Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Katarzyna K. ponownie przed sądem. Rozprawa będzie jawna


W pierwszym dniu rozprawy sąd odrzucił wnioski obrońcy oskarżonej Katarzyny K. dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Mławie, o wyłączenie jawności rozprawy oraz o powołanie innego biegłego na okoliczność badania retrospektywnego. Sama oskarżona ponownie nie przyznała się do winy, odmówiła składania wyjaśnień i zgodziła się jedynie odpowiadać na pytania swojego obrońcy. Sąd uwzględnił jednak wniosek obrońcy o przeprowadzenie aktualnego wywiadu środowiskowego, który ma według sądu być pomocny w ocenie społecznej szkodliwości czynu.

Sąd odrzucił wniosek obrońcy oskarżonej Katarzyny K. dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Mławie, aby rozprawa toczyła się w całości z wyłączeniem jawności. Obrońca uzasadniał, że jawność procesu narusza ważny interes prywatny. Przypomniał, że oskarżona jest osobą publiczną i przywołał publikacje medialne i komentarze (hejt) pod nimi, jakie pojawiły się po prowadzonym jawnie procesie w pierwszej instancji. Takiemu wnioskowi sprzeciwił się prokurator Marek Łasicki. – Zdecydowanie się sprzeciwiam. Doskonale wiem kim jest ta pani. Nie takie osoby miały tu rozprawy i były to rozprawy jawne – uzasadniał prokurator. Sprzeciw prokuratora zadecydował o odrzuceniu wniosku obrony, a sąd zezwolił jedynemu obecnemu na sali dziennikarzowi Codziennika Mławskiego na utrwalanie dźwięku i obrazu.

Sąd odrzucił też wniosek o powołanie innego biegłego niż biegła powołana w pierwszej rozprawie, która sporządzała opinię z badań retrospektywnych. Obrońca uzasadniał, że biegła oparła się na niewłaściwym akcie prawnym jak też policjanci przeprowadzający badanie trzeźwości nie zapytali czy oskarżona bezpośrednio przed badaniem nie paliła papierosów. W zakresie tego wniosku sąd jednak był zobligowany wskazaniami Sądu Okręgowego w Płocku, który w postępowaniu apelacyjnym zbadał tę kwestię i uznał, że nie ma ona znaczenia dla prawidłowości rozstrzygnięcia sprawy.

Za to uwzględniony został trzeci z wniosków obrony o przeprowadzenie aktualnego wywiadu środowiskowego u oskarżonej. Obrońca uzasadniał, że znacząco zmieniła się okoliczności osobiste u oskarżonej dotyczące jej sytuacji w rodzinie.

Katarzyna K. odpowiedziała jedynie na kilka pytań od swojego obrońcy, dotyczących m.in. kwestii czy bezpośrednio przed badaniem trzeźwości paliła papierosy i czy policjant przeprowadzający badanie pytał o tę okoliczność. Kolejne pytanie dotyczyło wyjaśnienia okoliczności rozbieżności w zeznaniach złożonych przez oskarżoną dotyczącą spożywania piwa w dniu 17 lipca 2016, które według oskarżonej miało być bezalkoholowe, a informacją z lokalu, że takiego piwa nie mają w ofercie. Oskarżona podtrzymała swoje zeznania złożone podczas wcześniejszego postępowania sądowego z wyjątkiem złożonego na policji zaraz po zdarzeniu  przyznania się do winy.

O dalszym przebiegu sprawy poinformujemy czytelników.

JK

Przypomnijmy:

18 kwietnia br. Sąd Rejonowy w Mławie ogłosił wyrok w sprawie Katarzyny K. oskarżonej o to, że 17 lipca 2016 r. kierowała samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. W wyroku sąd postanowił o warunkowym umorzeniu postępowania na okres trzech lat próby. Orzekł również o zatrzymaniu prawa jazdy na okres dwóch lat, zasądził 100 zł opłaty na rzecz Skarbu Państwa, wpłatę 5 tys. zł na fundusz pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej oraz pokrycie kosztów sądowych postępowania w wys. 2250 zł. Od wyroku apelację złożyła mławska prokuratura, która uważała wyrok za zbyt łagodny i obrońca oskarżonej, który uważał że był zbyt surowy. 11 sierpnia 2017 r.  Sąd Okręgowy w Płocku uchylił wyrok o warunkowym zawieszeniu postępowania oraz zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Mławie wraz z wytycznymi do jej rozpatrzenia.

 

Zobacz także…

Młoda pacjentka oskarża mławskiego lekarza o molestowanie

Nadal nie wiadomo gdzie i czy rozpocznie się proces ks. Piotra B.

Mławska policjantka uratowała życie niedoszłej samobójczyni

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
52 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Radny Bezradny
Radny Bezradny
2 lata temu

Tu Ja pisze Radny Beerradny, pobierający dietę(którą traktuje jak pensje) i mający zupełnie przypadkiem zatrudnioną rodzinę w jednostkach UM. We zwiazku ze artykułem, bee, poszliśmy z kulegami do lokalu w zasadzie nieopodal i na taka mała sesyja, bee….. i przy małym bezalkoholowym, My ustalili-bee,,,ze….-kontrolujemy w pełni sytuacje, jako organ nadzorczy, kontrolujący działania Jego. ZAMIESZKAJ W MŁAWIE!

Melania
Melania
2 lata temu

Poprzednia Pani dyrektor lepszym dyrektorem? Brak słów..nie zrobiła nic, za co można ją chwalić. A i wypowiedzieć się jako Pani dyrektor nie za bardzo potrafiła. Obecnie dzieje się dużo , nie tylko dla seniorów… Park też zaczął tętnić życiem kulturalnym. Naprawdę dajcie już spokój…jest traktowana jak każdy obywatel, a właściwie nie, bo gorzej… wylewacie wiadra pomyj na człowieka za coś , za co karę ponosi każdego dnia , bo niszczycie człowieka za coś, co nie jest niewiadomo jakim wykroczeniem…. codziennie w naszym mieście i nie tylko dzieją się gorsze rzeczy , które w nikim nie wywołują takich emocji…Przestańcie osądzać…, ponieważ jest to po prostu obrzydliwe.

okulus
okulus
2 lata temu
Reply to  Melania

Chociażby I Rekonstrukcja Bitwy pod Mławą!!!!!!!!!!!!! Podczas jubileuszu w tym roku nikt nawet nie wspomniał w trakcie publicznych wywodów o pani Retkowskiej… WSTYD i HAŃBA! Tacy wszyscy jesteście wspaniali.

Melania
Melania
2 lata temu
Reply to  okulus

Ma Pan błędne informacje….Niestety, zasługi znów przypisuje się niezasłużonym. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był były komendant policji Pan Witold Lemański wraz z Panem burmistrzem. Zatem proszę o dokładne zapoznanie się z tematem zanim zabierze Pan w nim głos.

Dla Malgosi
Dla Malgosi
2 lata temu
Reply to  Melania

Zaraz powiedza, ze vurmistrz byl pomyslodawca Tezni solankowych w Mlawie

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  Melania

Burmistrz był pomysłodawcą rekonstrukcji tak samo jego sukcesem jest wyniesienie się sortowni węgla z Wólki. Marleno, kim jesteś? kim jesteś, że stajesz po stronie burmistrza i jego podopiecznej? – jego klakierem?

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Ups… przepraszam – Melanio

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Nie jestem ani za burmistrzem ani za innymi osobami. Jestem po prostu za tym, żeby być uczciwym również w sądzeniu innych…To leży w gestii sądów. Nie rozumiem po prostu tego hejtu i to nie tylko w przypadku tego artykułu. Nie rozumiem ludzi, którzy zieją nienawiścią…To tyle…

mlawianin
mlawianin
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Powinieneś się określić wreszcie za kim jesteś, tyle piszesz na tym forum, a jesteś jakiś nijaki, dlatego twój nick to Anonimowo, ale ADMIN dobrze wie kim jesteśmy, w czasach DOBREJ ZMIANY uczciwości nie znajdziesz nawet w Kościele, a nienawiść to znak dzisiejszych czasów. Z mych obserwacji tego portalu wynika że owszem, są i hejterzy, ale większość zamieszczanych postów to problemy naszego miasta, tylko dziwnym trafem, na te problemy nie reagują Władze Miasta i nasi wybrańcy sowicie opłacani, jak na nasze mławskie warunki. Nie trzeba szukać uczciwości wśród innych, to nie te czasy, powinno nam wystarczyć abyśmy sami byli uczciwi, i tolerancyjni bo to o czym piszesz nie jesteśmy w stani sami zmienić.

mlawianin
mlawianin
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Bardzo trafna ocena MELANIA, jest prawdopodobne że pracuje w RATUSZU, i jest klakierem którego zadaniem są peny pochwalne Burmistrza Kowalewskiego, i nie tylko.

Mławianka
Mławianka
2 lata temu
Reply to  Melania

No tak najlepiej pochwalmy ta babe bez zadnej prezencji za to co zrobila. Tylko berety za te juble ją chwalą.

Melania
Melania
2 lata temu

Ileż żółci jest tu wylewanej na kobietę, która robi bardzo dużo dla całej naszej mławskiej społeczności. Spójrzcie na to, ile się dzieje w kinie i w całym naszym ośrodku kulturalnym nie tylko dla ludzi młodych, ale również dla seniorów. A wracając do meritum, właśnie , niech zostanie oceniona i osądzona sprawiedliwie, bo widzę, że wszyscy mają na celu zniszczenie tej kobiety. Ileż jest przypadków również i w Mławie, że z powodu brawury ginie człowiek potrącony np. na przejściu dla pieszych..i jakie wyroki zapadają… Niech każdy , kto ocenia tę kobietę uderzy się w swoja pierś i zrobi sobie rachunek sumienia. Wszystkich tak irytuje fakt, iż ta Pani piastuje takie stanowisko. Ale dlaczego miałaby go nie obejmować? Jest bardzo wykształcona, posługuje się kilkoma językami biegle i jest niezwykle zaangażowana w życie kulturalne miasta. MDK wygląda teraz zupełnie inaczej….lepiej (odkąd ta Pani obejmuje stanowisko dyrektorskie). Nikt tego nie zauważa… Zanim ktokolwiek rzuci kamieniem niech zrobi sobie rachunek sumienia. Mława to bardzo specyficzne środowisko, w którym to niszczy się osoby uczciwe i chcące coś zrobić dla innych…zawiść i zazdrość przemawia przez ludzi i to często przez tych, zasiadających w pierwszych ławkach w kościele.

Kombatant
Kombatant
2 lata temu
Reply to  Melania

Za dobrą prace otrzymuje się PENSJE. Dobra praca nie ma zwiazku z tym karygodnym wydarzeniem. Sprawa prowadzenia samochodu w stanie na jaki wskazal alkomat nie jest związana z pracą i zaangażowaniem owej Pani. Jest niedopuszczalne aby ktokolwiek, zatrudniony gdziekolwiek i wszystko jedno na jakim stanowisku, mógł to bezkarnie robic. Osby piastujące tego typu funkcje są osobami publicznymi, powinny świecić przykładem i jest wręcz niewiarygodne, ze po stwierdzeniu takiego zdarzenia, zainteresowana osoba nie złożyła rezygnacji, a Pan Burmistrz jej nawet nie zawiesił. Do tego wszystkiego UM w najlepsze promuje kampanie antyalkoholową w stosunku do kierowców:)(Bareja).

Melania
Melania
2 lata temu
Reply to  Kombatant

Skoro dobra praca wg Pana nie ma związku z tym zdarzeniem, to dlaczego miałby Pan burmistrz zawieszać tę Panią w obowiązkach..Proszę się zastanowić, bo przeczy Pan sobie.

Andrzej
Andrzej
2 lata temu
Reply to  Melania

Jestem podobnego zdania co przedmówca. Powinna zostać zawieszona ponieważ była pod wpływem na imprezie której była organizatorem, czyli w godzinach pracy. Który pracodawca pozwala spożywać alkohol w pracy? Przypomnę, że impreza była organizowana przez UM/MDK czyli za publiczne pieniądze (czyt. obywateli).

Kombatant
Kombatant
2 lata temu
Reply to  Melania

Bo jest funkcjonariuszem PUBLICZNYM. W zwiazku z takim stanowiskiem przysługują dodatkowe prawa jak rowniez i obowiązki. Jest to bardzo przykre, ze musi się zajmować tym sąd, bo po takim zdarzeniu taki funkcjonariusz powinien się sam podać do dymisji, a zatrudniający go, powinien natychmiast wyciągnąć w stosunku do niego konsekwencje sluzbowe. Tyle się mówi o kierowcach na podwójnym gazie, odurzonych i na kacu, powodujących katastrofy drogowe. Są skazywani i nikt się nie przejmuje ich prywatną sytuacją, bo są POTENCJALNYM ZAGROŻENIEM NA DROGACH, a tu proszę-w Mławie inaczej. Gratulacje dla zainteresowanej, UM i instytucji osądzającej. W tym całym zajściu, tylko prokuratura zachowuje trzeźwe myślenie. Patrząc na takie postępowania, a jest ich zapewne w takich samych małych miejscowościach jak Mława, oplecionych układami dziesiątki, zmieniam zdanie i będę wspierał tą całą reformę sądów.

mlawianin
mlawianin
2 lata temu
Reply to  Kombatant

Po reformie sądów i zawłaszczaniu wszystkiego co nie jest podporządkowane Władzy PIS– dopiero Pan Kombatant OTRZEZWIEJE, oby nie było za pózno niech Pan zacznie trzezwo myśleć.

Do Melanii. ..
Do Melanii. ..
2 lata temu
Reply to  Melania

Rzeczywiście, imprezy dla seniorów ciągle są. Inne trudno dojrzeć. Za swoją wspaniałą pracę otrzymuje wynagrodzenie. A w sprawie w której toczy się nadal postępowanie powinna być traktowana jako Katarzyna K. Czyli jak jazdy inny obywatel, a nie jako wielka pani dyrektor. Podlega temu samemu prawu co każdy z nas…

Dla Malgosi
Dla Malgosi
2 lata temu
Reply to  Melania

Retkowska byla lepsza w prowadzeniu jednostki, ale za to burmistrzowi juz nie byla.

Andrzej
Andrzej
2 lata temu
Reply to  Melania

Co ma piernik do wiatraka ? Na większości butelkach widnieje napis „piłeś – nie jedź”. W przypadku tej Pani na siłę chce udowodnić swoją niewinność ośmieszając siebie samą jak i nas obywateli. Czy pracując w sektorze publicznym jest lepsza od innego obywatela ? Skończmy wreszcie z tym układem, że człowiek nie jest traktowany na równi. Była pod wpływem i koniec kropka. Dla mnie może być i papieżem. Jest winna i powinna ponieść karę taką samą jak przeciętny „Kowalski”. Takie samo zdanie mam o każdym innym który jeździ na podwójnym gazie czy to członek rodziny, znajomy czy najlepszy przyjaciel. Ciekaw jestem jaka była by Twoja wypowiedź jakby ta kobieta zabiła kogoś kierując w takim stanie ?

Melania
Melania
2 lata temu
Reply to  Andrzej

W jakim stanie? Naprawdę opanujcie się i przestańcie tak agresywnie atakować. Mówmy o faktach, a zatem fakt jest taki, że nie zabiła, ani też nie potrąciła. Po cóż te scenariusze nie mające potwierdzenia w rzeczywistości.

Andrzej
Andrzej
2 lata temu
Reply to  Melania

W stanie nietrzeźwości. Przypomnę, że badanie wykazało przekroczenie 0,25mg/dm3 czyli mamy do czynienia z przestępstwem z art. 178a kodeksu karnego. Masz płacone za komentarze czy jak ? Ty się opanuj. Może jeszcze mamy jej klaskać i udawać że jej wolno a innym nie ? Piła – winna. Koniec tematu. Jest tak samo winna jak każdy inny który po spożyciu wsiada za kółko. Hipokryci

mlawianin
mlawianin
2 lata temu
Reply to  Melania

Melania czy ty w ogóle wiesz co piszesz, czy czasami nie przepisujesz z kartki???

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  Melania

Marleno, to że MDK wygląda lepiej, to wcale nie jest zasługą pani KK, to tylko zasługa przeprowadzonego remontu. Życie kulturalne w Mławie toczy się raczej gdzie indziej, bo w bibliotece.
Obecnie w bibliotece jest więcej spotkań i różnych przedstawień niż w kinie Kosmos. To co wypisujesz to prawdziwy kosmos. Wszystkie zajęcia w tej chwili organizowane przez MDK są zdaje się płatne. Kiedyś były darmowe. Kółka teatralne przygotowywały wiele przedstawień, które odbywały się czy to na małej sali w MDK, czy też w sali kinowej. Dziś prawie nic się nie dzieje oprócz hucznych spotkań grupy seniorów zrzeszonych przy MDK.

Druga sprawa to to, że pijany za kierownicą to potencjalny morderca i tego się trzymajmy. Sąd mławski w zasadzie uniewinnił tę panią, a tak być nie powinno. Jazda po alkoholu winna być w tym wypadku potraktowana tak samo jak jazda po alkoholu przeciętnego Kowalskiego.
Może powiesz jeszcze, że prokurator nie ma racji odwołując się od wyroku i że uwziął się na tę kobietę tak samo, jak uwzięli się na nią mieszkańcy.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Ups, i znów przepraszam… Melanio…
ale jestem po drinku coca coli i stąd te niedopatrzenia 😀

mlawianin
mlawianin
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

To przestań pić coka cole i będziesz się czuł lepiej, bo coś w ostatnich Twych postach co raz więcej przeinaczeń. Popraw się i nie psuj sobie marki Jarząbek. POZDRAWIAM.!!!

mławianin
mławianin
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek coś mi się wydaje że obaj możemy „przepraszać” bo zapomnieliśmy co 17.06.2017 mówił pracodawca Pani KASZUBY Burmistrz cyt. Pan Kowalewski, Bardzo proszę publicznie nie oceniać Dyr. MDK.—Panie Burmistrzu z takimi wypowiedziamy jest Pan w błędzie, czy uważa Pan że jedynie tylko do Pana należy ocena, pracy i działalności Pani Dyrektor, jeśli tak to jest Pan w błędzie, bo my mieszkańcy naszego miasta też mamy takie prawo i korzystając z komunikatorów, jak możemy tak staramy się te oceny przekazywać dalej–a być może dotrą one wreszcie do Pana, bo jak do tej pory Pan zbyt słabo się tym interesuje.

Lech Pe
Lech Pe
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

A może by ci przeszło przez gardło, że remont MDK jest zasługą Burmistrza i Rady Miasta ?

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  Lech Pe

Remont MDK był przede wszystkim jednym z obowiązków ratusza, tu nie ma żadnych zasług. Bezczelnością jest twierdzenie, ze to jest zasługa i na dodatek burmistrza. W końcu chyba pełni to zaszczytne stanowisko dla mieszkańców miasta, a nie tylko dla ozdoby i błyszczenia w świetle jupiterów..
Gdzie jest druga część owego remontu, w sumie najbardziej istotna dla mieszkańców. Coś bardzo przeciągana w czasie.

mlawianin
mlawianin
2 lata temu
Reply to  Lech Pe

Takie zasługi to każdy z nas mógł by osiągnąć będąc przy Władzy. To żadna zasługa Burmistrza, a tym bardziej Rady Miasta, która jest maszynką do głosowania, to po prostu obowiązek w/w o dbałość o miasto, i obowiązek który im powierzyli mieszkańcy. Zasługą Burmistrza było by, gdyby do budżetu miasta dzięki swym działaniom ściągnął przynajmniej z 40 mili, tak jak Prezydent Ciechanowa. Ale to za wysokie progi na Burmistrza nogi. A to że sprzedano firmę USKOM CHińczykom, gdzie miasto ma tylko 2,8% udziałów, to żadna zasługa. A że Mława jest miastem Supermarketów czy Kebabów, to nic innego jak niszczenie Mławskiej przedsiębiorczości?? I dlatego naprawdę nie ma się czym chwalić. A jeśli ktoś uważa że jest inaczej to niech pisze piosenki na cześć Burmistrza, tak jak MEGITZA, i organizatorzy jej klipów.

Sasiad
Sasiad
2 lata temu
Reply to  mlawianin

Zostań burmistrzem i pokaż co potrafisz

Przyjaciel
Przyjaciel
2 lata temu
Reply to  mlawianin

Burmistrz igra z ogniem.
Jest zbyt pewny siebie.
Nie wszyscy go lubia, a wielu pragnie jego odejscia, nie tylko wrogowie, ale tez i przyjaciele.

mławianin
mławianin
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Tak masz rację na tamte czasy KOSMOS to naprawdę był KOSMOS, gdzie odbywały się PORANKI dla maluchów z niespodzianką, przerwa w projekcji bajek i dzieciarnia pałaszowała pączki i ciasteczka, przygotowane przez PSS /ale to już było/ a za sprawą DOMU KULTURY koncertowaly znakomite zespoły młodzieżowe, CZERWONE GITARY, BAJM, KRAWCZYK, NO TO CO, I LEGENDA POLSKIEJ PIOSENKI ś.p MIECZYSLAW FOGG. Tak ale dziś jest to tylko wspomnieniem. To Mława gościła takie sławy sportu jak bokserzy olimpijczycy św.p JERZY KULEJ, i św p.JÓZEF GRUDZIEŃ. Gdzie te czasy, zostały tylko wspomnienia, DOBRE I TO

mlawianin
mlawianin
2 lata temu
Reply to  Melania

Szanowna Melanio–nie ze wszystkimi ocenami się zgadzam, ale trochę żartem, Ta PAni Dyrektor, musiała przejść z Ratusza do pracy w MDK-u, bo po prostu wśród tylu języków nie znała CHIŃSKIEGO. Ale z ostatnią sekwencją twego wywodu zgadzam się—-Tak Mława to bardzo specyficzne środowisko, jak nigdzie indziej potrafi się tu niszczyć ludzi to stan który wynika z zawiści i i zazdrości i i to przez tych z pierwszych kościelnych ławek, i nie tylko, jeśli tylko ktoś z mieszkańców, wybije się swym działaniem, od razu znajdą się tacy którzy ściągną go na ziemię, aby nie wyrósł ponad przeciętność, Vide Pan PRZYBYSZEWSKI z Wólki, incjator bardzo wielu pomysłów.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

MŁAWIANKA DLACZEGO TYLE JADU JEST W TYCH KOMENTARZACH NIE TRZEBA WOJNY BO JEDEN DRUGIEGO NAWET BRAT BRATA BY W ŁYŻCE WODY UTOPIŁ.ZASTANÓWCIE SIĘ AUTORZY NAD SWOIM ŻYCIEM BO Z TEJ IMPREZY NIKT NIE WYCHODZI ŻYWY

Mławianka
Mławianka
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Bo w pracy trzeba być trzezwym a babsko bez rozumu jeszcze prowadzila auto. Nie zrobi sobie krzywdy to komuś bezmuzg. Obrońco uciśnionych.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu

Mam szczerą nadzieję, że ponownym procesie tej Pani (osoby publicznej) zapadnie wyrok sprawiedliwy, czyli taki jak by zapadł w sprawie każdego „Kowalskiego”, bo ten pierwszy jest faktycznie zbyt łagodny. Nie powinno być brane pod uwagę w orzekaniu sądu to, czym się ktoś zajmuje ani jego sytuacja rodzinna. Uważam, iż że owa pani ma wyższe wykształcenie, a więc i większą świadomość zła i dobra oraz to jakie zajmuje stanowisko, w tym przypadku działa na jej niekorzyść. Nie zgadzam się również z tym, że komentujący negatywnie postępowanie tej pani, czyli jej zakłamanie oraz zbyt wielką łagodność sądu uprawiali hejt. To były obiektywne komentarze.
Ta kobieta od dawna nie powinna zajmować swojego stanowiska, no ale cóż… faworytka burmistrza i wszystko jasne.

Koneser
Koneser
2 lata temu

Już wiem ! To jest pomroczność wsteczna z objawami magmamentula. Myli państwo, trzeba uważać na buteleczki coli i piwko, czy czasami producent nie pomylił się i nie dał 40%… Pozdrowienia dla lubiących „se chlusnąć” (NIE ZA KIEROWNICĄ). Tradycja podtrzymana – POLAK NIE WIELBŁĄD I WYPIĆ MUSI 🙂

Andrzej
Andrzej
2 lata temu

Za samo matactwo w prowadzonej sprawie powinna zostać ukarana. Najpierw, że ktoś jej coś dolał , potem że piwo bezalkoholowe a teraz , że papierosy. Śmiech na sali. Robią wszystko aby przedłużyć sprawę i uniknąć odpowiedzialności bo jako osoba sprawująca funkcję publiczną nie może być karana. Jeżeli tak dogłębnie razem z mecenasem czytają komentarze pod artykułami to niech nie robią ze społeczeństwa idiotów i ludzi gorszego sortu.

Nick
Nick
2 lata temu
Reply to  Andrzej

Mam nadzieję że tym też się ktoś zajmie. Bo obrażanie winą innych za swoje błędy powinno też być karane

Mławianka
Mławianka
2 lata temu

I dalej pracuje jako dyrektorka mdk i wystepuje jako fajna pani na rożnych uroczystosciach. Czyli siedzi dalej na ciplym stołeczku od burmistrza a świetny burmistrz ją faworyzuje. Jak ona się nie wstydzi publicznie pokazywac na różnych imprezach. A co do pracy to juz jej tam powinno nie byc. Niech sobie poszuka pracy w lg wtedy zobaczy jak jest fajnie.

Nick
Nick
2 lata temu
Reply to  Mławianka

A czy widzieliście Panią KK w tym roku na balu SENIORA? To dopiero były cyrki.
Komedia zachowaniem KK pisana 🙂 A raczej tragikomedia
Ps. Dzięki codziennik za wieści w tej sprawie bo wszyscy inni wody w usta nabierają…

doświadczony
doświadczony
2 lata temu
Reply to  Nick

Byłem na balu seniora do końca i nic nadzwyczajnego nie widziałem co by nie dotyczyło wszystkich lub pojedynczych osób. Ten Nick to pewno jakiś wiejski sztywniak który nie umie brać życia na wesoło. Nie mam nic do dodania bo i niema o czym. Zawistni i żądni sensacji we wszystkim dopatrują się czegoś co pozwoliłoby plotkować i oczerniać . No ale to typowe dla wsioków.starzec

Mirinda
Mirinda
2 lata temu

I dziwne, że sądy w Polsce są niewydolne. Jak, taka sprawa może ciągnąć się latami.

Wolne sady
Wolne sady
2 lata temu
Reply to  Mirinda

Niech znowu zawolaja pana Wyrostka, ktory z kompanami stanie w obronie: „wolnych sadow”.

Szymon Wyrostekk
Szymon Wyrostekk
2 lata temu
Reply to  Wolne sady

Broniłem Sądów, a nie ludzi w nich oskarżanych

Kmicic
Kmicic
2 lata temu

„Kończ waść, wstydu oszczędź…”

Czytelnik
Czytelnik
2 lata temu

A kiedy ta sprawa się odbyła? Chyba nie ma tego w tekście?

anonim
anonim
2 lata temu

Czy palenie paplerosów ma jakieś znaczenie na wskazania alkomatu?
W takim razie każdy palący ma promile w swoim organizmie, czemu się o tym nie mówi? Wszyscy palący winni mieć zakaz wsiadania za kierownicę – a to ciekawe 😀
Co ma wspólnego jazda po pijaku z sytuacją rodzinna?

Piki
Piki
2 lata temu

I po co to dalej ciągnąc . Na pierwszej rozprawie powinna dostać wyrok skazujacy i tyle. A w czym ona lepsza niż inni ludzie?

Robo
Robo
2 lata temu
Reply to  Piki

bo jest z nadania burmistrza….

Mławianka
Mławianka
2 lata temu
Reply to  Robo

Jedna z pupilków mławskiego wrednego wodza haha