Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Można ubiegać się o zgodę na płoszenie, albo samemu wystąpić z pozwem do sądu


Rolnicy z tereny naszego powiatu skarżą się na duże szkody w uprawach wyrządzane przez żurawie. Jakiś czas temu o tym problemie mówił na sesji rady powiatu radny Marek Linkowski. Po tym sygnale,  mławskie starostwo zgłosiło tą sprawę do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie. Znamy już jego stanowisko.


W udzielonej starostwu odpowiedzi,  Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie podkreśla, że żuraw objęty jest ścisłą ochroną gatunkową, a Skarb Państwa ponosi odpowiedzialność jedynie za szkody poczynione przez gatunki określone  w ustawie, a więc żubry, wilki, rysie, niedźwiedzie i bobry. Tak więc za szkody wyrządzone przez żurawie nie przysługuje ustawowe odszkodowanie ze Skarbu Państwa. Można się jednak o nie ubiegać w drodze powództwa cywilnego w sądzie.

 Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska wymieniając czynniki, które utrudniają urzędowi stwierdzenie i oszacowanie szkód czynionych właśnie przez żurawie, podkreślił, że istnieją zgodne z prawem działania, takie jak płoszenie i niepokojenie żurawi czy nawet eliminacja. Zgody na takie działania wydawane są w drodze indywidualnych decyzji na wniosek zainteresowanej strony.

Czy nasi rolnicy będą zadowoleni ze stanowiska Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska?

JK

Zobacz także: Żurawie niszczą zasiewy w powiecie. Nie ma na nie rady

Pismo Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie:

SKM_C224e22072613090

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Fanatyk
Fanatyk
19 dni temu

Z czaplami mi tu wyjeżdżają a ja się pytam gdzie są ryby z zalewu. A tak wogóle to gdzie jest zalew .

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x