Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Stonoga miał rację? Dwaj kolejni mławscy policjanci z prokuratorskimi zarzutami


Jak ustalił nasz portal, prokuratorskimi zarzutami wobec dwóch mławskich policjantów zakończyło się prowadzone od marca ubiegłego roku śledztwo w sprawie ewentualnego pobicia podczas zatrzymania 31 – letniego wówczas mieszkańca Mławy. To zdarzenie nagłośnił Zbigniew Stonoga, załączając zdjęcie pobitego i opis, że walczy on o życie.


Początkowo śledztwo w kierunku przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy KPP w Mławie prowadziła mławska prokuratura. Potem przekazane zostało do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie.  Zlecona przez prokuraturę opinia biegłych z zakresu medycyny i radiologii potwierdziła poważne obrażenia ciała jakich doznał pokrzywdzony, m.in. obrażenia w obrębie głowy, złamanie nosa i zatoki szczękowej. Prokuratura przesłuchała również świadków i przeprowadziła eksperyment procesowy.

Jak poinformowała nasz portal Joanna Jackowska, Prokurator Rejonowa w Żyrardowie zebrane w toku śledztwa materiały pozwoliły na postawienie dwóm mławskim policjantom 10 grudnia 2021 roku zarzutów. Sprowadzają się one  do przekroczenia uprawnień, nie dopełnienia obowiązków i pobicia przy zatrzymaniu. Podejrzani nie przyznali się do postawionych zarzutów i nie składali wyjaśnień.

Oficjalnie nie znamy konsekwencji służbowych jakie ponieśli oskarżeni policjanci. Zapytana o to Komenda Wojewódzka w Radomiu do dziś nie udzieliła na to pytanie odpowiedzi. Nie wiemy również czy i czym zakończyło się postępowanie prowadzone równolegle z prokuratorskim przez Biuro Spraw Wewnętrznych. Skądinąd wiadomo jednak, że postawienie prokuratorskich zarzutów równoznaczne jest z zawieszeniem policjanta w pełnieniu obowiązków służbowych. W tym miejscu trzeba zauważyć, że mławska komenda zapewne ustanowiła swoisty rekord w policyjnych statystykach. W ciągu ostatnich miesięcy aż sześciu mławskich funkcjonariuszy usłyszało prokuratorskie zarzuty i jest zawieszonych. Przypomnijmy, w październiku 2021 roku Prokuratura Okręgowa w Płocku potwierdziła zarzuty wobec dwóch policjantów nie podając na razie ich charakteru. Również w październiku mławska prokuratura również postawiła zarzuty policjantom  podejrzanym o bezprawne działania wobec obywatela Ukrainy.

JK

Zobacz także:

Czy mężczyzna został pobity przez mławskich policjantów? Wyjaśni to prokuratura i BSW

Dwóch mławskich policjantów z prokuratorskimi zarzutami

Zamiast na komendę policjanci wywieźli Ukraińca do lasu. Prokurator postawił im zarzuty

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
53 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pewna pani
Pewna pani
2 lata temu

Kto nadzorował pracę tych policjantów. Czy kiedykowiek komendant sprawdzal fizycznie policjantów pełniących sluzbe? Jak pełnią służbę? Co robią w trakcie służby? Nie widzialam a mam dużo czasu wiec nie sposób tego nie zauważyć.

mławianin
mławianin
2 lata temu

Czepiacie się komendanta czy innych policjantów, prawda jest taka że brakuje ludzi do pracy w policji i przyjmuja róznych ludzi bo nie mają za bardzo wyboru, a juz na takie miasteczka jak Mława czy inne okoliczne to juz nie powiem, jest to wina panstwa , systemu a nie komendanta, dlaczego np do PSP jest tak ciezko sie dostac, boj est wielu kandydatow na jedno miejsce i trzeba powalczyć, wtedy jest selekcja i zostają praktycznie najlepsi, chlopaki po kilka razy próbują , znam takich wielu…… takie kwiatki jak w Mławie trafiają się wszedzie …… ja bym zmienił system rekrutacji do tego zawodu, jak bym miał na to wplyw, a z zachowaniem policjantow takim czy innym maja problem wszystkie komendy w Polsce tak mi sie wydaje, można to wywnioskować chociażby po artykułach w mediach, gdzie i tak myślę że to co to ujawniaja to tylko mały procent, a wracając jeszcze do komendanta naszej Policji to przecież wszczynane sa postępowania jak sa jakies wybryki, więc o co wam chodzi, jak zwykle zawsze znajdzie się wiele specjalistow w róznych dziedzinach w tym kraju…….Życze wszystkim miszkańcom naszego powiatu dużo zdrowia w nadchodzącym Nowym Roku

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu
Reply to  mławianin

Brawo!!! – obiektywnie i bardzo rozsądnie.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  mławianin

Dostają się mający najlepsze układy, taka prawda… znajomości pociotki i nic więcej a do policji przyjmują jak leci

Janej
Janej
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Wrzuć w google np polsatnews, artykuły z 17 września 2018 komendant aresztowany przez Cbsp produkował papierosy bez akcyzy, skarb Państwa chciał uszczuplić na prawie 900tys zł wg prokuratora. Na jego posesji oprócz gotowych papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczono ponad 1 tonę krajanki tytoniowej oraz maszynki do ich produkcji. Z aresztu prosto na państwową emeryturę wysłali i teraz w szkole podstawowej dzieci uczy w pobliskiej gminie, gdzie wojtem jest również były policjant. Nie ma tolerancji dla łamania prawa w policji, wypowiadal się w mediach rzecznik stołecznej policji, ale widocznie w oświacie jest. To jest pedagogika wstydu.

Kornik
Kornik
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Policjantów jest także o wiele więcej. Jest to największa formacja mundurowa w kraju i dlatego też, większe prawdopodobieństwo trafienia się świra za policjanta.

Obserwuj
Obserwuj
2 lata temu
Reply to  mławianin

Chodzi o nadzór nad policjantami. Kto jak nie komendant za to odpowiada? Kto zarządza jednostka policji w Mławie

Widzę
Widzę
2 lata temu

Dopóki nie będzie zmiany komendanta to nie będzie dobrze w mławskiej komendzie. Czas na potrzebną zmianę.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Widzę

Napisz o co ci biega z tym komendantem? Coś przeskrobał? Co ci się nie podoba – tylko konkrety proszę.

ChadaRIP
ChadaRIP
2 lata temu

Szanowni byli już wielcy policjanci. Szykujcie pupusie. W więzieniu dostaniecie ksywkę słodkie kicie.
Hahaha. Każdy policjant kończy tak samo. Rozwodnik, alkoholik albo pucha.
Bajo.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  ChadaRIP

… i tu się mylisz – nie każdy. No ale na głupotę nie ma lekarstwa, oczywiście na twoją.

ChadaRIP
ChadaRIP
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Klęknij

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  ChadaRIP

P…

Rezerwa
Rezerwa
2 lata temu

Czas zmian w mławskiej komendzie nadchodzi. Komendant i zastępca po takim roku powinni się pożegnać. Najlepiej złożyć wnioski na emeryturę.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Rezerwa

Co, masz chrapkę na ich stołki? – za cienki jesteś

MMM
MMM
2 lata temu

Co to za chory kraj i jeszcze bardziej chore miasto, że ludzie wierzą takiemu deb…wi Stonodze nie policjantom. Jak prosto jest ukształtować poglądy tępym ludziom. Cieszycie się z kogoś krzywdy? To źle że policjanci którzy nie odwrocili głowy jak połowa z nich i zatrzymali groźnego zbója karanego za pobicia i narkotyki? ( Kto go zna wie co to był za człowiek) To teraz policjanci mają być jak te cioty co się wszystkiego boją i odpuszczają każdemu jak postraszy skarga albo po prostu zacznie uciekać? Rzygac sie chce jak się czyta te Wasze komentarze. Policja powinna być silna i pewna siebie, ludzie powinni czuć się bezpiecznie a taki patol jak Egon powinien siedzieć w więzieniu. Teraz byle ćpun jest idolem Internetu i wielce pokrzywdzonym przez strasznych policjantów. Może niech szanowny redaktor- autor tego artykułu zada sobie troszkę trudu i napisze kim był ten pokrzywdzony chłopak, czego dotyczyła interwencja tamtego dnia?

Zbyszek
Zbyszek
2 lata temu
Reply to  MMM

Stonoga? Dlaczego on? Ciebie (MMM) to chyba by nauczyła 3-letnia kompania karna w wojsku z lat 70-tych byś zrozumiał że policjant jest tylko człowiekiem i we wszystkich środowiskach znajdzie się patologia.

Janosik
Janosik
2 lata temu
Reply to  Zbyszek

Niech nie nadużywają uprawnień i władzy i będzie git

Mlawiak
Mlawiak
2 lata temu
Reply to  MMM

Weź ty debilu daj stonodze spokój prokuratura debilu postawiła nie stonoga !i kara musi być kogo tu bronisz bandytów w mundurach? Panowie już mają srake podobno ostra hehehe

CBŚ
CBŚ
2 lata temu
Reply to  MMM

Nie cioty mają ręce przy swoich dupach śmierdzących trzymać a nie mafia im się załączyła mławska haha oni na służbie aby a po służbie kanałami chodzą

BLM
BLM
2 lata temu
Reply to  MMM

Słuszne wnioski. Do tego cała ta poprawność polityczna i śmieszne ruchy typu BLM które za swoich bohaterów uważają ludzi pokoju Floyda. Znak czasów ? Manipulacja ? Natura ludzka ? Myślę że na poglądy ma wpływ wszystko po trochu .Nie wiem jak wam ale mi się podoba schemat działania służb w USA , nie słuchasz dostajesz pałką , wyjmujesz nóż dostajesz kulkę . A my zastanawiamy się czemu patus dostał łomot.

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu
Reply to  BLM

BLM, wyjątkowo cię popieram. Oczywiście MMM także.
Ludzie schodzą na psy stając w obronie takiego typa jak ten. Ciekawe, czy nie pójdą po rozum do głowy jak ich dziecko czy wnuk zacznie ćpać, a naćpany zacznie rozstawiać po kątach rodziców i dziadków. No cóż jak widać dla wielu czarny charakter jest nie tylko dobrym przykładem ale wręcz wzorcem do naśladowania.


Policjanci raczej nie pałują spokojnych, niewinnych ludzi w czasie interwencji.

Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie.

MMM
MMM
2 lata temu
Reply to  staraznajoma

Tak to niestety jest jak zamiast chodzić do szkoły i biblioteki ogląda się YouTube… znak czasow.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

SĄ ODWAŻNI TYLKO NA WSI PRZYJACHAĆ UKARAĆ CHŁOPA BO COŚ NIE JEST W PORZĄDKU Z JEGO MASZYNĄ ŚWIATŁA ITD A TO KTOŚ PIJE NA ULICY CZY POD GRZYBKIEM I 500 ZŁ.ZA RZĄDÓW PIS JULU JUŻ POLICJA ZAMORDOWAŁA MŁODYCH LUDZI BOGU DUCHA WINNYCH DZIĘKI TELEWIZJI TVN TO WIEMI BO W PISOWSKIEJ SZCUJNI TVP NIE WSPOMNĄ NIC O TAKICH ZACHOWANIACH POLICJI

XXX
XXX
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Jaki, ten język polski trudny.

Jaaaa
Jaaaa
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

…..czy masz prawa wyborcze czy cofnęli bo debilem jesteś….

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Jaaaa

CHYBA O SOBIE MÓWISZ PISOWSKA G???O

Lilon
Lilon
2 lata temu

Odwołać komendanta tu nikt nie panuje nad tym cyrkiem.

Gość
Gość
2 lata temu
Reply to  Lilon

Popieram!

Prawy obywatel
Prawy obywatel
2 lata temu
Reply to  Lilon

…nad „cyrkiem” czyli nad psami które pilnują miasta pełnego k… I złodziei ciężko panować…. lepiej wypuścić psy i zobaczymy co wtedy będzie się działo…..

Kolo
Kolo
2 lata temu
Reply to  Prawy obywatel

To niech łapią tych złodzieii, a nie mandaty pod żabka za brak maseczki w sklepie… Od takich dzialań w sklepach jest raczej straż miejska..

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu
Reply to  Kolo

Jak dostają polecenie, to muszą je wykonać. Taka służba.
Straż miejska nie jest od tego, bo straż miejska jest do niczego.
Ten twór winien być zlikwidowany, bo strażnik miejski to takie nie wiadomo co. Do policji się nie dostał, bo testów ani sprawnościowych, ani psychologicznych nie przeszedł, ale ponieważ jest rodziną lub znajomym królika to ma ciepłą posadkę w straży miejskiej.

adam
adam
2 lata temu
Reply to  staraznajoma

widać piszesz po swoich przeżyciach i żal ze tyle starań i cię odrzucili. Nikt z nich nie stara się przechodzić ani nie próbował bo jak by próbował to by był. Masz za mały mózg i nie ogarniasz niektórych tematów albo wiesz to co przeczytasz na necie . czyli nic

Ggggg
Ggggg
2 lata temu

Bandziory w mundurze nie potrafią sprawnie przeprowadzić interwencji tak są szkoleni niestety nie odpowiedni ludzie są w policji i nie służą ludziom tylko sobie od wypłaty do wypłaty mają domy za kilka set tysięcy drogę samochody ciekawe czy na to starcza pensja policyjna

Jaaaaaaaaa
Jaaaaaaaaa
2 lata temu
Reply to  Ggggg

…Ciekawe…. czyżbyś był obrońcą ćpunów i dilerów? Dobrze, że są te bandziory w mundurze bo pewnie dziecko Twoje konkubiny Przyniosło by kilo białego proszku do domu i częstowało niewinne dzieci z sasiedztwa…wtedy byś był szczęśliwy, że synek Twojej konkubiny ma znajomych i nie trzeba mu już wieszać kiełbasy na szyi by chociaż psy sąsiad się z nim bawiły.

KiLL BIL
KiLL BIL
2 lata temu

Stonoga autorytet . Ciekawe czasy.

UBk
UBk
2 lata temu

i pomyśleć, że ci którym nie udało się udowodnić (bo nie było kamery) tego typu przestępstw, po 15 latach wygrzewają się na emeryturze.

TRoski
TRoski
2 lata temu

a wiecie co teraz słychać u pobitego ? Wyszedł z tego czy jak ?

Masa
Masa
2 lata temu
Reply to  TRoski

Ukrywa się za granicą podobno… A codziennik opisując rzetelnie prawdopodobne zawieszenie policjantów powininien Mławskiej gawiędzi przypomnieć po co była podjęta interwencja wobec tego „biednego obywatela”

Jaaaaaaaaa
Jaaaaaaaaa
2 lata temu
Reply to  Masa

…biedy diler

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Jaaaaaaaaa

Mam nadzieję, że to sarkazm…

Wywiad
Wywiad
2 lata temu

Mam pytanie dlaczego jeszcze nie zmieniony został komendant policji w Mławie ?

fiki
fiki
2 lata temu
Reply to  Wywiad

bo tuskowi prawko zabrali

Sołtys
Sołtys
2 lata temu
Reply to  fiki

i to był ich jedyny sukces ale za to spektakularny, bo uderzał w przeciwnika politycznego/

Gdak
Gdak
2 lata temu

Haha zaraz w mlawskiej komendzie już nie będzie żaden piesek pracował. Lecą jeden po drugim. Przerobią ja na pokoje dla Ukraińców i gruzinów 🙂

Stonoga
Stonoga
2 lata temu
Reply to  Gdak

Za niedługo to ty na miasto nie wyjdziesz

Prawda
Prawda
2 lata temu

I jacy oni porządni? Kombinatorzy, cwaniaki. Komendant chyba już nad tym nie panuje. Zachodzi zadać pytanie: który kolejny coś odwali lub wyjdzie na jaw jakiś przekręt.

Oszukany przez policjanta na drodze
Oszukany przez policjanta na drodze
2 lata temu

W ostatnim czasie trzeba w Mławie uważać ale na policję. Mandaty piszą jak chcą, nieoznakowane radiowozy prowokują do wykroczeń itp. Kamerki i filmy do Radomia!

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

A i niedawno w Polsce też zatrzymano byłego mławskiego policjanta ktury byl pod wplywem alko i jeszcze szalal widocznie od szczeniaka tak chowano

art
art
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

trzeba się postarać żeby tyle „byków” zrobić 🙂 Słabo to rokuje na jakość przekazywanych treści w komentarzu.

Oki
Oki
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Ktury to ty jesteś analfabeto

Jam jest kwasimodo
Jam jest kwasimodo
2 lata temu

Te mlawskie debile zawsze bili

Obywatel
Obywatel
2 lata temu

Podobno jakie społeczeństwo takie i psy muszą być….

53
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x