Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Radni udzielili burmistrzowi absolutorium. Nie wszyscy głosowali „za”


Podczas wczorajszej sesji radni miejscy przyjęli uchwałę w sprawie udzielenia burmistrzowi Sławomirowi Kowalewskiemu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok.

W trakcie sesji burmistrz Sławomir Kowalewski oraz skarbnik Miasta Mława Justyna Lewandowska przedstawili sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017. Część finansową zaprezentowała Justyna Lewandowska, natomiast burmistrz Kowalewski przypomniał inwestycje, jakie w 2017 roku wykonano, kontynuowano lub rozpoczęto. – Zapewniamy sprawne funkcjonowanie naszego miasta (…) Realizacje inwestycyjne skutkują poprawą komfortu życia mieszkańców – mówił burmistrz.

Na koniec wystąpienia Sławomir Kowalewski podziękował radnym, swoim współpracownikom i jednostkom podległym, dzięki wsparciu których można było te zadania zrealizować.

Wszystkie komisje Rady Miasta Mława pozytywnie zaopiniowały projekt uchwały zatwierdzającej sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017 rok.

Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja, po której Radni Miasta Mława udzieli burmistrzowi Sławomirowi Kowalewskiemu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok przy 13 głosach „za” i 4 „przeciw”. Przeciw byli radni: Henryk Kacprzak, Michał Pol, Halina Pszczółkowska, Jerzy Rakowski.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

15
KOMENTARZE

avatar
1500
Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

W artykule napisano o przebudowaniu chodników.. pytam gdzie? Chodząc codziennie po mlawskich ulicach i uliczkach dzieciątko w wózku skacze co kilka metrów przez nierówne chodniki oraz dziury, które się w nich znajdują .. czemu nikt nie wspomina o braku miejsc w żłobkach.. O braku parkingów przy nowobudowanych blokach i ścieżkach rowerowych prowadzących do nikad???

mławianka
Gość
mławianka

Poczytajcie Państwo artykuły na stronie
http://www.mlawa.pl/aktualnosci/
No jak to czytam i oglądam zdjęcia, to mam wrażenie, że znalazłam się nagle w innym państwie rządzonym przez jakiegoś tam Kima.
Zapraszam do lektury
„W sposób odpowiedzialny i gospodarny dysponujemy środkami publicznymi”

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Odwiedziłem tą stronę, i muszę powiedzieć Proszę Pani że to żadna nowość, bo cóż można się spodziewać po rzeczniku Burmistrza, ta Pani po to została tam zatrudniona, aby pisać takie teksty, hołubiące jej szefa. To rzecznik Ratusza wprowadza nas mławian w klimaty, którego wzorem / ma Pani rację / jest Państwo KIMA. ale to jest Mława i pracownicy Ratusza klakierzy, wychwalający Burmistrza, którzy zamieszczają takie teksty, licząc na to że dalej będą nas mamić, tymi opisami, a rzeczywistość, najlepiej oddaje post Mieszkańca sztuk 1, bo to jest nasza Mława, a efektywność tej władzy mierzy się pozyskanymi środkami Unijnymi całe 2… Czytaj więcej »

Obserwator wieloletni
Gość
Obserwator wieloletni

Jak zwykle te cztery szuje ryją i zawsze co by korzystne nie było i stawiało obecną radę i burmistrza w dobrym świetle zanegują lub wstrzymają się od pozytywnej akceptacji. Kacperek to prawie codzienny gość u Radnej Pszczółkowskiej i ciągle szukają sposobu jak by tu zniesławić i obszczekać burmistrza. Pol ostrzy sobie ząbki na stołek burmistrza i na każdej sesji stara się poniżać kompetencje Pana Kowalewskiego. A Były burmistrz Rakowski nie może przeboleć że taki stołeczek wyrwano jemu z pod tyłka. I to jest bardzo brzydkie i świadczy o charakterze tych radnych jak i ich planach.

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Ten post który tak wysmażyłeś na cześć Burmistrza, nad którym myślałeś aż 12 lat, świadczy tylko o Tobie, i Twoim charakterze na usługach Pana Kowalewskiego, i rację mają ludzie którzy piszą że to są przydupasy, dodam i klakierzy, a ten styl właśnie uprawiasz, na jaki stołek liczysz tym swoim pisaniem pochwał. Pan Burmistrz w tej ostatniej kadencji, swymi wypowiedziami sam siebie poniża, a ostatnio stał się bardzo nerwowy, i nie muszą to robić inni, te twoje pisanie można zaliczyć i stwierdzić że jesteś 5 szują, która działa w odwrotnym kierunku, niż ci którym przypinasz takie łatki A jaki to odniesie… Czytaj więcej »

Mieszkaniec sztuk 1
Gość
Mieszkaniec sztuk 1

Ale co stawia obecną radę i burmistrza w pozytywnym swietle ponad 40 milionow długu Czy moze chwasty na prawie kazdym chodniku a moze podwyzka cen wody lub nieprawidłowości przy wyborze dyrektor muzeum a moze pijana dyrektor mdk a moze oczyszczalnia w prywatnych rękach albo komunikacja autobusy kopciuchy za milion rocznie a może baraki z piecem weglowym swoisty paradoks doplata do wymiany pieca i piec weglowy w budynku miejskim za 4 i cos tam miliona a moze te zrujnowane drogi w calym miescie a mial byc plan na tej sesji i …i nic a może te bukszpan y narażone chorobą filipińska… Czytaj więcej »

Jarząbek
Gość
Jarząbek

… ale żałosny post pieska ratuszowego, nawet komentować się nie chce, bo i po co.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Mam nadzieje że twoja opinia dotyczy postu =obserwator wieloletni=czy aby się nie mylę, a jeśli to popraw mie

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Oczywiście, że to komentarz do Obserwatora wieloletniego, który zapewne obserwuje wszystko z któregoś z okien ratusza, albo wdzięcznego dewelopera

XYZ
Gość
XYZ

13 do 4 to wynik dobrze świadczącym o rzadzących

Anonim
Gość
Anonim

Hmmm… nie rozumiem, to wynik dobry w piłce nożnej, ale żeby dobrze świadczył o rządzących, to raczej tego nie stwierdzę, coś jest nie tak, jeśli nie wszyscy popierają włodarza i trzeba się temu dokładnie przyjrzeć, bo ogólnie wiadomo, że przydupasy zawsze poprą swojego wodza.

ekhm
Gość
ekhm

A to dobre 😀

acb
Gość
acb

ten wynik to znaczy co najwyżej tyle że czas przewietrzyć kąty bo coś zalatuje stęchlizną

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dlatego o tym winni pamiętać mlawianie, nieuchronnie zbliża się czas, aby tej ekipie podziękować kartką wyborczo.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jak Ty nic nie rozumiesz, jak ty niewiesz___a ten post świadczy o twej naiwności