Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dyrektor Novago obraził mieszkańców Mławy? Kamil Przybyszewski reaguje


Jacek Fertikowski, dyrektor ds. operacyjnych Novago opowiedział się w jednym z lokalnych portali za proponowaną obecnie przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego metodą naliczania opłaty za odbiór odpadów według zużycia wody, a nie tak jak dotychczas od zadeklarowanej liczby osób. W jego dość krótkiej wypowiedzi znalazły się jednak twierdzenia, którymi przynajmniej część mieszkańców poczuła się dotknięta i oburzona.  Na tę wypowiedź zareagował Kamil Przybyszewski, społecznik, przewodniczący zarządu osiedla „Obrońców Mławy” pisząc i publikując w mediach społecznościowych list otwarty, adresowany do dyrektora Fertikowskiego. Poniżej publikujemy pełną treść listu.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Szanowny Panie,
pozwoliłem sobie napisać ten list, odnosząc się do Pana wypowiedzi opublikowanej w jednym z mławskich portali, którą uznaję za skandaliczną, obraźliwą i manipulacyjną.
Chodzi tu m.in. o cytaty:
„Wcześniejszy duży wzrost cen wywozu odpadów był po części spowodowany właśnie grupą ludzi którzy nie płacili za śmieci”.
„Ceny za wywóz śmieci dla tych którzy płacą uczciwie mogą nie ulec zmianie. Krytycznie będą podchodzili do tej zmiany Ci, którzy nie płacą uczciwie”.
Nie spodziewałem się po przedstawicielu firmy NOVAGO S.A, od lat czerpiącej niemałe zyski z obsługi naszego miasta, tak krytycznej i bardzo krzywdzącej opinii na temat mieszkańców Mławy.
Na jakiej podstawie formułuje Pan cytowane tezy? Jeżeli twierdzi Pan, że „wcześniejszy duży wzrost cen wywozu odpadów był po części spowodowany właśnie grupą ludzi którzy nie płacili za śmieci”, to proszę upublicznić kalkulację zysku, jaki nalicza sobie Pana firma. Wtedy dopiero będziemy mogli stwierdzić w jakiej części wzrost ceny jest spowodowany nie płaceniem za śmieci jakiejś grupy ludzi.

Zachwala Pan nową metodę naliczania opłat mieszkańcom, z jakiego powodu? Przecież Pana firma otrzymuje zapłatę nie od „głowy” mieszkańca, czy m3 wody, ale od tony odebranych odpadów. Pomijając już fakt, że wtrącanie się w kompetencje samorządu nie przystoi firmie, która ma zamiar wziąć udział w przetargu, szczególnie jednak urażony czuję się postawionym tam zarzutem nieuczciwości. Ja i wielu moich znajomych mamy krytyczny stosunek do proponowanej teraz metody, a Pan nazywa nas nie płacącymi uczciwie? Na jakiej podstawie?
I cóż to za wyjątkowa okazja, że zechciał Pan wypowiedzieć się do mieszkańców Mławy?
Dziwi mnie to, gdyż w sierpniu 2019 roku jako przewodniczący zarządu Osiedla Nr 8 „Obrońców Mławy”, zapraszałem osobiście przedstawicieli Pana firmy, na zebranie poświęcone prawidłowej segregacji odpadów
komunalnych na frakcje właściwe. Nikt wówczas nie był w stanie lub nie chciał stanąć twarzą w twarz z mieszkańcami mojego osiedla i odpowiedzieć na nurtujące ich pytania.
Jeśli jest Pan tak zainteresowany tematami związanymi z wodą, to proszę nas uspokoić zapewnieniem i wynikami badań, że w pobliżu nie eksploatowanych już kwater wysypiska w Uniszkach Zawadzkich zarządzanego przez spółkę Novago nie dochodzi nadal do zanieczyszczania wód podziemnych w tym rejonie. Czy Novago przedłożyło Wojewódzkiemu Inspektoratowi Ochrony Środowiska program i harmonogram działań naprawczych i je wykonało? Dlaczego o takich zdarzeniach nie powiadomiono władz miasta i mieszkańców, którzy dowiedzieli się o sytuacji z lokalnego portalu?
Proszę nas też uspokoić, że cała seria pożarów na składowiskach odpadów firmy Novago wreszcie się skończyła, choć podczas pożarów do atmosfery wyemitowaliście wiele szkodliwych i trujących związków.
Wreszcie proszę przeprosić wszystkich, bezpodstawnie przez Pana oskarżonych, którzy mimo trudnej obecnie sytuacji gospodarczej i płacowej, wnoszą bez szemrania ustalone przez miasto stawki opłat za odpady, ale nową metodę naliczania opłat uważają za niesprawiedliwą.

JK

Zobacz także…

 

Ceny za odbiór śmieci rosną. Zapłacimy 10 zł od metra sześć. zużytej wody

Za śmieci zapłacimy według ilości zużytej wody, ale i tak będzie bardzo drogo

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
67 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
OBIEKTYWNIERZECZBIORĄC
OBIEKTYWNIERZECZBIORĄC
7 miesięcy temu

Gdyby to faktycznie była merytoryczna polemika a nie monolog tzw” społecznika” promującego swoją osobę, to byłabym skłonna poprzeć. Ale wiadomo , że nie jest. Mam pytanie do pana Przybyszewskiego , panie drogi kogo pan bronisz rzeszy ludzi , którzy faktycznie nie płacili czyli byli nieuczciwi…?Problem rozliczania za odpady był, jest i zapewne będzie…nota bene faktycznie borykają się z nim i inne gminy, powiaty.Ale trzeba głębokiej dyskusji nad faktami a nie chęci zbicia „kapitału politycznego” na robieniu zadym.No cóż trudno się nie zgodzić z tezą dyrektora NOVAGO, i czas podziękować nieuczciwym mławianom. Sposób rozliczania i czy jest słuszny, jest kwestią odrębną . Wiadomo wszak , że jest to sposób LICHWIARSKI!!!…Panie Przybyszewski pan chyba jesteś z Konfederacji:(

Mieszkaniec
Mieszkaniec
7 miesięcy temu

Po twoim nicku widać jaki jesteś rozgarnięty. Piszesz my w pierwszej osobie (masz rozdwojenie osobowości?) dajesz sobie prawo reprezentowania mieszkańców. Jakim prawem? do tego obrażasz wszystkich którzy mają inne zdanie od twojego. Z jednym mogę się zgodzić. Nick dobrałeś dla sibie wyjąltkowo trafnie.

KUNTA-KINTE
KUNTA-KINTE
8 miesięcy temu

TEN MIESZKANIEC I MIESZKANKA TO CHYBA SEKRETARKA I KIEROWCA NOWAGO ŻE TAK IM ODPOWIADAJĄ CENY A TA KLIKA CO SIĘ ZAKORZENIŁA W NASZYM MIEŚCIE WRAZ Z DEWELOPERAMI SĄ W ZMOWIE I TO ONI USTALAJĄ CENY ZAGODZINO PRACĘ ITP A MY MAMY ROBIĆ NA NICH

mieszkanka
mieszkanka
11 miesięcy temu

Problem śmieci dotyczy nie tylko naszej gminy, powiatu, województwa, państwa, To jest problem skali całego świata. Powtórzę jeszcze raz”
Nie życzę sobie by ktokolwiek występował w moim imieniu gdyż potrafię to robić sam za siebie!
Żywię głęboką nadzieję, że to pan zrozumie, że czyni się na siłę obrońcą uciśnionych ale bez zgody samych zainteresowanych.

Temat listu !!!
Temat listu !!!
11 miesięcy temu

Ja pierdziele ludzie wy się zajmijcie problemem a nie ,,nie życzę sobie aby się ktoś za mnie wypowiadał,,. Problem jest w tym że opłaty znowu idą do góry !!! Obudźcie się. Przeliczcie sobie ile będziecie płacić!

mieszkanka
mieszkanka
11 miesięcy temu

Powtórzę jeszcze raz,nikogo nie upoważniłam do występowania w moim imieniu. Proszę by ten ktoś mówił za siebie.
Nikt mnie nie obraził i proszę mnie nie obrażać stając rzekomo w mojej obronie. No jak tak można, proszę sobie za dużo nie pozwalać…

mieszkanka
mieszkanka
11 miesięcy temu

Ja również zapytam: jakim prawem roszcisz sobie człowieczku reprezentowanie mojego imienia bez mojej zgody. Kowalewski otrzymał mandat zaufania społecznego, a ty kim się mienisz? Nie życzę sobie więcej takiej zabawy. To wielkie nieporozumienie. Podszywanie pod wolę wszystkich mieszkańców jest równie niestosowne jak zagrywki kowalewskiego.

mieszkaniec
mieszkaniec
11 miesięcy temu

Powtórzę jeszcze raz dla zrozumienia. Nie życzę sobie reprezentowania mnie przez kogokolwiek. Mnie nikt nie obraził i nie potrzebuję żadnych obrońców. Listy proszę pisać we własnym imieniu. Proszę wypowiadac się za siebie. Mam nadzieję żw strona zrozumiała treść mojej uwagi.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
11 miesięcy temu

W głowach im się poprzewracało a dla ciebie Kamil brawo. Burmistrz powinien ustąpić z urzędu skoro tak rządzi że ludziom żyje się gorzej. A to novago śmieci wystawione a ich nie ma, gabaryty raz na jakiś czas. A i tak jak wystawiasz to może łaskawie zabiorą. Kiedyś wystawionym śmieciom zdjęcia robili a może ktoś sobie nie życzy? Za co chcecie brać pieniądze większe? Czy na każdej ulicy jest śmietnik publiczny? W centrum może i tak ale na Wólce … Chyba sobie sprawy nie zdajecie ile to wyniesienie w przypadku np.: rodzin wielodzietnych albo osób które posiadają ogrody. Nachłapać się tylko co ? Co ile może być podwyżka danej usługi ?

mieszkaniec
mieszkaniec
11 miesięcy temu

Nie potrzebuję również żadnych obrońców mojego dobrego imienia, z tym radzę sobie doskonale. Jeśli ktoś minii się moim obrońcą to najpierw powinien mnie zapytać o zdanie, a jeśli tego nie uczunił, to czy on również ma mnie za nieudacznila? Zatem jestem przeciwny takiemu postępowaniu by ktokolwiek nazwyał się jakimś obrońcą. Żenada.

mieszkaniec
mieszkaniec
11 miesięcy temu

Za mnie nikt nie musi się wstawiać. Nikt mnie nie obraził choć płacę na bieżąco. Problemy trzeba rozwiązywać, a nie mb9żyć.

Mława Moje Miasto
Mława Moje Miasto
11 miesięcy temu

Wbijajcie na fb i wpisujcie Referendum Mława

skandal
skandal
11 miesięcy temu

Brawo Panie Kamilu! Idealnie Pan to ujął w słowa. Nic dodać nic ująć. Również popieram!

Mlawiak stary
Mlawiak stary
11 miesięcy temu

W końcu ktoś wpisał coś ciekawego. Popieram.

Protest
Protest
11 miesięcy temu

Wszyscy, którzy maja dosc tego co dzieje się miastach, wsiach….Bo tj czkwaka obecnych rzadow: Warszawa 06. 06 ( czerwiec) o godz.12 odbędzie się Międzynarodowy protest przeciw ; upraszczajac; temu co się dzieje i temu co nas czeka. PANOWIE odwincie swoje podkulone ogony spod tyleczkow i miejcie tzw ” jaja”, bo kobiety w obecnych czasach maja je wieksze niz Wy Panowie.Albo jestesmy Polakami albo tylko udajemy Polakow. Przebudzcie się ludzie….Jedzcie na protest.

Z Mławy
Z Mławy
11 miesięcy temu

Jak Novago się nie opłaca mimo że ma największe stawki to może trzeba pomyśleć o konkurencyjnej firmie. Nie ma takiej? Cóż za zaskoczenie kto mógł doprowadzić do takiej sytuacji?
Burmistrza trzeba zmieniać w wyborach bo inaczej tworzą się takie patologiczne monopole. Teraz płaczecie?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
11 miesięcy temu

Faktem jest, że należy uszczelnić system poboru opłat. Nie może być tak, że właściciele domów i lokali wynajmowanych czy też jakichkolwiek innych lokali, zaniżają faktyczną liczbę lokatorów uchylając się w ten sposób od opłaty, która później proporcjonalnie rozłożona jest na płacących uczciwie. Proponowane rozwiazanie nasuwa jednak szereg pytań bez odpowiedzi. Jak zapłacą Ci, którzy mają własną studnię bądź korzystają zarówno z wodociągu jak i ze studni. Co z właścicielami ogródków (pomijam kwestie zwiazane z oszczędzaniem wody z uwagi na suszę)? Rozwiązanie ma swoje dobre i złe strony. Jednak uzależnianie opłaty od ilości zużywanej wody podobnie jak dla ścieków jest zbyt daleko idącym uproszczeniem. Już przy ściekach jest to czasami niesprawiedliwe np. w przypadku właścicieli ogródków. Rozwiazaniem byłoby wprowadzenie dotkliwej kary za nieuczciwe deklarowanie ilości mieszkańców. Mogłaby się wtedy wykazać Straż Miejska i ukarać kilku nieuczciwych dla przykładu. W ostatnim czasie każdy przyjezdny z za granicy trafiał na kwarantannę domową. Wystarczy porównać dane z Sanepidu z danymi deklarowanymi przez właścicieli lokali pod wynajem i już można dojść do jakichś wniosków.
Niebywałe jest też to, że rodzima firma trująca mieszkańców przypadkowymi pożarami i fundująca mieszkańcom nieprzyjemne zapachy, narzuca tak wysokie stawki, gdzie widać po przykładzie sąsiednich miejscowości że można taniej. Czy Urząd Miasta odpytał o ofertę firmy obsługujące sąsiednie miejscowości?

Julia
Julia
11 miesięcy temu

Jest tu ktoś mądry, znający się na prawie, ktos kto znajdzie jakiś kruczek prawny żeby to zatrzymać? A jesli nie da się w ten sposób to wymyślmy coś RAZEM. Zróbmy coś w koncu! Przecież oni sie z nami nie liczą, myślą tylko jak dorwać sie do naszych pieniędzy i wyrwać więcej!

Ktoś
Ktoś
11 miesięcy temu
Reply to  Julia

Popieram w pełni Pani wypowiedź. Sam przy prowadzę pod ratusz kilkadziesiąt osób w proteście! I proszę mieszkańców Mławy o to samo! Tak nie może być, że łysy koleś z ratusza robi co chce!!!

Mieszkaniec Mlawy
Mieszkaniec Mlawy
11 miesięcy temu
Reply to  Julia

Przyklad idzie z góry. Będzie tylko gorzej. Skoro łatwo rozdają a drudzy szybko biorą i na nich głosują…..Trudno. Beda podwyzki i z drugiej strony beda zabierać i kombinować..Proponuje poprosić o pomoc szanowna pania poseł, ktora zebrala głosy z Mlawy by być posłanka. Taka osoba ma dostęp do prawników i powinna pomoc mieszkańcom. Ale czy pomoze? Moze raczej pozostawi tylko usmiech tradycyjny.

WML
WML
11 miesięcy temu

Panie Kamilu, niech Pan startuje w najbliższych wyborach na burmistrza. Osoba która faktycznie żyje sprawami miasta, potrafi się sprzeciwiać pomysłom bogatych i staje po stronie zwykłych mieszkańców, chce zmian jest tu bardzo potrzebna.

Szok
Szok
11 miesięcy temu
Reply to  WML

Do WML hahahahaha

Iga
Iga
8 miesięcy temu
Reply to  WML

Ha, ha, ha…

z Mławy
z Mławy
11 miesięcy temu

Powiedzieć coś takiego z uśmiechem na twarzy „Krytycznie będą podchodzili do tej zmiany Ci, którzy nie płacą uczciwie” to szczyt chamstwa i buty i po prostu bardzo dla mnie przykre. Pracuję, płacę podatki, segreguję śmieci… staram się w miarę możliwości postępować ekologicznie. Tak! Nowy sposób naliczania opłat za śmieci mi się nie podoba, zatem pan z Novago sugeruje, że jestem nieuczciwym człowiekiem?! jakim k**wa prawem?

Komisarz
Komisarz
11 miesięcy temu

Weźcie już tego społecznika schowajcie gdzieś do szafy głęboko bo jego działania są żałosne. Wiadomo, że wielu chciałoby być radnym czy burmistrzem czy to dla prestiżu czy jakiś tam drobniaków dodatku do pensji w postaci diety ale w przypadku tej kandydatury szans nie widzę żadnych.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
11 miesięcy temu
Reply to  Komisarz

Właśnie temu, spolecznikowi, do piet nie siegasz, komisarzu, i to CIEBIE winno soe zamknac nie tyle w szafie co w jakims, odosobnieniu, abys nie moal do czynienia z ludzmi.

Iga
Iga
8 miesięcy temu
Reply to  Komisarz

Super. Nareszcie mądra wypowiedź.

Mieszkaniec okm
Mieszkaniec okm
11 miesięcy temu

Jestem mieszkańcem Mławy ul.Osiedle Książąt Mazowieckich- wszyscy wiemy że trwają tutaj prace budowlane..Ale krew mnie zalewa, że co chwilę nie ma wody i jeśli już ja puszczą to czekam „godzinami aż zleci ten bród- oczywista kto za to płaci??my mieszkańcy! i co dalej?? Prace będę trwać kolejne miesiące, znowu co chwila będą awarie i ja za każdym razem mam za ten nadmiar brudnej wody ( bo przecież nie będę korzystać z takiego syfu) płacić?? Bo przecież licznik cały czas się kręci.. wczoraj znowu nie było wody, potem brudna..dzis od rana woda letnia i nadal nie jest ona czysta..Przyjdzie płacić za smieci tyle co za wodę to z torbami pójdziemy.szok!!!nie ma mowy..spoldzielnia niech teraz rozwiązuje problem bo panowie budowlańcy raczej za nas nie zapłacą!

Maro
Maro
8 miesięcy temu

Dziwne, ja też tu mieszkam. Woda jest cały czas i nic nie trzeba spuszczać. Chyba tylko kurtynę na takie kłamliwe wypowiedzi….

Green
Green
11 miesięcy temu
Mławiak
Mławiak
11 miesięcy temu

bardzo rzeczowy, kulturalny i właściwie punktujący komentarz K. Przybyszewskiego to ” obraz tego jak włodarz razem z przedstawicielami eco spółki” chcą nam zagwarantować bankructwo. Dla przykładu Ciechanów 13 zł/os, Płońsk 13 zł/os, Działdowo 18 zł/os, Nidzica 18 zł/os,Przasnysz 12 zł/os………………………..Mława aż żal tu mieszkać

fafaf
fafaf
11 miesięcy temu

To niesłychane. Dyrektor Novago mówi nam co jest dla nas dobre, a co nie. Wypowiedź jest skandaliczna, wtrącanie się w miejskie sprawy też, no chyba że to tak miało być

oSa
oSa
11 miesięcy temu

W toku tej dyskusji wydaje mi się że gubimy najważniejszy wątek. Czeka nas kolejna podwyżka! Może tu nasz nieomylny burmistrz i ospali radni ruszę wreszcie głową i coś wymyślą. Inne miasta mają własne firmy komunalne, MPDM wziął komunikację miejską to może Wodkan weźmie odbiór śmieci. Wysypisko do tego nie potrzebne bo i Novago wywozi na wysypiska ale nie swoje. Po co zresztą my mamy wymyślać pomysły. za to burmistrz i radni biorą wcale nie małe pieniądze. wykażcie się w końcu

Ala
Ala
11 miesięcy temu
Reply to  oSa

Właśnie o to chodzi że pewnie za to że nic nie mówią / przytakują tymi pustymi łbami to dostają kasę

Mławianka
Mławianka
11 miesięcy temu

Co za idiotyczny pomysł.Przeciez ktoś może zużyć tylko 1 metr wody- bo kto zabroni komuś zużywać tak mało wody? Można się nie myć,nie gotować,ale śmieci można wyprodukować dużo.Np.kupujac jedzenie w opakowaniach,wodę w plastikowych butelkach,jedzenie w puszkach.Przeciez nie ma obowiązku gotowania w domu ,lub życia w czystości.Ktos może tak żyć.I ktoś wyprodukuje więcej śmieci niż zużyje wody.Takie podejście jest idiotyczne.Ktos powinien to wyliczyć dokładnie i od ilości osób zamieszkałych w domu,mieszkaniu wtedy naliczyć cenę.Ale najpierw trzeba ustalić ilość odpadów na osobę i cenę.Tak robią w cywilizowanych krajach.To żadna filozofia,nie trzeba być dyrektorem w jakiejś durnej firmie smieciarskiej.

RWT
RWT
11 miesięcy temu
Reply to  Mławianka

Napisz kto się nie myje (oprócz bezdomnych). nawet zwierzęta się myją. Wodę zużywa się nie tylko do mycia. A więc brudas też zapłaci.

Anka
Anka
11 miesięcy temu
Reply to  Mławianka

Święte słowa. Mam sąsiadów co nie gotują, kupują ciągle gotowe, kebaby, gotowe dania, produkują mnóstwo śmieci, a wanna wodę rzadko widzi, nawet po załatwieniu defekacji rąk nie myją, psiutną wodą raz dziennie i po temacie. To jak to się ma do zużycia wody ??? Paradoksalnie ten co normalnie żyje, myje się i przygotowuje posiłki w domu, nie kupuje gotowych, wytwarza mniej śmieci od tego „czyścioszka”, a zapłaci dwa razy tyle. I nie mówcie skąd to można wiedzieć, bo w blokach wszyscy o wszystkim wiedzą, tylko w ciula walą.

????
????
11 miesięcy temu

To takie akcje ta firma wam odstawia?
Czy Novago przedłożyło Wojewódzkiemu Inspektoratowi Ochrony Środowiska program i harmonogram działań naprawczych i je wykonało? Dlaczego o takich zdarzeniach nie powiadomiono władz miasta i mieszkańców, którzy dowiedzieli się o sytuacji z lokalnego portalu?
Proszę nas też uspokoić, że cała seria pożarów na składowiskach odpadów firmy Novago wreszcie się skończyła, choć podczas pożarów do atmosfery wyemitowaliście wiele szkodliwych…

Sędzia sprawiedliwy
Sędzia sprawiedliwy
11 miesięcy temu

Pan przybyszeski niech mówi za siebie. Niech mnie przeprasza że pisze odezwy w moim imieniu, ja sobie nie życzę.
A naliczanie opłat jest zmianą na lepsze, wcześniej rzeczywiście mieszkańcy oszukiwali zaniżając ilość osób w domu aby przecwanić system. Teraz już to nie przejdzie, podobnie jak w kołchozach imigrantów, dużo wody idzie, będzie wiadomo co jest grane i za śmieci będą w końcu płacić. A cwaniakom i oszustom pozostanie juz tylko niemycie się jeśli będą chcieli jeszcze coś ugrać…

????
????
11 miesięcy temu

Sędzia czegoś tu chyba nie rozumie.
Ta zmiana uderzy w rodziny wielodzietne i inne osoby, które płacą też uczciwie i nie uchylają się od tego obowiązku.

WRT
WRT
11 miesięcy temu
Reply to  ????

Niech każdy płaci za siebie. Do tej pory płaciliśmy za rodziny wielodzietne, my wszyscy. Dostali 500+ to jest z czego płacić. Mniej kupionego alkoholu, papierosów i wyjazdów do Władysławowa a na zapłacenie za swoje nieczystości wystarczy pieniędzy.

And
And
11 miesięcy temu
Reply to  ????

A ja myślę, że Sędzia doskonale rozumie, ale rozkaz trzeba wykonać …

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu

nigdy nie oszukiwałam i proszę mnie nie stawiać w jednym rzędzie z nieuczciwymi niepłacącymi! UM miał tyle lat aby wypracować skuteczny sposób naliczania i egzekwowania opłat ,ale nie zrobił nic! jak możesz Panie Burmistrzu stwierdzić że nie udało wam się tego zrobić? Jak Ci nie wstyd pokazywać swoja nieudolność w tej kwestii przed tymi którzy Cie wybrali?! Jak możesz powiedzieć, ze to jest jedyny sposób i to prawidłowy naliczania opłaty?! Nie to nie jest sprawiedliwy sposób. Ja zużywam więcej wody ,a mało podkuje odpadów i to ma być wg Ciebie ok? odpowiedz mi na to?? Mieszkam we wspólnocie, dlaczego mam płacić za swojego sąsiada ……., który de fakto zużywa dużo mniej wody niż Ja! a produkuje dużo więcej odpadów niż ja?!!! dlaczego?? czego Panie burmistrzu Ty nie rozumiesz? jak Ci to wytłumaczyć! Tobie i całej Radzie?? Proszę powiedzieć głośno o co chodzi? o to , że trzeba pokryć naszymi pieniędzmi deficyt budżetowy??? Bo to jest chyba jedyne słuszne wytłumaczenie. W Warszawie, nie przyjęto takiego rozwiązania, a wiecie dlaczego? Bo Radni powiedzieli mieszkańcy tego nie chą. a u nas ? mieszkańcy też tego nie chcą. proszę słuchać tych którzy was wybrali i nie działam na szkodę mieszkańców bo wyrządzacie nam dużą szkodę materialną!

Stonoga
Stonoga
11 miesięcy temu

Na takiej że w chałupach mieszka po 30 osób zza wschodniej granicy, a właściciele tych „hoteli” nie płacą za wywóz nieczystości od głowy i to jest fakt, po co robić dym i bronić kałojadów?

And
And
11 miesięcy temu
Reply to  Stonoga

to od znalezienia tych 30 są wysoko opłacane służy w ratuszu włącznie ze strażą miejską. do roboty lenie

Ewa
Ewa
11 miesięcy temu

Co by nie zrobić, bedzie źle, bo płacić trzeba.

Matthew
Matthew
11 miesięcy temu

Ciekawe jak mlawscy Radni dziś zagłosują?
Czy będą wspierać nowy system naliczania opłat.

Społecznik bezmyślny
Społecznik bezmyślny
11 miesięcy temu
Reply to  Matthew

Jak to jak. Ten, który wynajmuje (lub jego krewni) kilku Ukraińcom mieszkanie a zadeklarował, że mieszka tam tylko jeden zagłosuje przeciwko nowej metodzie.

uważny
uważny
11 miesięcy temu

Sugerujesz, że ktoś z radnych wynajmuje mieszkanie Ukraińcom czy tylko trollujesz?

Domator
Domator
11 miesięcy temu

Podlewanie trawnika i kwiatów też będzie się wliczać do tego?

korja
korja
11 miesięcy temu
Reply to  Domator

A może czas ruszyć głową i zbierać deszczówkę? Albo przestać podlewać trawkę, dla swojego widzimisię. Jest susza i wodę trzeba szanować !

And
And
11 miesięcy temu
Reply to  korja

A jakie to znaczenie? Trzeba było nie podlewać w ubiegłym roku, bo to ma być podstawa do naliczenia opłaty. A co będzie za rok, nie wiadomo. może już nie będzie tej głupawej metody i tych co ją wymyślili

Abc
Abc
11 miesięcy temu

Może urząd zainteresowałby się ludźmi którzy wynajmują domy Ukraińcom, mieszka tam po 20 osób a zarejestrowanych są 2.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu

jak mam podać w deklaracji średnią ilość zużytej wody za 2019r. (zaznaczając w sposób uczciwy) skoro nie mam już faktur za 2019 rok??? nie wiem ile ile zużyłam wody w poprzednim roku. Kto mi to udowodni, że wiem? Czy mam być tak nieuczciwa jak ci mieszkańcy którzy nieuczciwie płacą obecnie za wywóz odpadów??? zaznaczam, że nie będę jechała do Wod – kanu aby to zweryfikować bo niie będę marnowała na to swojego cennego czasu! , a może UM niech weźmie sobie sam te dane z Wod-kanu. A tylko tu jest problem, bo Wod-Kan nie da UM takich danych bo to dane wrażliwe hahahah . Powodzenia w naliczaniu opłat!!!!!

Społecznik bezmyślny
Społecznik bezmyślny
11 miesięcy temu

Pan Kamil zanim coś powie publicznie niech uruchomi myślenie.
Prawdą jest, że wielu ludzi nie płaciło za śmieci. Wynajmują mieszkanie/ dom* umowa jest na 1 osobę a mieszka tam 6 Ukraińców. Opłata za śmieci jest naliczana tak jakby tam mieszkała tylko 1 osoba. Może ktoś z krewnych robi biznes na wynajmie lokali Ukraińcom. Lobbysta się znalazł. Naliczanie opłaty z uwzględnieniem zużycia wody jest bardziej sprawiedliwe. Wiadomo, że ludzie myją się każdy oddzielnie więc widać to po rachunkach za wodę. W rachunkach za śmieci już tego nie widać.
Ukraińcy nie płacą pełnej kwoty za śmieci. Otrzymują 500+, co jeszcze dla nich kosztem obywateli Polski.
Społecznik uważa, że tak jak dotychczas to dobra metoda? A więc samotny rencista płaci tyle co 6 Ukraińców. To jest sprawiedliwość pisowska.

Matthew
Matthew
11 miesięcy temu

Jak przyjdą ludziom rachunki do zapłacenia, to dopiero się za głowę złapią.
Novago dostaje kasę od każdej tony odpadów?
Czy dobrze rozumiem?

mławianka
mławianka
11 miesięcy temu

Społeczniku bezmyślny jesteś faktycznie społecznikiem bezmyślnym.
Jeżeli ludzie nie zgłaszali faktycznej liczby mieszkańców danego lokalu w deklaracjach, to uważasz, że będą zgłaszali właściwą ilość wody zużywanej w swoich deklaracjach?
Od czego są pracownicy ratusza?
Od czego jest Novago, które odbiera śmieci?
Od czego jest Straż Miejska?
Robić kontrole, naloty.
Przecież Novago doskonale wie ile śmieci odbiera z danego lokalu i pracownicy Novago doskonale zdają sobie sprawę jeżeli odbierają śmieci spod posesji, czy są to śmieci od jednej osoby czy od 15 osób, bo ich ilość od jednej osoby, a ilość od 15 osób to kolosalna różnica.

Społecznik bezmyślny
Społecznik bezmyślny
11 miesięcy temu
Reply to  mławianka

Wystarczy, że zażąda się okazanie rachunków za wodę. Śmieci będą naliczane z uwzględnieniem zużycia metrów sześciennych wody a nie osób.
Wymienione podmioty nie są uprawnione (jak na razie) do dokonywania kontroli.
Nikt z Novago nie będzie też ważył odbieranych śmieci. A z bloków to już w ogóle czarna dziura jak sprawdzić ile kto wyrzuca śmieci. Jedynym rozwiązaniem rachunki za wodę.
Jak widać to Ty jesteś bezmyślny i bronisz patologii. Może też masz w tym interes.

mławianka
mławianka
11 miesięcy temu

Żądać to sobie możesz.
Nie wszyscy przechowują racvhunki za 2019 rok, bo nie ma takiego obowiązku.
Ja akurat mieszkam w bloku SM i to SM ma moje dane odnośnie liczby zamieszkałych osób w moim mieszkaniu i to SM ma ilość zużytej wody w moim mieszkaniu, a więc choć bym chciała nikogo nie oszukam, bo to SM wyliczy mi ile mam płacić za śmieci.
Nie muszę składać żadnych oświadczeń.
Wyliczenia oparte na deklaracjach mieszkańców (a przecież takie mają być) to to samo co wyliczenia oparte na deklaracjach mieszkańców dotyczących ilości zamieszkałych osób. Znów ci uczciwi będą płacić za nieuczciwych, bo wyjdzie przykładowo
mieszkańcy Mławy zużywają 150 000 m3 wody, płacą za 100 000 m3 ścieków, a z deklaracji będzie wynikało, że zużywają np. 50 000 m3 wody i za tyleż m3 płacą za ścieki, czyli znów trzeba będzie podwyższyć cenę za śmieci.
Kto za to zapłaci? – ci uczciwi, albo ci co nie mają mają możliwości oszukiwać czyli mieszkańcy bloków Spółdzielni Mieszkaniowej.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu

jak to nie będzie ważył!!! odpady odbiera się na tony a nie na metry sześcienne. Cy Novago odbiera odpady na metry sześcienne ??? Powinno być tyle ile ton wyprodukuje ja – to powinien za tyce zapłacić!!

dziadek z bliska
dziadek z bliska
11 miesięcy temu

Jednak z twego postu i jego treści jasno wynika że jesteś SPOŁECZNIKIEM BEZMYŚLNYM===tak to prawda, że potrafisz sam tak siebie krytycznie oceniać. A piszącym krytycznie o działaniach KAMILA PRZYBYSZEWSKIEGO Z WÓLKI===radzę zostawić go w spokoju, bo gdyby większość z piszących na portalu, przemyślała swe stanowisko i zrozumiała jego intencje, to z pewnością bym takich głupot nie pisała. A JEŚLI ZAZDROŚCICIE KAMILOWI PRZYBYSZEWSKIEMU JEGO AKTYWNOŚCI I PODEJMOWANIU TEMATÓW KTÓRE DOTYCZĄ NAS WSZYSTKICH==== TO MAM JEDNĄ RADĘ DLA TYCH KTÓRYM NIE ODPOWIADA JEGO AKTYWNOŚĆ —- po prostu zakasać rękawy i brać się za robotę i pokażcie że potraficie robić TO lepiej od niego !!!!!—- I apel do KAMILA, tak trzymaj KAMIL, nie przejmuj się tymi nawiedzonymi, których bardzo kole w oczy TWOJA aktywność.!!!!!

Ja 72
Ja 72
11 miesięcy temu

A w którym to momencie swojej wypowiedzi obraził mieszkańców?
Prawda jest taka, że wiele osób nie podaje stanu faktycznego ilości zamieszkałych osób. Teraz będzie uczciwie.
A może Pan Kamil ma coś do ukrycia?
Zaraz się obrazi…….. I dostanę kilkanaście minusów.

Drogo i drożej
Drogo i drożej
11 miesięcy temu
Reply to  Ja 72

Teraz będzie tylko drożej.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu

„Teraz będzie tylko drożej.” – dla uczciwych.

Społecznik bezmyślny
Społecznik bezmyślny
11 miesięcy temu

dla wyjmujących mieszkania Ukraińcom.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Ja 72

Też nie będzie uczciwie, jeśli całe wyliczenia będą się opierać na deklaracjach. Polak potrafi.

Społecznik bezmyślny
Społecznik bezmyślny
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Na rachunkach na podstawie liczników a nie deklaracji!

67
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x