Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Żeby ratuszowi chciało się chociaż chcieć


Kolejne pieniądze przeszły Mławie koło nosa. Pięć gmin powiatu mławskiego złożyło wnioski o dofinansowanie stref sportowo-rekreacyjnych w ramach rządowego programu „Otwarte Strefy Aktywności”. Nie ma wśród nich Mławy.

Rządowy program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) w tym roku przeznacza 50 mln zł na wsparcie takich działań. Celem programu jest budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych. Chodzi tu o pobudzenie aktywności fizycznej dzieci i dorosłych, ale też o poprawę estetyki w miejscowościach i podniesienie ich atrakcyjności. Nabór wniosków trwał od 15 stycznia do 15 lutego 2018 r.

Według informacji Ministerstwa Sportu i Turystyki z terenu powiatu mławskiego wpłynęły poniższe wnioski:
Gmina Strzegowo – Budowa siłowni plenerowej, strefy relaksu i placu zabaw w Strzegowie przy ul. Sportowej.                                  Gmina Stupsk – Budowa wielopokoleniowej strefy aktywności w miejscowości Stupsk na działkach nr 355/12 oraz  nr 354/2.
Gmina Szreńsk – Budowa Otwartych Stref Aktywności w Gminie Szreńsk (w miejscowościach: Szreńsk, Proszkowo, Przychód).
Gmina Lipowiec Kościelny – Otwarta Strefa Aktywności w miejscowości Lipowiec Kościelny.                                            Gmina Szydłowo – Budowa siłowni zewnętrznej i placu zabaw w miejscowościach: Nosarzewo Polne, Nowa Sławogóra, Piegłowo).
Pozostałe samorządy nie złożyły wniosków o dofinansowanie w ramach niniejszego programu.

Wnioskodawcy mogą ubiegać się o wsparcie dla obiektów według dwóch wariantów.

Wariant podstawowy obejmuje:

  • siłownię plenerową (minimum 6 różnych urządzeń) oraz
  • strefę relaksu (minimum 4 ławki montowane na stałe do podłoża, urządzenia do gier edukacyjnych montowane na stałe do podłoża np. szachy/warcaby itp.,zagospodarowanie zieleni – nasadzenia).

Wariant rozszerzony obejmuje:

  • siłownię plenerową (minimum 6 różnych urządzeń) oraz
  • strefę relaksu (minimum 4 ławki montowane na stałe do podłoża, urządzenia do gier edukacyjnych montowane na stałe np. szachy/warcaby itp., zagospodarowanie zieleni – nasadzenia), oraz
  • plac zabaw o charakterze sprawnościowym (minimum 3 urządzenia) z ogrodzeniem.

Wysokość udzielanego dofinansowania dla jednej OSA wynosi do 50% , lub 70% wydatków kwalifikowanych zadania ( w zależności od wskaźnika G), nie więcej jednak niż 25 tys. lub 35 tys. dla wariantu podstawowego i 50 tys. lub 70 tys.  dla rozszerzonego.

W ramach programu wnioskodawcy mogą zaplanować również inne funkcje sportowo-rekreacyjne stref lub zlokalizować je obok już istniejącej infrastruktury sportowej, tworząc dzięki temu zintegrowane obiekty przeznaczone do aktywnego wypoczynku, dające możliwość podejmowania różnorodnych form aktywności. W ramach OSA wnioskodawcy mogą zaplanować m.in.: street workout park/kalistenika, skatepark, parkour, trampoliny, dodatkowe place zabaw, miniboiska, boiska plażowe, boiska do sportów ulicznych, rozbudowane strefy relaksu, w tym również o charakterze sezonowym, tory bmx, pumptrack, zewnętrzne ścianki wspinaczkowe etc. (dodatkowe zespoły urządzeń czy obiekty nie będą jednak kosztami kwalifikowanymi w programie).

Na razie jednak wnioski zostały złożone i nasze gminy czekają na ich ocenę, a potem rozstrzygnięcie, Mławy to jednak nie dotyczy.

Może chociaż nasze miasto spróbuje skorzystać z puli 10 mln. zł, które zaplanował samorząd Województwa Mazowieckiego na rozwój sportu. W ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2018″ gminy i powiaty mogą ubiegać się o środki na budowę hal, boisk, kortów tenisowych czy przystani wioślarskich. Środki z tegorocznej puli gminy i powiaty mogą zainwestować w modernizację lub przebudowę obiektów sportowych, w tym hal i boisk, siłowni plenerowych, obiektów street workout, torów rowerowych, skateparków, kortów tenisowych, przystani wioślarskich, kajakarskich i żeglarskich, lodowisk czy placów sportowo-rekreacyjnych. Nabór wniosków trwa tylko do 23 marca.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

42
KOMENTARZE

avatar
1500
kołek
Gość
kołek

w Mławie lepiej wypuścić obligacje ,które kupi zaprzyjażniony biznesmen-a Pan burmistrz ma już zajęte wszystkie terminy do fotek przed wyborczych więc myśli o lansowaniu-przesuwa inwestycje z 2017 na ten rok żeby popieracze pamiętali-plac zabaw na Wólce,światła na Nowowiejskiej-pozostały czas spędzi na turystyce do zaprzyjażnionych miast na świecie

takjest
Gość
takjest

Syn Starosty na posła, dyrektor MHS p. Kądrzycki na sekretarza powiatu, zięć skarbnika p. Antczaka na dyrektora MHS. Tak się załatwia sprawy w Mławie.

Oburzony
Gość
Oburzony

Co to do ku..y nędzy jest!!! Za co oni biorą pieniądze? Za pierdzenie w stołek?! Ale co się dziwić JAKI PAN, TAKI KRAM.

Wojtas
Gość
Wojtas

No nie. Naprawdę szkoda mi tych ludzi w Urzędzie Miasta. Jak Oni tam się męczą biedacy. Co My od Nich chcemy? Projekt? Dofinansowanie? A co to jest?! Jak w CK Dezerterach „ich weiss nicht”

Gall anonim
Gość
Gall anonim

Te dane są niepełne, wniosek o dofinansowanie OSA w wersji podstawowej złożył rownież Powiat Mławski. Zaplanowano powstanie otwartej strefy aktywności przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Słowackiego

Podatnik
Gość
Podatnik

Oczywiście po co się starać i pozyskiwać pieniądze z zewnątrz. W Wiśniewie lepiej podatki podnieść co roku.

Zibi
Gość
Zibi

Jarząbek masz rację, tu jest potrzebna kobieta która po gospodarsku złapie za łeb i zrobi porządek. Jak komuś się nie chce pracować, to proszę bardzo, droga wolna, na Twoje miejsce jest kilku chętnych , młodych wykształconych. Konkretna Pani może mieć DUŻE szanse wygrać wybory. No drogie Panie, przy tym Waszym Dniu brać sprawy w swoje ręce. Fajnie jak Burmistrzem Mławy zostanie jakaś szykowna babeczka 🙂

Feli
Gość
Feli

Może powinniśmy jako obywatele pomóc ratuszowi wyszukując programy i pisząc wnioski, to to prości ludzie dorwali się do władzy to skąd mają wiedzieć jak to się robi.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Nie uważacie, że w Mławie, jako kontrkandydat obecnego burmistrza miałaby największe szanse kobieta? – tyle że kobieta z głową na karku

Ktos
Gość
Ktos

Pani dyrektor mdku

Jarząbek
Gość
Jarząbek

😀 – nie no… bez żartów.
A miałem dopisać: byle nie ktoś tego typu.

Ktos
Gość
Ktos

Oczywiście że to żart

Z R ..
Gość
Z R ..

To wypijmy za to

Ktos
Gość
Ktos

Chętnie

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Jak wszyscy, to „babcia” „tyż” 😀
Mogę?

Klient
Gość
Klient

Dwa małe Żywce setka i oczywiście colka… 🙂

Ktos
Gość
Ktos

I później jedziemy. A co nie wolno? Wolno

Gość
Gość
Gość

Widzę, że w Wiśniewie nic się nie zmieniło. Przez wiele lat byłam mieszkanką tej gminy i tam nigdy nic się nie działo i tak jest do tej pory. Urzędnicy siedzą na ciepłych stołeczkach i im nie zależy na niczym, a na pewno nie na rozwoju gminy. Chyba czas najwyższy coś zmienić. Ludzie obudźcie się, zróbcie coś dla swojej gminy, bo dotychczasowa władza i tak nic nie zrobi więcej. Zgodzę się z przedmówcą, że wójt przed wyborami będzie kity ludziom wciskał. Myślę, że warto pomyśleć o zmianach.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Zgadzam się haha. A ludzie jak te barany idą i głosują ba niego wierzą wójtowi za każdym razem, że spełni swoje obietnice. Powodzenia hahah. Tu potrzebny jest ktoś nowy, ktoś z werwą i nowymi pomysłami.

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Tak już zaczynają szaleć z lampami i niby jak oni dbają o mieszkańców. Rok wyborczy – rok chodników i lamp 🙂 W Wiśniewie to zależy im i to jak, na nowych blokach mieszkalnych…

Zenek
Gość
Zenek

To w Wiśniewie jest Gmina ???

Kinga
Gość
Kinga

No właśnie nikt nie słyszał, nikt nie wie. Cicho siedzą nie wychylają się, biedni nic nie wiedzą co się na świecie dzieje, nie wiedzą, że może być lepiej. Potrzebna zmiana

kot
Gość
kot

a gdzie gmina Dzierzgowo-nowy wójt już odpoczywa

Ja 1111
Gość
Ja 1111

Dokładnie 😉 Dzierzgowo skupione jest na walkach w szkole. Zmieniła się dyrektor ale to niczego nie zmieniło.

Gal
Gość
Gal

Gmina Wiśniewo też nie złożyła wniosku …..bo i po co. Wójt wszystko ma…obudzi się jak już będzie za późno. A na jesieni po raz kolejny będzie wyborcom wciskał kit i prosił o głosy.

Wesoły Romek
Gość
Wesoły Romek

No i oczywiście gmina Wiśniewo też się nie pofatygowała o pieniądze, które są na wyciągnięcie ręki…. ale kto miałby im sporządzić odpowiednią dokumentację jak tam osoby są poprzyjmowane w innych celach niż działanie na rzecz gminy i jej mieszkańców…. ŻENADA
Za bogata gmina żeby sięgać po pomoc finansową.
„Brawo dla wójta i jego poddanych”

Jerzy
Gość
Jerzy

a radni się zastanawiali na ostatniej sesji kto jest ojcem „sukcesu” he he

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Taaak – brak pozyskiwania środków, które dosłownie „leżą na ziemi” to ewidentny sukces.
Nasi radni potrafią tylko podnosić ręce w głosowaniach zgodnie z odgórnymi zaleceniami i przypisywać sobie jakieś sukcesy, o których nie mają pojęcia – ale, cóż, przykład idzie z góry: burmistrz sobie przypisuje wiele cudzych sukcesów, a więc radni nie mogą? – mogą 😀
Zauważmy, że to nie pierwsze pieniądze ze środków zewnętrznych, z których ratuszowi NIE CHCIAŁO SIĘ skorzystać i woleli je wgnieść w błoto niż podnieść.
Wyborcy, przetrzyjcie oczy, bo miła aparycja i wyuczona grzeczność to nie wszystko, bardziej powinna liczyć się operatywność i dobre zarządzanie majątkiem wspólnym.

Do Jarząbka -zero opozycjonisty
Gość
Do Jarząbka -zero opozycjonisty

Gadasz i gadasz. Nic więcej.
Twoje wypociny są obrzydliwe.Koncentrujesz się tylko na szkalowaniu innych, a najbardziej na szkalowaniu burmistrza.
Gdybyś coś na Kowalewskiego miał, to byś to wykorzystał. Musisz to wiedzieć, bo nie wiesz, ale nic nie masz. Tylko szczekasz. Przez takich jak Ty to miasto nigdy nie zmieni tego układu. A Ty go wzmacniasz. Jak masz haka na wroga-nie ujawniaj, czekaj i we właściwej chwili zaatakuj.
Ty, robisz na odwrót.
Szkoda mi Ciebie Jarząbki. Na opozycjonistę się nie nadajesz. Przyjmij tąvokrutną prawdę o sobie.

Obiektywny
Gość
Obiektywny

Z rankingu w czołówce widzimy Szydłowo, wójt jest elastyczny bez względu na tzw. ustrój państwa, reszta wójtów widzi wyborców tylko w urzędach gminy i ich rodzinach. Żebyście jesienią nie płakali za zrównoważone traktowanie mieszkańców. Mława, cóż Mława, ktoś dobrze napisał, zero środków z zewnątrz, wszelkie widzimisię mieszkańcy finansują, a pieniądze są… dla operatywnych….trzeba tylko szukać…

Magda
Gość
Magda

Oni może i chcą, tylko siedzą na tykającej bombie. Po co ma znowu wypływać informacja że nie mają nawet te 50% lub 30% żeby dołożyć z własnej kasy (której nie ma 🙂 )?! A tak przebimbamy do jesieni i … może znowu przewali się na kolejne cztery latka. Drodzy mieszkańcy, otwórzmy oczy szeroko i zastanówmy się chwilkę przed zakreśleniem głosu…

z bliska
Gość
z bliska

Magda M—- pozwolę sobie zacytować twe słowa i apel pod którym podpisuje się obiema rękoma, DRODZY MIESZKAŃCY !!! OTWÓRZMY OCZY SZEROKO I ZASTANÓWMY SIĘ CHWILKĘ, PRZED ZAKREŚLENIEM GŁOSU !!!—- pamiętajmy o jednym aby nie słuchać tych natarczywych doradców zwłaszcza tych którzy prowadzą agitację na niedzielnych mszach w mławskich kościołach, i pokarzmy że jesteśmy w stanie sami ocenić i wybrać odpowiednich przedstawicieli, a nie potakiwaczy którzy przesiedzą 5 lat jedynie tylko dla kasy, tak jak obecni Radni , który tą kasę wydają na sms aby na siebie oddać głos w PLEBISCYCIE, a wystarczy odwrócić tą tabelę a WASIŁOWSKI I TAK JEST… Czytaj więcej »

Polka
Gość
Polka

Slabe to… Trudno znaleźć jakąś logikę w tych zarzutach. Najpierw zarzuca pani radnym, że sami głosuja na siebie w jakims plebiscycie, a potem zarzuca pani, ze jeden z nich nie ma zadnych glosow. przeciez te plebiscyty tak wlasnie dzialaja, ze to radni sami na siebie glosuja, a nie mieszkancy. Mysle, że najlepszą weryfikacją pana Wasilowskiego jest to, że został wybrany na radnego przez mieszkanców swojego okręgu.Jak pani chce zajac jego miejsce, smiało, za kilka miesiecy mieszkańcy zweryfikuja, czy sie pani fdo tego nadaje

Jarząbek
Gość
Jarząbek

No i znów się nóż w kieszeni SAM otwiera.
Plac w parku za 1mln zł i wszystko z naszych pieniędzy, a można było uzyskać 0,5 do 0,7 mln dofinansowania, ale to znów trzeba powiedzieć:
TRZEBA CHCIEĆ…
Ratusz nie ma czasu na takie sprawy, bo burmistrz jest zajęty sporami, szukaniem wyjścia odn. P. dyrektor MDK, przygotowywaniem kampanii wyborczej, pokazywaniem się wszędzie tam gdzie są kamery.
Przyznajmy rację starej maksymie:
Jak kota nie ma to myszy grasują.

zniesmaczona
Gość
zniesmaczona

proszę zauważyć i czytać ze zrozumieniem do 50% lub 70% zadania (i to kosztów kwalifikowanych) ale nie więcej jednak niż 25 tys. lub 35 tys. dla wariantu podstawowego i 50 tys. lub 70 tys. dla rozszerzonego. Od kiedy to jeśli zadanie ma kosztować 1 milion to kwota 50 tyś stanowi 50 %. 50 tyś to nie 500 tysięcy ! ludzie czytajcie ze zrozumieniem , a potem przywołujcie na przykładach.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

No tak… nie doczytałem do końca zdania – mea culpa…
po 70 tys.zł nie warto się schylać i ich podnosić – toż to więcej zachodu niż korzyści…

obserwator.
Gość
obserwator.

Jarząbek jak zwykle o czym by nie pisał to uparcie -jak bezrozumny wół na pastwisko wraca do krytyki burmistrza i dyrekcji MDK-u. Wiadomo że lubi się babrać w podkopywaniu i rozpoczyna idiotyczną kampanię ,anty burmistrzowską” Kto to ten jarząbek łatwo odgadnąć i jego tendencyjne plany też.

Kim?
Gość
Kim?

A kim jest Jarząbek?

Z bliska
Gość
Z bliska

Po prostu sobo i bardzo dobrze ze krytykuje burmistrza i dyrektor mdk jarzabek tak trzymaj nie przejmuj sie tymi nawiedzonymi oszolomami, i rob swoje, moze wreszcie dotrze to do nie ktorych, dla ktorych najwazniejsze so laurki, takich osobnikow nazywa sie KLAKIERAMI

Z R ..
Gość
Z R ..

Brawo burmistrz i jego świta
Wiwat wszystkie dyrektory urzędniki
Pani Pszczołkowska
Panie Pol
Panie Kacprzak
Paytajcie bo tylko Wy mozecie zadac trudne pytania
Reszta czeka żeby było tak jak było

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tu Radny Bezradny wielu kadencji, pobierający dietę z ktorej się tranpsparentnie rozliczam na mojej stronie internetowej, zasiadający w komisjach, mający przypadkiem zatrudnioną rodzinę w jednostkach UM i …..podnoszący rękę najwyzej podczas głosowań. Ukończyłem ostatnio nowe studia internetowe i umiem podnosić rękę jeszcze wyżej. Chleje dużo, bez utraty przytomności. Spełniam więc wszystkie wymogi aby niedługo zostać dyrektorem. Popieram brak zaangażowania w powyższy projekt, bo uważam tak jak On, ze bogatego stać i nie musi prosić. To My, Mława rozwijamy się i bogacimy i milion tu albo tam nie stanowi zadnego problemu. Poprosiłem Kolegów, co lecą do Paryża aby narysowali jak Oni… Czytaj więcej »

Paula
Gość
Paula

Jestes niemożliwy 🙂 swietnie napisane! Na wieże czekam 😉 😉