Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
meblolux

Już wiadomo kto porzucił BMW na torach. Kierowca dziś usłyszał zarzuty


Policja już ustaliła, że kierowcą BMW porzuconego na torach kolejowych był 33-letni obywatel Ukrainy Jewgienij L. Dzisiaj usłyszał w prokuraturze zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu kolejowym i przyznał się do winy. Grozi mu za to kara do trzech lat pozbawienia wolności, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.Służby śledcze wykluczają w tym przypadku celowość porzucenia pojazdu na torach. Według ustaleń było to nieumyślne działanie, wynikające z braku znajomości terenu.

– Mężczyzna dziś usłyszał zarzut katastrofy w ruchu kolejowym i przyznał się do winy. Zastosowano wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze – otrzymał zakaz opuszczania kraju, został mu zatrzymany paszport, ma się również stawiać w mławskiej komendzie policji – informuje Marcin Bagiński, Prokurator Rejonowy w Mławie.

Wypadek miał miejsce 13 października późnym wieczorem. W BMW pozostawione na torach kolejowych w pobliżu wiaduktu na ulicy Płockiej uderzył pociąg PKP relacji Gdynia – Kraków, którym podróżowało ponad 380 pasażerów. Na szczęście pociąg się nie wykoleił, choć lokomotywa zmiażdżyła zupełnie auto. Dwie osoby zostały hospitalizowane. Akcja ratunkowa trwała ponad 7 godzin, uczestniczyło w niej 7 zastępów straży pożarnej, policja oraz służby medyczne i kolejowe.

JK

Pisaliśmy o tym tutaj:

AKTUALIZACJA: Wypadek kolejowy za wiaduktem (DK7) w stronę Warszawy [zdjęcia]

W zmiażdżonym przez pociąg aucie nie było ludzi, ale dwie pasażerki pociągu trafiły do szpitala

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Nie.
Gość
Nie.

Macie rację, więcej Ukraińców w naszym kraju!