Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski nr na liście PSL Koalicja Wybory 2019
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Zawieszona po raz trzeci. Skarga na dwóch burmistrzów


Halina Pszczółkowska, katechetka ze Szkoły Podstawowej nr 4 na Wólce została zawieszona w obowiązkach nauczyciela po raz trzeci. Poprzednie dwie decyzje o zawieszeniu na początku czerwca br. uchyliła Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli przy Wojewodzie Mazowieckim, jako wydane z naruszeniem prawa.  Kilka dni przed tą decyzją Halina Pszczółkowska jako radna złożyła pismo, w którym zarzuca burmistrzom Jerzemu Rakowskiemu i Sławomirowi Kowalewskiemu przekroczenie uprawnień oraz wnioskuje o audyt istotnych inwestycji prowadzonych przez miejski samorząd.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


W trzeciej decyzji o zawieszeniu wydanej z datą 19 czerwca, pojawiają się zarzuty podobne do tych, podnoszonych w poprzednich decyzjach. Według dyrekcji szkoły katechetka podczas lekcji w klasie VI miała znęcać się nad dziećmi poprzez rzucenie plecakiem, z którego uczeń wyjmował książki, nakazanie klęczenia z rękami podniesionymi do góry oraz szarpaniem uczennicy zawiązującej but. Zarzuty dyrekcja opiera na relacji dzieci z tej klasy. Powołuje się również, na wszczęte w maju przez policję dochodzenie w sprawie znęcania się. Według wydanej decyzji, zawieszenie w obowiązkach  ma trwać do czasu zakończenia postępowania karnego. Dla samej zainteresowanej decyzja o zawieszeniu w tej chwili  nie zmienia jej statusu. Po uchyleniu poprzednich decyzji nie wróciła do szkoły, nadal przebywa na zwolnieniu lekarskim.

– Od kolejnej decyzji o zawieszeniu przysługuje odwołanie, reprezentujący mnie mecenas już takie odwołanie złożył, zarówno do dyrektor szkoły, jak też bezpośrednio do Komisji Dyscyplinarnej  – mówi Halina Pszczółkowska.

Po poprzednich publikacjach o zawieszeniu katechetki czytelnicy zwracali uwagę, że być może występuje tu pewien związek z działaniami podejmowanymi przez Halinę Pszczółkowską jako radną, a dotyczącymi decyzji o zamknięciu przejazdu kolejowego na ulicy Kościuszki. Tak się bowiem składało, że decyzje o zawieszeniu w szkole pojawiły się po wszczęciu procedury skargi na działania burmistrza.

W przypadku trzeciej decyzji o zawieszeniu jest podobnie. Decyzja nosi datę 19 czerwca, a 9 czerwca do rady miasta wpłynęła odpowiedź Haliny Pszczółkowskiej na uchwałę rady miasta podjętą 2 czerwca uznającą po raz drugi, że skarga jest bezzasadna. To druga uchwała radnych podjęta przez radę miasta w sprawie skargi, gdyż pierwszą, podjętą z takim samym rozstrzygnięciem (bezzasadna) unieważnił wojewoda, jako naruszającą prawo w sposób rażący.

W piśmie Halina Pszczółkowska już personalnie zarzuca przekroczenie uprawnień zarówno przez poprzedniego burmistrza Jerzego Rakowskiego jak i obecnego Sławomira Kowalewskiego. Wnosi również o przeprowadzenie audytu procesów decyzyjnych związanych z istotnymi inwestycjami na rzecz Miasta Mława. Podnosi przy tym, że ówczesny burmistrz Jerzy Rakowski nie dysponował delegacją rady miasta do samodzielnego podjęcia decyzji o lokalizacji wiaduktów. Podobnie burmistrz Kowalewski takiej delegacji nie posiadał, kiedy w 2008 roku potwierdzał decyzję swojego poprzednika, a potem w 2016 r. podejmował działania związane z fizyczną likwidacją przejazdu na ulicy Kościuszki. Tym pismem radnej Pszczółkowskiej już zajmowała się komisja rewizyjna, trafi ono również pod obrady rady miasta, prawdopodobnie na dzisiejszej sesji.

W sprawie decyzji zawieszającej katechetkę trzeba poczekać na rozstrzygnięcie Komisji Dyscyplinarnej, a w sprawie skargi na uchwałę radnych  miejskich.

JK

Zobacz także:

Decyzje o zawieszeniu Haliny Pszczółkowskiej uchylone. Może wracać do szkoły

Rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie w sprawie katechetki z Wólki

Sprawa katechetki z Wólki. Prokurator i dwukrotne zawieszenie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

52
KOMENTARZE

avatar
1500
123
Gość
123

Byc moze przy okzji przepychanek w ratuszu pekla tak zwana zmowa milczenia na temat dzialan katechetki w szkole.

WTF
Gość
WTF

Niby jaka zmowa milczenia, jak sprawą zajmuje się komisja ?

123
Gość
123

Zmowa milczenia na temat szkolnych wybrykow katechetki o ktorych wczesniej ludzie nie mowili a z komentarzy wynika ze juz dawno byla ostra

Prawda
Gość
Prawda

Jedyne co wynika z tych komentarzy to tylko to, że chcesz tą kobietę oczernić.

Raksa
Gość
Raksa

Zgadzam się, że były burmistrz nie dysponował delegacją rady miasta do samodzielnego podjęcia decyzji o lokalizacji wiaduktów i tak samo obecny burmistrz takiej delegacji nie posiadał do podejmowania działań związanych z likwidacją przejazdu. Po prostu, jeden i drugi nie musiał mieć. Dla byłego burmistrza pryncypałem do uzgodnień w podejmowaniu decyzji był skarbnik miasta. Natomiast obecny burmistrz jest pryncypałem dla radych miasta. To radni proszą burmistrza, to radni mogą w drodze łaski uzgodnić z burmistrzem. Jak w Alternatywy 4 ,,Nad wszystkim czuwa gospodarz domu, Stanisław Anioł”.

z bliska
Gość
z bliska

Raksa z twego postu jasno wynika/BRAWO/ że dobrze wiesz w którym kościele dzwonią, takich postów chciało by się czytać co raz więcej, przyjdzie czas że znajdą się ludzie którzy dorzucą więcej informacji o działaniach mławskiej władzy pod wodzą SKARBNIKA MIASTA, czyżby w Ratuszu miał zadomowić się na stałe,” STANISŁAW ANIOŁ” wierzyć się nie chce aby MIASTO I STAROSTWO, po wyborach w 2018 dalej było pod jego rządami które współgrają z mławskim biznesem a może PAN Rakowski odkryje więcej kart?????, które pomogą przyszłym władzom i mieszkańcom dzięki karcie wyborczej miejską politykę naprowadzić na właściwe tory. No więc Raksa zacznijmy dalej odkrywać… Czytaj więcej »

Gall Anonim
Gość
Gall Anonim

Na chłodno!Pszczółkowska sama popierała likwidację przejazdu( i za kadencji JK i SK). A teraz coś mi się wydaję, że HP zachciała zawalczyć o najważniejszy fotel w mieście.

Arek
Gość
Arek

I po co piszesz takie brednie ? Od tego chłodu to Ci się mózg zlasowal

Kkk
Gość
Kkk

I komu ten kit chcesz wcisnąć , nos Ci od tego kłamstwa urośnie.

z bliska
Gość
z bliska

No i proszę do Anonimu dodałeś Gall i uważasz że możesz pisać takie brednie, a może sam masz zakusy zająć ten fotel i sondujesz opinie na ten temat.

z bliska
Gość
z bliska

Gall Anonim—-przepraszam Cię za ten post powyżej, to była zła ocena Twych postów!!!

maksio
Gość
maksio

No sama sobie zamknęła przejazd? Zastanów się co piszesz! Chyba że to tylko dla fermentu

Gall Anonim
Gość
Gall Anonim

No widzę ze mam wielbiciela 🙂 zastanawiam się co jeszcze wymyslisz 🙂

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

I tak nic z tej sprawy nie bedzie. Kompletnie nic

Dyrektor
Gość
Dyrektor

Niech wyjasnia sytuacje raz a dobrze.Ciagle zawieszenia, toc w glowie sie to nie miesci.

Co jest grane
Gość
Co jest grane

Dziwne rzeczy sie tam dzieja.

Dyrektor 3 Zawieszenia
Gość
Dyrektor 3 Zawieszenia

Pani Dyrektor 3 Zawieszenia nie panuje nad sytuacja.

sympatyk
Gość
sympatyk

niektóre zakłady koreańskie chciały podnieść wynagrodzenie minimalne do 2500 zł bruto ale nasz szanowny władca Mławy nie zgodził się bo LG nie wyraziło zgody

Olek
Gość
Olek

Masz na to jakieś dowody?

Jury
Gość
Jury

Ciekawe, ktory tu z Panow, zasluguje na miano najlepszego oratora. Pani Halinko, niech Pani zadecyduje.
Zdjecie jest ekstra.
Przypomina mi edycje znanego programu rozrywkowego.
To taki Mlawski Mam Talent.

TO-JA mławianin
Gość
TO-JA mławianin

A ja uważam że najlepszym oratorem /aktorem/ ze zdjęcia jest twoja znajoma P, Halinka, walczy bo jednak stracić z domowego budżetu około 4,000 tys miesięcznie/z obu etatów/ to jest o co walczyć, tylko że raptem zapomniała bidula, że głosowała za tymi decyzjami, co sama we wcześniejszych wywiadach na tym portalu/za kadencji Rakowskiego/ przyznała, a tak w ogóle to ta sytuacja jest tylko nauczką dla mieszkańców WÓLKI, że w najbliższych wyborach jest czas aby dać P.Halince, odpocząć, aby miała czas przemyśleć swe błędy i brak zdecydowania w swym postępowaniu, bo z tych wszystkich postów jasno i wyraznie widać że nie sprostała… Czytaj więcej »

Kazo
Gość
Kazo

Co za kłamliwy i bezczelny oszołom. Jak tak można opluwac i łgać na kogoś? Audyt komisji rewizyjnej jasno wykazal, że burmistrz wydał decyzję o zamknięciu przejazdu samodzielnie bez konsultacji z radnymi. Więc jak oszołomie mogła głosować za tą decyzją?

popierajaca Haline
Gość
popierajaca Haline

Za decyzje p.Pszczółkowskiej w radzie burmistrz ją karze kolejnymi zawieszeniamw szkole gdzie pracuje od dawna a pracuje tam również jego żona i dobrze sie trzyma z dyrektorką. Hihi czy to nie dziecinada no ale burmistrz nie ma jak p.Haliny uciszyć więc tylko taka broń mu pozostaje a chciał by tym osiągnąć zeby tańczy£a jak on będzie grał. A jest okropnie wrednym czlowiekiem ktoryy nadrabia glupim usmiechem przekonałam się o tym sama!!!

TO-JA mławianin
Gość
TO-JA mławianin

P.Halinki nie trzeba popierać z tego co widać jak na razie daje sobie radę, jednak widać nie zbicie że przez te kadencje w radzie a w szczególności za kadencji Burmistrza Kowalewskiego, nie nauczyła się tańczyć, albo tańczyła za wolno i kiedy Burmistrz grał zaczęła fałszować i dlatego ma problemy, nie dajmy się zwariować w Radzie Miasta gra się zespołowo, kto nie nadąża to na aut a że Pani Halinka tą grę zle odczytała to tylko jej problem ma to co chciała. ale po pierwszych decyzjach organów kontrolnych widać wyraznie że w swej obronie Pani Halinka ze swymi zapatrywaniami przeskoczyła i… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

„Z bliska” zmieniłeś nick to zmień i formę swych wypowiedzi, bo mimo zmiany nicka i tak wszyscy wiedzą, kto się pod nim kryje 😀

Kazo
Gość
Kazo

Też mi się rzuciło w oczy że to ten oszolom „z bliska”.

TO JA mlawianin
Gość
TO JA mlawianin

Kazo nie douczony bałwanie czy ja się ciebie czepiam, nie wszyscy mogą być takimi oszołomami jak ty.

Kkk
Gość
Kkk

Buraku wracaj na pole.

z bliska
Gość
z bliska

Kazo, musisz bardzo uważać, i na przyszłość zakładać ciemne okulary, bo naprawdę rzuci ci się na oczy i wtedy będziesz miał problem jak ci się naprawdę rzuci na oczy, a z pewnością nikt by nie chciał z bywalców tego portalu, aby zniknął z niego taki oszołom jak TY, ktorego posty są ozdobą tego portalu, a na przyszłośc nie pisz tego co tobie nie miłe

TO JA mlawianin
Gość
TO JA mlawianin

A ja wiem kto kryje się pod nickiem Anonim, i takimi postami nie zmuszaj nikogo kto się pod tym anonimem kryje, bo może ci być bardzo przykro!!!! a tego byś z pewnością nie chciał .

Arek
Gość
Arek

Przykro to się czyta Twoje plugawe kłamstwa oszołomie , nos Ci długi od nich urośnie.

Radny Bezradny
Gość
Radny Bezradny

Tu Ja Radny Bezradny pobierający dietę, dodatkową kasę za komisje i mający zatrudnioną rodzinę w placówkach UM. Ja na najbliższej sesji podniosę rękę w górę zgodnie z tym, co bedzie napisane na kartce. Zatorze za krytykę przeniesiemy do Lipowca i tam juz zaden wiadukt nie bedzie Wam potrzebny.

zainteresowany
Gość
zainteresowany

Do redakcji – spróbujcie zdobyć to pismo radnej i opublikujcie w całości tak aby opinia publiczna mogła się z nim zapoznać – to może być ciekawa lektura!

TO-JA
Gość
TO-JA

za niskie progi na codziennik nogi, aby mogli zdobyć pismo radnej.

Kazo
Gość
Kazo

Sympatyk albo redaktorek z konkurencyjnego portalu się odezwał gdzie tylko słodzą burmistrzowi. Brawo dla codziennie za pisanie i ujawnianie rawdy

z bliska
Gość
z bliska

Kazo ostrzegałem cię zakładaj ciemne okulary bo padnie ci na wzrok, i stało się jak długo myślałeś nad tym postem, ani sympatyk ani redaktorek, nikomu nie słodzę swymi komentarzami tym bardziej Burmistrzowi, a jedynie swymi postami zwalczam takich nawiedzonych oszołomów jak Ty Kazo. i niech me pisanie nie rzuca ci się w oczy, bo na dłuższą metę stracisz wzrok, i wtedy ja nie będę miał z kim prowadzić polemiki.

Olek
Gość
Olek

Kowalewski na prezydenta San Escobar !!!

TO-JA
Gość
TO-JA

Olek jednak Ty najlepiej pasujesz na stanowisko w San Escobar,

Ola
Gość
Ola

Rzecznik burmistrza się odezwał …

Jarząbek.
Gość
Jarząbek.

To jest dokładny obraz tego co się w Mławie robi z oponentami.
Z niektórymi widocznie wystarczy porozmawiać i stają się szybciutko spolegliwi zamykając usta na kłódkę i grzecznie zaczynają podnosić rączkę do góry, nawet pewnie jako pierwsi (przykładem jest tu radny Nowakowski), inni zamiast tego wybierają inną drogę np. zejścia na pobocze przed rozpędzonym samochodem władzy lub w ogóle zmiany swojej drogi, ale innych, opornych oponentów trzeba niszczyć w ten czy inny sposób.
Nikt nie będzie podskakiwał władzy.
Koniec, kropka!

z bliska
Gość
z bliska

Jarząbek nie zawsze się z Tobą zgadzam ale z tym co napisałeś na temat naszej mławskiej Władzy zgadzam się w 100% bardzo ale to bardzo trafna jej ocena, ale pozwól że kropkę postawimy po wyborach w 2018, bo w tej Radzie są nie tylko tacy Radni jak Nowakowski, podobnych w działaniu jest o wiele więcej, nazwiska podam bliżej wyborów, tak aby wyborcom bardziej się utrwaliły i przy urnie mogli postawić krzyżyk przy odpowiednim nazwiskach które przestaną się bać Władzy, i wykładać nam mieszkańcom bez owijania w bawełnę KAWY NA ŁAWĘ, bo nasze miasto nie potrzebuje potakiwaczy i klakierów. i P.P.P/co… Czytaj więcej »

Obiektywnie
Gość
Obiektywnie

Z bliska i Jarząbek to jedna i ta sama osoba, podbija sobie komentarze, żenada

Do szefowej
Gość
Do szefowej

Katechetka na tym zdjeciu wygląda jak Zelazna Dama.
Pieknie to katechetka z nimi rozegrala.
Bylo kiedys takie powiedzenie, ze to Kennedy chcial zabic Castro, lecz to Fidel okazal sie szybszy.

TO JA mlawianin
Gość
TO JA mlawianin

chwilę nie oceniaj wschodu przed zachodem słońca

Uwaga
Gość
Uwaga

Jak to pan Kowalewski stal za fizyczna likwidacja przejazdu na ul. Kisciuszki w 2016 roku? Ktos mi to wytlumaczy?

zainteresowany
Gość
zainteresowany

Tak znaczące decyzje jak zamknięcie przejazdu muszą być zaakceptowane przez Radę Miasta a z tego wynika, że Burmistrz takiej zgody nigdy nie miał.

Po Pani stronie
Gość
Po Pani stronie

I bardzo dobrze. Niech orzyjrza sie, czy w kluczowych sytuacjach nie podjeta szkodliwych decyzji dla miasta Mlawa.

Teflonowy burmistrz
Gość
Teflonowy burmistrz

Jablko niezgody.

halka
Gość
halka

ludzie toż Pszczółkowska sama głosowała za likwidacją przejazdu !

zainteresowany
Gość
zainteresowany

W czasie której sesji był przegłosowany wniosek o likwidację przejazdu?

TO JA mlawianin
Gość
TO JA mlawianin

no widzisz halka, prawda nie ma racji bytu wśród zwolenników P Halinki

Ola
Gość
Ola

łganie przeniesione z samej sesji