Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Podrożeją prezerwatywy. Rząd podniesie podatek VAT


Ministerstwo Finansów przymierza się do podniesienia niemal trzykrotnie podatku VAT na wybrane produkty, które nie są wyrobami medycznymi ani farmaceutycznymi. Podrożeją m.in. okulary przeciwsłoneczne, soczewki oraz prezerwatywy.

KSP Mława nabór

Rząd będzie musiał podnieść preferencyjną stawkę VAT z 8 do 23 proc. Nowe przepisy wynikają z wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z 2015 roku, według którego Polska łamie unijną dyrektywę, utrzymując obniżoną stawkę VAT na wybrane towary, które nie są wyrobami medycznymi, ani farmaceutycznymi – informuje „Puls Biznesu”.

Na liście obok prezerwatyw znalazły się m.in. produkty tj.: szkła do okularów przeciwsłonecznych, soczewki kontaktowe, odciągacze do mleka, strzykawki, kroplomierze, torebki na lód, butelki na gorącą wodę, niektóre składniki suplementów. Jak podaje superbiz.se.pl – z wyższej stawki VAT-u zwolnione mają zostać smoczki dziecięce. Wytłumaczono, że trudno odróżnić smoczki medyczne związane z podawaniem dzieci leków, od tych służących jedynie do uspokajania dzieci.

Sejm ma zająć się projektem jeszcze w przyszłym tygodniu.

red.

za: Puls Biznesu; superbiz.se.pl


Zobacz także…

Środek na przerywanie ciąży okazał się magnezem. 600 oszukanych osób z całej Polski

Leczysz cholesterol? Dwie serie popularnego leku wycofane z obrotu

Stało się: Sejm poparł projekt zakazu handlu w niedziele

Eksperci alarmują. Smog zagraża dzieciom i wpływa na przyszłe zdrowie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Podrożeją prezerwatywy. Rząd podniesie podatek VAT"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
daro
Gość

Czyli będzie więcej bobasków. Okazja by program 500+ wspomagać

cud miód
Gość

dobre że oszczędzą smoczki

A.K.
Gość

Ciekawe jaki PIT będzie się wypełniać i czy będzie można odliczać ten VAT od prezerwatyw od dochodu lub od podatku i czy będzie można rozliczać się wspólnie z mężem?Ha,ha…

wpDiscuz