DNO

Xyz
Gość
Xyz

A dlaczego nie pan Pol???!!!

Cała prawda
Gość
Cała prawda

Pan Pol ma zostać ministrem

kaktus
Gość
kaktus

Tytuł powinien brzmieć ” MK wiceburmistrzem Mławy od najbliższych wyborów samorządowych”. PiS wystawiając tego kandydata na burmistrza, a nie Michała Pola, bierze udział w hucpie organizowanej przez największego hipokrytę tego miasta. Było źle, jest bagno.

Pola
Gość
Pola

Brawo !

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

A komu Ty bijesz brawo, strzeżcie się mlawianie przed tym wyborem. Ten czlowiek, to niemowa, boi się wlasnego cienia, bedzie czekał tylko na wytyczne z NOWOGRODZKIEJ ,czy naprawdę takiego Burmistrza chcecie. Popatrzcie tylko co się dzieje, za PIS w Kraju. MLAWA NIE ZASLUGUJE NA TAKIEGO BURMISTRZA , to będą jeszcze gorsze rządy od tych jakie sprawuje obecny Burmistrz.GLOSUJE NA PRZEDSTAWICIELA PSL BURCHACKIEGO!!!! APan Kielbinski, niech dalej uczy histori.

Paweł
Gość
Paweł

Napewno będzie lepszym od obecnie urzędującego. Obecny mami ludzi glupatami, gruszkami na wierzbie. Zamiast ściągać innych inwestorów do miasta i robić konkurencję na mławskim rynku pracy zapatrzył się w w jeden zakład co uczynił z Polaków niewolników we własnym mieście i kraju. Itd, itd, itd… Szkoda pisać.

Malwina
Gość
Malwina

Dokładnie miasto, który ma gospodarczo duży potencjał bo jest położone przy głównej magistrali kolejowej, drodze krajowej a już nie długo przy ekspresowej S7 cierpi taką nędzę a jego mieszkańcy poniewierkę. Niby praca jest ale wiadomo jaka jest i gdzie jest i za jakie słabe pieniądze. A do wszystkiego prowadzi monopol wiadomo jakiego zakładu w mieście. To trzeba zmienić. A żeby zmienić to trzeba mądrze zagłosować na odpowiednich ludzi. Nie muszą według mnie być wyględni, jacyś elokwentni bo ci elokwentni, wygadani, najbardziej potrafią mamić i czarować ludzi niekonstruowanymi głupotami, które nie dają przełożenia, szczególnie tego najbardziej pożądanego ekonomicznego. Złoto ustni.. Akurat… Czytaj więcej »

Leszek
Gość
Leszek

Z brakiem konkurencji dla Naszego „żywiciela” to jest trochę tak, że staliśmy się ich zakładnikami. Burmistrz nawet nie mrugnie żeby ściągnąć inną dużą firmę (mamy wspaniałą strefę ekonomiczną), gdyż Oni straszą że uciekną z Mławy. To chyba jest już tradycją małych miast. Cieszcie się że coś macie, bo jak tylko spróbujecie coś kombinować to możecie zostać z ręką w nocniku

Wacław
Gość
Wacław

To niech idą SOBIE, przyjdą inni. Przecież nie rozbiorą ci hal i załadują na tiry. Budynki zostaną. I tak kiedyś odejdą od nas to jest kwestia czasu. I wtedy pewnego dnia usłyszymy ich oświadczenie, że za pół roku ich nie będzie. I wtedy będzie nocnik gdyż nie będzie dużej alternatywy w regionie. Oni byli w Wielkiej Brytanii i stamtąd poszli. A przyszli do nas aby wycisnąć z Polaka ostatnie soki za marne grosze… Pójdą od nas kiedyś np. na Ukrainę bo Polak będzie już drogi w eksploatacji…

Maro
Gość
Maro

Budynki?! Chyba aby posadzki betonowe po nich zostają. Są budowane jak klocki. Jeżeli jakaś firma zawija się z danego miejsca to kamień na kamieniu nie zostaje. Wiem, bo sam pracowałem w firmie budującej takie hale produkcyjne. Zabierają wszystko, nawet kostkę brukową.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

I tu masz 100% racji – zostaną pola i nic więcej, mogą jeszcze zabrać kostkę z parkingów, które im burmistrz buduje dla ich taboru (bo nie dla pracowników, tylko dla LG jako firmy, bo dla samochodów ciężarowych)

mlawiak
Gość
mlawiak

byli w niemczech … potem w walii… a teraz mława.. nie wykluczone ze pojda dalej chociaz tutaj maja swoj oboz i tania sile robocze. Co miesiac miliony sa wypompowywane do korei. Mysle ze jescze wiele lat beda w Mlawie gdyz rozwiniety zostal nowy biznes.. radia dla grupy Volkswagena. predko nie pojda z mlawy.

joanna
Gość
joanna

Każdy kandydat jest lepszy od PISIORA.

liceum
Gość
liceum

ha ha , pisior niech uczy historii o wolności Polski i legendzie Lecha Wałęsy !!!

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Oczywiście to tak jest z tym wyborem: z przodu liceum, a z tyłu muzeum, przecie pisiory, nie nawidzą PREZYDENTA WAŁĘSY

Jarząbek
Gość
Jarząbek

No, na pewno lepszym kandydatem dla mieszkańców Mławy nie jest Kowalewski,
dla „elit” takich jak deweloperzy, panowie A. i L to tak, jest najlepszy,
bo chodzi na ich sznurku jak lalka z teatrzyku lalkowego (marionetka).
Ja głosuję na Burchackiego, ale czy to ma jakiś sens, to nie wiem, bo im większa ilość kandydatów, tym pewniejsze zwycięstwo Kowalewskiego, tyle że na tego pana nigdy nie głosowałem i nie zagłosuję.

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Nareszcie trafny komentarz BRAWO PANI JOANNO—a więc zastanówmy się zanim wezmiemy kartę wyborczą do ręki, obyśmy znowu nie wpadli z deszczu pod rynnę…

Darek
Gość
Darek

PSL mówimy stanowcze NIE ! Układy, ukadziki. Włączcie na you tube i objerzcie „! komentarze tygodnia niezależnego dziennikarza śledczego Witolda Gadowskiego aby rozjaśnić umysły, szczególnie dla tych, którzy nie interesują się polityką a jak co do czego przychodzi to klepią głupoty, nie wiedząc sami co klepią.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Prezydent Ciechanowa jakoś sprawdza się jako gospodarz miasta, mimo że PSL.
Nie mąć ludziom w głowach bo Kowalewski znów wygra i wtedy w następnej kadencji miasto dojdzie już do 80mln zadłużenia, bo co kadwencja, to podwojenie długu, a teraz przy całkowicie spolegliwej pani skarbnik, to już tylko po równi pochyłej ciągle w dół.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

No i w Mławie będziemy mieli lotnisko…

Darek
Gość
Darek

Będzie się sprawdzać do pewnego momentu. Dobrze, że kadencja może trwać tylko Max 2 razy po 5 lat.

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Takich uklsdow jak za obecnego Burmistrza to juz na pewno nie bedzie.

Darek
Gość
Darek

Przyjadą następne układy z PSL.

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Układy są zawsze
… Bo to polityka i nie ma znaczenia skąd.
Ważne jest że niezbędną jest zmiana i moim zdaniem jedyną szansą jest Burchacki w tej sytuacji.

mławianka
Gość
mławianka

Podpisuję się dwoma łapkami pod kandydaturą Burchackiego

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Polska i mławska polityka opiera się tylko na układach, to jest rzecz normalna. TYlko żeby te układy działały zgodnie z prawem i Konstytucją, a nie tak jak ci pisowscy wybrańcy którzy łamią Konstytucje nagminnie, bo dla nich Konstytucja to KACZYŃSKI. Ostatni przykład niech będzie ostrzeżeniem co zrobili z ustawą o IPN, przez pól roku darli mordy że ustawa jest dobra, nic nie zmienią, a teraz przestraszyli się IZRAELA I USA, i dali d**y nasrali i teraz musieli to zjeść, a jeszcze są tak bezczelni ze mówią że wygrali, a mówi to NOMEN OMEN historyk Morawiecki. DLATEGO JAK NAJDALEJ OD PIS… Czytaj więcej »

Edy
Gość
Edy

Pol to do lg niech wraca tam jego miejscem.

Iza
Gość
Iza

Pracowałam z Michałem to super kolega i bardzo dobry pracownik , jeśli nie jeden z najlepszych. Jestem pewna, że jako minister też podoła wyzwaniu .

Kasia
Gość
Kasia

Potwierdzam. Michał to w porządku gość.

Krut
Gość
Krut

Oczywiście, P nadaje się idealnie do pracy na taśmie bo jako kierownik rolniczej instytucji zapomina języka w gębie jak na sale obsługi wchodzi