Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Znamy kwotę zbiórki na wsparcie szpitala w walce z koronawirusem


Ponad 60 tysięcy złotych wpłynęło na specjalne konto z przeznaczeniem na doposażenie mławskiego szpitala w sytuacji zagrożenia epidemią koronawirusa. Jak zastrzega dyrektor placówki, mowa tu jedynie o wpłatach drobniejszych, nie pochodzących od dużych i mniejszych firm, samorządów czy instytucji.

Jestem bardzo wdzięczny wszystkim darczyńcom, tym znanym z nazwiska i anonimowym. Wśród tych pochodzących od osób prywatnych wpłat, znaczące kwoty wpłynęły np. od księży obydwóch (wschodniego i zachodniego) mławskich dekanatów, ale także od radnych powiatowych i miejskich PiS. Często wpłaty wpływały ze wskazaniem celu na jaki są przeznaczone. Np. księża wskazali tu zakup  urządzeń do oczyszczania (ozonowania) powietrza w karetkach i pomieszczeniach – mówi Waldemar Rybak, dyrektor SP ZOZ w Mławie.

Dyrektor dodaje, że szpital otrzymał znaczącą pomoc materialną również w formie przekazywanych bezpośrednio do placówki środkach ochrony osobistej czy środkach dezynfekcyjnych. Podkreśla, że szpital coraz lepiej jest przygotowany na ewentualność zwiększenie liczby zachorowań. Nadal możliwe jest przekazywanie środków finansowych na wsparcie. Szpital nadal potrzebuje też maseczek, ale chodzi tu o te specjalistyczne.

JK  


Zobacz także…

Starosta mławski i dyrektor SP ZOZ dziękują

To gest solidarności, żeby każdy dołożył jakąś cegiełkę

Powiat doposaży szpital. Przeznacza 153 tys. zł

150 tysięcy z miejskiego budżetu dla szpitala

Każdy może wpłacić dowolną kwotę na rzecz mławskiego szpitala

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Drop
Drop
1 rok temu

A kiedy będzie można zrobić wyniki w Szpitalu mławskim? To już przesada, że płacimy co miesiąc na służbę zdrowia a nie możemy w tej chwili skorzystać praktycznie z żadnego leczenia.

Jajko
Jajko
1 rok temu

W artykule sponsorowanym, nie ma możliwości komentarzy, dlatego pisze tutaj. Jednak Radni coś dali. Niestety tylko PiSu, ale jednak dali. Może ktoś napisze zatem, ile to na głowę każdego radnego z UM i Starostwa wypadło, bo mi się już nie chce liczyć. Nie wiem, jak to się odnosi do diety. Gdzie pozostali Radni? Komitetu Burmistrza, PSL-u, niezależni? Teraz UM. 2000 „maseczek czarnych”, czytaj zasponsorowanych przez WIPASZ(czego już w opisie brak) nie nadających się do profesjonalnego użytku w szpitalu, dziękujemy Szanowny UM. -Tutaj podziękowania dla Właściciela WIPASZu, bo On na maseczkach się znać nie musi i wykonał piękny gest ale organ nadzorujący szpital, powinien i takiego fantastycznego „daru”, do profesjonalnej placówki w ogóle nie przekazywać a kupić profesjonalny, przydatny sprzęt. Oczywiście 98% społeczeństwa nie rozróżni i nie zrozumie różnicy w maseczkach i możliwości ich zastosowania, wiec reklama świetna:).

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x