Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Koronawirus w szpitalu. Interna chwilowo nie przyjmuje pacjentów


W niedzielę do mławskiego szpitala trafiła pacjentka z objawami podobnymi do tych jakie daje zakażenie koronawirusem.  Mimo, że pierwszy wynik testu był ujemny, stan zdrowia pacjentki budził niepokój lekarzy. Powtórnie wykonany test dał wynik dodatni.


Teraz pacjentka przebywa w szpitalu w Warszawie, gdzie wykonany został kolejny test. Oddział internistyczny, gdzie przebywała został poddany dezynfekcji, a personel i inni pacjenci, którzy mogli się zetknąć z tym przypadkiem trafili na kwarantannę lub zostali objęci nadzorem epidemicznym.

– Pacjentka zgodnie z procedurą najpierw trafiła do punktu konsultacyjnego. Pobrano jej wymaz i wykonano test PCR, oba były ujemne. Coś jednak budziło niepokój lekarzy i powtórne badanie dało wynik dodatni. Personel i pacjenci, którzy zetknęli się z pacjentką trafili na kwarantannę lub objęci są nadzorem epidemicznym. Pocieszające jest to, że nikt dotychczas nie ma objawów. Szpital nie jest zamknięty. Wdrożyliśmy odpowiednie procedury i nadal leczymy pacjentów przebywających na oddziałach, chwilowo wstrzymaliśmy przyjmowanie pacjentów na oddział internistyczny. Na inne oddziały przyjęcia odbywają się normalnie. Czekamy na wynik testu ze szpitala w Warszawie – mówi dyrektor SP ZOZ w Mławie Waldemar Rybak.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
24 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Makao
Makao
2 lata temu

Do niektórych komentujących poniżej. Jak ktoś przechodzi zakażenie bezobjawowo macie problem i wypisujecie farmazony. Teraz macie problem, że pacjentka ma objawy, że się czuje źle, że przewieziono ją do szpitala w Warszawie? Jak ona śmiała zachorować i mieć objawy!!! Naprawdę macie PROBLEM, ale z sobą. Stuknijcie się w te puste głowy. A pacjentce życzę dużo zdrowia.

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  Makao

Jak może być choroba bezobjawowa?? Każda choroba ma objawy

Makao
Makao
2 lata temu
Reply to  Mlawa

Użyłem słowa „zakażenie” bezobjawowe a nie „choroba”. Tak, zakażenie może być bezobjawowe. Przytoczę fragment definicji.” Zakażenie, infekcja (z łac. infectio) – wtargnięcie do organizmu drobnoustrojów chorobotwórczych i ich następujące namnażanie się.” „zakażenie utajone, bezobjawowe – zakażenie przebiegające bez objawów choroby…”

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  Makao

I to jest straszliwie śmiertelna choroba epidemia na całego jak po kilkaset osób choruje na państwo co ma ponad 38mln mieszkańców. Jakby te kilkaset osób w powiecie chorowało to można to nazwać epidemią ale nie w stosunku do całego kraju . Zdania są podzielone kto jak chce niech robi

Hamrokowa
Hamrokowa
2 lata temu

Ludzie kiedy w końcu otworzycie oczy i zobaczycie co tu się dzieje. Jak może być wynik ujemny a nagle dodatni? Totalna kpina ze strony rządu. Nawet sanepid, sady, policja już przestali w to wszystko wierzyc. Za maseczkę nie dostaniesz mandatu, grzywny. W sklepie albo chce to noszę albo nie. To jest zalecenie a nie obowiązek, a jak 2 sklepie odmówi mi obsługi to zadzwonię na Policję i ekspedientka zostanie ukarana. Czy wy nie widzicie o co tu chodzi?

kot
kot
2 lata temu
Reply to  Hamrokowa

Zaraz, zaraz, ale pacjentka chyba była CHORA.
Przecież nie trafiła na oddział z wizytą towarzyską, tylko została przyjęta??? Pisze wyraźnie, że miała objawy !!!!

Jola
Jola
2 lata temu
Reply to  Hamrokowa

Dokładnie.. Rząd manipuluje ludźmi chce żebyśmy chodzili jak psy w kagancach na każde ich rozkazy!! Obudźmy się bo już niebawem jesień, będziecie lecieć jak kawki po wystrzale. Grzybica płuc gwarantowana!!

Wirek
Wirek
2 lata temu
Reply to  Jola

Jaka grzybica kobieto. Polacy noszą a la maseczki w a la sposób. Prędzej infekcje intymna zalapiesz.

Horis
Horis
2 lata temu
Reply to  Wirek

Co za bzdury piszesz,a co ty maseczkę nosisz na dolnej części ciała?haha

Wirek
Wirek
2 lata temu
Reply to  Horis

Infekcje grzybicze dotykają 75 % kobiet. Nie ma to oczywiście nic wspólnego z noszeniem maseczki. Podałem to jako przykład, że prędzej złapie kobieta grzyba na dole niż zagrzybi płuca od maseczki. Ot cała filozofia.

Rzont
Rzont
2 lata temu
Reply to  Jola

I tak będziesz chodziła jak pies w kagańcu na każdy mój rozkaz.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Jola

Lecz się na nogi bo nagłowne za późno.

yukon
yukon
2 lata temu
Reply to  Jola

Kobieto, ale ty jesteś mądra inaczej. Grzybica płuc, ha, ha, ha. To wszyscy lekarze pracujący w maseczkach przy operacjach by ją mieli. Możesz jedynie nabawić się infekcji bakteryjnej, jeżeli nie zachowasz higieny i będziesz przez tydzień chodzić w tej samej….

Muzyk
Muzyk
2 lata temu
Reply to  Hamrokowa

Dzięki tobie wiem że idiotów w Polsce nigdy nie zabraknie

Sara
Sara
2 lata temu
Reply to  Muzyk

Idioci to ci co wierzą w koronescieme,i siedzą jak mysz pod miotła bo się boją.Wirus jest ale nie taki groźny jak go malują.

Kierowca bombowca
Kierowca bombowca
2 lata temu
Reply to  Sara

Podpisuję się pod tym, jestem ozdrowieńcem i powiem szczerze…grypa mnie kładła do łóżka i dostawałem antybiotyk, na covida nie ma lekarstwa a ludzie zdrowieją…o co kaman???

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  Hamrokowa

A niech wierzą dalej i chodzą w tych szmatach na nosie wielka epidemia media wode z mózgu im robią i przejmują się jaka to śmiertelna choroba. Testy jakie zamówisz takie masz na życzenie czy mają być ujemne czy dodatnie

Joanna
Joanna
2 lata temu
Reply to  Mlawa

Żebyś nie zachorował… Choroba jest ale testy są do dupy …

Bee
Bee
2 lata temu
Reply to  Hamrokowa

Chodzi o pieniądze,Szumowski już się oglowil na przekretach .Wirus jak wirus,kazda choroba groźna,zwlaszcza że teraz nie ma dostępu do lekarza. Ale prywatnie wirusa się nie boją.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Bee

Obrzydliwy komunistyczny bełkot szumowin z PO.

Kali
Kali
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Chyba obrzydliwy bełkot hitlerowców z PiS.Dopoki oni będą to będzie ta ściema i reżim.Juz Szumowski oszukał okradł i smieje się za plecami takich glupkow jak Ty.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hamrokowa

To tacy imbecyle jak ty roznoszą zaraze, stanowja zagrożenie dla ludzi i powinni być izolowani od społeczeństwa.

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Uważaj bo umrzesz zaraz na ten Covid ogarnijcie sie ludzie robią nas w ciula jednym słowem za granicę odradzają wyjeżdżać Szumowski sie nie boi leci o czym mowa

GAKA
GAKA
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Czemu Ty jesteś taki agresywny???? Szumowiny, imbecyle tylko tak potrafisz się zwracać do ludzi? Trochę kultury nie zaszkodzi w najgorętsze dyskusji.

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x