Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To gest solidarności, żeby każdy dołożył jakąś cegiełkę


Dwaj przewodniczący zarządów osiedla ufundowali z własnej diety przyłbice ochronne dla mławskiego szpitala. To taki gest solidarności  ze służbą zdrowia, która na pewno nie cierpi na nadmiar środków ochrony osobistej. Ten gest to też zachęta dla innych, by nawet z własnego budżetu wesprzeć mławski szpital.  

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Cieszę się, że choć w taki sposób udało się dołożyć małą cegiełkę w walce z koronawirusem. To symboliczny wyraz podzięki dla tych, który w tym trudnym czasie są na pierwszej linii frontu zwalczania epidemii. Jako przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 15 Młodych jestem cały czas w gotowości aby pomagać w każdy możliwy sposób w tej trudnej sytuacji – mówi Szymon Wyrostek, przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 15 Młodych.

To taki gest solidarności, w tym trudnym czasie. Ja również apelowałem do radnych miejskich o przeznaczenie przynajmniej części diet na podobne wsparcie – dodaje Kamil Przybyszewski, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 8 Obrońców Mławy.

Nadal aktualny pozostaje apel władz powiatu do wszystkich osób, instytucji oraz przedsiębiorców, którzy byliby zainteresowani wsparciem materialnym  mławskiego szpitala o dokonywanie na jego rzecz dowolnych wpłat, przeznaczonych na walkę z koronawirusem.

Wpłat na rzecz mławskiego dokonywać można na rachunek bankowy Santander Bank Polska S.A.  nr 16 1500 1386 1213 8001 4392 0000

Jak nas informował kilka dni temu Waldemar Rybak, dyrektor SP ZOZ, na konto wpłynęło już łącznie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

JK

 

Zobacz także…

Powiat doposaży szpital. Przeznacza 153 tys. zł

150 tysięcy z miejskiego budżetu dla szpitala

150 tysięcy z miejskiego budżetu dla szpitala

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
54 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Suzi
Suzi
1 rok temu

Trolle pisowskie nie próżnują…
Poczekajcie, co się będzie działo jak zacznie się wszystko sypać i prawda zacznie wychodzić na światło dzienne, z czym mamy do czynienia.
Wśród PIS widać już poruszenie, już zaczynają się bać, że te wybory mimo wszystko mogą przegrać, bo ich bańka mydlana prawdopodobnie pęknie jeszcze przed wyborami i większość ludzi się od nich odwróci.
Już co niektórzy się odwracają.
Brawo pis – sami podcinacie gałąź na której siedzicie. Zaraz wraz z nią spadniecie z hukiem na ziemię.

Olka
Olka
1 rok temu

Obchody rocznicy smoleńskiej w Warszawie. Warto obejrzeć do końca.
https://www.facebook.com/wolnemediapl/videos/1059445854448731/
Przeciwnicy opozycji i innych Polaków, którzy nie popierają poczynań rozbuchanego rządu PIS, to też Polacy – zrozumcie to trolle. To że mamy szerszy krąg widzenia niż wy, to nie znaczy że chcemy źle dla Polski. My po prostu widzimy jak ten rząd skraca nam i tak już krótką smycz. Jeżeli dalej będziecie popierać rządzących po 10 maja sami to dostrzeżecie.
Polacy bądźcie ludźmi i zrezygnujcie z tej wrogości do drugiego człowieka.
Co wam zrobili Pan Kamil i Pan Szymon, że tak z nich drwicie?

Wybaczenie
Wybaczenie
1 rok temu
Reply to  Olka

Widzisz, że nie wszystkim podobają się tego typu akcje, ale tak to już jest.
Lecz weselmy się i puśćmy w niepamięć winy innych.

Stefan
Stefan
1 rok temu

Brawo Szymon brawo Kamil

dobraEnergia
dobraEnergia
1 rok temu

Super!!!

Hanka
Hanka
1 rok temu

Ci dwaj panowie mają uczciwe prace ,a diety to dodatek . Dlatego poświęcili je na szczytny cel .Są bardziej możni politycy mławscy , ale jak widać , nie stać ich na taki gest ..

Lewak
Lewak
1 rok temu

Ile to kosztowalo? Prosze podac jaki koszt. Gdyby byli ok to nie robilby zdjęć
Smutne i prawdziwe.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Lewak

A ty dałeś coś na szpital czy na jakiś inny charytatywny cel? czy tylko sok z cytryny wypiłeś i tak się kwasisz?

joanna
joanna
1 rok temu

A może radni też się dołożą?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  joanna

Jak mi kaktus na dłoni wyrośnie, to radni mławscy zrobią zrzutkę

Gość
Gość
1 rok temu

Dwaj panowie chca sie wylansowac pod przykrywką korona wirusa. Ogladajac ich profile na fb to jasno widać aby tylko istnieć wszędzie i wskoczyc na polityćzny stołek. Tacy młodzi a nie wezmą się za uczciwą prace. My zwykli ludzie mamy dość waszej polityki nawet pod przykrywką dobrego celu. Tych prawdziwych bohaterów nie widać co robią te maski. Tylko takich politykierów jak oni. Taka postawa nie wzbudza szacunku zwykłych ludzi i tak jest prawda.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Gość

Mów za siebie, a nie za wszystkich. „my zwykli ludzie”, po komuniw jakieś naleciałości masz? Czas już to zapomnieć, te „my” i „wy”. Szacunku to we mnie ty nie wzbudzasz, panie czepialski. Byle się przyczepić. Chcesz się przyczepić przyczep się do bunia.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu

A ten celebryta „wielki przewodniczący” (ah jak to dumnie brzmi) zapomniał o zachowaniu odległości min. 2m od niej innych? Czy jednak trzeba się wylansować jakim to jest się wspaniałym „wielkim przewodniczącym”?
Chociaż w sumie każda okazja jest dobra by pokazać się w blasku fleszy jakim to się jest „wielkim przewodniczącym”.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu

Dziadek z bliska==nie pisze na portalu, juz parę miesiecy, nie możesz wymyslic, swego nicku, tylko musisz sie poslugiwac moim. KAMIL JEST WIELKIM PRZEWODNICZACYM==jrsli mu zazdroscisz to syartuj w wyborach ale prwnie nawet Cię na zebraniu nie bylo,wiele cennych inicjatyw KAMILA zostanie dla mlawian, a takim sknero jak ty moze być każdy

Czesiek
Czesiek
1 rok temu

Rzeczywiście, prawdziwy dziad z Ciebie. Zainwestuj tą 13 emeryturkę w porządny słownik ortograficzny i poprawnej polszczyzny. Przynajmniej na stare lata się przyda.

Mławianin
Mławianin
1 rok temu

Adwokacie pseudo „wielkiego przewodniczącego”, a cóż to się stało, ów „wielki przewodniczący” nie stosuje się do zarządzeń, np. minimum 2 metry od innych osób? Nie zmieściłby się w kadrze i ominąłby go lans medialny?

Olka
Olka
1 rok temu
Reply to  Mławianin

Bierze przykład z wielkiego kurdupla, którego nie obowiązują żadne zarządzenia.
Jeżeli zwykłego, szarego posła nie obowiązują żadne zarządzenie, to innych też.
Czesiu, a ty zainwestuj i kup sobie poradnik savoir vivre (jeśli nie wiesz co to znaczy to powiem całkiem po polski: poradnik dobrego wychowania), też ci się przyda, wtedy może nauczysz się do starszych ludzi odnosić z szacunkiem i nie tylko do starszych.

Do Olki Lolki
Do Olki Lolki
1 rok temu
Reply to  Olka

Skoro jesteś jasnowidzem, który wie kto jest „starszy” a kto „młodszy” patrząc na czyjeś Nicki to może przepowiesz kiedy skończy się epidemia? I cała ta farsa jaśnie przewodniczącego który wykorzystując okazję w blaskach fleszy pokazuje jakiż jest wspaniałym „przewodniczącym” jednocześnie łamiąc obowiązujące przepisy?

Olka
Olka
1 rok temu
Reply to  Do Olki Lolki

Jednak ch.m zostanie ch.mem, a pisałm ci żebyś sobie kupił poradnik dobrego wychowania. Trochę szacunku do innych ludzi, niezależnie czy starszy czy młodszy.

Do Olki Lolki
Do Olki Lolki
1 rok temu
Reply to  Olka

straciłaś dar jasnowidztwa i już nie wiesz kto „starszy” a kto jest „młodszy” ???
Jak już zaczniesz zwracać komuś uwagę o wychowaniu to zacznij od siebie czy przypadkiem używając zwrotu „kurdupel” masz również do kogoś szacunek.

Olka
Olka
1 rok temu
Reply to  Do Olki Lolki

Do kurdupla nie mam szacunku i nigdy mieć go nie będę, za to co robi Polakom i Polsce. Nikogo na tym portalu nie obrażam w przeciwieństwie do ciebie.
Czy mam dar jasnowidzenia czy go nie mam to nie twoja sprawa i nie powinieneś w ogóle się tym interesować, Tyle, ze ty zdaje się lubisz zaglądać innym do okien i ekscytować się sprawami innych.
Bez odbioru!!!

Dzięki
Dzięki
1 rok temu
Reply to  Olka

Dzięki Olka

Do Olki Lolki
Do Olki Lolki
1 rok temu
Reply to  Olka

To jak to z Tobą jest? Wytykasz komuś brak szacunku do innych (również „starszych”) a „kurdupel” to nie jest już „ktoś inny” i „starszy”? Czekaj.. to nie jest przypadkiem hipokryzja?

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Olka

Olka===DAJ SOBIE SPOKÓJ Z CHAMA TAKIEGO JAKIM JEST CZESIO ==NIGDY INTELIGENTA NIE ZROBISZ !!!!== masz rację że jednak cham zawsze zostanie chamem !!!!

do dziada
do dziada
1 rok temu

O.. jest i nasz kochany podszywacz. Z nudów sam sobie zaczął odpowiadać 😀

Marchewka
Marchewka
1 rok temu

Bardzo dobra akcja panów przewodniczących mławskich osiedli, szczerze zachęcająca do wspólnego działania. Prawda jest taka, że każda nawet najmniejsza cegiełka może tutaj pomóc. Co do „autopomocji”, o której niektórzy piszą. Uważam, że czasem dla dobra sprawy warto pokazać twarz, gdyż nie zawsze anonimowo, znaczy skutecznie. Takie jest moje zdanie 🙂 Pozdrawiam!

Mławianka
Mławianka
1 rok temu

Wielkie brawa. Najłatwiej nic nie robić tylko krytykować. Jeszcze raz brawo. Życzę zdrowia.

dobry przykład
dobry przykład
1 rok temu

Koronawirus nie patrzy na poglądy polityczne i inne tego typu sprawy… Jesteśmy wszyscy mądrzy, dopóki nie zachorujemy. Wirus może dopaść każdego z nas, dlatego każdy dobry uczynek w czasie epidemii i skierowany przeciw niej jest ważny. Super

kropka
kropka
1 rok temu

Brawo Panowie i dużo, dużo zdrowia !!!

Xyz
Xyz
1 rok temu

Hahaha to się uśmiałem. Ta maseczka na uchu, ta „zachowana odległość miedzy sobą” i ten przypadkiem napotkany fotograf… Chyba coś wam nie wyszło. Chcieli się panowie wylansować a wyszli jak zwykle. Śmiech na sali

Hahaha
Hahaha
1 rok temu
Reply to  Xyz

A mnie śmieszą mnie tacy ludzie jak Ty, prymitywni, byle komuś do…rać. Ale robisz to w sposób tak nieudolny, że czytając można boki zrywać. Grunt, że jesteś zadowolony ze swojego komentarza. Hahahaha… Śmiech na sali

oko
oko
1 rok temu
Reply to  Xyz

Znam śmieszniejsze sytuacje. Podobno nasz burmistrz specjalnie zwołał wszystkie media aby go obfotografować i sfilmować gdy przyleciały maseczki do wipaszu. to dopiero ubaw prawda? I wcale nie mniej śmieszny był fotograf kilka razy przypadkowo napotkany w klatce schodowej bloku gdy wybrańcy wkładali maseczki do pocztowych skrzynek. To dopiero lansik i w dodatku za cudze pieniądze 🙂

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  oko

No przecież mają dyżurnego fotografa czyli dyrektora propagandy, która to pani biega za buniem i trzaska mu zdjęcia, a ponadto jeszcze obsługuje ich przecież jeden z mławskich portali, który to o każdym ruchu bunia jest powiadamiany. Nikt nie przebije naszego ratuszowego celebryty.
Ci panowie chcieli tylko sprowokować co niektórych do działania, a nie się lansować.
Czyż tak trudno to zrozumieć?

Xawery
Xawery
1 rok temu
Reply to  oko

Dlaczego nie chcecie pisac wprost, PANI GRZYWACZ, to jest nadworny fotograf Burmistrza, e dawnym CZASIE pracowała w GLOSIE MLAWY,==tak byla taka gazeta.

Arogancja
Arogancja
1 rok temu
Reply to  oko

Podobne techniki propagandowe stosuje także zasiedziały A.Struzik.

stokrotka
stokrotka
1 rok temu

Brawo panowie!! 🙂 nie bierzcie do serca wypowiedzi niektórych komentujących mławskich trolli. Piękny, pomocny i symboliczny gest. Można? Można!

Wiedźma
Wiedźma
1 rok temu

Od dawna marzą im się lokalne, polityczne kariery, ale nie wychodzi… Twarze jednak trzeba, jak najczęściej pokazywać. Może następnym razem się uda.

Gość
Gość
1 rok temu
Reply to  Wiedźma

A co powiesz Wiedźmo zachowaniu burmistrza, który z maseczek ufundowanych przez Wipasz stworzył własną „grubymi nićmi szytą” kampanię reklamową – specjalna konferencja prasowa, fotografowanie się podczas czynności wrzucana maseczek do skrzynek, roznoszenie maseczek przez jego radnych?

Wiedźma
Wiedźma
1 rok temu
Reply to  Gość

To samo. Promocja własnej osoby.

STR
STR
1 rok temu

Wszystko fajnie. Brawo za gest. Ale dlaczego stoją tak blisko siebie? Nie zachowany dystans panowie.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  STR

Tak… i ta maseczka na uchu jako znak lekceważenia wirusa. Ta maseczka nadaje się już tylko do kosza na śmieci.
Panowie, więcej profesjonalizmu.
Gest piękny, ale profesjonalizmu i odpowiedzialności brak.

Solidarny
Solidarny
1 rok temu

Jak widać… można… nie tylko dobry gest, ale i ukryty przekaz, że wszystko można zrobić ponad podziałami i poglądami, zawsze, bo jak widać zgoda buduje, a niezgoda rujnuje… niech inni pomyślą

qaz
qaz
1 rok temu

Ale po co przy tej okazji się lansować??? Rozumiem że fotograf z „codziennika” znalazł się tam przypadkiem. Z tego co czytam na konto szpitala wpłynęło już kilkadziesiąt tysięcy złotych wsparcia od różnych osób i to jest faktyczna pomoc (nie widziałem tych wszystkich ludzi na zdjęciach ani też ile to przekazali na służbę zdrowia) a nie zrobienie czegoś (nawet dobrego) i wystawianie się na pierwszy plan do zdjęcia (psuje cały efekt)

Edłord
Edłord
1 rok temu
Reply to  qaz

Ja to rozumiem jako pewien przykład współpracy ponad podziałami.
Niech i radni coś dorzucą.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  qaz

To jest przekaz dla naszych wspaniałych radnych tak miejskich jak i powiatowych oraz gminnych z okolicznych gmin, czy też sołtysów.
Ciekawe kto następny.
Brawo Panowie!!!

TO=JA
TO=JA
1 rok temu
Reply to  qaz

qaz==słuszna uwaga,która dotyczy zwłaszcza pana WYROSTKA, ON MA DAR, TO TAKIEGO LANSOWANIA SIĘ NIBY PRZY OKAZJI, które sam stwarza, aby się tylko lansować, ostatnio jako asystent POSŁA ???

edward
edward
1 rok temu

„Audycja zawiera lokowanie produktu”

Niezależny
Niezależny
1 rok temu

Tak trzymać Panowie! a Radni miejscy niech się wstydzą!!!!

Yolo
Yolo
1 rok temu

Kto to jest ten Pan Przybyszewski?

koko
koko
1 rok temu
Reply to  Yolo

Ojoj, masz problemy z czytaniem. Ponieważ, że jest dziś dzień dobroci dla złośliwych ludzi, to Ci pomogę „przewodniczący Zarządu Osiedla nr 8 Obrońców Mławy”.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Wstyd, wstyd i wstyd za Radnych.

A....
A....
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Ale za jakich radnych?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  A....

wszystkich

Anita
Anita
1 rok temu

To chłopaki ładny gest zrobili. Brawo

54
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x