Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Mławie sklepów z alkoholem więcej jak aptek. Panuje moda na wódki kolorowe


W Polsce spada sprzedaż wódki czystej. Zamiast czystej, coraz częściej wybieramy wódki kolorowe. Taki trend rysuje się również i w Mławie. Mławscy konsumenci napojów wyskokowych też  nieco zmodyfikowali swoje upodobania, jeżeli chodzi o objętość butelek. W zakupach królują „setki” smakowe i owocowe. Picie słynnej „pomarańczówki” z komedii „Nie ma róży bez ognia” Barei, nie jest już najwyraźniej ujmą dla Polaka, bo coraz częściej po nią sięgamy.

Według analityka portalu money.pl, sprzedaż wódki czystej w Polsce spadła o 0,8 proc. w pierwszych trzech kwartałach b.r. – tak wynika z szacunków francuskiej spółki Marie Brizard Wine & Spirits. Choć rynek „czystej” stracił, to smakowych wódek sprzedano u nas w trzecim kwartale o aż 8,6 proc. więcej niż rok temu.

Wystąpienie tego ogólnopolskiego trendu w Mławie potwierdza jedna z właścicielek sklepu sprzedającego wysokoprocentowe alkohole.

– W Mławie sklepów sprzedających alkohol jest dużo, więcej jak aptek. Rzeczywiście obserwuję zmianę trendu przy zakupach alkoholu. Wcześniej sprzedawało się więcej „połówek” i wódka czysta, 40 procentowa. Teraz klienci najchętniej kupują setki smakowe i owocowe. Najwięcej sprzedajemy smakowych lubelskich i soplicy – choć są one mniej procentowe (30-32 proc.). Dostawcy bardzo rozszerzyli asortyment wódek smakowych i też chętnie są kupowane czarny bez, dzika róża, dębowa, gorzka żołądkowa czy wódki saskie – opowiada właścicielka sklepu.

Koncesję na sprzedaż alkoholu na terenie miasta przyznaje ratusz, a liczbę punktów sprzedaży ustala rada miasta w drodze uchwały. Według uchwały rady miasta z 2015 roku, kiedy to zwiększono liczbę punktów sprzedaży, mamy obecnie 65 punktów sprzedaży detalicznej napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży oraz 20 punktów sprzedaży detalicznej napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

17
KOMENTARZE

avatar
1500
Prawa strona
Gość
Prawa strona

Cofnąć pozwolenie na sprzedaż alkoholu w lokalach ,a szczególnie w tym co doszło do zabójstwa i dochodzi do pobić i awantur, to problem bezpieczeństwa sam się rozwiąże.

Korek
Gość
Korek

a może by taki w Mławie?comment image

Kamil Przybyszewski
Gość
Kamil Przybyszewski

Jest monopol na wladze w miescie, to i sa monoplowe.

absolwent
Gość
absolwent

Jak napisała polska poetka „od wódki rozum krótki”…

@
Gość
@

„Po dobrej wódzie lepszy jestem dżudzie.” Franek Kimono https://www.youtube.com/watch?v=zP12dAX0U_w

Romek
Gość
Romek

Pijanym społeczeństwem łatwiej rządzić

cola zero
Gość
cola zero

A nic nie ma o sprzedaży regionalnego, dyrektorskiego napoju cola zero?

Mławiak
Gość
Mławiak

Pewnie, że za dużo, jak również lokali, w których się alkohol sprzedaje, a potem burdy są, przecież nie po Coca- Coli .

Alkoholomierz
Gość
Alkoholomierz

Jak wynika z treści zapisanych powyżej – „Wcześniej sprzedawało się więcej „połówek” i wódka czysta, 40 procentowa. Teraz klienci najchętniej kupują setki smakowe i owocowe.” Wynika z tego ewidentnie, że kultura picia wzrasta, nie chodzi wszak o to żeby się „zalać” tylko degustować 😉

Jarząbek
Gość
Jarząbek

degustuje? – chyba się mylisz i to bardzo.
pięciu pije, dla każdego kupują po setce, potem po następnej i tak dalej. No falt – to wyższa kultura picia, bo każdy pije z własnego ghwinta, a nie wszyscy z jednego.
Druga sprawa, to to, ze gromada małolatów delektuje się tymi trunkami z różnymi smakami.

Zdumiony
Gość
Zdumiony

Kolego Jarząbek! Sugerujesz, że mieszkańcy Mławy to chlejusy???

Jarząbek
Gość
Jarząbek

YES 😀 – , ale musisz przyznać, że są i tacy

A.K.
Gość
A.K.

Prawda jest taka, że jeśli ktoś kupuje kolorowe setki to istnieje ogromne prawdopodobieństwo popijania do lustra. Podobno Sobieski orzech laskowy jest the best. Raczej nie wierzylabym w higieniczne aspekty takich zakupów.

Sis
Gość
Sis

Soplica orzech laskowy.

Klara
Gość
Klara

Ja powiem z cala pewnoscia mieszkancy Mlawy to chlejusy.Juz na palcach mozna policzyc ludzi nie pijacych alkoholu.Picie tych malych kolorowych wodek,wcale nie swiadczy o kulturze picia,tylko o zubozeniu.Alkoholikowi wystarczy nawet piwo,zeby zaspokoic glod.Ci,ktorzy nie pija nie obraza sie za to co napisalam.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Brawo dla radnych i burmistrza!!! bo teraz sklepy z alkoholem w Mławie są na każdym rogu, no nawet to mało powiedziane, bo zabrakłoby rogów 😛 ., a na dodatek prawie każdy to jeszcze sklep nocny. Szanowni radni i szanowny panie burmistrzu, wam się naprawdę w głowach pomieszało z tym monopolem. Wiem, że to złoty interes i to nie tylko dla sklepu monopolowego, ale i dla wydającego koncesję – tak zawsze było, tak jest i tak będzie, ale co za dużo to niezdrowo. Porównywać aptek i monopolu zaś nie ma sensu. Aptek też nam narosło jak grzybów po deszczu, ale jak… Czytaj więcej »

.wólczanin
Gość
.wólczanin

nie chcecie nie kupujcie ,czynszu za sklep też nie płacicie,a małolatom zabierzcie kieszonkowe to sie nie będą delektowac,jak nie kupią w sklepie to kupią na mecie.Proponuje się modlic może pomoże.A sklepy z alkoholem przebudujmy na kaplice.powodzenia