Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Leczysz cholesterol? Dwie serie popularnego leku wycofane z obrotu


Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu ze sprzedaży na terenie całego kraju dwóch serii leku Sortis, o terminie ważności do 31.01.2020.  Sortis to lek na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi.

Zgodnie z decyzją GIF, ze sprzedaży zostały wycofane dwie serie tabletek powlekanych preparatu Sortis. Są to: Sortis 20 o numerze T16599 i Sortis 80 o numerze serii T51169. Oba leki mają termin ważności oznaczony na 31.01.2020 r. Według decyzji GIF te dwie serie leku w laboratoryjnych badaniach stabilności wykazały  wyniki niezgodne z tym, jaki skład powinien posiadać preparat.

Sortis to preparat z grupy statyn, stosowany u pacjentów borykających się ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu oraz lipidów we krwi.  Podmiotem odpowiedzialnym leku jest Pfizer.

źródło: GIF

Zobacz także…

Uwaga: Popularne leki wycofane z obrotu!

Eksperci alarmują. Smog zagraża dzieciom i wpływa na przyszłe zdrowie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Z apteki
Z apteki
3 lata temu

Często słychać o różnych seriach leków wycofywanych z obiegu. Jest to dobitny przykład tego, jak koncernom farmaceutycznym zależy na ludzkim życiu i zdrowiu. Tak ja w filmie Botoks…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x