Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Leczysz cholesterol? Dwie serie popularnego leku wycofane z obrotu


Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu ze sprzedaży na terenie całego kraju dwóch serii leku Sortis, o terminie ważności do 31.01.2020.  Sortis to lek na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi.

KSP Mława nabór

Zgodnie z decyzją GIF, ze sprzedaży zostały wycofane dwie serie tabletek powlekanych preparatu Sortis. Są to: Sortis 20 o numerze T16599 i Sortis 80 o numerze serii T51169. Oba leki mają termin ważności oznaczony na 31.01.2020 r. Według decyzji GIF te dwie serie leku w laboratoryjnych badaniach stabilności wykazały  wyniki niezgodne z tym, jaki skład powinien posiadać preparat.

Sortis to preparat z grupy statyn, stosowany u pacjentów borykających się ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu oraz lipidów we krwi.  Podmiotem odpowiedzialnym leku jest Pfizer.

źródło: GIF

Zobacz także…

Uwaga: Popularne leki wycofane z obrotu!

Eksperci alarmują. Smog zagraża dzieciom i wpływa na przyszłe zdrowie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Leczysz cholesterol? Dwie serie popularnego leku wycofane z obrotu"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Z apteki
Gość

Często słychać o różnych seriach leków wycofywanych z obiegu. Jest to dobitny przykład tego, jak koncernom farmaceutycznym zależy na ludzkim życiu i zdrowiu. Tak ja w filmie Botoks…

wpDiscuz