Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Młoda pacjentka oskarża mławskiego lekarza o molestowanie


fot. ilustracyjne

KSP Mława nabór

Do takiego bulwersującego zdarzenia miało dojść w lipcu 2016 roku na terenie mławskiego szpitala, podczas wizyty lekarskiej. Pacjentka, która złożyła do prokuratury zawiadomienie o takim fakcie to młoda 20 – 25 letnia kobieta. Lekarz od wielu lat pracuje w naszym szpitalu.

– 31 października br. mławska prokuratura postawiła jednemu z lekarzy pracujących w SP ZOZ w Mławie zarzut z art. 197 § 2 KK, a więc doprowadzenia osoby do poddania się innej czynności seksualnej. Zawiadomienie złożyła młoda kobieta w wieku 20 – 25 lat. Do zdarzenia miało dojść w SP ZOZ w Mławie w lipcu 2016 r. Podejrzany usłyszał już zarzuty, nie przyznał się do winy oraz złożył wyjaśnienia, przedstawiając swoją wersję zdarzenia. Obecnie trwa ocena zgromadzonego materiału dowodowego i jego ewentualna weryfikacja – informuje Marcin Bagiński Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

 

Art. 197 KK

– 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

– 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

– 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia:

1. wspólnie z inną osobą,

2. wobec małoletniego poniżej lat 15,

3. wobec wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

– 4. Jeśli sprawca czynu określonego w § 1-3 działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5.

 

Zobacz także…

Nadal nie wiadomo gdzie i czy rozpocznie się proces ks. Piotra B.

Katarzyna K. ponownie przed sądem. Rozprawa będzie jawna

Mławska policjantka uratowała życie niedoszłej samobójczyni

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

11 - liczba komentarzy w artykule "Młoda pacjentka oskarża mławskiego lekarza o molestowanie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Peja
Gość

Może jeszcze imię i nazwisko . Żeby później było co sąsiadom mówić . Bo innych tematów nie ma

Xexdxd
Gość

Ludzie tu nie jest nic napisane . Że zostało zgłoszone rok temu!!! Przeciwnie zostało zgłoszone od razu . Tak jest ze naszym społeczeństwie więcej gada niż…

Anonimowo
Gość

byłem ze swoją kobietą w szpitalu wysza zapłakana i poniżona łapy pchają wszędzie do kryminału z kur jeb zboczeniec

Matka
Gość

Pytanie mam. To po co twoja kobieta do lekarza chodzi? Zeby zbadać musi dotknąć pacjenta a tym bardziej ginekolog. Rada dla was obojga. Najpierw psychiatra potem inny lekarz. Głupota wasza nie zna granic.

z bliska
Gość

Uu!!! ale sypiesz grubo, powinieneś iść sam do lekarza, aby być oszczędnym w słowach Twój post świadczy o tym że Twoja kobieta mówi TY MNIE NIE RUSZ BO JA MAM SŁOMKOWY KAPELUSZ. i powinna raczej chodzić do znachora, a jeśli Twoja kobieta jest taka delikatna musisz sam uważać, aby nie być oskarżonym o molestowanie.

ramzes
Gość

„Zawiadomienie złożyła młoda kobieta w wieku 20 – 25 lat” – to pan prokurator nie wie ile lat ma rzekoma ofiara, której po ponad roku przypomniało się że ktoś jej coś tam zrobił?

Jaaa
Gość

Czy ktoś wie o którego lekarza chodzi?

wpDiscuz