Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Są wyniki testu w szpitalu. Nie ma zakażenia


Testy wykonane w poniedziałek u pracowników szpitala, którzy zetknęli się z pacjentką zakażoną koronawirusem, leżącej na oddziale internistycznym dały wynik ujemny. Oznacza to, że nikt z personelu nie uległ zakażeniu w trakcie ubiegłotygodniowego pobytu chorej na COVID-19 w mławskim szpitalu. Nie jest jednak znany stan zdrowia dwóch pacjentów, którzy w tym czasie leżeli razem z nią w jednej sali.


– Nad ranem otrzymaliśmy wyniki testów wykonanych u personelu. Wszystkie są ujemne. Co prawda pracownicy nie mieli cały czas żadnych objawów wskazujących na zakażenie, ale może to być też efekt zarządzenia wydanego po ostatnim przypadku COVID-19, aby personel obowiązkowo stosował maseczki. Potwierdzają się też wcześniejsze obserwacje, że przenoszeniu wirusa sprzyja dłuższy przebywanie we wspólnym pomieszczeniu, tak jak to było w administracji – mówi dyrektor SP ZOZ Waldemar Rybak.

JK

Zobacz także: Koronawirus w szpitalu, interna chwilowo nie przyjmuje pacjentów

Zobacz także: Koronawirus u pacjentki mławskiego szpitala potwierdzony

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek Mieszkaniec zwykły
Zbyszek Mieszkaniec zwykły
2 lata temu

A co z pacjentami z tej samej sali-najbardziej narażeni, a nie testowani …
Wirus jak każdy potrzebuje długiego kontaktu z zakażonym i organizmu ze słabą odpornością. To nikt z personelu nie jest zakażony jest raczej normalne i nie jest to żaden cud.

kot
kot
2 lata temu

No i dobrze.Zdrówka życzyć wszystkim, i cieszyć się, że się nie rozniosło.Pozdrowienia dla Interny.

Marcin
Marcin
2 lata temu
Reply to  kot

Ahh w końcu mogę wyjść z dołu który sobie wykopalem. Kaganiec na ryja i do przodu. Vivat korona

kot
kot
2 lata temu
Reply to  Marcin

Nie wiemy , komu bije dzwon.Jak swojego czasu Pizarro i Cortez dotarli do Peru , Inkowie wymierali na ospę wietrzną, którą przywlekli ze sobą….

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x