Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Żeby ratuszowi chciało się chociaż chcieć


Kolejne pieniądze przeszły Mławie koło nosa. Pięć gmin powiatu mławskiego złożyło wnioski o dofinansowanie stref sportowo-rekreacyjnych w ramach rządowego programu „Otwarte Strefy Aktywności”. Nie ma wśród nich Mławy.

KSP Mława nabór

Rządowy program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) w tym roku przeznacza 50 mln zł na wsparcie takich działań. Celem programu jest budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych. Chodzi tu o pobudzenie aktywności fizycznej dzieci i dorosłych, ale też o poprawę estetyki w miejscowościach i podniesienie ich atrakcyjności. Nabór wniosków trwał od 15 stycznia do 15 lutego 2018 r.

Według informacji Ministerstwa Sportu i Turystyki z terenu powiatu mławskiego wpłynęły poniższe wnioski:
Gmina Strzegowo – Budowa siłowni plenerowej, strefy relaksu i placu zabaw w Strzegowie przy ul. Sportowej.                                  Gmina Stupsk – Budowa wielopokoleniowej strefy aktywności w miejscowości Stupsk na działkach nr 355/12 oraz  nr 354/2.
Gmina Szreńsk – Budowa Otwartych Stref Aktywności w Gminie Szreńsk (w miejscowościach: Szreńsk, Proszkowo, Przychód).
Gmina Lipowiec Kościelny – Otwarta Strefa Aktywności w miejscowości Lipowiec Kościelny.                                            Gmina Szydłowo – Budowa siłowni zewnętrznej i placu zabaw w miejscowościach: Nosarzewo Polne, Nowa Sławogóra, Piegłowo).
Pozostałe samorządy nie złożyły wniosków o dofinansowanie w ramach niniejszego programu.

Wnioskodawcy mogą ubiegać się o wsparcie dla obiektów według dwóch wariantów.

Wariant podstawowy obejmuje:

  • siłownię plenerową (minimum 6 różnych urządzeń) oraz
  • strefę relaksu (minimum 4 ławki montowane na stałe do podłoża, urządzenia do gier edukacyjnych montowane na stałe do podłoża np. szachy/warcaby itp.,zagospodarowanie zieleni – nasadzenia).

Wariant rozszerzony obejmuje:

  • siłownię plenerową (minimum 6 różnych urządzeń) oraz
  • strefę relaksu (minimum 4 ławki montowane na stałe do podłoża, urządzenia do gier edukacyjnych montowane na stałe np. szachy/warcaby itp., zagospodarowanie zieleni – nasadzenia), oraz
  • plac zabaw o charakterze sprawnościowym (minimum 3 urządzenia) z ogrodzeniem.

Wysokość udzielanego dofinansowania dla jednej OSA wynosi do 50% , lub 70% wydatków kwalifikowanych zadania ( w zależności od wskaźnika G), nie więcej jednak niż 25 tys. lub 35 tys. dla wariantu podstawowego i 50 tys. lub 70 tys.  dla rozszerzonego.

W ramach programu wnioskodawcy mogą zaplanować również inne funkcje sportowo-rekreacyjne stref lub zlokalizować je obok już istniejącej infrastruktury sportowej, tworząc dzięki temu zintegrowane obiekty przeznaczone do aktywnego wypoczynku, dające możliwość podejmowania różnorodnych form aktywności. W ramach OSA wnioskodawcy mogą zaplanować m.in.: street workout park/kalistenika, skatepark, parkour, trampoliny, dodatkowe place zabaw, miniboiska, boiska plażowe, boiska do sportów ulicznych, rozbudowane strefy relaksu, w tym również o charakterze sezonowym, tory bmx, pumptrack, zewnętrzne ścianki wspinaczkowe etc. (dodatkowe zespoły urządzeń czy obiekty nie będą jednak kosztami kwalifikowanymi w programie).

Na razie jednak wnioski zostały złożone i nasze gminy czekają na ich ocenę, a potem rozstrzygnięcie, Mławy to jednak nie dotyczy.

Może chociaż nasze miasto spróbuje skorzystać z puli 10 mln. zł, które zaplanował samorząd Województwa Mazowieckiego na rozwój sportu. W ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2018″ gminy i powiaty mogą ubiegać się o środki na budowę hal, boisk, kortów tenisowych czy przystani wioślarskich. Środki z tegorocznej puli gminy i powiaty mogą zainwestować w modernizację lub przebudowę obiektów sportowych, w tym hal i boisk, siłowni plenerowych, obiektów street workout, torów rowerowych, skateparków, kortów tenisowych, przystani wioślarskich, kajakarskich i żeglarskich, lodowisk czy placów sportowo-rekreacyjnych. Nabór wniosków trwa tylko do 23 marca.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

42 - liczba komentarzy w artykule "Żeby ratuszowi chciało się chociaż chcieć"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
kołek
Gość

w Mławie lepiej wypuścić obligacje ,które kupi zaprzyjażniony biznesmen-a Pan burmistrz ma już zajęte wszystkie terminy do fotek przed wyborczych więc myśli o lansowaniu-przesuwa inwestycje z 2017 na ten rok żeby popieracze pamiętali-plac zabaw na Wólce,światła na Nowowiejskiej-pozostały czas spędzi na turystyce do zaprzyjażnionych miast na świecie

takjest
Gość

Syn Starosty na posła, dyrektor MHS p. Kądrzycki na sekretarza powiatu, zięć skarbnika p. Antczaka na dyrektora MHS. Tak się załatwia sprawy w Mławie.

Oburzony
Gość

Co to do ku..y nędzy jest!!! Za co oni biorą pieniądze? Za pierdzenie w stołek?! Ale co się dziwić JAKI PAN, TAKI KRAM.

Wojtas
Gość

No nie. Naprawdę szkoda mi tych ludzi w Urzędzie Miasta. Jak Oni tam się męczą biedacy. Co My od Nich chcemy? Projekt? Dofinansowanie? A co to jest?! Jak w CK Dezerterach „ich weiss nicht”

Gall anonim
Gość

Te dane są niepełne, wniosek o dofinansowanie OSA w wersji podstawowej złożył rownież Powiat Mławski. Zaplanowano powstanie otwartej strefy aktywności przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Słowackiego

wpDiscuz