Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Powiatowi radni odwołają wicestarostę Markiewicza i powołają nowego


Ciekawie zapowiada się najbliższa sesja rady powiatu. W jej porządku znalazł się m.in. wniosek o odwołanie Zbigniewa Markiewicza z funkcji wicestarosty i powołanie nowego.


Jak już wcześniej informowaliśmy, wicestarosta Markiewicz ma kłopoty zdrowotne i przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim. Ma również kłopoty z prawem – po doprowadzeniu przez funkcjonariusz CBA Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce postawiła mu zarzuty i nadal prowadzi śledztwo. W związku z tym wiadomości o ich charakterze wciąż pozostają nieoficjalne. Mówi się tu o podejrzeniu korupcji i o środkach zapobiegawczych zastosowanych przez prokuraturę wobec Markiewicza – a więc o zakazie kontaktów ze starostwem, poręczeniu majątkowym i obowiązku meldowania się na policji. Zbigniew Markiewicz po postawieniu zarzutów dostarczył do starostwa zwolnienie lekarskie i od września 2021 roku przebywa na chorobowym. Na ręce starosty Rakowskiego złożył też wniosek o przejście na emeryturę z dniem 12 kwietnia 2022 r. Starosta już wcześniej zapowiedział, że do tego wniosku się przychyli. Ponieważ odwoływanie (a także powoływanie) członków zarządu powiatu odbywa się wyłącznie na wniosek starosty, taki wniosek o odwołanie Zbigniewa Markiewicza z funkcji wicestarosty wpłynął i będzie procedowany podczas sesji rady powiatu w dniu 30 marca.

W sprawie odwołania można śmiało przyjąć, że żadnych kontrowersji nie będzie i radni Markiewicza odwołają.  Ciekawiej za to zapowiada się wybór nowego wicestarosty. Kandydaturę nowego kandydata do tej funkcji może zgłosić wyłącznie starosta Rakowski. Choć ustawa o samorządzie powiatowym nie ogranicza starosty w wyborze kandydatów (teoretycznie mogłaby być to nawet osoba nie będąca radnym) to takimi niejako naturalnymi kandydatami do funkcji wicestarosty są obecni członkowie zarządu, a więc Jolanta Karpińska, Witold Okumski czy Krystyna Zając. Oczywiście wieść gminna już głosi, kto ma na to największe szanse. Jak jest jednak naprawdę okaże się dopiero na sesji. Przypomnijmy, głosowanie w takich sprawach przeprowadzane jest w sposób tajny.

JK

Zobacz także:

CBA w mławskim starostwie. Wicestarosta zatrzymany
Radny Chodubski i Nowa Lewica pytają o sprawę wicestarosty Markiewicza
Wicestarosta Markiewicz złożył wniosek o przejście na emeryturę
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
sumienie plebsu
sumienie plebsu
7 miesięcy temu

Zenada i cyrk Panowie Hańba, jak możecie patrzeć na swoje facjaty w lustrze? Czy może jesteście już jak córy koryntu, którym wszystko jedno kto z kim i jak?

Magda
Magda
7 miesięcy temu

Poziom osób które tu dyskutują poniżej zera, wstydźcie się swoich wypowiedzi nie mających potwierdzenia w rzeczywistości.

Gutek
Gutek
8 miesięcy temu

Będzie pani Jola, na sto procent.

Ssynek
Ssynek
8 miesięcy temu
Reply to  Gutek

Śnisz? Jaka Jola?

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu
Reply to  Gutek

Pis masakra

Baca
Baca
8 miesięcy temu

Ciekawe czy nowy vice- starosta będzie lepszym wyborem niż starosta. Oby miał szerszy pogląd na całokształt i widział coś więcej niż czubek własnego nosa tak jak ma to miejsce w przypadku Rakowskiego popsutego do granic możliwości.

sumienie plebsu
sumienie plebsu
7 miesięcy temu
Reply to  Baca

szkoda że nie można się śmiać

Z wiarą
Z wiarą
8 miesięcy temu

Łukasik Jan stawiam na niego

ABC
ABC
8 miesięcy temu

mogę być i ja

Abc
Abc
8 miesięcy temu

Niech od razu Rakowskiego odwołają. Ten to dopiero niewypał, buta i arogancja sama w sobie

Nalezony
Nalezony
8 miesięcy temu

Zbigniew wracaj……….

Strzeżony
Strzeżony
8 miesięcy temu

Witold jest tym najlepszym

Alina
Alina
8 miesięcy temu

Pan Zbigniew Ruszkowski powinien być burmistrzem.

Fela
Fela
8 miesięcy temu

Pan Zbrzezny będzie najlepszy

Namierzył
Namierzył
8 miesięcy temu

Michal Pol jest najlepszy na to stanowisko

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu
Reply to  Namierzył

Newer!!!!!!!!!!!!

Bzy
Bzy
8 miesięcy temu

Zając i Okumski odpadają, to nie są poważni ludzie, wystarczyło posłuchać ich wypowiedzi na ostatniej sesji. Jedna wielka brednia.

Znam
Znam
8 miesięcy temu

Pani Krystyna Zając jest najlepszym kandydatem do pełnienia tej funkcji

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x