Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

150 tysięcy z miejskiego budżetu dla szpitala


Jak podaje urząd miasta, burmistrz Sławomir Kowalewski planuje przekazać mławskiemu szpitalowi  150 tys. zł z miejskiego budżetu na zakup sprzętu laboratoryjnego. Dodatkowe środki finansowe przeznaczone będą na doposażenie punktu opieki, do którego trafią pacjenci  z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Znajdą się w nim laboratorium i sala zabiegowa, w której będzie można wykonać niezbędne czynności medyczne czy odebrać poród. Szpital przeznaczył na jego wyposażenie rezerwowy sprzęt znajdujący się w zasobach placówki oraz zakupiony za prawie 150 tys. zł aparat do znieczuleń. Potrzebne będą jeszcze analizator do badań laboratoryjnych za ok. 150 tys. zł oraz 15 urządzeń do dekontaminacji pomieszczeń (w tym 4 dla ambulansów sanitarnych) o łącznej wartości ok. 150 tys. zł.

 – Narastająca skala problemu nakazuje nam przypuszczać, że sytuacja taka będzie się nasilać i w konsekwencji doprowadzi do konieczności udzielania pomocy medycznej pacjentom z podejrzeniem zakażenia, w trybie stacjonarnym na terenie naszego szpitala. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, podjęliśmy decyzję o utworzeniu zorganizowanego, profesjonalnego punktu opieki nad pacjentami, którzy nie będą mogli uzyskać pomocy w innych placówkach ochrony zdrowia – napisał w liście do burmistrza Waldemar Rybak.

 – To bardzo ważne potrzeby. Odbyłem już rozmowę z Przewodniczącym Rady Miasta Lechem Prejsem i częścią radnych, i uzyskałem zgodę na to, żeby szukać pieniędzy w budżecie i przeznaczyć je na zakup niezbędnego sprzętu. Te pieniądze, w kwocie 150 tysięcy złotych, znaleźliśmy i przekażemy je szpitalowi, żeby mławska służba zdrowia mogła sprawnie działać, a pacjenci byli otoczeni profesjonalną, skuteczną opieką medyczną – deklaruje burmistrz Kowalewski.

Formalnie o udzieleniu pomocy finansowej Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Mławie zadecydują radni miejscy na najbliższej sesji rady miasta.

źródło: UMM

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Quentin
Quentin
1 rok temu

„Profesjonalna opieka medyczna nad pacjentami w mlawskim szpitalu” Doprawdy? Kiepski zarcik.

Nauczyciel
Nauczyciel
1 rok temu

Dzieki radnym przewodniczacy osiedli łaskawie dali jakies pieniądze na szpital. Wstyd panowie

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Walka z wirusem, to jest wojna. Na razie, los był dla Mławy łaskawy i oby tak zostało. Należy jednak przewidzieć i niekorzystny rozwój wypadków(oby nie nastąpił). Wówczas możemy się spodziewać, że pacjentów już nie będzie można wysyłać do innych szpitali, bo nie będzie tam dla nich miejsca i pomocy będzie trzeba udzielać im na miejscu. Dlatego wszystkie działania władz miasta i powiatu powinny być skierowane, na pełne zabezpieczenie zaplecza medycznego własnego szpitala kwotami, które realnie pozwolą na konkretne zakupy potrzebnego sprzętu(respirator to jest wydatek koło 50000zł). Jeżeli się do tego nie przygotujemy, to oby Mława nie zasłynęła z kolejnej przegranej bitwy, której porażkę mogła zawczasu zminimalizować. (Odpukać). Dlatego weźcie się Szanowni Urzędnicy do konkretnych działań, póki los Wam i Nam sprzyja.

srs
srs
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

kwoty na sprzęt jako takie nic nie wniosą jeśli będzie przyjęta opcja pesymistyczna . Będzie po prostu brak wykfalikowanego personelu ;( . Bitwa może była i przegrana ale wtedy jak i teraz myślę że nie zabraknie woli walki ! a to jest już jakaś wygrana . Z wrogiem którego nic nie widział i nigdy nie zobaczy. Bo wrogiem jesteśmy MY sami .

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Kiedy zostanie wprowadzone postojowe dla pracowników MDK, MOSIR i innych nic nie robiących urzędasów.?
Kiedy to radni miejscy zaczną się solidaryzować ze służbą zdrowia i zaczną oddawać swoje diety na cele charytatywne.
Ten sam temat dotyczy starostwa. Tam też powinno zostać wprowadzone postojowe dla co niektórych, a radni powiatowi także powinni się przyłączyć o swoje diety przeznaczyć dla szpitala.

edward
edward
1 rok temu

Brawo Panie Burmistrzu, Panie Przewodniczący i Państwo Radni za odważny krok w tej trudnej sytuacji, dziękujemy ze pozwoliliście z naszych pieniędzy dofinansować szpital. Żeby Wam czasem nie przyszło do głowy naruszyć swoje ciężko zapracowane diety. My, jako lokalna społeczność bylibyśmy zniesmaczeni gdyby któryś z Was wpadł na taki nieodpowiedzialny krok.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

No przecież to jest FARSA. W 30.000 mieści, każdy na swoje bezpieczeństwo przeznaczył za pośrednictwem Burmistrza 0,20gr:):). Proszę LG aby ofiarowało mu duży telewizor, bo chyba nie śledzi sytuacji na świecie. STADION. Budujmy STADION.
Pozdrawiam również Radę Miasta.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x