Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Otwarte Strefy Aktywności w pięciu gminach naszego powiatu


Gminy Strzegowo, Lipowiec Kościelny, Stupsk, Szreńsk i Szydłowo otrzymały dofinansowanie na budowę Otwartych Stref Aktywności (OSA). W pierwszej edycji tego programu w całej Polsce powstanie 1530 stref sportowo -rekreacyjnych.


Do ministerstwa sportu wpłynęło 1416 wniosków, z czego pozytywnie zaopiniowano 792 na łączną kwotę ponad 54 mln zł. Kryterium decydującym o przyznaniu dofinansowania był wskaźnik zamożności gminy. W powiecie mławskim pięć gmin ubiegało się o takie środki i wszystkie dofinansowanie otrzymały.

Strzegowo – na jeden wariant rozszerzony (49 900 zł dofinansowania)
Lipowiec Kościelny – na jeden wariant podstawowy (24 600 zł)
Stupsk – na jeden wariant rozszerzony (50 000 zł)
Szreńsk – na dwa warianty podstawowe, jeden wariant rozszerzony (100 000 zł)
Szydłowo – na jeden wariant podstawowy, dwa warianty rozszerzone (78 100 zł)

Wariant podstawowy obejmuje:

  • siłownię plenerową (minimum 6 różnych urządzeń) oraz
  • strefę relaksu (minimum 4 ławki montowane na stałe do podłoża, urządzenia do gier edukacyjnych montowane na stałe do podłoża np. szachy/warcaby itp.,zagospodarowanie zieleni – nasadzenia).

Wariant rozszerzony obejmuje:

  • siłownię plenerową (minimum 6 różnych urządzeń) oraz
  • strefę relaksu (minimum 4 ławki montowane na stałe do podłoża, urządzenia do gier edukacyjnych montowane na stałe np. szachy/warcaby itp., zagospodarowanie zieleni – nasadzenia), oraz
  • plac zabaw o charakterze sprawnościowym (minimum 3 urządzenia) z ogrodzeniem.

W ramach programu wnioskodawcy mogą zaplanować również inne funkcje sportowo-rekreacyjne stref lub zlokalizować je obok już istniejącej infrastruktury sportowej, tworząc dzięki temu zintegrowane obiekty przeznaczone do aktywnego wypoczynku, dające możliwość podejmowania różnorodnych form aktywności. W ramach OSA wnioskodawcy mogą zaplanować m.in.: street workout park/kalistenika, skatepark, parkour, trampoliny, dodatkowe place zabaw, miniboiska, boiska plażowe, boiska do sportów ulicznych, rozbudowane strefy relaksu, w tym również o charakterze sezonowym, tory bmx, pumptrack, zewnętrzne ścianki wspinaczkowe etc. (dodatkowe zespoły urządzeń czy obiekty nie będą jednak kosztami kwalifikowanymi w programie).

red.


Zobacz także:

Żeby ratuszowi chciało się chociaż chcieć

 

Dzwonnica w Ratowie i aleje w parku pałacowym w Szreńsku zyskają nowy wygląd

Dobre wiadomości dla rolników

Strażacy z Gradzanowa Włościańskiego, Piegłowa i Szreńska wyremontują strażnice

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x