Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

MPS nr 4 włączone do ZPO nr 3. Są zwolnienia pracowników czy nie?


Decyzja zapadła na wczorajszej sesji rady miasta. Funkcjonujące dotychczas jako samodzielna placówka Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 4 od 1 września będzie częścią Zespołu Placówek Oświatowych nr 3. Nauczyciele i pracownicy pracujący obecnie w przedszkolu, automatycznie przejdą do ZPO nr 3, jednak nie wszyscy. Zapytany na sesji o tę kwestię wiceburmistrz Szymon Zejer zapowiedział, że zwolnień nie ma. Rzeczywistość jednak jest inna.

Chcemy ograniczyć koszty związane z utrzymaniem MPS nr 4. Niestety roczny koszt utrzymania dziecka w tej placówce to jest ponad 16 tys. zł, w porównaniu do innych placówek tego samego typu jest to koszt około 9 tys. zł. Jest to znaczna różnica. Staramy się zoptymalizować koszty związane z utrzymaniem dzieci w naszych placówkach – takie m.in. argument przytoczył wiceburmistrz Zejer, przedstawiając radnym projekt uchwały.

Po pytaniach ze strony radnych Kiełbińskiego i Burchackiego odnośnie konsekwencji planowanych działań, wiceburmistrz Zejer wyjaśnił, że swoje stanowiska stracą dotychczasowa dyrektor MPS nr 4 i jej zastępca, pozostając jednocześnie na etatach nauczycielskich.

Jeżeli chodzi o grono pedagogiczne, to dyrektor placówki ustala arkusz organizacyjny, który jest zatwierdzany do końca maja. Taki arkusz został ustalony, przesłany do związków zawodowych oraz do kuratorium. Na ten moment zwolnień nie ma. Jeżeli chodzi o kadrę niepedagogiczną, na ten moment nie podjęliśmy takich działań, ponieważ placówka nie została włączona do ZPO nr 3. Ale jeśli chodzi o takie ruchy, to leżą one w gestii dyrektora, bo on zarządza placówką – mówił wiceburmistrz Zejer.  

Wiceburmistrz dalej indagowany przez radnego Burchackiego czy pracownicy kuchni stracą pracę ponownie przerzucił odpowiedzialność na dyrektor przedszkola.

Na ten moment nie jestem w stanie powiedzieć czy stracą pracę. Decyduje dyrektor, który zarządza placówką – mówił Zejer.

Jak się jednak okazuje, jeszcze na kilka dni przed sesją rady miasta, do związków zawodowych trafiły pisma od dyrektor przedszkola informujące o planowanych zwolnieniach. Taką informację potwierdzili naszemu portalowi przewodniczący nauczycielskiej „Solidarności” i ZNP.

W ubiegłym tygodniu otrzymałam informację o planowanym połączeniu placówek. Ponieważ w przedszkolu „Solidarność” nie ma koła, a pracownicy nie wystąpili do nas o ochronę związkową wydaliśmy opinię, że nie zajmujemy w tej sprawie stanowiska. Takie pismo już poszło w odpowiedzi – mówi Elżbieta Bieńkowska przewodnicząca oświatowej „Solidarności”.

Już po zaopiniowaniu w kwietniu projektu arkusza organizacyjnego przedszkola, otrzymaliśmy pismo o planowanej wobec nauczyciela chronionego obniżce etatu logopedy. Nauczyciel nie przyjął tych warunków, a my też nie wyraziliśmy na to zgody. W związku z tym dyrektor planowała zwolnienie, ale według ostatnich informacji brakujące do pełnego etatu godziny jednak się znajdą i zamiar zwolnienia zostanie cofnięty. 20 maja otrzymaliśmy też pismo o planowanym zwolnieniu 8 osób z administracji i obsługi, na to również nie wyraziliśmy zgody – mówi Przemysław Bieniak przewodniczący mławskiego oddziału ZNP.

W dalszej dyskusji do kwestii wysokich kosztów utrzymania dziecka w tym przedszkolu odniosła się radna Wioletta Błaszkiewicz. Poprosiła o podanie procentowej czy liczbowej wartości spodziewanych oszczędności. Z odpowiedzi wiceburmistrza Zejera wynikało, że na tę chwilę nie jest podać takiej konkretnej wartości, padło jednak zapewnienie, że sama reorganizacja nie będzie generować żadnych kosztów. Wiceburmistrz wskazał tylko, że oszczędność na likwidacji dwóch stanowisk dyrektorskich w przedszkolu to kwota 100 tys. zł. Inne oszczędności można poczynić dopiero po połączeniu placówek, a na razie nie wiadomo w jakiej wysokości one będą.

Radna Błaszkiewicz zwróciła też uwagę, że wysoki koszt utrzymania dziecka wynika ze specyfiki przedszkola, w którym znajdują się oddziały integracyjne. Zaapelowała też do radnych, aby nad taką decyzją o połączeniu placówek jeszcze się zastanowić.

Za połączeniem MPS nr 4 z ZPO nr 3 zagłosowało siedemnaścioro radnych, w tym pracująca w tej placówce radna Beata Gadomska. Przeciw była czwórka radnych PSL: Krzysztof Bartoszczyk, Wioletta Błaszkiewicz, Marcin Burchacki i Urszula Sasiak.

JK

Zobacz także…

Jeżeli demografia pozwoli, to nikt nie planuje zamknięcia szkoły

Ceny za odbiór śmieci rosną. Zapłacimy 10 zł od metra sześć. zużytej wody

Dyrektor Novago obraził mieszkańców Mławy? Kamil Przybyszewski reaguje

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
20 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianka z wyboru.
Mławianka z wyboru.
1 rok temu

Dobry wieczór.
Czytam Państwa komentarze i powiem jedno- nie sztuką jest przyczepić etykietę drugiemu człowiekowi. Sztuką jest w dzisiejszych czasach być człowiekiem.
Tak samo jak dyrektorem, zastępcą czy inna osoba na stanowisku się tylko przez jakiś czas bywa- tak człowiekiem się jest przez całe życie. Pytanie – co jest miarą człowieczeństwa?
Darujcie sobie te oszczerstwa.
Niech każdy wyciągnie wnioski.
Natomiast osoby, które nie znają poszczególnych środowisk się nie wypowiadają.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
1 rok temu

==Chyba pózno wróciła Pani z pracy, i pisze Pani tak odkrywcze tematy, być może dotyczą te uwagi bliskiej osoby działającej na terenie miasta, czy uważa Pani że jeśli ktoś przedstawia fakty na temat działalności ludzi sprawujących funkcję z wyboru lub powołania, tak jak to robi mieszkaniec o nicku TO==JA, to ten mieszkaniec nie jest człowiekiem ???, a jeśli Pani uważa, że na stanowisku się tylko bywa— to jeśli tak to trzeba się zachowywać tak aby na przyszłość po odejściu ze stanowiska móc zachować te dobre cechy człowieczeństwa, w większości pisane posty przez tego mieszkańca są prawdą o ludziach ,którzy dla kariery lokalnych polityków TRACĄ CECHY CZŁOWIECZEŃSTWA, NA CZAS SPRAWOWANYCH MANDATÓW. !!!! często zapominając że są mieszkańcami tego miasta!!!! To nie są żadne oszczerstwa, a jeśli komuś tak jak PANI MŁAWIANKA Z WYBORU !!! , te opisywane fakty nie odpowiadają, to naprawdę trzeba patrzeć nie tylko na swoje środowisko, a rozszerzyć swoje horyzonty patrzenia i oceniania ludzi po efektach ich działań!!! a nie tylko z opowieści sąsiadów=== bo wtedy stawia się takie oceny i tezy ze są to OSZCZERSTWA– które są nie zgodne z prawdą . Wiem że prawda / nie oszczerstwa / to bolesna sprawa, dla opisywanego, ale żeby na każdym stanowisku zachowywać cechy CZŁOWIECZEŃSTWA, TO TRZEBA BYĆ ZAWSZE SOBĄ , obojętnie jakie stanowisko czy funkcję się sprawuję, i wtedy można liczyć na zrozumienie mieszkańców. Mimo takich ocen uważam Pani wybór za PRAWIDŁOWY == POWODZENIA w MŁAWIE

Sprawiedliwy
Sprawiedliwy
1 rok temu

Mało tego radna Beata prowadzi prywatną działalność gospodarczą i pracuje w przedszkolu. Z informacji wynika że jako radna nie może mieć działalności może Pan Burmistrza by się tym zajął? A Panna zawiesiła w tym roku dopiero. Panie Burmistrza chyba czas na zwolnienia :
Radny nie może prowadzić działalności gospodarczej własnej lub z innymi osobami „z wykorzystaniem mienia komunalnego tej gminy, w której ma mandat, pełni funkcję radnego”

Urzędnik
Urzędnik
1 rok temu

Wychodzi jeden z drugim na mównicę i nie potrafią (nie chcą) udzielić konkretnych odpowiedzi na zdawane pytania radnym PSL. Tylko wykręcają się i zwalają odpowiedzialność za zwolnienia na nowego dyrektora. Żeby przedszkole zlikwidować, to chociaż trzeba mieć przybliżoną wartość oszczędności, jaką ma przynieść ta likwidacja. Jeżeli chodzi o oszczędności na dwóch etatach dyrektorskich, to należy pamiętać, że to będzie tylko oszczędność na dodatku funkcyjnym, bo przecież te panie nadal będą zatrudnione jako nauczycielki.

Kasjer
Kasjer
1 rok temu

Teraz kasa na pensje w mławskim Ratuszu się ZGADZA. Zrekompensowano zarobki nowego pracownika, kosztem innych.

bambo
bambo
1 rok temu

Ocho, szykuje sie Pani radna na najwyzsze stanowisko. Szlify sa potrzebne. Oj bedzie sie dzialo.

Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Słuszna decyzja mimo ze nie jestem zwolennikiem burmistrza. Pora te towarzystwo rozpędzić.

Iza
Iza
1 rok temu

Jaki ten PSL dobry, aż się wzruszyłam

Marek
Marek
1 rok temu
Reply to  Iza

Nie wiem czy dobry, ale na pewno zadawał DOBRE PYTANIA.

na taczki
na taczki
1 rok temu

piorą kasę na lewo i prawo, tworząc we własnym środowisku naciągane stanowiska, tymczasem tną koszty kosztem edukacji mławskich dzieci, a wszystko teraz rękami szkolonego królika z kapelusza

Co jest
Co jest
1 rok temu

A kto to jest ten pan ze zdjęcia? Że wróży kogo zwolnią a kogo nie?

TO==JA
TO==JA
1 rok temu
Reply to  Co jest

Jak nie wiesz to ci powiem—-A oto ścieżka jego kariery—- najpierw był bramkarzem w MŁAWIANCE—nie wyszło mu kariery nie zrobił, 2. nastepnie został trenerem mławskich siatkarzy—- także mu nie wyszło brak sukcesów. 3. no to wystartował w wyborach do RADY POWIATU, traf chciał że się załapał, był w grupie BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO, i przysłużył się do tego że zablokował wybór starosty WOJNAROWSKIEGO PONOWNIE, i doprowadził do tego że w powiecie rządzi RAKOWSKI Z ŁUKASIKIEM, a to wszystko w porozumieniu z BURMISTRZEM KOWALEWSKIM, no i za dobrą realizację koalicyjnych ustaleń w nagrodę został v-ce BURMISTRZEM MIASTA MŁAWY—-odpowiadając na twoje pytanie — Co jest– A KTO TO JEST TEN PAN —- TEN PAN TO SZYMON ZEJER, — i jeszcze nie raz będzie realizował wróżby KOALICJANTÓW STAROSTWA I MIASTA.

Kod
Kod
1 rok temu

Znam Beatę wiele lat. Do końca wierzyłam że chociaż się wstrzyma. No cóż!!

Beata
Beata
1 rok temu
Reply to  Kod

To słabo znasz

Bolo
Bolo
1 rok temu
Reply to  Kod

Chyba tylko znasz z widzenia a nie osobiście idzie po trupach nie patrząc na nikogo

Prawda sama się obroni
Prawda sama się obroni
1 rok temu

Kilka kucharek, panie z sekretariatu, kilka woznych! Faktycznie zwolnień nie ma!!

mławianka
mławianka
1 rok temu

Kiedy będą robione oszczędności w UM?
Kiedy połowa tych znajomków (wraz z tym na głównym zdjęciu) stamtąd zniknie?
Kiedy zostanie przynajmniej o połowę zredukowany wydział Straży Miejskiej?
Tu burmistrz nie widzi oszczędności jakie mogłyby powstać? – dziwne…
Najlepiej dowalać szaremu Kowalskiemu po kieszeni.

Kinomaniak
Kinomaniak
1 rok temu

O w mordę ! Jak z horroru… To Jack Nicholson ?! „Lśnienie” ?! a nie przepraszam, to „Mławienie”, mamienie… Zapamiętajcie ten wizerunek.

Zainteresowany
Zainteresowany
1 rok temu

Radna Gadomska zes..ła sie w swoje gniazdo. Wierna łysemu. Może obiecał drugiego zastępce w szkole nr 7?

Kibic
Kibic
1 rok temu
Reply to  Zainteresowany

Zawsze to robiła i będzie robić. Kto jej nie zna nie wie jaka jest w… dna.

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x