Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Nadal nie wiadomo gdzie i czy rozpocznie się proces ks. Piotra B.


Sąd Najwyższy uznał, że wniosek Sądu Rejonowego w Lipnie o przeniesienie procesu do sądu w Szczecinie jest przedwczesny, zwłaszcza w kontekście niewykazania, że realne jest jego rozpoczęcie w Szczecinie.

Słoneczne ogrody Mława

Wniosek o przeniesienie procesu do Szczecina złożył do sądu w Lipnie obrońca oskarżonego, uzasadniając go złym stanem zdrowia klienta. Zgodnie z przepisami, wniosek trafił do Sądu Najwyższego, a ten w dniu 18 października postanowił go nie uwzględnić.

– Sąd Najwyższy uznał wniosek w tej sprawie za przedwczesny. 10 listopada kończy się kolejny okres tymczasowego aresztowania i sąd musi podjąć decyzję, czy będzie przedłużony. W uzasadnieniu podniesiony jest zły stan zdrowia oskarżonego, ale opinia o stanie zdrowia pochodzi z kwietnia 2017 r. Nie wiadomo, czy stan zdrowia oskarżonego pozwoli na rozpoczęcie procesu – informuje Krzysztof Michałowski z Biura Prasowego Sądu Najwyższego.

Ksiądz Piotr B. w przebywał w Szczecinie, gdzie po postawieniu zarzutów dopuszczenia się wobec osoby poniżej lat 15 innych czynności seksualnych został  tymczasowo aresztowany. Początkowo przebywał na oddziale szpitalnym szczecińskiego aresztu, potem już w areszcie. Do Sądu Rejonowego w Lipnie sprawa została przekazana z sądu mławskiego, ze względu na to, na terenie jego właściwości sądu w Lipnie zamieszkuje większość osób, które będą świadkami w sprawie.

JK

Zobacz także…

Młoda pacjentka oskarża mławskiego lekarza o molestowanie

Katarzyna K. ponownie przed sądem. Rozprawa będzie jawna

Mławska policjantka uratowała życie niedoszłej samobójczyni

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
Adam

Do osadzenia sa aby dwie rzeczy potrzebne siekuera i pieniek drzewa bo w sadzie bedzie sie ciagnac latami potem ludzie zapomna a sad go uniewini poprzez przedawnienie sprawy

Mieszkaniec

Stan zdrowia mu się pogorszył ciekawe dlaczego…. Wie co go czeka… Z takim się nie będą bawić porządek z nim tam zrobią. Brak słów

Anonimowo

kończ Waś wstydu oszczędź, pedofila pod ścianę, publiczna kastracja i będzie spokój.
szkoda pieniędzy na karmienie zboczonego kecaka pedofila!!!!!!!
karol