Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie w sprawie katechetki z Wólki


Jak zakończy się postępowanie rzecznika dyscyplinarnego przy wojewodzie. Będzie wniosek o ukaranie dyscyplinarne, czy może umorzenie postępowania?

KSP Mława nabór

26 kwietnia rzecznik dyscyplinarny przy Wojewodzie Mazowieckim wszczął postępowanie w sprawie zarzutów stawianych Halinie Pszczółkowskiej, katechetce ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie. Wniosek o wszczęcie postępowania wpłynął do wojewody w dniu 25 kwietnia, a złożyła go dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2.

– Uprzejmie informujemy, że 25 kwietnia 2017 r. do Wojewody Mazowieckiego wpłynął wniosek dyrektora szkoły. Zgodnie z Ustawą Karta Nauczyciela rzecznik dyscyplinarny na polecenie Wojewody 26 kwietnia br. wszczął postępowanie w tej sprawie. Pragniemy podkreślić, że zgodnie z Ustawą Kartą Nauczyciela oraz Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowego trybu prowadzenia postępowania wyjaśniającego i dyscyplinarnego wobec nauczycieli oraz wznawiania postępowania dyscyplinarnego, rzecznik dyscyplinarny prowadzi postępowania ściśle i w granicach prawa – podaje Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego.

Na tym etapie postępowania rzecznik dyscyplinarny zobowiązany jest do wszechstronnego wyjaśnienia sprawy, zbadania i uwzględnienia wszelkich okoliczności w celu ustalenia, czy został popełniony czyn uchybiający godności zawodu nauczyciela lub obowiązkom, o których mowa w art. 6 ustawy Karta Nauczyciela. Po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego rzecznik dyscyplinarny, za zgodą organu, który go powołał, kieruje do komisji dyscyplinarnej pierwszej instancji wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego, albo wydaje postanowienie o umorzeniu postępowania wyjaśniającego. Zarówno na pierwsze jak i drugie rozstrzygnięcie przysługuje skarga do komisji dyscyplinarnej drugiej instancji.

Równocześnie Prokuratura Rejonowa w Mławie od 27 kwietnia na wniosek dyrektor szkoły, prowadzi postępowanie w sprawie ewentualnego znęcania się i naruszania nietykalności cielesnej uczniów przez katechetkę. W związku z podejrzeniami katechetka została zawieszona w pełnieniu obowiązków nauczyciela. Sama Halina Pszczółkowska wydała oświadczenie, w którym odrzuca wszystkie oskarżenia kierowane pod jej adresem.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

4 - liczba komentarzy w artykule "Rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie w sprawie katechetki z Wólki"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
...
Gość

Do Kolegi: może być 1:0 dla nauczycielki, która dopiero zaczęła tam pracę..

~fakt
Gość

no popatrzcie w Bieżuniu pracuje nauczycielka z zarzutami prokuratury pisanymi w portalu. I gdzie tu równość prawa

uczennica
Gość

kto chce psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie, przykre 🙁

Kolega
Gość

Ktoś się na tym wydarzeniu ostro przejdzie. Ciekawe jaki będzie wyniki 1:0 dla Dyrektorki, czy 0:1 dla Katechetki

wpDiscuz