Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zawieszona po raz trzeci. Skarga na dwóch burmistrzów


Halina Pszczółkowska, katechetka ze Szkoły Podstawowej nr 4 na Wólce została zawieszona w obowiązkach nauczyciela po raz trzeci. Poprzednie dwie decyzje o zawieszeniu na początku czerwca br. uchyliła Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli przy Wojewodzie Mazowieckim, jako wydane z naruszeniem prawa.  Kilka dni przed tą decyzją Halina Pszczółkowska jako radna złożyła pismo, w którym zarzuca burmistrzom Jerzemu Rakowskiemu i Sławomirowi Kowalewskiemu przekroczenie uprawnień oraz wnioskuje o audyt istotnych inwestycji prowadzonych przez miejski samorząd.


W trzeciej decyzji o zawieszeniu wydanej z datą 19 czerwca, pojawiają się zarzuty podobne do tych, podnoszonych w poprzednich decyzjach. Według dyrekcji szkoły katechetka podczas lekcji w klasie VI miała znęcać się nad dziećmi poprzez rzucenie plecakiem, z którego uczeń wyjmował książki, nakazanie klęczenia z rękami podniesionymi do góry oraz szarpaniem uczennicy zawiązującej but. Zarzuty dyrekcja opiera na relacji dzieci z tej klasy. Powołuje się również, na wszczęte w maju przez policję dochodzenie w sprawie znęcania się. Według wydanej decyzji, zawieszenie w obowiązkach  ma trwać do czasu zakończenia postępowania karnego. Dla samej zainteresowanej decyzja o zawieszeniu w tej chwili  nie zmienia jej statusu. Po uchyleniu poprzednich decyzji nie wróciła do szkoły, nadal przebywa na zwolnieniu lekarskim.

– Od kolejnej decyzji o zawieszeniu przysługuje odwołanie, reprezentujący mnie mecenas już takie odwołanie złożył, zarówno do dyrektor szkoły, jak też bezpośrednio do Komisji Dyscyplinarnej  – mówi Halina Pszczółkowska.

Po poprzednich publikacjach o zawieszeniu katechetki czytelnicy zwracali uwagę, że być może występuje tu pewien związek z działaniami podejmowanymi przez Halinę Pszczółkowską jako radną, a dotyczącymi decyzji o zamknięciu przejazdu kolejowego na ulicy Kościuszki. Tak się bowiem składało, że decyzje o zawieszeniu w szkole pojawiły się po wszczęciu procedury skargi na działania burmistrza.

W przypadku trzeciej decyzji o zawieszeniu jest podobnie. Decyzja nosi datę 19 czerwca, a 9 czerwca do rady miasta wpłynęła odpowiedź Haliny Pszczółkowskiej na uchwałę rady miasta podjętą 2 czerwca uznającą po raz drugi, że skarga jest bezzasadna. To druga uchwała radnych podjęta przez radę miasta w sprawie skargi, gdyż pierwszą, podjętą z takim samym rozstrzygnięciem (bezzasadna) unieważnił wojewoda, jako naruszającą prawo w sposób rażący.

W piśmie Halina Pszczółkowska już personalnie zarzuca przekroczenie uprawnień zarówno przez poprzedniego burmistrza Jerzego Rakowskiego jak i obecnego Sławomira Kowalewskiego. Wnosi również o przeprowadzenie audytu procesów decyzyjnych związanych z istotnymi inwestycjami na rzecz Miasta Mława. Podnosi przy tym, że ówczesny burmistrz Jerzy Rakowski nie dysponował delegacją rady miasta do samodzielnego podjęcia decyzji o lokalizacji wiaduktów. Podobnie burmistrz Kowalewski takiej delegacji nie posiadał, kiedy w 2008 roku potwierdzał decyzję swojego poprzednika, a potem w 2016 r. podejmował działania związane z fizyczną likwidacją przejazdu na ulicy Kościuszki. Tym pismem radnej Pszczółkowskiej już zajmowała się komisja rewizyjna, trafi ono również pod obrady rady miasta, prawdopodobnie na dzisiejszej sesji.

W sprawie decyzji zawieszającej katechetkę trzeba poczekać na rozstrzygnięcie Komisji Dyscyplinarnej, a w sprawie skargi na uchwałę radnych  miejskich.

JK

Zobacz także:

Decyzje o zawieszeniu Haliny Pszczółkowskiej uchylone. Może wracać do szkoły

Rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie w sprawie katechetki z Wólki

Sprawa katechetki z Wólki. Prokurator i dwukrotne zawieszenie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
52 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
123
123
7 lata temu

Byc moze przy okzji przepychanek w ratuszu pekla tak zwana zmowa milczenia na temat dzialan katechetki w szkole.

WTF
WTF
7 lata temu
Reply to  123

Niby jaka zmowa milczenia, jak sprawą zajmuje się komisja ?

123
123
7 lata temu
Reply to  WTF

Zmowa milczenia na temat szkolnych wybrykow katechetki o ktorych wczesniej ludzie nie mowili a z komentarzy wynika ze juz dawno byla ostra

Prawda
Prawda
7 lata temu
Reply to  123

Jedyne co wynika z tych komentarzy to tylko to, że chcesz tą kobietę oczernić.

Raksa
Raksa
7 lata temu

Zgadzam się, że były burmistrz nie dysponował delegacją rady miasta do samodzielnego podjęcia decyzji o lokalizacji wiaduktów i tak samo obecny burmistrz takiej delegacji nie posiadał do podejmowania działań związanych z likwidacją przejazdu. Po prostu, jeden i drugi nie musiał mieć. Dla byłego burmistrza pryncypałem do uzgodnień w podejmowaniu decyzji był skarbnik miasta. Natomiast obecny burmistrz jest pryncypałem dla radych miasta. To radni proszą burmistrza, to radni mogą w drodze łaski uzgodnić z burmistrzem. Jak w Alternatywy 4 ,,Nad wszystkim czuwa gospodarz domu, Stanisław Anioł”.

z bliska
z bliska
7 lata temu
Reply to  Raksa

Raksa z twego postu jasno wynika/BRAWO/ że dobrze wiesz w którym kościele dzwonią, takich postów chciało by się czytać co raz więcej, przyjdzie czas że znajdą się ludzie którzy dorzucą więcej informacji o działaniach mławskiej władzy pod wodzą SKARBNIKA MIASTA, czyżby w Ratuszu miał zadomowić się na stałe,” STANISŁAW ANIOŁ” wierzyć się nie chce aby MIASTO I STAROSTWO, po wyborach w 2018 dalej było pod jego rządami które współgrają z mławskim biznesem a może PAN Rakowski odkryje więcej kart?????, które pomogą przyszłym władzom i mieszkańcom dzięki karcie wyborczej miejską politykę naprowadzić na właściwe tory. No więc Raksa zacznijmy dalej odkrywać karty mławskiej polityki!! bo wybory tuż tuż.

Gall Anonim
Gall Anonim
7 lata temu

Na chłodno!Pszczółkowska sama popierała likwidację przejazdu( i za kadencji JK i SK). A teraz coś mi się wydaję, że HP zachciała zawalczyć o najważniejszy fotel w mieście.

Arek
Arek
7 lata temu
Reply to  Gall Anonim

I po co piszesz takie brednie ? Od tego chłodu to Ci się mózg zlasowal

Kkk
Kkk
7 lata temu
Reply to  Gall Anonim

I komu ten kit chcesz wcisnąć , nos Ci od tego kłamstwa urośnie.

z bliska
z bliska
7 lata temu
Reply to  Gall Anonim

No i proszę do Anonimu dodałeś Gall i uważasz że możesz pisać takie brednie, a może sam masz zakusy zająć ten fotel i sondujesz opinie na ten temat.

z bliska
z bliska
7 lata temu
Reply to  z bliska

Gall Anonim—-przepraszam Cię za ten post powyżej, to była zła ocena Twych postów!!!

maksio
maksio
7 lata temu
Reply to  Gall Anonim

No sama sobie zamknęła przejazd? Zastanów się co piszesz! Chyba że to tylko dla fermentu

Gall Anonim
Gall Anonim
7 lata temu
Reply to  Gall Anonim

No widzę ze mam wielbiciela 🙂 zastanawiam się co jeszcze wymyslisz 🙂

Mieszkanka
Mieszkanka
7 lata temu

I tak nic z tej sprawy nie bedzie. Kompletnie nic

Dyrektor
Dyrektor
7 lata temu

Niech wyjasnia sytuacje raz a dobrze.Ciagle zawieszenia, toc w glowie sie to nie miesci.

Co jest grane
Co jest grane
7 lata temu

Dziwne rzeczy sie tam dzieja.

Dyrektor 3 Zawieszenia
Dyrektor 3 Zawieszenia
7 lata temu

Pani Dyrektor 3 Zawieszenia nie panuje nad sytuacja.

sympatyk
sympatyk
7 lata temu

niektóre zakłady koreańskie chciały podnieść wynagrodzenie minimalne do 2500 zł bruto ale nasz szanowny władca Mławy nie zgodził się bo LG nie wyraziło zgody

Olek
Olek
7 lata temu
Reply to  sympatyk

Masz na to jakieś dowody?

Jury
Jury
7 lata temu

Ciekawe, ktory tu z Panow, zasluguje na miano najlepszego oratora. Pani Halinko, niech Pani zadecyduje.
Zdjecie jest ekstra.
Przypomina mi edycje znanego programu rozrywkowego.
To taki Mlawski Mam Talent.

TO-JA mławianin
TO-JA mławianin
7 lata temu
Reply to  Jury

A ja uważam że najlepszym oratorem /aktorem/ ze zdjęcia jest twoja znajoma P, Halinka, walczy bo jednak stracić z domowego budżetu około 4,000 tys miesięcznie/z obu etatów/ to jest o co walczyć, tylko że raptem zapomniała bidula, że głosowała za tymi decyzjami, co sama we wcześniejszych wywiadach na tym portalu/za kadencji Rakowskiego/ przyznała, a tak w ogóle to ta sytuacja jest tylko nauczką dla mieszkańców WÓLKI, że w najbliższych wyborach jest czas aby dać P.Halince, odpocząć, aby miała czas przemyśleć swe błędy i brak zdecydowania w swym postępowaniu, bo z tych wszystkich postów jasno i wyraznie widać że nie sprostała zadaniom jakie przed nią postawili mieszańcy i Dyrekcja Szkoły. A walka dziś to musztarda po obiedzie, tych decyzji o budowie wiaduktu już nikt nie zmieni, a bycie katechetką to jak Bóg da, tak P.Sasiak, nawet bugaj nie pomoże.,chociarz smakowity

Kazo
Kazo
7 lata temu

Co za kłamliwy i bezczelny oszołom. Jak tak można opluwac i łgać na kogoś? Audyt komisji rewizyjnej jasno wykazal, że burmistrz wydał decyzję o zamknięciu przejazdu samodzielnie bez konsultacji z radnymi. Więc jak oszołomie mogła głosować za tą decyzją?

popierajaca Haline
popierajaca Haline
7 lata temu

Za decyzje p.Pszczółkowskiej w radzie burmistrz ją karze kolejnymi zawieszeniamw szkole gdzie pracuje od dawna a pracuje tam również jego żona i dobrze sie trzyma z dyrektorką. Hihi czy to nie dziecinada no ale burmistrz nie ma jak p.Haliny uciszyć więc tylko taka broń mu pozostaje a chciał by tym osiągnąć zeby tańczy£a jak on będzie grał. A jest okropnie wrednym czlowiekiem ktoryy nadrabia glupim usmiechem przekonałam się o tym sama!!!

TO-JA mławianin
TO-JA mławianin
7 lata temu

P.Halinki nie trzeba popierać z tego co widać jak na razie daje sobie radę, jednak widać nie zbicie że przez te kadencje w radzie a w szczególności za kadencji Burmistrza Kowalewskiego, nie nauczyła się tańczyć, albo tańczyła za wolno i kiedy Burmistrz grał zaczęła fałszować i dlatego ma problemy, nie dajmy się zwariować w Radzie Miasta gra się zespołowo, kto nie nadąża to na aut a że Pani Halinka tą grę zle odczytała to tylko jej problem ma to co chciała. ale po pierwszych decyzjach organów kontrolnych widać wyraznie że w swej obronie Pani Halinka ze swymi zapatrywaniami przeskoczyła i zaakceptowała DOBRE ZMIANY /PIS/ która w naszym mieście też istnieje i tylko dlatego na ostateczne decyzje poczekamy do wyborów 2018.

Anonimowo
Anonimowo
7 lata temu

„Z bliska” zmieniłeś nick to zmień i formę swych wypowiedzi, bo mimo zmiany nicka i tak wszyscy wiedzą, kto się pod nim kryje 😀

Kazo
Kazo
7 lata temu
Reply to  Anonimowo

Też mi się rzuciło w oczy że to ten oszolom „z bliska”.

TO JA mlawianin
TO JA mlawianin
7 lata temu
Reply to  Kazo

Kazo nie douczony bałwanie czy ja się ciebie czepiam, nie wszyscy mogą być takimi oszołomami jak ty.

Kkk
Kkk
7 lata temu

Buraku wracaj na pole.

z bliska
z bliska
7 lata temu
Reply to  Kazo

Kazo, musisz bardzo uważać, i na przyszłość zakładać ciemne okulary, bo naprawdę rzuci ci się na oczy i wtedy będziesz miał problem jak ci się naprawdę rzuci na oczy, a z pewnością nikt by nie chciał z bywalców tego portalu, aby zniknął z niego taki oszołom jak TY, ktorego posty są ozdobą tego portalu, a na przyszłośc nie pisz tego co tobie nie miłe

TO JA mlawianin
TO JA mlawianin
7 lata temu
Reply to  Anonimowo

A ja wiem kto kryje się pod nickiem Anonim, i takimi postami nie zmuszaj nikogo kto się pod tym anonimem kryje, bo może ci być bardzo przykro!!!! a tego byś z pewnością nie chciał .

Arek
Arek
7 lata temu

Przykro to się czyta Twoje plugawe kłamstwa oszołomie , nos Ci długi od nich urośnie.

Radny Bezradny
Radny Bezradny
7 lata temu

Tu Ja Radny Bezradny pobierający dietę, dodatkową kasę za komisje i mający zatrudnioną rodzinę w placówkach UM. Ja na najbliższej sesji podniosę rękę w górę zgodnie z tym, co bedzie napisane na kartce. Zatorze za krytykę przeniesiemy do Lipowca i tam juz zaden wiadukt nie bedzie Wam potrzebny.

zainteresowany
zainteresowany
7 lata temu

Do redakcji – spróbujcie zdobyć to pismo radnej i opublikujcie w całości tak aby opinia publiczna mogła się z nim zapoznać – to może być ciekawa lektura!

TO-JA
TO-JA
7 lata temu
Reply to  zainteresowany

za niskie progi na codziennik nogi, aby mogli zdobyć pismo radnej.

Kazo
Kazo
7 lata temu
Reply to  TO-JA

Sympatyk albo redaktorek z konkurencyjnego portalu się odezwał gdzie tylko słodzą burmistrzowi. Brawo dla codziennie za pisanie i ujawnianie rawdy

z bliska
z bliska
7 lata temu
Reply to  Kazo

Kazo ostrzegałem cię zakładaj ciemne okulary bo padnie ci na wzrok, i stało się jak długo myślałeś nad tym postem, ani sympatyk ani redaktorek, nikomu nie słodzę swymi komentarzami tym bardziej Burmistrzowi, a jedynie swymi postami zwalczam takich nawiedzonych oszołomów jak Ty Kazo. i niech me pisanie nie rzuca ci się w oczy, bo na dłuższą metę stracisz wzrok, i wtedy ja nie będę miał z kim prowadzić polemiki.

Olek
Olek
7 lata temu

Kowalewski na prezydenta San Escobar !!!

TO-JA
TO-JA
7 lata temu
Reply to  Olek

Olek jednak Ty najlepiej pasujesz na stanowisko w San Escobar,

Ola
Ola
7 lata temu
Reply to  TO-JA

Rzecznik burmistrza się odezwał …

Jarząbek.
Jarząbek.
7 lata temu

To jest dokładny obraz tego co się w Mławie robi z oponentami.
Z niektórymi widocznie wystarczy porozmawiać i stają się szybciutko spolegliwi zamykając usta na kłódkę i grzecznie zaczynają podnosić rączkę do góry, nawet pewnie jako pierwsi (przykładem jest tu radny Nowakowski), inni zamiast tego wybierają inną drogę np. zejścia na pobocze przed rozpędzonym samochodem władzy lub w ogóle zmiany swojej drogi, ale innych, opornych oponentów trzeba niszczyć w ten czy inny sposób.
Nikt nie będzie podskakiwał władzy.
Koniec, kropka!

z bliska
z bliska
7 lata temu
Reply to  Jarząbek.

Jarząbek nie zawsze się z Tobą zgadzam ale z tym co napisałeś na temat naszej mławskiej Władzy zgadzam się w 100% bardzo ale to bardzo trafna jej ocena, ale pozwól że kropkę postawimy po wyborach w 2018, bo w tej Radzie są nie tylko tacy Radni jak Nowakowski, podobnych w działaniu jest o wiele więcej, nazwiska podam bliżej wyborów, tak aby wyborcom bardziej się utrwaliły i przy urnie mogli postawić krzyżyk przy odpowiednim nazwiskach które przestaną się bać Władzy, i wykładać nam mieszkańcom bez owijania w bawełnę KAWY NA ŁAWĘ, bo nasze miasto nie potrzebuje potakiwaczy i klakierów. i P.P.P/co jest nad wyraz widoczne/

Obiektywnie
Obiektywnie
7 lata temu
Reply to  Jarząbek.

Z bliska i Jarząbek to jedna i ta sama osoba, podbija sobie komentarze, żenada

Do szefowej
Do szefowej
7 lata temu

Katechetka na tym zdjeciu wygląda jak Zelazna Dama.
Pieknie to katechetka z nimi rozegrala.
Bylo kiedys takie powiedzenie, ze to Kennedy chcial zabic Castro, lecz to Fidel okazal sie szybszy.

TO JA mlawianin
TO JA mlawianin
7 lata temu
Reply to  Do szefowej

chwilę nie oceniaj wschodu przed zachodem słońca

Uwaga
Uwaga
7 lata temu

Jak to pan Kowalewski stal za fizyczna likwidacja przejazdu na ul. Kisciuszki w 2016 roku? Ktos mi to wytlumaczy?

zainteresowany
zainteresowany
7 lata temu
Reply to  Uwaga

Tak znaczące decyzje jak zamknięcie przejazdu muszą być zaakceptowane przez Radę Miasta a z tego wynika, że Burmistrz takiej zgody nigdy nie miał.

Po Pani stronie
Po Pani stronie
7 lata temu

I bardzo dobrze. Niech orzyjrza sie, czy w kluczowych sytuacjach nie podjeta szkodliwych decyzji dla miasta Mlawa.

Teflonowy burmistrz
Teflonowy burmistrz
7 lata temu

Jablko niezgody.

halka
halka
7 lata temu

ludzie toż Pszczółkowska sama głosowała za likwidacją przejazdu !

zainteresowany
zainteresowany
7 lata temu
Reply to  halka

W czasie której sesji był przegłosowany wniosek o likwidację przejazdu?

TO JA mlawianin
TO JA mlawianin
7 lata temu
Reply to  halka

no widzisz halka, prawda nie ma racji bytu wśród zwolenników P Halinki

Ola
Ola
7 lata temu
Reply to  halka

łganie przeniesione z samej sesji

52
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x