Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Zawieszona po raz trzeci. Skarga na dwóch burmistrzów


Halina Pszczółkowska, katechetka ze Szkoły Podstawowej nr 4 na Wólce została zawieszona w obowiązkach nauczyciela po raz trzeci. Poprzednie dwie decyzje o zawieszeniu na początku czerwca br. uchyliła Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli przy Wojewodzie Mazowieckim, jako wydane z naruszeniem prawa.  Kilka dni przed tą decyzją Halina Pszczółkowska jako radna złożyła pismo, w którym zarzuca burmistrzom Jerzemu Rakowskiemu i Sławomirowi Kowalewskiemu przekroczenie uprawnień oraz wnioskuje o audyt istotnych inwestycji prowadzonych przez miejski samorząd.

KSP Mława nabór

W trzeciej decyzji o zawieszeniu wydanej z datą 19 czerwca, pojawiają się zarzuty podobne do tych, podnoszonych w poprzednich decyzjach. Według dyrekcji szkoły katechetka podczas lekcji w klasie VI miała znęcać się nad dziećmi poprzez rzucenie plecakiem, z którego uczeń wyjmował książki, nakazanie klęczenia z rękami podniesionymi do góry oraz szarpaniem uczennicy zawiązującej but. Zarzuty dyrekcja opiera na relacji dzieci z tej klasy. Powołuje się również, na wszczęte w maju przez policję dochodzenie w sprawie znęcania się. Według wydanej decyzji, zawieszenie w obowiązkach  ma trwać do czasu zakończenia postępowania karnego. Dla samej zainteresowanej decyzja o zawieszeniu w tej chwili  nie zmienia jej statusu. Po uchyleniu poprzednich decyzji nie wróciła do szkoły, nadal przebywa na zwolnieniu lekarskim.

– Od kolejnej decyzji o zawieszeniu przysługuje odwołanie, reprezentujący mnie mecenas już takie odwołanie złożył, zarówno do dyrektor szkoły, jak też bezpośrednio do Komisji Dyscyplinarnej  – mówi Halina Pszczółkowska.

Po poprzednich publikacjach o zawieszeniu katechetki czytelnicy zwracali uwagę, że być może występuje tu pewien związek z działaniami podejmowanymi przez Halinę Pszczółkowską jako radną, a dotyczącymi decyzji o zamknięciu przejazdu kolejowego na ulicy Kościuszki. Tak się bowiem składało, że decyzje o zawieszeniu w szkole pojawiły się po wszczęciu procedury skargi na działania burmistrza.

W przypadku trzeciej decyzji o zawieszeniu jest podobnie. Decyzja nosi datę 19 czerwca, a 9 czerwca do rady miasta wpłynęła odpowiedź Haliny Pszczółkowskiej na uchwałę rady miasta podjętą 2 czerwca uznającą po raz drugi, że skarga jest bezzasadna. To druga uchwała radnych podjęta przez radę miasta w sprawie skargi, gdyż pierwszą, podjętą z takim samym rozstrzygnięciem (bezzasadna) unieważnił wojewoda, jako naruszającą prawo w sposób rażący.

W piśmie Halina Pszczółkowska już personalnie zarzuca przekroczenie uprawnień zarówno przez poprzedniego burmistrza Jerzego Rakowskiego jak i obecnego Sławomira Kowalewskiego. Wnosi również o przeprowadzenie audytu procesów decyzyjnych związanych z istotnymi inwestycjami na rzecz Miasta Mława. Podnosi przy tym, że ówczesny burmistrz Jerzy Rakowski nie dysponował delegacją rady miasta do samodzielnego podjęcia decyzji o lokalizacji wiaduktów. Podobnie burmistrz Kowalewski takiej delegacji nie posiadał, kiedy w 2008 roku potwierdzał decyzję swojego poprzednika, a potem w 2016 r. podejmował działania związane z fizyczną likwidacją przejazdu na ulicy Kościuszki. Tym pismem radnej Pszczółkowskiej już zajmowała się komisja rewizyjna, trafi ono również pod obrady rady miasta, prawdopodobnie na dzisiejszej sesji.

W sprawie decyzji zawieszającej katechetkę trzeba poczekać na rozstrzygnięcie Komisji Dyscyplinarnej, a w sprawie skargi na uchwałę radnych  miejskich.

JK

Zobacz także:

Decyzje o zawieszeniu Haliny Pszczółkowskiej uchylone. Może wracać do szkoły

Rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie w sprawie katechetki z Wólki

Sprawa katechetki z Wólki. Prokurator i dwukrotne zawieszenie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

52 - liczba komentarzy w artykule "Zawieszona po raz trzeci. Skarga na dwóch burmistrzów"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
123
Gość

Byc moze przy okzji przepychanek w ratuszu pekla tak zwana zmowa milczenia na temat dzialan katechetki w szkole.

WTF
Gość

Niby jaka zmowa milczenia, jak sprawą zajmuje się komisja ?

123
Gość

Zmowa milczenia na temat szkolnych wybrykow katechetki o ktorych wczesniej ludzie nie mowili a z komentarzy wynika ze juz dawno byla ostra

Prawda
Gość

Jedyne co wynika z tych komentarzy to tylko to, że chcesz tą kobietę oczernić.

Raksa
Gość

Zgadzam się, że były burmistrz nie dysponował delegacją rady miasta do samodzielnego podjęcia decyzji o lokalizacji wiaduktów i tak samo obecny burmistrz takiej delegacji nie posiadał do podejmowania działań związanych z likwidacją przejazdu. Po prostu, jeden i drugi nie musiał mieć. Dla byłego burmistrza pryncypałem do uzgodnień w podejmowaniu decyzji był skarbnik miasta. Natomiast obecny burmistrz jest pryncypałem dla radych miasta. To radni proszą burmistrza, to radni mogą w drodze łaski uzgodnić z burmistrzem. Jak w Alternatywy 4 ,,Nad wszystkim czuwa gospodarz domu, Stanisław Anioł”.

z bliska
Gość
Raksa z twego postu jasno wynika/BRAWO/ że dobrze wiesz w którym kościele dzwonią, takich postów chciało by się czytać co raz więcej, przyjdzie czas że znajdą się ludzie którzy dorzucą więcej informacji o działaniach mławskiej władzy pod wodzą SKARBNIKA MIASTA, czyżby w Ratuszu miał zadomowić się na stałe,” STANISŁAW ANIOŁ” wierzyć się nie chce aby MIASTO I STAROSTWO, po wyborach w 2018 dalej było pod jego rządami które współgrają z mławskim biznesem a może PAN Rakowski odkryje więcej kart?????, które pomogą przyszłym władzom i mieszkańcom dzięki karcie wyborczej miejską politykę naprowadzić na właściwe tory. No więc Raksa zacznijmy dalej odkrywać… Czytaj więcej »
Gall Anonim
Gość

Na chłodno!Pszczółkowska sama popierała likwidację przejazdu( i za kadencji JK i SK). A teraz coś mi się wydaję, że HP zachciała zawalczyć o najważniejszy fotel w mieście.

Gall Anonim
Gość

No widzę ze mam wielbiciela 🙂 zastanawiam się co jeszcze wymyslisz 🙂

maksio
Gość

No sama sobie zamknęła przejazd? Zastanów się co piszesz! Chyba że to tylko dla fermentu

z bliska
Gość

No i proszę do Anonimu dodałeś Gall i uważasz że możesz pisać takie brednie, a może sam masz zakusy zająć ten fotel i sondujesz opinie na ten temat.

z bliska
Gość

Gall Anonim—-przepraszam Cię za ten post powyżej, to była zła ocena Twych postów!!!

Kkk
Gość

I komu ten kit chcesz wcisnąć , nos Ci od tego kłamstwa urośnie.

Arek
Gość

I po co piszesz takie brednie ? Od tego chłodu to Ci się mózg zlasowal

Mieszkanka
Gość

I tak nic z tej sprawy nie bedzie. Kompletnie nic

Dyrektor
Gość

Niech wyjasnia sytuacje raz a dobrze.Ciagle zawieszenia, toc w glowie sie to nie miesci.

wpDiscuz