Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

W Mławie sklepów z alkoholem więcej jak aptek. Panuje moda na wódki kolorowe


W Polsce spada sprzedaż wódki czystej. Zamiast czystej, coraz częściej wybieramy wódki kolorowe. Taki trend rysuje się również i w Mławie. Mławscy konsumenci napojów wyskokowych też  nieco zmodyfikowali swoje upodobania, jeżeli chodzi o objętość butelek. W zakupach królują „setki” smakowe i owocowe. Picie słynnej „pomarańczówki” z komedii „Nie ma róży bez ognia” Barei, nie jest już najwyraźniej ujmą dla Polaka, bo coraz częściej po nią sięgamy.

KSP Mława nabór

Według analityka portalu money.pl, sprzedaż wódki czystej w Polsce spadła o 0,8 proc. w pierwszych trzech kwartałach b.r. – tak wynika z szacunków francuskiej spółki Marie Brizard Wine & Spirits. Choć rynek „czystej” stracił, to smakowych wódek sprzedano u nas w trzecim kwartale o aż 8,6 proc. więcej niż rok temu.

Wystąpienie tego ogólnopolskiego trendu w Mławie potwierdza jedna z właścicielek sklepu sprzedającego wysokoprocentowe alkohole.

– W Mławie sklepów sprzedających alkohol jest dużo, więcej jak aptek. Rzeczywiście obserwuję zmianę trendu przy zakupach alkoholu. Wcześniej sprzedawało się więcej „połówek” i wódka czysta, 40 procentowa. Teraz klienci najchętniej kupują setki smakowe i owocowe. Najwięcej sprzedajemy smakowych lubelskich i soplicy – choć są one mniej procentowe (30-32 proc.). Dostawcy bardzo rozszerzyli asortyment wódek smakowych i też chętnie są kupowane czarny bez, dzika róża, dębowa, gorzka żołądkowa czy wódki saskie – opowiada właścicielka sklepu.

Koncesję na sprzedaż alkoholu na terenie miasta przyznaje ratusz, a liczbę punktów sprzedaży ustala rada miasta w drodze uchwały. Według uchwały rady miasta z 2015 roku, kiedy to zwiększono liczbę punktów sprzedaży, mamy obecnie 65 punktów sprzedaży detalicznej napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży oraz 20 punktów sprzedaży detalicznej napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

17 - liczba komentarzy w artykule "W Mławie sklepów z alkoholem więcej jak aptek. Panuje moda na wódki kolorowe"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Prawa strona
Gość

Cofnąć pozwolenie na sprzedaż alkoholu w lokalach ,a szczególnie w tym co doszło do zabójstwa i dochodzi do pobić i awantur, to problem bezpieczeństwa sam się rozwiąże.

Korek
Gość

a może by taki w Mławie?comment image

Kamil Przybyszewski
Gość

Jest monopol na wladze w miescie, to i sa monoplowe.

absolwent
Gość

Jak napisała polska poetka „od wódki rozum krótki”…

@
Gość

„Po dobrej wódzie lepszy jestem dżudzie.” Franek Kimono https://www.youtube.com/watch?v=zP12dAX0U_w

Romek
Gość

Pijanym społeczeństwem łatwiej rządzić

wpDiscuz