Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uwaga: Popularne leki wycofane z obrotu!


W ostatnich dniach Główny Inspektor Farmaceutyczny zadecydował o wycofaniu z obrotu serii popularnych leków, dostępnych bez recepty. Wśród nich znalazły się: Amol, Etopiryna Extra oraz syrop Ambroksol Takeda. Sprawdź, czy nie masz ich w swojej domowej apteczce.


Amol, płyn doustny, płyn na skórę, 150 ml
nr serii: 284523, data ważności 10.2018
Takeda Pharma Sp. z o.o.

Decyzja GIF spowodowana jest wykryciem niewłaściwej zawartości aldehydu cynamonowego. Aldehyd cynamonowy może podrażnić oczy, działa szkodliwie na skórę, w kontakcie z nią działa drażniąco, może spowodować reakcję alergiczną.

Etopiryna Extra

(250 mg + 200 mg + 50 mg) tabletki
nr serii: 11116, data ważności: 30.11.2019
Zakłady Farmaceutyczne Polpharma s.a.

W przypadku Etopiryny o wycofaniu zadecydowało „otrzymanie wyniku poza specyfikacją, w zakresie parametru substancje pokrewne”.

Ambroksol Takeda, 15 mg/5ml syrop
nr serii: 335725, data ważnosci: 12.2017
nr serii: 346164, data ważności 03.2018
nr serii: 359907, data ważności 07.2018
Takeda Pharma Sp. z o.o.

Wycofany z powodu „otrzymania wyniku poza specyfikacją w programie ciągłego badania stabilności, w parametrze zawartość pojedynczego zanieczyszczenia”.

Główny Inspektor Farmaceutyczny  nadał swojej decyzji rygor natychmiastowej wykonalności, leki o wskazanej serii możemy zwrócić w aptece.

oprac red.
źródło: www.gif.gov.pl

Zobacz także…

W Mławie sklepów z alkoholem więcej jak aptek. Panuje moda na wódki kolorowe

Nowa pięciozłotówka trafi do naszych portfeli. Czy już ją widziałeś?

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x