Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Koronawirus w szpitalu. Interna chwilowo nie przyjmuje pacjentów


W niedzielę do mławskiego szpitala trafiła pacjentka z objawami podobnymi do tych jakie daje zakażenie koronawirusem.  Mimo, że pierwszy wynik testu był ujemny, stan zdrowia pacjentki budził niepokój lekarzy. Powtórnie wykonany test dał wynik dodatni.

Teraz pacjentka przebywa w szpitalu w Warszawie, gdzie wykonany został kolejny test. Oddział internistyczny, gdzie przebywała został poddany dezynfekcji, a personel i inni pacjenci, którzy mogli się zetknąć z tym przypadkiem trafili na kwarantannę lub zostali objęci nadzorem epidemicznym.

– Pacjentka zgodnie z procedurą najpierw trafiła do punktu konsultacyjnego. Pobrano jej wymaz i wykonano test PCR, oba były ujemne. Coś jednak budziło niepokój lekarzy i powtórne badanie dało wynik dodatni. Personel i pacjenci, którzy zetknęli się z pacjentką trafili na kwarantannę lub objęci są nadzorem epidemicznym. Pocieszające jest to, że nikt dotychczas nie ma objawów. Szpital nie jest zamknięty. Wdrożyliśmy odpowiednie procedury i nadal leczymy pacjentów przebywających na oddziałach, chwilowo wstrzymaliśmy przyjmowanie pacjentów na oddział internistyczny. Na inne oddziały przyjęcia odbywają się normalnie. Czekamy na wynik testu ze szpitala w Warszawie – mówi dyrektor SP ZOZ w Mławie Waldemar Rybak.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
24 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Makao
Makao
15 dni temu

Do niektórych komentujących poniżej. Jak ktoś przechodzi zakażenie bezobjawowo macie problem i wypisujecie farmazony. Teraz macie problem, że pacjentka ma objawy, że się czuje źle, że przewieziono ją do szpitala w Warszawie? Jak ona śmiała zachorować i mieć objawy!!! Naprawdę macie PROBLEM, ale z sobą. Stuknijcie się w te puste głowy. A pacjentce życzę dużo zdrowia.

Mlawa
Mlawa
15 dni temu
Reply to  Makao

Jak może być choroba bezobjawowa?? Każda choroba ma objawy

Makao
Makao
15 dni temu
Reply to  Mlawa

Użyłem słowa „zakażenie” bezobjawowe a nie „choroba”. Tak, zakażenie może być bezobjawowe. Przytoczę fragment definicji.” Zakażenie, infekcja (z łac. infectio) – wtargnięcie do organizmu drobnoustrojów chorobotwórczych i ich następujące namnażanie się.” „zakażenie utajone, bezobjawowe – zakażenie przebiegające bez objawów choroby…”

Mlawa
Mlawa
15 dni temu
Reply to  Makao

I to jest straszliwie śmiertelna choroba epidemia na całego jak po kilkaset osób choruje na państwo co ma ponad 38mln mieszkańców. Jakby te kilkaset osób w powiecie chorowało to można to nazwać epidemią ale nie w stosunku do całego kraju . Zdania są podzielone kto jak chce niech robi

Hamrokowa
Hamrokowa
15 dni temu

Ludzie kiedy w końcu otworzycie oczy i zobaczycie co tu się dzieje. Jak może być wynik ujemny a nagle dodatni? Totalna kpina ze strony rządu. Nawet sanepid, sady, policja już przestali w to wszystko wierzyc. Za maseczkę nie dostaniesz mandatu, grzywny. W sklepie albo chce to noszę albo nie. To jest zalecenie a nie obowiązek, a jak 2 sklepie odmówi mi obsługi to zadzwonię na Policję i ekspedientka zostanie ukarana. Czy wy nie widzicie o co tu chodzi?

kot
kot
15 dni temu
Reply to  Hamrokowa

Zaraz, zaraz, ale pacjentka chyba była CHORA.
Przecież nie trafiła na oddział z wizytą towarzyską, tylko została przyjęta??? Pisze wyraźnie, że miała objawy !!!!

Jola
Jola
15 dni temu
Reply to  Hamrokowa

Dokładnie.. Rząd manipuluje ludźmi chce żebyśmy chodzili jak psy w kagancach na każde ich rozkazy!! Obudźmy się bo już niebawem jesień, będziecie lecieć jak kawki po wystrzale. Grzybica płuc gwarantowana!!

Wirek
Wirek
15 dni temu
Reply to  Jola

Jaka grzybica kobieto. Polacy noszą a la maseczki w a la sposób. Prędzej infekcje intymna zalapiesz.

Horis
Horis
15 dni temu
Reply to  Wirek

Co za bzdury piszesz,a co ty maseczkę nosisz na dolnej części ciała?haha

Wirek
Wirek
15 dni temu
Reply to  Horis

Infekcje grzybicze dotykają 75 % kobiet. Nie ma to oczywiście nic wspólnego z noszeniem maseczki. Podałem to jako przykład, że prędzej złapie kobieta grzyba na dole niż zagrzybi płuca od maseczki. Ot cała filozofia.

Rzont
Rzont
15 dni temu
Reply to  Jola

I tak będziesz chodziła jak pies w kagańcu na każdy mój rozkaz.

Anonimowo
Anonimowo
15 dni temu
Reply to  Jola

Lecz się na nogi bo nagłowne za późno.

yukon
yukon
15 dni temu
Reply to  Jola

Kobieto, ale ty jesteś mądra inaczej. Grzybica płuc, ha, ha, ha. To wszyscy lekarze pracujący w maseczkach przy operacjach by ją mieli. Możesz jedynie nabawić się infekcji bakteryjnej, jeżeli nie zachowasz higieny i będziesz przez tydzień chodzić w tej samej….

Muzyk
Muzyk
15 dni temu
Reply to  Hamrokowa

Dzięki tobie wiem że idiotów w Polsce nigdy nie zabraknie

Sara
Sara
15 dni temu
Reply to  Muzyk

Idioci to ci co wierzą w koronescieme,i siedzą jak mysz pod miotła bo się boją.Wirus jest ale nie taki groźny jak go malują.

Kierowca bombowca
Kierowca bombowca
14 dni temu
Reply to  Sara

Podpisuję się pod tym, jestem ozdrowieńcem i powiem szczerze…grypa mnie kładła do łóżka i dostawałem antybiotyk, na covida nie ma lekarstwa a ludzie zdrowieją…o co kaman???

Mlawa
Mlawa
15 dni temu
Reply to  Hamrokowa

A niech wierzą dalej i chodzą w tych szmatach na nosie wielka epidemia media wode z mózgu im robią i przejmują się jaka to śmiertelna choroba. Testy jakie zamówisz takie masz na życzenie czy mają być ujemne czy dodatnie

Joanna
Joanna
15 dni temu
Reply to  Mlawa

Żebyś nie zachorował… Choroba jest ale testy są do dupy …

Bee
Bee
15 dni temu
Reply to  Hamrokowa

Chodzi o pieniądze,Szumowski już się oglowil na przekretach .Wirus jak wirus,kazda choroba groźna,zwlaszcza że teraz nie ma dostępu do lekarza. Ale prywatnie wirusa się nie boją.

Anonimowo
Anonimowo
15 dni temu
Reply to  Bee

Obrzydliwy komunistyczny bełkot szumowin z PO.

Kali
Kali
15 dni temu
Reply to  Anonimowo

Chyba obrzydliwy bełkot hitlerowców z PiS.Dopoki oni będą to będzie ta ściema i reżim.Juz Szumowski oszukał okradł i smieje się za plecami takich glupkow jak Ty.

Anonimowo
Anonimowo
15 dni temu
Reply to  Hamrokowa

To tacy imbecyle jak ty roznoszą zaraze, stanowja zagrożenie dla ludzi i powinni być izolowani od społeczeństwa.

Mlawa
Mlawa
15 dni temu
Reply to  Anonimowo

Uważaj bo umrzesz zaraz na ten Covid ogarnijcie sie ludzie robią nas w ciula jednym słowem za granicę odradzają wyjeżdżać Szumowski sie nie boi leci o czym mowa

GAKA
GAKA
14 dni temu
Reply to  Anonimowo

Czemu Ty jesteś taki agresywny???? Szumowiny, imbecyle tylko tak potrafisz się zwracać do ludzi? Trochę kultury nie zaszkodzi w najgorętsze dyskusji.