Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

AKTUALIZACJA: Wypadek kolejowy za wiaduktem (DK7) w stronę Warszawy [zdjęcia]


Jak podaje oficer prasowy PSP w Mławie st. kapitan Jacek Dryll za wiaduktem kolejowym (na DK7) w stronę Warszawy pociąg uderzył w samochód osobowy, który się zapalił. Nie wiadomo skąd samochód znalazł się na torach w tym miejscu. Dymi się również lokomotywa ciągnąca wagony osobowe, prawdopodobnie nie ma osób poszkodowanych. Do zdarzenia zadysponowano 2 PSP Mława i 2 OSP z KSRG. Na miejscu  jest też ZRM i policja.

AKTUALIZACJA 13.10.2019 r., godz. 22:05

Pożar ugaszony. Samochód osobowy zmiażdżony znajduje się pod pociągiem. Na miejsce dysponowany jest specjalistyczny sprzęt, celem podniesienia pociągu. Dopiero po wydostaniu oraz dokładnym sprawdzeniu samochodu osobowego będzie możliwe wykluczenie osób poszkodowanych w zdarzeniu. Akcja najprawdopodobniej potrwa jeszcze kilka godzin. Na tę chwilę nikt spośród pasażerów pociągu nie zgłasza potrzeby udzielania pomocy medycznej – informuje rzecznik prasowy PSP w Mławie.

red.

Zobacz także…

W zmiażdżonym przez pociąg aucie nie było ludzi, ale dwie pasażerki pociągu trafiły do szpitala

Na YouTube można obejrzeć  również film z pożaru udostępniony przez Foster. TV : 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

36
KOMENTARZE

avatar
1500
RENCISTA
Gość
RENCISTA

może ktoś z gazety zajmie się wyjaśnieniem płatności w toalecie dworcowej.

Jan
Gość
Jan

A zezwolenia nadal nie wywieszono.COŚ tu chyba nie hallo?

prawda
Gość
prawda

Wywiesić zezwolenie na prowadzenie takiej działalności o pobiraniu pieniędzy z toalet na tablicy ogloszeń .

Robert
Gość
Robert

Pobierać opłaty na to musi by zgoda Ministerstwa Finansów każda złotowka musi być zarejestrowana a w tym przypadku tak nie jest.Myślę ,że pasażerowie tej sprawy tak nie zostawią i tak jak ja będą konkretnych wyjaśnień ze strony koleji.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To ku.źwa idz na PKP i tam sie domagaj tego albo do Ministerstwa Finansow, a nie tu smrodzisz pod różnymi nickami. Jak ci sie to nie sprzykrzy? Masz d.uniu nadzieje ze ktos to czyta?- porabany jestes w takim razie.
Opanuj sie, wez sie za robote, a nie mozg ci sie lasuje leniu smierdzacy.
Bay, bay.

pasażerowie
Gość
pasażerowie

Jakie jest stanowisko administracji w sprawie toalet? Czekamy?

pasażer
Gość
pasażer

sytuację powinna wyjaśnić IZBA SKARBOWA lub inne służby czy opłata za toalety jest legalna jeśli nie to zakazać jej pobierania.

prawnik
Gość
prawnik

Kasa fiskalna lub bramki albo toaleta bezpłatna.

hydraulik
Gość
hydraulik

To wszystko dziwnie śmierdzi?

Konduktor
Gość
Konduktor

powinny być założone bramki i kasa z toalet byłaby rejestrowana a tak powstalo zródełko i kasa jest nierejestrowana.Co na to kolej?Każdy by chciał taką fuchę.A PASAŻERÓW PRZEWIJA SIĘ CORAZ WIĘCEJ.

działacz
Gość
działacz

Zajmę się sprawą płatnej toalety dworcowej w Mławie .Wystosuje pismo do MINISTERSTWA KOLEJI o wytłumaczenie tej sytuacji bulwersującej pasażerów.To jedyne wyjście.

pasażerka
Gość
pasażerka

Zastanawiam się jak toalety są rozliczane skąd wiadomo ile osób z nich korzysta?Powołać komisję kolejową i skończyć z pobieraniem niesłusznie pieniędzy.

ELA
Gość
ELA

to teraz za toaletę będziemy placić albo w krzaki. 2 zł .JAK ŻYĆ?

Bla
Gość
Bla

Żadnych namiotów nie bylo

Pasażer
Gość
Pasażer
Widz
Gość
Widz

Nie klikać w żadne linki jak nie znacie autora!!! To może być próba przejęcia kontrolu np nad aplikacją bankową…

Pasażer
Gość
Pasażer

Link został zaakceptowany przez administratora strony więc nie może zawierać niebezpiecznych treści, zresztą od kiedy „youtu.be” przejmuje kontrole nad bankiem?
PS. link do filmu znajduje się już w artykule za co dziękuje 🙂

stolarz
Gość
stolarz

Wymienić drzwi i po temacie.

wkurzona
Gość
wkurzona

mławianko ludzie mają rację że piszą o takich sprawach jak toalety ,dlaczego mamy płacić .Na dworcu Gdańskim toaleta jest bezpłatna a MŁAWA to metropolia?

szuler
Gość
szuler

Do ekonomisty byłem tam widzialem skarbonkę na drzwiach sprytne to.kasA leci bez kontroli Ilu pasażerów korzysta jak w cyrku ,jak to jest rozliczane ?

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Nie zdziwię się jakby to auta stało tam celowo a w bagażniku była nie miła niespodzianka…
Czekam i obserwuję… :/

gość
Gość
gość

Co masz na myśli pisząc: „nie miła niespodzianka?”

gość
Gość
gość

Jaka niespodzianka?

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Na szczęście w aucie nie stwierdzono obecności żadnego człowieka w aucie…

ekonomista
Gość
ekonomista

Od kiedy na dworcu kolejowym W MłaWIE PRZESTANIEMY PŁACIĆ za korzystanie z toalety.Kto na tym zarabia i skąd wiadomo ile osób skorzystało jak to jest rozliczane bo to dziwnie śmierdzi.Od wszystkiego trzeba płacić podatki.

BARTŁOMIEJ
Gość
BARTŁOMIEJ

W Ciechanowie także jest płatna

mławianka
Gość
mławianka

Piszesz to gdzie popadnie.
Stało się to nudne.
Nie korzystaj z toalet na dworcach, nie będziesz płacił.
Zgłoś się ze swoim problemem do zarządu PKP lub do Kaczyńskiego, ewentualnie do lekarza specjalisty.
Te toalety zakorzeniły się w Twojej głowie i przesłaniają Ci obraz realnego świata
Wyluzuj, bo źle się to skończy.

Ewa
Gość
Ewa

mój mąż jechał w pierwszym wagonie, cud że sie nie wykoleili…

Podpis
Gość
Podpis

Nie wykoleilby się się. Lokomotywa jest zdecydowanie za ciężka w stosunku do auta. Wagony też. Dla lokomotywy to auto było jak z papieru. A ten sprzęt nie jest z papieru, w tej czy innej konfiguracji nikomu z pociągu by nic nie było… Nawet jak by tam była ciężarowka. Co innego maszynisci… Natomiast kojarzę to miejsce i nie mam pojęcia co to auto tam robiło… Tam nie ma zadnych przejazdów.

Arek
Gość
Arek

I dlatego EP07 wyskoczyła z torów po uderzeniu w karetkę? I dlatego kilka ładnych lat temu lokomotywa i z pięć wagonów wypadło z torów po uderzeniu w dwuosiową ciężarówkę bez ładunku?

Aaa
Gość
Aaa

Widzę pojęcie godne profesjonalisty ;). Wszyscy piszą o wykolejeniu po kontakcie z samochodem a otóż aby wykoleić pociąg wystarczy tylko zwykła krowa lub byk, o czym się przekonaliśmy w te wakacje.

Podróżny
Gość
Podróżny

Zdarzają się też wypadki na przejazdach kolejowych gdzie dochodzi do wykolejenia pociągu (Ozimek) jak również do śmierci podróżnych i maszynisty (Poledno). Tu doszło do zapalenia lokomotywy. Tak więc z tym papierem po lokomotywą to bym przesadzał. Maszynista jest jako pierwszy zagrożony.

olla
Gość
olla

ja również jechałam, na początku drugiego wagonu, huk i trzęsienie było okropne, dopóki tego nie doświadczyłam na własnej skórze, nie sądziłam, że pociąg aż tak odbiera energię z uderzenia

Dorota
Gość
Dorota

Ja jechałam w pierwszym nigdy więcej nie wsiądę do pociągu

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Pociągi (m.in) w Ciechanowie) są wstrzymane.

Deathmanm
Gość
Deathmanm

no to Marta do Wrocka nie dojedzie na poniedziałek :/