Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Będzie strajk a może referendum, czy rozejdzie się po kościach?


Wśród mieszkańców Mławy nie milkną echa wprowadzonej na wniosek burmistrza Kowalewskiego nowej metody naliczania mieszkańcom opłat za śmieci w powiązaniu z ilością zużytej wody. Wśród tych głosów mało jest pochwalnych, o wiele częściej pojawiają się krytyczne. Czy ta dominująca krytyka przyjętego sposobu ustalania opłat przybierze jakieś bardziej konkretne formy?

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Na razie wiadomo tyle, że na portalu społecznościowym Facebook pojawił się profil Odwołajmy Burmistrza Mławy Sławomira Kowalewskiego i Rady Miasta Referendum.

Również wczoraj na Facebooku na stronie Mława: Kto pyta, Nie błądzi pojawił się wpis nawołujący do strajku. Autor pisze tam m.in.:

Jesteśmy okradani przez spółki a nasi przedstawiciele w Urzędzie Miasta nie działają by chronić mieszkańców. Musimy wyjść na ulice by chronić nas samych, nie ma co liczyć na władze, musimy walczyć o swoje”.

Jak wiemy 26 maja, rada miasta większością głosów podjęła uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i stawek opłat. Od 1 lipca opłata za śmieci naliczana będzie od 1 m3 wody zużytej na cele bytowe. Ta decyzja nie została poprzedzona żadnymi społecznymi konsultacjami, a jedynie ogólną ankietą o systemie gospodarki odpadami zamieszczoną na stronie urzędu miasta. 

Za uchwałą głosowali radni KWW Sławomira Kowalewskiego: Arkadiusz Dłubisz, Beata Gadomska, Andrzej Karpiński, Zofia Kazimierska, Filip Kowalczyk, Michał Nowakowski, Leszek Ośliźlok, Lech  Prejs, Marian Wilamowski, Janusz Wojnarowski, radni PiS: Mariusz Dziubiński, Marek Kiełbiński, Wojciech Krajewski, Michał Pol, Mirosław Zbrzezny oraz radny SLD Waldemar Borowski.

Przeciw głosowali radni PSL: Krzysztof Bartoszczyk, Wioletta Błaszkiewicz, Marcin Burchacki i Urszula Sasiak.

Od głosu wstrzymał się Patryk Fabisiak (PiS).

JK

 


Zobacz także…

Ceny za odbiór śmieci rosną. Zapłacimy 10 zł od metra sześć. zużytej wody

Mieszkaniec naszego powiatu wywiózł śmieci pod Iłowo. Namierzyli go policjanci

Za śmieci zapłacimy według ilości zużytej wody, ale i tak będzie bardzo drogo

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
71 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
every
every
11 miesięcy temu

Prawda jest taka, że
wyliczenia śmieci będą na podstawie DEKLARACJI MIESZKAŃCÓW.

Kto oszukiwał z ilością osób zamieszkałych daną nieruchomość nadal będzie oszukiwał z ilością zużycia wody, a może będzie jeszcze więcej takich, bo płacić za śmieci po 200zł czy nawet więcej nikt nie będzie.

Nie oszukujmy się.

Znów będą podwyżki, bo ratusz i tak nie wyjdzie na swoje.

Wystarczyłby system porównań zużycia wody do ilości zamieszkałych osób w danej nieruchomości i ewentualne kontrole tam gdzie jest duże zużycie wody, ale to dla ratuszowych speców za duży wysiłek i za dużo pracy, najlepiej posadzić 4 litery na miękkim stołeczku i brać wypłatę za nic nie robienie.

Mieszkanka
Mieszkanka
11 miesięcy temu

W Gdyni też opłaty są od zużytej wody ale za segregowane śmieci płaci się 5,50 zł a za nie segregowane 14zl.Wiec skąd kwota 10zl.Moze by wzięli się za sprawdzanie radnych,urzędników biznesmenow ktorzy wynajmuja domy mieszkania i placa za smieci od jednej osoby

Turkuś podjadek
Turkuś podjadek
11 miesięcy temu

Możecie być za, a nawet przeciw drodzy mławianie.
Poszumicie, poszumicie i… złozycie nowe deklaracje oraz zapłacicie, i tyle waszego.
Referendum? – kto to zorganizuje, kto weźmie udział w tym referendum – to wycieczka z motyką na księżyc. W Mławie się to nie uda. Nie macie co marzyć. To są mrzonki doktora Judyma o szklanych domach.

Maniek
Maniek
11 miesięcy temu

A ja jestem za naliczaniem śmieci z ilości zużytej wody ale za 5 zł a to rozsądna kwota a nie 10 zł od 1m3 to rozbój w biały dzień.

Radny Bezradny
Radny Bezradny
11 miesięcy temu

Tu Radny Bezradny kilku kadencji, zasiadający w kilku komisjach, pobierający dietę i dodatki i publicznie rozliczający się z nich w internecie. Pracuje właściwie społecznie. Zawsze podnoszę najwyżej rękę i zawsze pierwszy, kiedy On skinie. Przeszedłem w tym kierunku szkolenie internetowe jednodniowe, zakończone dyplomem wyższej uczelni z wynikiem wzorowym. Zostałem DEREKTOREM. Proszę wszystkich o należyty szacunek, przecież to Wy powierzyliście Nam, myślącym teraz za Was, ten ważny społecznie mandat i My Was teraz kroimy, jak tort na stole. Apetyt siedzących przy nim jest duży, dlatego musimy kroić duże kawałki a każdy gość, przecież polskim zwyczajem, musi być syty. Goście są ze Świata, to musimy błysnąć. Sami ich tu przecież, do tego stołu zaprosiliśmy, podczas ostatnich kadencji, bo nikomu nie chciało się pójść do stodoły i wyciągnąć kasy na modernizacje gospodarki ze skrytki. W niej były eurodukaty, zamienione już na złotówkę. Tylko napisać pismo było trzeba, po polsku, aby stajenny je wydał. Takiego mądrego u Nas jednak nie było. Jakby jakąś cyrkową sztuczką, można by je było dostać, to taki jeden z Nas po AWF, dał by sobie radę. Ale nie chciał, bo wolał siedzieć przy stole i ten tort kroić. Teraz możemy już tylko, polskim zwyczajem, odeprzeć atak na ostatniej rubieży, pod murami klasztoru.

asdasdas
asdasdas
11 miesięcy temu

Burmistrz przegrał sprawę w sodzie 2017, wyrok sądu: Uchwała z 1 lipca 2016 r o podwyżkach cen wody i ścieków w Mławie jest niezgodna z prawem i nieważna.
Urząd miasta i Burmistrz nie poniósł żadnych konsekwencji, w nagrodę został wybrany na następna kadencje i komuna PO&PSL rządzi dalej.

Xawery
Xawery
11 miesięcy temu
Reply to  asdasdas

Jesli juz piszesz to staraj sie pisac, prawde, faktem jest ze byla sprawa przegrama w spra e ie podwyzek cen wody. Ja w tym skladzie wiekszosci ktora rządzi w Mlawie, nie widzę, ani PO ani PSL/w opozycji. PO w Mławie nie istnieje, ajesli juz miea o komunie, jej rolę przejęło w Mlawie PIS, i jego polecznicy.

marek
marek
11 miesięcy temu

Glosujemy na Kononowiczow z Bialegostoku a pozniej mamy takie efekty.

Jimy
Jimy
11 miesięcy temu

Trzeba coś z tym zrobić, dołączyłem do grupy na FB. Nie zamierzam płacić za mławskich biznesmenów wynajmujących nieruchomości dla dużych grup ludzi, trzy osobowa rodzina na dzień dzisiejszy z ostaniach trzech miesięcy ma zużycie wody na poziomie 29m3= 290zł (urządzamy duży ogród, posiana trawa, posadzone tuje itd).
Jest mnóstwo sposobów rozliczenia za śmieci np. zgłoszenia online mławskich biznesmenów wynajmujących nieruchomości dla dużych grup ludzi, fizyczna weryfikacja ilości śmieci w dniu odbioru śmieci, weryfikacja ilości osób zamieszkałych- zadeklarowanych, itd- Nikt z rady miasta ani burmistrz nie słucha propozycji ludzi, a wystarczy przeczytać poniższe komentarze forumowiczów- nie musisz wychodzić z domu:)

Danek
Danek
11 miesięcy temu
Reply to  Jimy

Jimy ma racje, dlaczego za wodę nie płacimy według ilości osób zamieszkującą daną nieruchomość?!
Uważam, że zużycie wody powinno ewentualnie posłużyć do weryfikacji przez straż miejską ilości osób zadeklarowanych- Woda nie ma wpływu na zużycie śmieci. A za śmieci powinniśmy płacić według ilości wyprodukowanej (Kg), tak jak jesteśmy rozliczani z Novago:)

Zuza
Zuza
11 miesięcy temu
Reply to  Danek

Tak, lasy i wszystkie rowy przydrożne wtedy by utonęły w śmieciach (przy rozliczaniu od ilosci wyprodukowanych śmieci).

Prawilniak
Prawilniak
11 miesięcy temu

Podziękujcie eko-terrorystom z eurokomuny

Stanisław
Stanisław
11 miesięcy temu

Nie wiem jak ten portal ale N[wymoderowano] umieściła artykuł ” Policzyliśmy szacunkowe Opłaty za odbiór śmieci” z dnia 27.05.2020. W którym to wykazana że przy opłacie 10 zł za m3 wody całkowite wpływy roczne do urzędu miasta będą na kwotę 19 milionów zł natomiast Novago przedstawiło koszt 9,7 miliona zł. Moje pytanie z kąd dodatkowa kewota 10 milinó rocznie? Czy Państwa Portal Też cenzuruje takie informacje?

Mario
Mario
11 miesięcy temu
Reply to  Stanisław

A gdzie widzisz ten tekst na stronie? Nie ma go, zdjęli. Ratusz przysłał do niego sprostowanie, a portal, o którym wspominasz chyba sam się „ocenzurował” – mówiąc Twoim językiem

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Stanisław

Tak,ale do tego artykułu jest również sprostowanie od Pani Grzywacz. Jak coś podajesz, to podawaj rzetelnie.

Xawery
Xawery
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Pani Grzywac i sprostowanie===Anonimowo nie bądź śmieszny, kazano to napisano, ta Pani od tego JEST, najpierw puszcza bledne informacje, a pozniej pisze sprostowania.

Maro
Maro
11 miesięcy temu

A mojego wpisy niema .Cenzura ?

Smieciarz
Smieciarz
11 miesięcy temu

Przeciez w urzedzie miasta tyle ich siedzi, to mogli ruszyc tylki i chodzic po domach i spradzac ilu jest mieszkańców. Nie tylko najlepiej siedziec i brac za nic kase. Jak ktos oszukał w deklaracji to dowalić mu kare i by pamietal ze trzeba prawde podawac i wszystko by sie wyjaśniło. PAN burmistrz przeciez by mogl wystosować pisma do firm w ktorych pracuja ludzie i gdzie zamieszkają i wszystko by bylo czarno na bialym

lektura obowiązkowa
lektura obowiązkowa
11 miesięcy temu

A ja chciałem gorąco zachęcić do przeczytania wywiadu z burmistrzem, który ukazał się na stronie urzędu miasta pod pięknym tytułem: „Sławomir Kowalewski: Decydujemy wspólnie z mieszkańcami”.

Wkurwi...
Wkurwi...
11 miesięcy temu

Haha smiech na sali. Gdzie są podane wyniki z ankiety. Wszystko zostalo ukryte

mławianka
mławianka
11 miesięcy temu

Drugi wywiad jest z Lechem Prejsem.
Zachęcać do czytania tych wywiadów nikogo nie zachęca.
Wywiady są tendencyjne, prowadzone przez podwładnego burmistrza czyli Panią Grzywacz.
Przypominają mi wywiady z Kimem z Korei Północnej. Tam jest tylko samo chwalenie się i nic więcej.

Xawery
Xawery
11 miesięcy temu
Reply to  mławianka

Mlawianka. Co taka zdziwiona,.jestes, to nie wiedzialas, ze Pani Grzywacz, po to jest Naczelnikiem wydziału propagandy, ktory specjalnie stworzono, dodajac jej jednego pracownika, zeby posty pochwalne pisał na portalach, albo stawial minusy. , A pani Rzecznik ms za zadanie robic ladne fotki, swoich przełożonych i chwic ich pod niebiosa.jacuboni da wspaniali, a pytania przez nia zadawane sa napisane, przez udzielajacych takich wywiadów

Olsztynianka
Olsztynianka
11 miesięcy temu

Ja pierniczę ludzie ogarnijcie się. To się dzieje w całej Polsce, Mława to nie jest jakiś wyjątek… Musiałoby się całe państwo sprzeciwić.. Robicie gownoburze a wiadomości to nikt nie czyta. Tam chyba nigdy nie bedzie dobrze, bo wam nigdy nic nie pasuje… Wezcie pod uwagę to, że oni też będą płacić tak samo za śmieci jak i wy 🙂

Mława to jednak stan umysłu
Mława to jednak stan umysłu
11 miesięcy temu
Reply to  Olsztynianka

No co Ty, przecież w Mławie to burmistrz wszystko ustlala.i te wszystkie podwyżki to przez niego. W całej Polsce podwyżki to przez niego. I to że ktoś nie ma pracy to też przez niego. I że ktoś nie ma mieszkania własnego to też przez niego.I to że jest koronawirus to też on wymyślił. Razem z rada Miasta. I to że w Polsce jest bieda to też przez niego. Więc co Ty piszesz? Jakby burmistrzem był taki jeden rumun i to Pani kochana jaki by my dobrze mieli. Wszędzie, w całej Polsce!

xawery
xawery
11 miesięcy temu

MŁAWA to jednak stan umysłu====po tym pisaniu, powinieneś zadbać o swoje zdrowie, bo chyba o rozum to już za póżno!!!!

dziadek z bliska
dziadek z bliska
11 miesięcy temu
Reply to  Olsztynianka

Szanowna Pani z OLSZTYNA, PROSZĘ ZAJĄC się problemami swego miasta, bo jak na razie to nie możecie sobie dać rady z dzikami biegającymi po OLSZTYŃSKIEJ STARÓWCE. !!! Gdybym nie czytał to bym nie pisał ,pisze Pani że tak jest W CAŁEJ POLSCE, BYĆ MOŻE ALE NASZE MIASTO MA SWOJĄ WŁADZĘ SAMORZĄDOWĄ, i co jest przykre nie liczy się wcale z głosem swych mieszkańców. A Z TEGO CO CZYTAŁEM NA Mazowszu dzieje sie tak chyba w czterech miastach, ale decyzję tych rad co do tych opłat zakwestionowała REGIONALNA IZBA OBRACHUNKOWA.=== CZY UWAŻA PANI OLSZTYNIANKA, ŻE PRZEZ TE BIEGAJĄCE DZIKI W OLSZTYNIE NIGDY NIE BĘDZIE DOBRZE ???===MIMO WSZYSTKO JA MŁAWIANIN JESTEM ODMIENNEGO ZDANIA.!!!

Do Olsztynianki z Ratusza
Do Olsztynianki z Ratusza
11 miesięcy temu
Reply to  Olsztynianka

Przepraszam Panią, czy była by Pani uprzejma podać mi jaka była kwota rachunku z wysypiska, na które odtransportowano odpady z Mławy? Nie kwotę, która wzięła firma je wywożąca. Jeżeli taką kwotę byśmy znali a w szczególności Radni, to mogli by oszacować, w jaki sposób zmniejszyć koszty, choćby pozbywając się tej firmy i zakładając własną. Urzędnicy zamiast sięgać do kieszeni mieszkańców, mogli wdrożyć system kontroli i kar oraz przede wszystkim ilości odbieranych śmieci. Nie podawanych przez firmę ale kontrole własną. Bez tych kilku danych, nie ma sposobu na ekonomię w gospodarce odpadami a stwarza się możliwości dowolnego podwyższania rachunku. Magistrat jest ślepy i głuchy w tym przetargu, bo brak mu systemu kontroli i wiedzy, za co płaci podatnik. O to Droga Pani jest awantura.

Kork
Kork
11 miesięcy temu
Reply to  Olsztynianka

Ale mnie nie obchodzi jak jest w całej Polsce tylko w Mławie:) dla mnie to Olsztynie możecie płacić od masy ciała domowników i nic mi do tego. Ale po co wciskać swoje 5 groszy, które nic nie wnosi do sprawy?

Mława to jednak stan umysłu
Mława to jednak stan umysłu
11 miesięcy temu

Nie bardzo rozumiem waszego oburzenia takim sposobem naliczania opłaty. Po pierwsze, gdyby nie przyjęto tej ustawy to śmieci kosztowałyby 33 ZLOTE OD OSOBY. Więc teraz wychodzi taniej. Po drugie, co za bzdury piszecie, że woda „ogródkowa” z podlicznika też będzie brana pod uwagę?? Powiedziane było przecież że nie. No chyba że ktoś nie ma pod licznika, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby założyć? Przekalkulujcie sobie imbecyle jak wychodzi teraz i jakby wyszło gdyby zostało 33zl od osoby. Bo przypominam że stawka 19zl już i tak by nie obowiązywała. Jeden czub z wolki napisze głupot a wy podłapujecie i afera. Srają się z tym wszystkim tylko ci którzy mieszkają np w 5osob w domu a zgłoszone są 2 czy 1.

Beata
Beata
11 miesięcy temu

Popatrz w lustro zanim nazwiesz kogokolwiek imbecylem.

Jacek
Jacek
11 miesięcy temu

Płacę teraz w bloku za smieci 3 osoby 57 zł. Wedle nowej uchwały będę płacił 10 x zużycie 15m3 czyli 150 zł. Czyli podwyżka prawie trzykrotnie. Zużywamy średnio 5m3 na osobę i nie wyobrażam sobie jak można zużyć 1m3

mławianka
mławianka
11 miesięcy temu
Reply to  Jacek

% m# wody na osobę?????????????? – tyle to nie miałam zużycia gdy pławiłam się w
dużej wannie.
Zacznij w końcu oszczędzać wodę, bo nie wszyscy ją mają pod dostatkiem.
Zużycie w wys. 5 m3 na osobę to jest rozbój, za takie wysokie zużycie powinno się nakładać dodatkowe kary.

mławianka
mławianka
11 miesięcy temu
Reply to  mławianka

5 m3 wody na osobę??????????????… 🙂

Jacek
Jacek
11 miesięcy temu
Reply to  mławianka

Do „mławianka”, odpowiadam: Tak 5m3 na osobę, oczywiście mogę więcej, ale piorę tyle co potrzebuję (czystych rzeczy raczej nie), myję się regularnie, z toalety korzystam także tylko według potrzeb, poza tym jeszcze gotuję piję itp,itd. Proszę mi więc powiedzieć jak mam oszczędzić i na czym?

mławianka
mławianka
11 miesięcy temu
Reply to  Jacek

Ja też się kąpię, chociaż w zasadzie nie, bo biorę prysznic, i tym sposobem oszczędzam dużo wody. Prać też piorę jak każdy. Gotuję i zmywam, no pić to raczej mało piję. Korkiem ty.łka też nie zatykam 😛
i mnie zmiana opłat za wodę w zasadzie nie przeraża, bo będzie minimalna.

Tyle, że w dalszym ciągu twierdzę, że najsprawiedliwsze liczenie było od osoby. Pewnie taka podwyżka bardziej by mnie dotknęła.

Cóż, Jacku, jak się żyje w pojedynkę z jednej niskiej emerytury, to trzeba umieć gospodarować i trzeba nauczyć się oszczędzać – takie jest życie.

Ciekawski
Ciekawski
11 miesięcy temu
Reply to  Jacek

Jest opcja oszczędzania. Czuć to zwłaszcza od niektórych „mławianek”. Aż z daleka. U mnie idzie ok 8 m3 i wcale też nie szaleję. Ale dla niektórych mycie się, to zbędne „marnowanie” wody.

mławianka
mławianka
11 miesięcy temu
Reply to  Ciekawski

Życzę ci, żeby zawsze było tak czuć od ciebie jak ode mnie. 🙂
Od tych czyściochów nie oszczędzających i zużywających dużo wody najbardziej jest czuć w letnie, ciepłe dni w komunikacji miejskiej.

Jacek
Jacek
11 miesięcy temu
Reply to  mławianka

Droga „mławianko”, gratuluję dobrego samopoczucia. Ja również staram się oszczędzać, pralkę mam najwyższej sprawności ekologicznej pod względem zużycia wody, zmywam w ekologicznej zmywarce na programach oszczędnych, mam tak jak Ty prysznic z oszczędzającymi wodę dyszami. Nie mów więc że można zużyć mniej niż 5m3 na osobę. A wiem ile wody zużywają rodziny w moim bloku. Tyle co ja na 10 rodzin tylko 2! Reszta tak jak Ty, lecz nie ze względu na „oszczędzanie” tylko z prostej czynności „nieużywania” wody.

Nowa moda
Nowa moda
11 miesięcy temu
Reply to  Jacek

Po Twoim zużyciu wody raczej nie korzystasz oszczędnie z prysznica, twoja pralka i zmywarka może są energooszczędne ale wody to już raczej nie oszczędzają, albo pierzesz w pralce i zmywarka w zmywarkę po dwie rzeczy, a kibel też splukujesz całą pojemnością spluczki – Twój wybór 🙂 . No cóż, tak już jest, jak się nie umie oszczędzać.

wanda
wanda
11 miesięcy temu
Reply to  Nowa moda

oszczędniej się nie da, prysznic raz dziennie x 3 osoby, zmywanie x 1 wieczorem, pranie x5 w tygodniu itp itd i wychodzi 15 m3 za 3 osoby miesięcznie

Xawery
Xawery
11 miesięcy temu
Reply to  mławianka

Kobieto, czyzby yen post CIEBIE dotyczyl ze tak się tlumaczysz, to przestan brac ttlko prysznic, i zacznij sie kamoac w wannie, wtedy bedzie okej.

TO=JA
TO=JA
11 miesięcy temu
Reply to  Ciekawski

Coekawski==masz RACJĘ, z tymi zapachami, co u niektorych Pań,sam to kiedys odczulem bardzo nieprzyjemna sprawa, nie moge zrozumiec jak kobieta nie czuje tego swojego zapachu,

xyz
xyz
11 miesięcy temu
Reply to  mławianka

mławianko, susze i brak wody w sezonie letnim nie są spowodowane nadmiernym korzystaniem z wody przez gospodarstwa domowe, a kiepskim planem zarządzania wodą. ilość wody na ziemii się nie zmienia, woda magicznie nie wyparowuje w kosmos. mamy susze a potem gwałtowne ulewy powodujące podtopienia i powodzie, nie umiemy zarządzać retencją.
5 m na osobę to nie jest dużo.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
11 miesięcy temu
Reply to  Jacek

Myślę ze jestes wbledzie,bo jesli ja w prywatnym budynku, place teraz, za 2-osoby 38 zl, a po podwyzce np za zuzycie 5 m3 wody mialbym placic, zs 2 osoby 100zl m,cznie, to bylo by to sytaszne zdzierstwo. No al poczekamy co wladze ostatecznie nam przrdstawia.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu

chyba piszesz o sobie!
nie wiem czy się orientujesz ale koszt utrzymania podlicznika jest całoroczny i jak do tej pory nie opłacało się go założyć.
nie pisz bzdur, że będzie e wychodzi taniej. bo jeśli za osobe byłoby 33 zł to płaciłabym 66 a nie 100 . To raczej chyba Ty nie umiesz liczyć !!!!!!!!!!!!!!!!

dziadek z bliska
dziadek z bliska
11 miesięcy temu

KAMIL PRZYBYSZEWSKI !!!===mam nadzieje że trafisz do tego IMBECYLA, który wyraża się, w stosunku bardzo obrazliwym co do twej osoby. KAMIL tych słów nie możesz zostawić bez odpowiedzi cyt, tego który postradał umysł— JEDEN CZUB Z WÓLKI NAPISZE GŁUPOT A WY PODŁAPUJECIE I AFERA—- jesli sam go nie odnajdziesz to pomoże ci w tym sąd aby ADMIN PORTALU UJAWNIŁ JEGO DANE I dotrzeć do tego” imbecyla”który z tego wszystkiego postradał zmysły,

Baba
Baba
11 miesięcy temu

Zużycie wody to zużycie wody , co ma do tego podlicznik. Masz ogródek to i więcej śmieci.

TO=JA
TO=JA
11 miesięcy temu
Reply to  Baba

Dobry nick sobie BABO wybralas, wiekszej durnoty, nie czytalem, ale tak moga pisac tylko baby !!!

Hej
Hej
11 miesięcy temu

Gdyby było 33 zł od osoby to ja i wielu znajomych by płaciło mniej .Wiec nie pisz że jest taniej. A teraz bede płacił 80 najpierw naucz się liczyć a potem komentuj.

jaaa
jaaa
11 miesięcy temu

Nie oszukujmy się, że i tak mieszkańcy Mławy nic z tym nie zrobią, jedynie tyle, że sobie ponarzekają. Tak było już nie raz, dlatego nasi włodarze robią co chcą i się z nas śmieją.

Kita
Kita
11 miesięcy temu

Kij ma dwa końce podwyżka za śmieci jest i będzie ,bo wszędzie jest tylko jedna firma która staje do przetargu. Ale z drugiej strony te cwaniactwo wynajmują całe domy pracownikom a płacą za jedną osobę i śmieją się z systemu że nic im nikt nie zrobi.Gdzie jest straż miejska powinna posprawdzać deklaracje ile osób mieszka i ile jest zadeklarowanych. Jak doliczą do wody może szybciej wyłapią tych niepłacących -bo chyba się myją i piorą? Z tym że cierpią Ci uczciwi,którzy zawsze dostają po dupie.

Adi
Adi
11 miesięcy temu
Reply to  Kita

A wystarczyło zrobić stronę internetową na której podawało by się ulice i nr domu do sprawdzenia przez Straż Miejską ilości zamieszkałych lokatorów i sprawa sama by się rozwiała z ilością lokatorów i opłacających uczciwe za śmieci.

LolaJwg91
LolaJwg91
11 miesięcy temu
Reply to  Adi

Pomysł spoko tylko nasi dzielni strażnicy zapewne nie mają na to czasu lub kompetencji brak. Dopiero by się zadziało…

WPT
WPT
11 miesięcy temu
Reply to  Kita

Wtedy i fiskus będzie miał rozpoznanie gdzie wszcząć kontrolę legalności wynajmu. Dlatego taka afera w Mławie.

Radny Bezradny
Radny Bezradny
11 miesięcy temu

Tu Radny Bezradny, kilku kadencji, pobierający dietę i rozliczający się z niej. Zasiadam w kilku komisjach i dostaje dodatki. WRÓCIŁEM. Byłem już na emeryturze, bo obniżono wiek emerytalny ale oglądając ostatnią sesje, wspomniałem te piękne czasy, kiedy uprawiałem małomiasteczkową politykę na rzecz mieszkańców Mławy i znowu się w niej odnalazłem. Czuje się tutaj jak ryba w wodzie. Ja i moi koledzy radni, dokładamy wszelkich starań dla poprawy bytu i zadowolenia z życia w Mławie. Oddaliśmy już wszystko co mieliśmy, nie jest więc nam już ciężko iść do przodu a tylko ten kierunek jest właściwy. Pozostało Wam, kochani Mieszkańcy jeszcze trochę pieniędzy w kieszeniach i aby przyspieszyć marsz ku jeszcze większemu samozadowoleniu musicie przyspieszyć, oddając ten bilon w wiadome ręce. W tym celu my radni naturalnej opozycji, będącej w nieformalnej koalicji z Nim, głosujemy na Waszą korzyść. Będziecie teraz szybcy i wolni, bo pieniądz to zło a my Was od niego skutecznie uwolnimy. Teraz przelicze już złotówki, które wpłynęły za ostatnią sesje i do zobaczenia na następnej!!!

TO==JA
TO==JA
11 miesięcy temu
Reply to  Radny Bezradny

Radny Bezradny=== to widać że jesteś bezradny, aby napisać taki post to trzeba mieć na prawdę coś z głową nie w porządku, BO ŚMIAĆ SIĘ Z TEGO ŻE MŁAWIANOM ŻYJE SIĘ CORAZ GORZEJ—-TO TRZEBA BYĆ CZŁOWIEKIEM BARDZO CHORYM…..

Radny Bezradny
Radny Bezradny
11 miesięcy temu
Reply to  TO==JA

Tu Radny Bezradny kilku kadencji, zasiadający w komisjach,pobierający dietę z której rozliczam się publicznie. Musisz jeszcze raz przeczytać post powyżej, zrozumieć go i się uśmiechnąć bo: „Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca”. Mieszkańcy wybrali obecną radę, obecnego Burmistrza, to się teraz śmieją.

jaa
jaa
11 miesięcy temu

Jestem jak najbardziej za referendum

Ddd
Ddd
11 miesięcy temu

Nie będę korzystać ze środków unijnych! Oddam wszystko w obce ręce, bo to się opłaca!PPP, to najlepsze rozwiązania dla Mławy! No to oddał, rozwiązał a teraz się dziwi, ze drogo?!. Radni PiS postradali zmysły i żyją oraz głosują w sprzeczności z dogmatami swojej partii. Ta dieta przesłoniła im pole widzenia i zamiast szukać rozwiązań prospołecznych, dają się ciągać za nos w lewo i prawo. Kto w takie idiotyzmy wierzy i powtarza, ze każdy mieszkaniec, będzie mógł oszczędzać na śmieciach, oszczędzając na wodzie? Przecież, kochany Burmistrz oddał kanalizacje i tylko mu się wydaje, ze ma na nią wpływ. Oszczędności na niej spowodują natychmiast wzrost jej cen. Zostaliśmy miastem, które nie jest w stanie samodzielnie egzystować, bo nie możemy się samodzielnie utrzymać. Wszystkie strategiczne media zostały przejęte i generują potężne zyski kosztem społeczności, zamiast jej służyć.

mławianka
mławianka
11 miesięcy temu

Nie rozumiem jak można 4 razy z rzędu wybierać kogoś kto się nie sprawdza czy to chodzi o bunia czy o jego radnych.

Za I-szym razem, rozumiem, przystojny, grzeczny, odpowiednia reklama
za II-gim razem, rozumiem, bo pewnie się rozkręci i dużo obiecuje
ale już za III-cim i IV-tym razem nie rozumiem

Ja nie mam sobie nic do zarzucenia, nigdy nie głosowałam ani na bunia, ani na ludzi z jego komitetu.

Ponieważ mam niską emeryturę, wodę nauczyłam się oszczędzać i gospodarzyć nią z umiarem (brudna ani śmierdząca nie chodzę), a więc podwyżka mi nie straszna. Nie mam zamiaru brać udziału w żadnych podchodach, bo ludzie mają słomiany zapał i nie będę robiła z siebie g.łupa.
Referendum, to moim zdaniem za duży koszt.

Jak coś będzie podpisać, to podpiszę, ale na żadne protesty nie mam zamiaru się wybierać.
Widziałam na filmikach i to nie w TVN, bo telewizji nie oglądam, jak policja pacyfikuje ludzi i to mi wystarczy.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
11 miesięcy temu
Reply to  mławianka

mławianka— w tym przypadku który Pani opisuje, nie potrzeba aż tak wiele zrozumieć działań Radnych, wystarczy dobrze obserwować ich działalność , którą pokazują na Sesjach Rady, aby ocenić ich zaangażowanie, tylko że w całym tym procesie demokratycznych rządów jest jedna podstawowa zasada ŻE RZĄDZI WIĘKSZOŚĆ !!! a jednostki tak jak Pani czy JA piszący już po fakcie mają nie wiele do gadania i mimo że te swoje uwagi piszemy, to niestety tych wybrańców to już nie interesuje, oni wiedzą swoje. —– To przed wyborami należy robić i pisać jak najwięcej, aby kiedy przyjdzie do głosowania, dać odpór tym radnym z których nie ma żadnych korzyści ani miasto, ani jego mieszkańcy.. I dlatego tych radnych którzy zasiadają po trzy lub cztery kadencje=== zwolnić z tego obowiązku, bo ich działanie to przelewanie z pustego w próżne=== dla nich ważne jest to że kasa im sie zgadza

mławianka
mławianka
11 miesięcy temu

Kto tych wybrańców wybierał? – mławianie czy kosmici? a teraz płacz i zgrzytanie zębów.

Jeśli kosmici, to bardzo przepraszam…

Ja ich nie wybierałam. Mój głos nie poszedł na nikogo z Komitetu Kowalewskiego.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
11 miesięcy temu
Reply to  mławianka

mlawianka == rozumiem TWOJE posty, tylko nie możesz wszystkiego uogolniac Ja takze na tych wybrańców nie glosowalem , glosowalem na innego Radnego, BURCHACKIEGO, ale pn jest w mniejszość, i co ma zrobić, dobrze punktuje prace Burmistrza i Rady , ztseia sluszne wnioski, ale coz z tego jak jest przeglosowywany Na NIE !# A tych kosmitów ktorzy nie maja pojęcia o tym co robia ci Radni przez nich wybrani, to po prostu nie interesuje,== no i kolko sie zamyka.

Mławiak
Mławiak
11 miesięcy temu

Jak najbardziej Tak dla referendum…….Gdyby rada miasta i burmistrz, wywiązywali się z trudnej roli pogodzeniu interesów prywatnych ze społecznymi to nie byłoby takich pomysłów. Bieżąca i ostatnia kadencja to jedyne pasmo sukcesów firm zagranicznych, deweloperów i szeroko rozumianej mławskiej elity. Zwykły obywatel (mławianin, mławianka) jest nie tyle co pomijany w sprawach go dotyczących ale wręcz robi się z nas idiotów, ludzie to nie dyktatura. Trzeba przeciąć ten węzeł gordyjski który wyciska z nas soki jak ze świeżej cytryny.

xawery
xawery
11 miesięcy temu
Reply to  Mławiak

Do Mławiaka==== kierujesz ten apel popierając incjatywę innych ludzi, ale z tego pisania nic nie wynika, na tym portalu wielokrotnie juz ten temat REFERENDUM był opisywany i co??? nic nie ma chętnych aby ten temat przygotować i [poprowadzić przy takich działniach Rady z SUKCESEM. ==== ALE TO TRZEBA NAPRAWDĘ CHCIEĆ , A JAK DO TEJ PORY KOŃCZY SIE TO NA TYM CO SOBIE NAPISZEMY!!!!! —cóż z tego że mieszkańcy krytycznie się na temat działania władz wypowiadają === ale jak przyjdzie do REFERENDUM, TO ZWYKLE NIC Z TEGO NIE WYCHODZI.!!!!

Katarzyna
Katarzyna
11 miesięcy temu

Tak jest. Została zaburzona podstawowa relacja władza samorządowa – mieszkańcy. Znaczna większość mieszkańców Mławy krytycznie podchodzi do zmian naliczania opłat od wywozu śmieci. Radni i Pan Burmistrz doskonale o tym wiedzieli, a pomimo to, nie posłuchali głosu społeczeństwa, więc jeżeli nie słucha się głosu mieszkańców w tak istotnej kwestii, to na co tu jeszcze czekać??? Na kolejne „wspaniałe decyzje” które odbiją się czkawką nam wszystkim ?!

malak
malak
11 miesięcy temu

Ludzie obudźmy się w końcu! To co zaczyna się dziać w naszym mieście i naszym kraju jest chore! Z każdej strony widzimy tylko podwyżki! Nikt nie liczy się obywatelami. Samorządowcy robią co chcą a my obywatele kompletnie nie reagujemy. Jestem osobą kompletnie bezpartyjną, pracująca i płacącą podatki – kto wymyślił płacenie za śmieci poprzez zużywanie wody ?! to jest jakaś paranoja!

inka
inka
11 miesięcy temu
Reply to  malak

Na tym się nie skończy, niedługo ścieki pójdą w górą i tak w kółko. Po prostu nie mamy przedstawicieli, którzy by dbali o nas. Jak to zmienić co możemy zrobić?

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  malak

Trzeba się było 2 lata temu obudzić.

inka
inka
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

No ja to się obudziłam, ani to mój burmistrz z wyboru ani rada . Może wreszcie inni się obudzą

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
11 miesięcy temu
Reply to  inka

Inka, no i popelnilas blad , bo inni mlawianie wybrali za CIEBIE,.spij dalej , dobrze ze chociaż nie narzekasz, na to co sie dzieję

71
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x