Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Sprawcy pobicia w kręgielni aresztowani, ale na krótko. Już są na wolności


2 listopada w mławskiej kręgielni zostało pobitych dwóch mieszkańców Mławy. Sprawców pobicia było czterech, dwóch z nich ma już na swoim koncie wyroki, to osoby znane w mławskim półświatku. Awantura zaczęła się od słownych zaczepek i utarczek, a skończyła się pobiciem z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

KSP Mława nabór

Po tygodniu (9 listopada) policja zatrzymała czterech podejrzanych o to pobicie. Wobec dwóch z nich prokuratura wystąpiła o tymczasowe aresztowanie, ale ci korzystając z postanowienia sądu wyszli na wolność po wpłaceniu poręczenia majątkowego w wysokości 15 tys zł. każdy. Prokuratura zaskarży to postanowienie mławskiego sądu.

– 9 listopada wieczorem mławscy policjanci zatrzymali czterech podejrzanych o pobicie dwóch osób w kręgielni. Trzej z nich to mieszkańcy powiatu mławskiego i jeden mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. Podstawą zatrzymania było dopuszczenie się matactwa procesowego przez podejrzanych poprzez urzeczywistnioną próbę wpływu na treść zeznań świadków oraz zacierania śladów popełnienia przestępstwa a także udokumentowana próba ucieczki podczas zatrzymania. 10 listopada podejrzanym postawione zostały zarzuty. 11 listopada prokuratura wykonała dodatkowe czynności procesowe związane ze sprawdzeniem linii obrony podejrzanych. Wobec dwóch z nich prokuratura zastosowała wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 5 i 10 tys. zł, dozoru policji oraz zakazu przebywania w określonym miejscu – kręgielni.

Podejrzani Tomasz T. i Dawid S. mają najpoważniejsze zarzuty m.in. pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz bezprawnych gróźb karalnych wobec jednego ze świadków – informuje Prokurator Rejonowy w Mławie Marcin Bagiński.

Wobec tych właśnie podejrzanych prokuratura skierowała do mławskiego sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie. Ten 12 listopada wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na okres trzech miesięcy, jednak z zastrzeżeniem, że będzie ono uchylone, jeżeli podejrzani wpłacą poręczenie majątkowe w kwocie 15 tys. zł każdy. Podejrzani skorzystali z tej możliwości i wpłacili kwotę poręczenia.

– Oceniając to postanowienie sądu prokurator rejonowy uznał je za niesłuszne w tej części, w której możliwe jest uchylenie tymczasowego aresztowania. 13 listopada złożyłem w Sądzie Rejonowym w Mławie wniosek o wstrzymanie wykonania postanowienia o warunkowym uchyleniu postanowienia o tymczasowym aresztowaniu w przypadku wpłacenia kwoty poręczenia majątkowego do czasu rozpoznania przez Sąd Okręgowy w Płocku zażalenia na to postanowienie, które mławska prokuratura złoży do 15 listopada dodaje prokurator Marcin Bagiński.

JK


Zobacz także…

Groził, znieważył i uderzył ekspedientkę oraz właściciela

To on okradł ekspedientkę – policja publikuje zdjęcie złodzieja

Pobity chłopak leżał przed dyskoteką nieprzytomny. To co widziałem to znieczulica totalna

Młoda pacjentka oskarża mławskiego lekarza o molestowanie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

186 - liczba komentarzy w artykule "Sprawcy pobicia w kręgielni aresztowani, ale na krótko. Już są na wolności"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mieszkańcy Mławy
Gość

Trzeba reagować drodzy mieszkańcy. Policja musi być gotowa na wszelkie patologie w tym mieście. Ludzie nie mogą być katowani na śmierć.

Anonimowo
Gość

Jak ja byłem młody to brudas był brudas i nie mnial nic do gadania bo był syfem i h

ziom
Gość

Jak rozmawiam z ludźmi w mieście, no i czytam też te komentarze, to widzę, że coś narasta w ludziach. Wcale tonie jest zazdrość. Nie bagatelizuję tego pobicia, ale podobno nie było ciężkie. Nie w tym jednak rzecz. To kolejny przypadek, kiedy działają lub działać mają w mieście układy, bezkarność i wiara, że za pieniądze da się wszytsko załatwić. A burmistrz z komendantem policji opowiadają jak jest w mieście spokojnie i bezpiecznie. to nie do końca tak jest ladies and gentelman

Mirko
Gość

Weź ty chłopie się nie ośmieszaj, najpierw zajrzyj do słownika i naucz się poprawnie pisać. O jakim kombinowaniu mówisz? O działaniach niezgodnych z prawem? Z tego co można sprawdzić w instytucjach pąnstwowych to ten i inni cyganie z Mławy nie prowadzą żadnej działalności gospodarczej ani też nie pracuja na etacie. No chyba, że te twoje kombinowanie to robienie dzieci za granicą i życie z socjalek. To dziękuję bardzo za takie kombinowanie.

Mirko
Gość

źle mi się kliknęło, miało to być do typka poniżej

Taki jeden
Gość

Masz leb i hu j to kabinuj 😉
Jak sie kabinuje to sie ma mercedesy porsche i wszystko o czym takie jak wy marzycie.. wy tylko przed kaputerem siedzicie o cyganach nawijacie a jak spotkacie cygana na ulicy to w d mu wchodzicie zazdrosc was zrzera dlatego bo cale zycie zapie rdalacie do roboty i nigdy nie bedziecie mieli to co przecietny 20 paro letni chlopak co kabinuje 😉 lepiej do roboty sie brac

Mirko
Gość

Weź ty chłopie się nie ośmieszaj, najpierw zajrzyj do słownika i naucz się poprawnie pisać. O jakim kombinowaniu mówisz? O działaniach niezgodnych z prawem? Z tego co można sprawdzić w instytucjach pąnstwowych to ten i inni cyganie z Mławy nie prowadzą żadnej działalności gospodarczej ani też nie pracuja na etacie. No chyba, że te twoje kombinowanie to robienie dzieci za granicą i życie z socjalek. To dziękuję bardzo za takie kombinowanie.

toja
Gość

Przeczytałem. No tak, hasło zamieszkaj w Mławie nabiera nowego sensu. Hardcore darmowy

Bart
Gość

„Znów cię życie zaskakuje, miało dodać a ujmuje.
Pakuj walizkę i jasna sprawa, spotkajmy się w mieście Mława.” (dla jasności to słowa piosenki promującej Mławę)

tubylec
Gość

nawistna opomnikowana bezgustnie pełna układów ciasna mieścina żadna kampania żaden mural ku tolerancji tego nie zmieni

lokalnie
Gość

Jak nie pasuje to się wyprowadź 🙂

Maro
Gość

Teraz się Mławę promuje jako miasto bałkańskiej miłości. Polecam: https://www.youtube.com/watch?v=ix0TqwCF01s&t=18s

SWOJAK
Gość

ale wioska

koko
Gość

taa cos w stylu reggae dla seniorów

lokalnie
Gość

Seniorom też się od życia coś należy.

wpDiscuz