Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zamiast na komendę policjanci wywieźli Ukraińca do lasu. Prokurator postawił im zarzuty


To kolejny taki przypadek w ostatnim czasie, gdy policjanci z mławskiej komendy podejrzani są o czyny karalne. Tym razem dwóch funkcjonariuszy prewencji usłyszało prokuratorskie zarzuty. Podejrzani są o przekroczenie uprawnień podczas zatrzymania obywatela Ukrainy. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Mławie.


27 października mławska prokuratura postawiła zarzuty z art. 231 §1 kodeksu karnego dwóch policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Funkcjonariusze podejrzani są o przekroczenie uprawnień w związku z zatrzymaniem obywatela Ukrainy. Do takiego zdarzenia miało dojść 16 września br. O jego przebieg  zapytaliśmy najpierw mławską Policję.

– 16 września, tuż przed godz. 22  otrzymaliśmy telefoniczne zgłoszenie  dotyczące zakłócania spokoju oraz  ładu i porządku publicznego na ul. Żeromskiego w Mławie.  Z zawiadomienia wynikało, że grupa mężczyzn krzyczy i  szarpie się między sobą.  Po krótkiej chwili na miejsce interwencji przyjechał patrol prewencji. Policjanci wylegitymowali 3 mężczyzn, dwóch z nich ukarali mandatami, jeden z nich został pouczony. 

Następnego dnia wieczorem, do Komendy Powiatowej Policji w Mławie, zgłosił się mężczyzna, który miał zastrzeżenia, co do sposobu przeprowadzonej wobec niego interwencji na ul. Żeromskiego. Był w stanie nietrzeźwości, miał w organizmie ponad 1,70 promila alkoholu. W związku ze stanem nietrzeźwości nie można było wykonać z mężczyzną czynności procesowych, o czym został poinformowany.  Mężczyzna miał zgłosić się następnego dnia, gdy będzie trzeźwy, jednak do dziś nie zgłosił się – poinformowała nasz portal 25 października asp. szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy KPP w Mławie.

Jak się jednak okazuje obywatel Ukrainy skutecznie złożył skargę do prokuratury. Jego – jak to nazwała Policja –  „zastrzeżenia” dotyczyły sytuacji, gdzie  funkcjonariusze po interwencji zamiast na komendę wywieźli go do lasu na skraju miasta. Tam jeden z policjantów bezzasadnie użył środków przymusu bezpośredniego, powodując u pokrzywdzonego lekki uszczerbek na zdrowiu. Po tym wszystkim policjanci zostawili obywatela Ukrainy w lesie i odjechali.

– 27 października dwóm funkcjonariuszom KPP w Mławie postawiono zarzut  przekroczenia uprawnień i nie dopełnienia obowiązków.  Wykonano z nimi czynności procesowe oraz odebrano wyjaśnienia. Zastosowany został wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Mając też na uwadze, że pokrzywdzony to obcokrajowiec, przesłuchano go już przed sądem – poinformował nasz portal Marcin Bagiński, Prokurator Rejonowy w Mławie.

To nie pierwszy taki przypadek w mławskiej komendzie, gdzie policjanci podejrzani są o czyny karalne. Zaledwie kilkanaście dni temu pisaliśmy o zarzutach postawionych dwóm innym funkcjonariuszom z pionu kryminalnego. Jeszcze wcześniej – w 2020 roku mławski policjant został skazany za korupcję.

JK

Zobacz także: Dwóch mławskich policjantów z prokuratorskimi zarzutami

Zobacz także: Policjant z mławskiej komendy podejrzany o korupcję tymczasowo aresztowany

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Janek mława
Janek mława
2 lata temu

Ci Policjanci powinni jeszcze dostać odznaki za takie coś i uhonorowanie dobrze zrobili jak wogole to zrobili ,Pochwała im z to z góry dziękuję Pozdrawiam

Szik
Szik
2 lata temu
Reply to  Janek mława

Tyle tylko, że najprawdopodobniej tego nie zrobili, a Ukrainiec ich pomawia. U ukrainca to normalna sprawa. Oni dla własnej satysfakcji swojego kolegę by nawet oskarżyli. Taki wredna sowietskij naród. Komuna wyprało im mózgi.

Mlawiak
Mlawiak
2 lata temu

No panowie nie ładnie będą konsekwencje w końcu hehehe

łupaaa
łupaaa
2 lata temu

i bardzo dobrze zrobili, mogli go na koniec powiatu wywieźć, ukry to wredny naród

Bee
Bee
2 lata temu

Do policji to przeważnie idą bandyci,na palcach można policzyć tych uczciwych z powołania policjantów.Sami się znęcają nad rodziną itd.Owszem są od tego żeby łapać bandytów,ale nie z przesada.Bo teraz często słychać,ze policjanci zabili człowieka podczas interwencji,zachowuja się czesto jak bandyci.

Mławiak
Mławiak
2 lata temu
Reply to  Bee

Potwierdzam, u nas w Mławie to tych policjantów z powołania jest naprawdę maks na palce jednej ręki. Głownie to chamstwo i prostactwo które myśli że z odznaką jest panem i władcą Świata. A oby te milicyjne pały dostały taką samą zapłatę, a tfu. Szkoda na nich nawet śliny.

FSB
FSB
2 lata temu

. Zakładam że polska policja to pikuś do tej z prowincji na Ukrainie . Więc sobie jaja robią jak przyjdą do Polski .

Mławiak
Mławiak
2 lata temu

Jeszcze proszę napisać jak to się Milicja w Mławie układa z cyganami..

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Mławiak

„mławiak” jak coś to Policja…. zatrzymuje Romów, Gruzinów, Ukraińców, Koreańczyków, Polaków i inne nacje, a o ich dalszym losie decyduje Sąd lub Prokurator…. I kto tu i z kim ma się układać… byle co pijesz i byle co piszesz… A ten art. 231 §1 k.k. to proponuję przeczytać ze zrozumieniem

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Brawo – bo to nie policja się układa.
Ile jest przypadków, że policja zatrzymuje, a ktoś inny ich puszcza wolno.

Ktoś
Ktoś
2 lata temu

Co dzień powinni jakiegoś Ukraińca wywieźć bo robią już co chcą.

Ryfiński
Ryfiński
2 lata temu

Dużo spraw, skarg na policję nie wychodzi na jaw bo bazują na błędach formalnych. Prokurator tez nie chce zakładać spraw policjantom bo potem oni nie współpracują z nim. Tak się koło zamyka. Ogólnie to patologia a nie policja. Sprawy rozwiązują głównie przemocą. Brawo dla Ukrainy.

Edi
Edi
2 lata temu

Policjanci nie wiele robią a jeśli robią to z naruszeniem prawa (może kierując się własnym interesem a nie interesem społecznym). Zastanawiam się dlaczego mogą odchodzić na emeryturę po 15 latach pracy. Chyba nie z przepracowania.

Anonim
Anonim
2 lata temu

Jak nic policjanci winni być wyposażeni w kamerki i powinni nagrywać całe zdarzenia związane z interwencją.
Wydaje się, że Ukraińcy są jeszcze bardziej cwani od Polaków.

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x