Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Stało się: Sejm poparł projekt zakazu handlu w niedzieleDziś Sejm poparł projekt zakazu handlu w niedziele. Za ustawą głosowało 254 posłów, 156 było przeciw, a 23 wstrzymało się od głosu.

Mimo że ustawa zakłada całkowity zakaz handlu w niedziele, jego wprowadzenie będzie odbywało się etapami. Najpierw, od 1 marca 2018 zakaz obejmować będzie jedynie dwie niedziele w miesiącu, następnie w 2019 r. jedną, by ostatecznie w 2020 objąć wszystkie niedziele oprócz wymienionych z ustawie wyjątków (między innymi dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem i jedną przed Wielkanocą).

Choć ustawa wymaga jeszcze poparcia Senatu i podpisu prezydenta, praktyka pracy obecnego Sejmu wskazuje, że są to jedynie formalności i zakaz handlu w niedziele jest już w zasadzie przesądzony.

red.
za: wp.pl


Zobacz także…

W Mławie sklepów z alkoholem więcej jak aptek. Panuje moda na wódki kolorowe

Leczysz cholesterol? Dwie serie popularnego leku wycofane z obrotu

Środek na przerywanie ciąży okazał się magnezem. 600 oszukanych osób z całej Polski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Beret
Beret
5 lata temu

Wiem po sobie, ciężko się urwać na poważniejsze zakupy w tygodniu. Wszystko się zwali na sobotę… Studenci którzy dorabiają sobota-niedziela też dostaną po dupie. Czy to będzie tak fajnie? Nie wiem. Węgry się np. wycofały z takiej decyzji. Jak będzie u nas… czas pokaże.

Goguś
Goguś
5 lata temu

A Carrefour by zniwelować straty handluje od dawna całą dobę hahahaha

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x