Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Minister środowiska Henryk Kowalczyk oko w oko z problemami powiatu mławskiego


Wyjątkową okazję bezpośredniej rozmowy i zadawania pytań ministrowi środowiska mieli wczoraj mieszkańcy powiatu mławskiego. Na zaproszenie mławskiego oddziału PiS do naszego miasta przyjechał minister Henryk Kowalczyk, a towarzyszyli mu senator Marek Martynowski i poseł Waldemar Olejniczak. Jak można było się spodziewać najwięcej pytań z sali dotyczyło problemów z gospodarką odpadami oraz powstawaniem ferm drobiu oraz trzody chlewnej.


Zanim jednak do głosu doszli obecni na spotkaniu nie tylko zwolennicy tej partii politycznej, Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało Marka Kiełbińskiego jako kandydata na stanowisko burmistrza miasta. To w tej chwili jedyny oficjalnie znany kandydat PiS w zbliżających się wyborach samorządowych. Jeszcze trwa układanie list wyborczych do poszczególnych samorządów, stąd też padła zachęta kierowana zwłaszcza do pań, aby odważyły się kandydować właśnie z list PiS.

Dalsza część spotkania wypełniły zadawane z sali pytania, a chętnych do dyskusji było wielu. Pytania z reguły kierowane były do ministra Kowalczyka i w większości dotyczyły spraw związanych z ochroną środowiska, choć padło też pytanie dlaczego PiS nie zniósł podatku od rent i emerytur.

Pojawiły się również wnioski. Zbigniew Markiewicz w imieniu własnym i syna (zajmującego się hodowlą ryb – red.) złożył na ręce ministra pisemny  wniosek o skontrolowanie „wysypisk śmieci” w Kosinach Starych i Miączynie Dużym.

Minister Kowalczyk przypomniał, że wprowadzenie nowych uprawnień dla inspekcji ochrony środowiska jest odpowiedzią na nielegalne sprowadzanie odpadów do Polski. Powołał się tu na oficjalne dane, według których ilości odpadów sprowadzanych oficjalnie, spadły w porównaniu do roku 2013 czterokrotnie, a wśród wydawanych ostatnio zgód, nie było zgody na sprowadzanie odpadów komunalnych. Dodał jednak, że odrębną kwestią jest nielegalny przywóz odpadów. Odpowiadając na pytania kilku osób związane z budową nowych ferm drobiu i trzody chlewnej, poinformował, że jest projekt, aby jednoznacznie określić odległość budowanych ferm od zabudowań, i zależeć będzie ona od wielkości DJP.

Również w odpowiedzi na podniesioną kwestię, minister zadeklarował, że rząd zapewnił środki na skupowanie lasów prywatnych, w pierwszej kolejności tych graniczących z Lasami Państwowymi.  Mówiąc o szkodach jakie wyrządzają zwierzęta chronione gatunkowo, potwierdził, że nie będzie całkowitego zdjęcia ochrony, a jedynie zgody na odstrzał.

Minister Kowalczyk odpowiedział też na pytanie o złożony w sejmie przez PSL wniosek o zniesienie podatku od rent i emerytur.

– Szkoda, że PSL nie zrobił tego jak rządził. Miał większość, miał ministra pracy, mógł to zrobić. My podwyższamy minimalne emerytury, waloryzujemy, natomiast zrobienie z tego systemu, że emerytura jest netto, to niestety burzyło by cały zapis. W tej chwili nie jesteśmy przygotowani na likwidację systemową…  Jeśli deklarujemy coś to wykonujemy, jeśli nie, to nie deklarujemy i nie obiecujemy – podsumował minister Kowalczyk.

red.

Henryk Kowalczyk ukończył studia na Wydziale Matematyki UW. Był związany z NSZZ „Solidarność”, przewodniczył komisji zakładowej w Zespole Szkół Rolniczych w Golądkowie oraz Komitetowi Obywatelskiemu „Solidarność” w gminie Winnica. Działał w ZChN. Członek PiS, członek zarządu okręgowego PiS w Siedlcach. W l. 1979-1990 nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Rolniczych w Golądkowie. Samorządowiec: w latach 1990-1998 i 1999-2005 wójt gminy Winnica, w 1998 r. wojewoda ciechanowski, w latach 1999-2002 radny sejmiku woj. mazowieckiego wybrany z listy AWS. W latach 2006-2007 sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa, pełnomocnik rządu ds. kształtowania ustroju rolnego. Poseł od 2005 r. (V-VIII kad.), pracował w komisjach: finansów publicznych oraz rolnictwa i rozwoju wsi. W latach 2015-2018 minister-członek Rady Ministrów, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, od stycznia 2018 r. minister środowiska w rządzie Mateusza Morawieckiego.


Zobacz także…

Medale, odznaki dla zasłużonych. Legitymacje dla nowych

Kowalewski, Pol, Przybyszewski i dyskusja o elegancji

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
57 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
prostow_nick
prostow_nick
3 lata temu

Czytając te posty internautów stwierdzam, że naoglondali siem tefałenuf i bredzą.

weeea
weeea
3 lata temu

bardzo przypadł był mi APEL z mównicy sejmowej wygłoszony onegdaj przez posła Piotrowicza: PRECZ Z KOMUNĄ ! ja jestem dobry gospodarz – apolityczny – wnuk piłsudczyka który z Mławy został zawezwany uprowadzony w 1941 roku do Torunia i słuch po Nim dziadu moim Bolesław Czapski zaginął ! Niech naród który wybrał po raz drugi prezesa niech Naród wybierze… a co wybierze to będzie miał… jutro chyba zacznie się kurzyć może nawet dymić we Warszawce… mamy wsparcie Brukseli i jak ułani und skłócona szlachta źle wybiorą to pieniążki z UE… ADIOS !!! poniatno ?!

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  weeea

Und mnie trochę ciekawi co na to wszystko powiedział by Szanowny Dziadek gdyby jeszcze żył? Obecnie każdy jest odważny krzycząc PRECZ Z KOMUNĄ! i co to w czasach obecnych ma to znaczyć. Dziwię się trochę,że to hasło z czasów stanu wojennego i wcześniejszych manifestacji mają na ustach osoby wymachujące jednocześnie Konstytucją gwarantującą prawa i swobody obywatelskie których można pozbawić tylko prawomocnym wyrokiem sądowym. Czyżby należało pozbawić wszelkich praw i wyrzucić ze społeczeństwa te liczne rzesze byłych członków tej komuny i jednocześnie powstałej Solidarności.A co z takimi osobami jak sekretarz T.Fiszbach? Podczas rozmowy z prof. J.Żarynem zapytałem się co mu wiadomo o strukturach obronnych tworzonych przed i na początku stanu wojennego przez aparat partyjny PZPR, których członkowie odbywali nawet szkolenia strzeleckie z broni z magazynów MO I SB. Był tym ogromnie zaskoczony nic nie wiedząc jako badacz materiałów w IPN. I kto ten obłęd wówczas powstrzymał? Może teraz też już jest potrzebne jakieś opamiętanie w tym obopólnym amoku.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Powyższe nie było anonimowo ale zaistniało przez przeoczenie przy logowaniu się powrotnym z innej strony. Nurtuje mnie pytanie dlaczego osobie z takimi tradycjami rodzinnymi przeszkadzają ułani i szlachta nawet skłócona ale swojska? I ta tęsknota za kurzeniem i zadymką?! Nie każdemu są potrzebne te srebrniki jak i wsparcie z Brukseli. Mamy własny rozum,tradycje i wolę wyrażaną podczas suwerennych wyborów. Inna sprawa czy potrafimy te demokratyczne zasady uszanować a z ich stosowania będzie możliwość rozliczenia najmocniejszą bronią w postaci karty wyborczej już przy najbliższych wyborach.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Czytając taki post to ręce opadają i odechciewa się pisania, człowieku czy zdajesz sobie sprawę jak by wyglądała Polska bez tego miliardowego wsparcia z Brukseli, a jaki mamy własny rozum to bardzo dobitnie pokazują dzisiejsze rządy PIS. A co do tradycji tak wracamy do czasów właśnie
komuny i rządów Pierwszego sekretarza, za chwilę nie będzie sadów , Sejmu, Senatu-wszystko będzie podlegać wszechwładnej mocy wodza i jego sługósów którzy realizują jego plany i będzie tylko wszechwładny wódz Kaczyński. Z twego postu wynika że musisz mieć straszną wiedzę skoro nawet taki fachowiec jak Żaryn nastepny nawiedzony fachowiec, o tych twoich rewelacjach nie wiedział. A że nie potrafimy stosować demokratycznych zasad, to o tym świadczą dzisiejsze rządy PISOWSKIEJ EKIPY, I MILIONY a nawet miliardy wydawane z budżetu aby przed wyborami przekupić suwerena, który za marne właśnie srebrniki, łyka każda prawdę wieszczoną przez obecnych Włodarzy. To powinieneś wiedzieć także że chciano odznaczyć RAJMUNDA, ojca braci Kaczyńskich posmiertnie medalem za patryiotyzm dla Polski bo modlił sie aby jego synowie nie doszli do władzy, i nie zniszczyli jego OJCZYZNY, a Polacy jak zwykle nie posłuchali ojca braci Kaczyńskich– i mamy tego efekty. PISOWSKA WLADZA TO UPADEK ETYCZNY, MORALNY I INTELEKTUALNY.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Szanowny PAX-e nie załamuj się i nie wpadaj w depresję,głowa do góry i pisz dalej zamieszczając swoje utwory nie tylko na portalu. Ale czy zdajesz sobie sprawę jak by mogła wyglądać Polska gdyby bardziej racjonalnie i z głową wydawano te fundusze np. na budowę najdroższych dróg w UE. A kto zwróci Mławie wydane pieniądze na dokumentację DK 7 wykonaną zgodnie z zawartym porozumieniem podpisanym na zamku w Nidzicy oraz inne projekty dotychczas nie zrealizowane jak chociażby sławna Zachodnia Obwodnica Mławy, że już nie wspomnę o innych sprawach? Kubeł zimnej wody by się przydał na głowy rozgrzane obietnicami tych miliardów z UE, które w rzeczywistości były niższe o ok. 16-20% od obietnic i w jakieś części stanowiły zwrot naszych wpłacanych składek,które bodajże w 2016 r. były większe niż wpływy z budżetu UE. Do tego trzeba dodać stracone środki i zagrożone ich wykorzystanie na szczeblu samorządowym. No i nieuchronnie zbliża się data, od której będziemy płatnikiem netto budżetu UE zamiast jak dotychczas jego beneficjentem i to jest ostatni dzwonek na wykorzystanie tej ostatniej szansy.

Krzyszto Bruździak
Krzyszto Bruździak
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Powyższe napisałem w odpowiedzi na komentarz PAX mając cichą nadzieję, ze dostanę od niego jak zwykle czerwonego minusa. Przepraszam za brak podpisu pod w/w wpisem.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Pieniądze wydane z budżetu na dokumentacje DK7 winno zwrócić Stowarzyszenie Bezpieczna I Przyjazna 7-KA. PANIE KRZYSZTOFIE NIECH PAN WYKORZYSTA SWA SZANSE I WRESZCIE ZAMILKNIE.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Jest tylko jeden zasadniczy problem,którego PAX jak sądzę w roztargnieniu nie zauważył. Mianowicie dokumentacja dotycząca realizacji podpisanego na zamku w Nidzicy w sprawie DK7 została sporządzona w czasie gdy jeszcze Stowarzyszenie Przyjazna i Bezpieczna 7-Ka nie istniało. A więc proszę swoją radę skierować do siebie wykorzystując swoje szanse miły PAX gdyż mam coraz większe wątpliwości co do kompetencji PAX jako mojego autobiografa i kronikarza Stowarzyszenia,które tak troskliwie stara się komentować PAX mijając się bardzo często z oczywistymi faktami. Serdecznie pozdrawiam życząc miłego dnia.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu

Jest pan w bledzi, to niech pan nam wyjasni na jak długi okres swym działaniem, wstrzymał pan budowę DK7

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

A co do tradycji to odsyłam dla przypomnienia do fragmentu filmu Barei MIŚ gdzie tatuś woła swoją córkę – Tradycja! chodź no do tatusia a butków nie zamocz! i ostatniej sekwencji dalszej wypowiedzi, że tradycja to jest nasza historia,której się nie zmieni, a to co dookoła powstaje od nowa, to jest nasza codzienność, w której my żyjemy. I w tej być może trudnej codzienności nie słyszałem,że nie będzie sądów chociaż wielu pokrzywdzonych w swojej bezsilności i doznanej krzywdzie chciałoby je zburzyć tak jak Bastylię w Paryżu. Co do tych rzekomych rewelacji to one są faktami, w które wiele osób może nawet nie chce już wierzyć. Trudno też zrozumieć na czym ma polegać zarzut,że nie potrafimy stosować demokratycznych zasad. A słyszał PAX o manipulowaniu cenami paliw przed wcześniejszymi wyborami? No i skąd taka znajomość życiorysu jednego z członków rodziny Kaczyńskich? Były nawet takie osoby,które próbowały udowodnić przynależność do PZPR głowie tej rodziny. I jeżeli PAX twierdzi,że PISOWSKA WŁADZA TO UPADEK ETYCZNY, MORALNY I INTELEKTUALNY bez konkretnych i być może nagannych przykładów to jak nazwać członków establishmentu być może uczestniczącego i tolerującego działania będące przedmiotem postępowań powołanych komisji – degrengoladą?

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Powyższe napisałem w odpowiedzi na komentarz PAX. Przepraszam za brak podpisu pod w/w wpisem mam nadzieję,że to uzupełnienie ułatwi PAX umieszczenie tradycyjnego czerwonego minusa.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

W uzupełnieniu powyższego wpisu potwierdzam niniejszym podpisem jego autorstwo.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu

Niech Pan ze mnie zejdzie, bo naprawdę zrobiło się duszno, i niech Pan odnosi się do faktów a nie jak zwykle buja Pan w obłokach. To PAX to naprawdę do Pana pasuje, czyżby Pan miał tak krótką pamięć, swoich działań Tow. Bruzdziak.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

A fe PAX! A fe! Tak chyba tak nie przystoi? Czyżby PAX raczył swoim wpisem sugerować mojej osobie inną orientację seksualną? Czyżby PAX się czuł nie wiadomo dlaczego,w jakich okolicznościach i z jakiego powodu molestowany? To ja właśnie się staram ciągle odnosić do rewelacji i faktów podawanych przez PAX,który to skrót od Panie Anonimowo X nie wiadomo dlaczego cały czas kojarzy się z kolaboracją świeckich katolików z PAX-u z komuną podczas gdy to słowo to inaczej PEACE w brzmieniu fonetycznym pi:s – czyli pokój. Inne tłumaczenie lub konotacje tego słowa to mogą już być swoistym fau pax. No cóż trudno każdy ma prawo do swoich interpretacji. Ale tak jeszcze z ciekawości ostatnie pytanie w tym komentarzu, bo jeżeli inni kolaborowali w minionym okresie z komuną to co PAX robił w tym czasie?

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu

Z panskiego pisania widać, że już nie wiadomo, jakiej pan jest orientacji, Tow. Czyzby te odzywki o orjentacji wyniosl pan z Dzialdowa. Niech pan. zapoznaie się z faktyczną historią PAX, wychodzi na to że uczyl marcin marcina a sam glupi jak s####a

peselak
peselak
3 lata temu

A Pool to siedzi dumnie jakby już był wiceburmistrzem co najmniej

Ela
Ela
3 lata temu
Reply to  peselak

To pan minister pan Michał

Lejla
Lejla
3 lata temu
Reply to  Ela

Zapewne będziemy dumni z takiego ministra ☺

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu

NO i proszę odnalazł się Prezes Stowarzyszenia Przyjazna i Bezpieczna Siódemka, / foto 15/ Bruzdziak który swymi działaniami na lata zablokował budowę 7-ki, drogę szybkiego ruchu. A dziś ma jeszcze czelność chodzić po spotkaniach, i prawić swe morały. Panie Prezesie ma Pan tupet, aż dziw że do tego towarzystwa zawitał także Pan Kamil??? zawiodłem się na Panu, no ale cóż to Pański wybór, czyżby Pan liczył że pomogą Panu wybudować to lodowisko, to już bardziej przemawia do mnie ta ulotka znaleziona w skrzynce na listy.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

A witam serdecznie mojego zagorzałego Fana Pana Anonimowo X zwanego dalej w skrócie PAX i o ten skrót chyba nikt nie będzie miał pretensji zwłaszcza,że tak dobrze można go rozwinąć. Szkoda tylko,że cały czas PAX odgrzewa te stare kotlety jak kawały z długą siwą brodą bez przytoczenia dowodów na tę okoliczność,że przypomnę tylko o danej kiedyś obietnicy oddania trasy S-7 już na EURO 2012 i to,że nasz odcinek nie jest jedynym odcinkiem S-7 do tej pory nie zrealizowanym i do tego nie były nawet potrzebne żadne protesty. To jest efekt smutnych zaszłości z lat ubiegłych dopiero teraz realizowany.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu

Szanowny Panie ja nie odgrzewam kotletów, które sam Pan łykał jak pelikan, domagałem sie tylko swym pisaniem aby ujawnił Pan te swoje osiągnięcia jak i zarząd stowarzyszenia, z tego co mi wiadomo, umarło ono smiercią naturalną, i teraz już zajmuje się Pan kórnikami, i czysta wodą, i jest Pan stałym bywalcem na Sesjach okolicznych gmin, i tam prezentuje Pan swe poglądy. Odnośnie trasy S7 to proszę nie odwracać kota ogonem, walczył Pan o zmiany tylko dlatego aby co niektórym biznesmenom przedłużyć byt. W swych postach proszę Panie Przewodniczący ZSMP w Działdowie / to był fakt/ nie przypisywać mi tych 3 liter PAX, bo śmiem wątpić czy Pan wie co one oznaczają, bo ja z kolaboracją katolików świeckich z komunistyczną władzą nie mam nic wspólnego, tym bardziej że PAX był związany z FALANGĄ. A co do Pana Kamila wyraziłem swoje zdanie i zdziwienie że znalazł si e w takim towarzystwie, a Pan KAMILOWi może co najwyżej buty czyścić. Szanowny PANIE jest Pan bardzo znany w Mławie okolicy, ale czy nie lepiej zająć się solidną pracą, i przestać być pośmiewiskiem,i bujać w obłokach. Kończąc polemikę z Panem, chciałem powiedzieć że nie interesują mnie Pańskie wypociny!!!

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

A co do tej czelności i prawienia morałów to pozostawiam do obiektywnej i własnej oceny czcigodnych czytających potrafiących uznać i przypisać kto i do czego ma tę czelność tak formułować i prawić.A jeszcze wplątywanie w to wszystko Pana Kamila to już nie tylko mała przesada podobnie jak to,że PiS ma niby pomóc w wybudowaniu tego lodowiska. Zapomniał PAX chyba,że to mieszkańcy suwerennie zadecydują o tym podobnie jak o wyborze następnych władz samorządowych, które bez względu kto w nich zasiądzie będą musiały ten wybór zrealizować.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Szanowny PAX-e! Z przykrością muszę stwierdzić,że jednak Pan mnie trochę zawiódł podobnie jak i Pana sokole oko,które nie dostrzegło mojej skromnej osoby jeszcze na jednym zdjęciu /podziękowania dla portalu ze te fotki/ oraz ten zarzut o prawieniu swoich morałów. Widocznie takiej oceny PAX dokonał metodą organoleptyczną z zastosowaniem tylko jednego zmysłu tj. wzroku na podstawie zdjęć gdyż gdyby był na miejscu to był mógł usłyszeć,że nie prawiłem morałów lecz próbowałem zgłosić ważne sprawy ważne dla mieszkańców. W najbliższym czasie postaram się je opisać po wcześniejszej weryfikacji szokujących informacji jakie miałem nawet podczas tego spotkania usłyszeć. A na razie to PAX VOBISCUM.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu

A dla tych wszystkich sympatyków PIS, radzę posłuchać wypowiedzi marszałka TERLECKIEGO / wystarczy spojrzeć na tego posła, który w młodości zażywał różne używki,które tak bardzo go zniszczyły/ ZE SPOTKANIA, co sądzi i dlaczego wprowadzili ustawę o Sadzie Najwyższym, i dlaczego my Polacy pozwalamy partii PIS która ma większość, na calkowitą bezkarność. Ludu głosujacy na PIS i jego akolitów, kiedy się wreszcie obudzisz, czy wtedy kiedy za te 500+ będziesz mógł sobie kupić co najwyżej metr gumy do majtek. STOP TAKIM NAWIEDZONYM GŁUPKOM JAK KAJA GODEK, która przy pomocy kościoła chce zatrzymać aborcję.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu

Szanowni Państwo którzy byliście na spotkaniu z Panem ministrem– posłuchaliście przekazaliście swoje problemy i sprawy, czy wiecie co ten Pan może załatwić jak nie wiecie to wam powiem. ZAŁATWI WAM NUL/ZERO/–aby coś załatwić najpierw musi się spytać WODZA czy można, ale zgodnie ze słowami Prezesa TVP kURSKIEGO–ciemny lud wszystko kupi.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

I tu się pan myli panie PAX – to już nie te czasy gdy ciemny lud wszystko kupował. Projektowane zmiany np. w ustawie o odpadach to dobry początek a o resztę musimy sami się dopominać do skutku pamiętając obietnice składane mieszkańcom Mławy na zebraniu przedwyborczym na sali w Szkole Muzycznej. I to przypominać do bólu trzymając za dane słowo. Jednak Pan Kowlaczyk jako minister potrafi skutecznie działać czego namacalnym przykładem jest wprowadzenie do realizacji długo oczekiwanej obwodnicy Pułtuska.

anonimals
anonimals
3 lata temu

Pytanie do ministra: kiedy MINISTERSTWO rabunku ŚRODOWISKA stanie się napowrót MINISTERSTWEM OCHRONY ŚRODOWISKA z tą podstawową funkcją t.j. O C H R O N Ą !!! lasów, starych drzew, parków, powietrza, wód i zwierząt tam żyjących. Kiedy minister zajmie się wreszcie ochroną środowiska ludzi a nie OCHRONKĄ dla własnych działaczy?!?!?!

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  anonimals

Trochę kąśliwe ale dobre i mocne skłaniające do przemyśleń, tym bardziej,że zgodnie z ustawą Prawo ochrony środowiska przez oddziaływanie na środowisko należy rozumieć również oddziaływanie na zdrowie ludzi i dotyczy to planowanych i istniejących instalacji jakimi są powstające jak grzyby po deszczu różnego rodzaju fermy wielkopowierzchniowe. I nie należy się obrażać na ludzi czyli własnych wyborców,że chcą mieć pewność pytając o skutki ich działalności i ich mało kontrolowaną ekspansję także na obszary chronione.

kadr
kadr
3 lata temu

Wojtek Krajewski jak zwykle w kadrze, aż dziwne że nie było go w kadrze na Mundial 😀 czy ten człowiek coś zrobił dla miasta poza pchaniem się do każdego zdjęcia?

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  kadr

Nie martw się WOJTUŚ, zawsze wie jak się ustawiać aby być zawsze w czołówce, trudno było by zliczyć jakich on funkcji nie pełnił, a zaczęło si e już w pierwszych wolnych wyborach, kiedy w Radzie za Burmistrza Chmielińskiego, był sekretarzem miasta i tak jest do dziś z małymi przerwami, a czy coś zrobił dla miasta,— to bardzo trudne pytanie.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Jeżeli jest to bardzo trudne pytanie to może zadajmy łatwiejsze, a czy coś zrobił dla miasta PAX? Może ktoś coś wie na ten ten temat. A może sam PAX/Pan Anonimowo X/ podzieli się z nami czymś na swój temat przynajmniej od czasów pierwszych wyborów.?

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

No „z bliska” na wszystkie komentarze odpowiadasz, a tu co? Ja czekam z niecierpliwością na Twoja odpowiedz. Ciekawa jestem Ciebie jak malo kto.

Z bliska na zyczenie ciekawskiej Pani.
Z bliska na zyczenie ciekawskiej Pani.
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nie mam wzwyczaju chwalić się swymi osiagnieciami, bo jest ich wiele, i to bardziej pozytywnych niż mają moi adwersarze, s jesli tak bardzo szanowna Pani tęskni, do mojego pierwszego nicku, to proszę bardzo będę nim sie podpisywal, aby sprawić Pani przyjemność. Ale trzeba także pamiętać że ciekawość to pierwszy stopień do piekła, a tak ogóle to nie przypominam sobie takiej znajomości, i skąd ta wiedza o tym że AnonimowoX to także z bliska.,przyznaje tak to ja, tylko nurtuje mie pytanie skąd ta wiedza. Nie wiem czy wystarczająco odpowiedziałem na pytanie, ale ja nie jestem ciekaw CIEBIE, i niech tak zostanie.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Wiele osiagniec i ani jednej wzmianki, bo bycie radnym to chyba nie osiagnięcie i sedziwy wiek tez raczej nie, no ale mimo wszystko troche podziwiam, bo w tym wieku jeszcze dosc sprawne poruszanie sie w internecie i pisanie komentarzy mozna uznac takze za osiagniecie.
Moje wyrazy szacunku, tylko zycze mniej zolci, szkoda Twojego cennego zdrowia. Lepiej wiecej optymizmu. Jak nie dajesz rady, zakladaj zawsze krawat, podobno faceci pod krawatem sa bardziej lagodni i bardziej mili.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Dobre, złote życiowe rady zwłaszcza o tej żółci. Popieram.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu

Nie wcinaj się niuku jak cie o to nie proszą, coś bardzo skromny ten swoj zyciorys przedstawiles, Towarzyszu Bruzdziak.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Sam nie wiem od kiedy my prowadzac polemikę naportalu jestesmy na ty, chyba ze wzgledu nawiek tak jak piszesz paniusiu jakis szacunek się nalezy, mogę jasno powiedziec ze kiedy ja miałem osiagniecia, to Cie ie jeszcze na swiecie nie bylo.Jeśli juz uważasz, ze tak dobrze mnie rozpoznalas po nicach, /wymoderowano/ to proszę syp smialo z nazwiska, oczywiscie ujawniajac swoje, co do nie ktorych postow tej żółci potrzeba bo oni inaczej nie zrozumieją.Twoje pochwaly Panienko sa dla mie zbedne, nie przywiazuje do nich wagi. Kiedy mie chwalili, to byl dawny czas, noi oczywiscie już mie wróci.Kiedys mialem wiecej optymizmu ale , alekiedy co niektórzy jak zasiedli na stołkach dzieki mie, to bardzo szybko mie skarcili, no ale cóż takie jest zycie. A krawatow obecnie bardzo nie lubie nosic. i może dla tego przestalem być miły, zwlaszcza dla takich obibokow, jak Prezes Stowarzyszenia DK 7.

Fox
Fox
3 lata temu
Reply to  kadr

Nie zrobił nic. Teraz niszczy agencje. Biedni rolnicy nie maja do kogo udać się po poradę rolnicza bo jak może jej udzielić ktoś, kto się na tym nie zna?

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu
Reply to  Fox

No tak racja, ale przyjdzie Bruzdziak i wszystko naprawi, bo z jego porad korzystają przede wszystkim rolnicy z gminy WIECZFNIA, i nie tylko, ta osobistość działa na terenie gmin. Lipowca, Żuromina, Bieżunia, MOŻNA WYMIENIAĆ ALE CZY TO ODNIESIE JAKIŚ SKUTEK??? bo tan „fachowiec” od wszystkiego ma taki bajer że trudno mu sie oprzeć, i jest nie zastąpiony.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Dziękuję za docenienie mojej działalności i reklamę ale jest ona trochę na wysrost gdyż ja nie jestem po prostu wszędzie dotrzeć nie mając do tego odpowiednich środków, wyposażenia technicznego i niejednokrotnie po prostu zdrowia. Zasadne jest za to pytanie czy to odniesie jakiś skutek podobnie jak uzasadnione działania mieszkańców w tych sprawach spotykające się często nie tylko z obojętnością włodarzy ale i wręcz z ich obstrukcją i pozorowanymi działaniami na rzecz mieszkańców. Jeżeli szanowny PAX chciałby coś w tych sprawach zrobić,podziałać,wesprzeć swoją wiedzą i doświadczeniem to z chęcią nie tylko ja skorzystam w myśl powiedzenia tak ostatnio modnego – wszystkie ręce na pokład w obronie słusznych spraw. Co Pan Anonimowo X na to?

Z bliska, nie PAX
Z bliska, nie PAX
3 lata temu

Wszystkie rece na poklad owszem, tylko nie z Panem, czy trzeba bylo aż tak długiej wymiany zdań, aby wreszcie sam Pan przznalr, że Wojtowie, okolicznych gmin, mają już Panskich działań dość, nie dlatego że sprawiają im trudność,ale dlatego, ze zabiera om Pan bezcenny czas, ktory migli by lepiej spożytkować, dla swych mieszkańców. A moja wiedza bardzo drogo kosztuje.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu

Czyżby PAX przyglądając się Z bliska i czytając uważnie to co napisałem nie zauważył, że ja nigdzie nie przyznałem się do tego,że wójtowie okolicznych gmin mają już dosyć moich działań i jak zwykle jest to nadinterpretacja własna Z bliska PAX niestety w większości przypadków mijająca się z opinią mieszkańców. A co do tego bezcennego czasu wójtów to wielu z nich straciło go bezpowrotnie ze szkodą dla mieszkańców nie mogąc przyjąć od nawet 4 lat miejscowych planów przestrzennego zagospodarowania lub przeciągając ich procedurę pozwalającą na pobudowanie lub rozpoczęcie budowy ferm w jak najmniej odpowiednich lokalizacjach. Czytając z uwagą i Z bliska PAX życzę jednak wszystkiego najlepszego i sprzedania bardzo drogo swojej wiedzy może jako trenera lub menagera piłkarskiego gdyż tam teraz najlepiej przecież płacą. A więc powodzenia.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu

Poczytałem popatrzyłem na zdjęcia–i chciałem dać Państwu receptę aby z pośród obecnych na sali wybrać typowego wyborce PIS; KTÓRY MUSI BYĆ PRZYSTOJNY JAK Ryszard Terlecki–WYSOKI, jak Jaroslaw Kaczyński– ZGRABNY jak Piotr Semka. KULTURALNY–JAK Krystyna Pawłowicz, INTELIGENTNY–jak Poseł Suski,, OBIEKTYWNY–JAK DZIENNIKARZ tvp Rachoń, SAMODZIELNY—jak Beata Szydło, UCZCIWY jak Senator Kogut, PRAWDOMÓWNY–jak Macierewicz, SKROMNY–jak Morawiecki, I KOMPETENTNY—jak Patryk Jaki. Myslę że wsród tych obecnych znajdą Państwo typowych wyborców PIS. Jeśli takich ludzi chcecie wybierać w Mławie, to naszemu miastu nie wróże nic dobrego…Jestem emerytem, i nigdy w życiu nie głosowałem i nie zagłosuje na DOJNĄ ZMIANĘ PIS, zmianę która chce się zainstalować PRZY POMOCY SKOCZKA BYŁEGO WOJEWODY CIECHANOWSKIEGO. gdzie my jesteśmy, swiat do góry nogami się przewraca ale cóż się nie robi dla koryta i kasy, kiedyś wojewoda, a teraz minister. TAKA WŁASNIE JEST DOJNA ZMIANA. ZE zdziwieniem patrze na niektóre twarze i osoby, które znalazły sie w tym towarzystwie, rozumnię że jest to spotkanie otwarte ale czyżby tez liczyli na jakieś profity???/ A przystojny Terlecki mówi w TVP KOMUNO WRÓĆ, bo przeszkadza mu WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

A co z tą receptą jeżeli ktoś do niej dopisze: I OBIEKTYWNY JAK PAX? Pomoże i wyleczy z tego chorobliwego stanu? Rzeczywiście co się nie robi dla tego koryta zwłaszcza jak komuś zostało zabrane.Zawsze się znajdą ludzie chcący się jak najwięcej nachapać i nigdy ich nie brakowało i mało komu to przeszkadzało. Dobrze,że teraz to się podnosi te patologiczne sprawy starając się je eliminować i od tego są zwłaszcza wyborcy by o tym głośno mówić. Tak,że Szanowny PAX-e niejedno jeszcze Pan zadziwi.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu

Szanowny Panie przypisał bym Panu nastepujące postacie: inteligentny jak poseł SUSKI, i prawdomówny jakMACIEREWICZ, ORAZ KOMPETENTNY JAK PATRY JAKI, IDEALNIE PASUJE PAN DO PISOWSKIEJ MŁAWSKIEJ EKIPY: pozostaje tylko pytanie czy ta ekipa chciała by mieć Pana w swych szeregach, może Pan spróbować, przyjmują każdego kto sie zgłosi. Skoro mają takiego tuza jak Piotrowicz to i dla Pana znajdzie sie miejsce. POWODZENIA !!!!

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

No właśnie dobrze to szanowny PAX ujął pisząc,że „przypisałbym Panu następujące postacie”. Tylko,że w tym jest rzeczy sedno,że gdyby PAX mógł ale niestety nie może! Z kolei bardzo frapującą i ciekawą rzeczą byłoby jak sądzę dla wielu osób gdyby PAX napisał jakie postacie swojej osobie przypisuje. a Jaki jest Jaki to każdy widzi i nie jest dla mnie żadną ujmą a wręcz wyróżnieniem próba przypisania do niego mojej osoby skromnej osoby nie posiadającej jednak takiego samego wyższego wykształcenia. A może PAX ujawni swoje? I na koniec bezsensowne jest chyba stawianie pytania ekipie PiS w Mławie czy by chciała mnie przyjąć w swoje szeregi gdyż nie składałem żadnej deklaracji członkowskiej w tej sprawie. Pozdrawiam.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu

To trzeba nylo się uczyć, a nie szukać latwizny, i gruszek na wierzbie.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  Z bliska

Jak zwykle PAX Z bliska zamiast udzielić odpowiedzi jej unika klucząc i wijąc się jak piskorz żeby nie odpowiedzieć jakie to i gzie pobierał nauki by móc pochwalić się być może nawet jakimś tytułem ujawniając przecież te informacje anonimowo. Ja się nie wstydzę szkół do których chodziłem ze wspaniałymi kolegami i koleżankami,a była to SP nr.6,LO im.Stanisława Wyspiańskiego i Pomaturalne Studium Organizacji Transportu Samochodowego i Spedycji w Mławie by następnie zaliczyć zasadniczą służbę wojskową, po której już niestety nie było dane i możliwości uczyć się lecz rozpocząć pracę.Jeżeli nawet to były takie czasy,że większość szła na łatwiznę zaś ja z konieczności przyznam się,że szukałem gruszek lecz nie wierzbie ale na Zieleniaku na Ochocie by potem je sprzedawać np. w Żurominie, Nidzicy, Działdowie, Bieżuniu, Olsztynku, Olsztynie, Mikołajkach, Gierłoży, Świętej Lipce czy w okolicznych PGR-ach/Białuty,Pruski,Narzym, Grzebsk,Waplewo/,miejscowościach/Wieczfnia Kościelna,Janowo/, ośrodkach wypoczynkowych/Mierki,Maróz,Waszeta/ i większych odpustach /Rostkowo, Ratowo, Gietrzwałd/ z niebieskiej NYSY i to też była szkoła.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Cóż, PAX czy też „z bliska” komuś umie szpilę wsadzić czy też dokopać, ale coś mi się zdaje, że swą edukację zakończył na LO nr 22, bo tak to się chyba w tamtych czasach pisało, było wtedy w Mławie tylko jedno LO..

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Z yego postu widac ze coś cieniutka ta wiedza o mnie, słyszałaś ze gdzieś w kosciele dzwonią tylko nie wiesz w ktorym, a w tamtym czasie byl tylko jeden Kościół.

prostow_nick
prostow_nick
3 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Ja też ,,rozumnię” 🙂

Bogusław.
Bogusław.
3 lata temu

Wyjaśnienia ministra w sprawie zniesienia podatków od rent i emerytur były nie przekonujące i jak zwykle przy trudnych pytaniach odnoszące się pretensjonalnie do rządów poprzednich. Odniosłem wrażenie że tylko tam coś robią gdzie przynosi im to poklask dając złudę poprawy bytu narodu. Mając trzecie niechlubne miejsce od końca- w wysokościach pobieranych emerytur w całej Europie nie pobudza rządu obecnego do działania i poprawy bytu 8 milionowej rzeszy emerytów i rencistów. Liczą że naganiacze kościelni i tak ten elektorat dla ich poparcia utrzymają. Otóż najprawdopodobniej się przeliczą. W środowiskach emerytów wrze i zarzekają się że odpowiednio za takie podejście rządu to tego poważnego tematu podziękują przy wyborach do samorządów jak i tych dalszych.

anonimals
anonimals
3 lata temu
Reply to  Bogusław.

Przy władzy ten rząd jest w w stanie utrzymać się głosami przede wszystkim pracowników i beneficjentów budżetówki. 8mln emerytów i rencistów, wojsko, policja, służba zdrowia, oświata, urzędy, instytucje i różnego rodzaju firmy „państwowe” prywatne żyjące wyłącznie ze zleceń budżetówki są na utrzymaniu ok 2mln właścicieli i pracowników małych, średnich i dużych prywatnych firm płacących podatki do budżetu. Rolnicy też dokładają się do tego wora bez dna płacąc za wszystkie maszyny, paliwa i środki produkcji VAT i akcyzę bez możliwości odliczenia. Sytuacja może się poprawić paradoksalnie tylko przez obniżenie podatków i uproszczenie procedur. Tylko to może poprawić sytuację płatników, a nie „urwanie” podatków emerytom, bo niedługo nie będzie im z czego płacić.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  anonimals

Świetne i trafne uwagi i spostrzeżenia dotyczące każdego szczebla władzy a zwłaszcza tej samorządowej oczywiście bez nadmiernych uogólnień będących raczej wyjątkami.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Bogusław.

Może podobać się ten jeden z ogólnych i trafnych wniosków – oby się ktoś najprawdopodobniej nie przeliczył!

prostow_nick
prostow_nick
3 lata temu
Reply to  Bogusław.

Ta i pewnikiem wybiorą Pomazańców i ZSLowcuf 🙂

57
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x