Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Młoda pacjentka oskarża mławskiego lekarza o molestowanie


fot. ilustracyjne


Do takiego bulwersującego zdarzenia miało dojść w lipcu 2016 roku na terenie mławskiego szpitala, podczas wizyty lekarskiej. Pacjentka, która złożyła do prokuratury zawiadomienie o takim fakcie to młoda 20 – 25 letnia kobieta. Lekarz od wielu lat pracuje w naszym szpitalu.

– 31 października br. mławska prokuratura postawiła jednemu z lekarzy pracujących w SP ZOZ w Mławie zarzut z art. 197 § 2 KK, a więc doprowadzenia osoby do poddania się innej czynności seksualnej. Zawiadomienie złożyła młoda kobieta w wieku 20 – 25 lat. Do zdarzenia miało dojść w SP ZOZ w Mławie w lipcu 2016 r. Podejrzany usłyszał już zarzuty, nie przyznał się do winy oraz złożył wyjaśnienia, przedstawiając swoją wersję zdarzenia. Obecnie trwa ocena zgromadzonego materiału dowodowego i jego ewentualna weryfikacja – informuje Marcin Bagiński Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

 

Art. 197 KK

– 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

– 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

– 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia:

1. wspólnie z inną osobą,

2. wobec małoletniego poniżej lat 15,

3. wobec wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

– 4. Jeśli sprawca czynu określonego w § 1-3 działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5.

 

Zobacz także…

Nadal nie wiadomo gdzie i czy rozpocznie się proces ks. Piotra B.

Katarzyna K. ponownie przed sądem. Rozprawa będzie jawna

Mławska policjantka uratowała życie niedoszłej samobójczyni

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Peja
Peja
3 lata temu

Może jeszcze imię i nazwisko . Żeby później było co sąsiadom mówić . Bo innych tematów nie ma

Xexdxd
Xexdxd
3 lata temu

Ludzie tu nie jest nic napisane . Że zostało zgłoszone rok temu!!! Przeciwnie zostało zgłoszone od razu . Tak jest ze naszym społeczeństwie więcej gada niż…

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

byłem ze swoją kobietą w szpitalu wysza zapłakana i poniżona łapy pchają wszędzie do kryminału z kur jeb zboczeniec

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Uu!!! ale sypiesz grubo, powinieneś iść sam do lekarza, aby być oszczędnym w słowach Twój post świadczy o tym że Twoja kobieta mówi TY MNIE NIE RUSZ BO JA MAM SŁOMKOWY KAPELUSZ. i powinna raczej chodzić do znachora, a jeśli Twoja kobieta jest taka delikatna musisz sam uważać, aby nie być oskarżonym o molestowanie.

Matka
Matka
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Pytanie mam. To po co twoja kobieta do lekarza chodzi? Zeby zbadać musi dotknąć pacjenta a tym bardziej ginekolog. Rada dla was obojga. Najpierw psychiatra potem inny lekarz. Głupota wasza nie zna granic.

ramzes
ramzes
3 lata temu

„Zawiadomienie złożyła młoda kobieta w wieku 20 – 25 lat” – to pan prokurator nie wie ile lat ma rzekoma ofiara, której po ponad roku przypomniało się że ktoś jej coś tam zrobił?

Jaaa
Jaaa
3 lata temu

Czy ktoś wie o którego lekarza chodzi?

john
john
3 lata temu

Trudna i wymagająca pacjentka!, zapewne podczas następnej wizyty u lekarza była rozczarowana jego postawą. Zawiedziona i niedopieszczona ……. młoda paniusia.

jaalo
jaalo
3 lata temu

Do zdarzenia doszło w wakacje ubiegłego roku, a poszkodowana zgłosiła sprawę dopiero teraz? Grubymi nićmi szyte….

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  jaalo

Stawiacie minusy, to może wypadałoby dodać komentarz dlaczego, bo dla mnie też jest to bardzo dziwne. Rok po zdarzeniu ktoś zgłasza do prokuratury, to tak samo jakby się zgłosiło rok po zdarzeniu kradzież, gwałt, zabójstwo.
Nie cierpię sąsiada psa, bo szczeka na klatce schodowej, zgłoszę, że ten pies mnie rok temu ugryzł…, albo nie cierpię sąsiada, w ubiegłym roku byliśmy razem na imprezie, na której on się upił, zgłoszę, że mnie dotkliwie pobił (on i tak nic nie pamięta z tego wieczoru) – to będzie w porządku?

mławianin
mławianin
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek—trzeba się przyzwyczaić do tego że każdy post w miarę rozsądny i trafnie oceniający sytuację spotyka się zawsze, z odpowiedzią hejterów, którzy meldują się na portalu aby tylko minusować te posty, a wiadomo kto to jest, to sympatycy DOBREJ ZMIANY niech sobie stawiają te minusy jak sprawia im to przyjemność, może kiedyś im to się znudzi?

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x