Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Sondaż: Fake newsy, hejt i szacunek za rządów PiS a PO-PSL


il. Pixabay


Prawie połowa Polaków (48%) jest zdania, że za rządów PiS jesteśmy dla siebie mniej życzliwi i mniej się szanujemy, niż miało to miejsce za rządów PO-PSL. Więcej Polaków (39%) uważa, że za rządów PiS panuje większe przyzwolenie na mowę nienawiści (hejt) i obrażenie innych ludzi niż za rządów PO-PSL (23%) – tak wynika z badania przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna.

Zaledwie 16% badanych twierdzi, że Polacy są dla siebie bardziej życzliwi i bardziej się szanują obecnie za rządów PiS, niż w przeszłości za rządów PO-PSL. 36% uważa, że Polacy są dla siebie tak samo życzliwi i tak samo się szanują niezależnie od tego, które ugrupowania sprawują władzę.

Większość wyborców Koalicji Obywatelskiej (72%) oraz Lewicy (64%) uważa, że obecnie za rządów PiS Polacy są dla siebie mniej życzliwi i mniej się szanują, niż w przeszłości za rządów PO-PSL. Co ciekawe, tego zdania jest również ponad jedna czwarta wyborców Prawa i Sprawiedliwości (26%).

Badanie pokazuje ponadto, że większa część Polaków (36%) uważa, że władza w Polsce bardziej posługuje się kłamstwami, pomówieniami i fake newsami obecnie za rządów PiS, niż posługiwała się w przeszłości za rządów PO-PSL. Przeciwnego zdania jest 24% badanych, natomiast 40% uważa, że jest tak samo – niezależnie od tego, czy rządzi PiS czy rządziło PO-PSL.

Analiza odpowiedzi wyborców poszczególnych ugrupowań pokazała, jak podzielone jest społeczeństwo. Podczas gdy większość elektoratu Koalicji Obywatelskiej (65%) i Lewicy (63%) uważa, że to obecna władza bardziej posługuje się kłamstwami, pomówieniami i fake newsami, większość wyborców PiS (57%) jest zdania, że jest dokładnie odwrotnie.

Więcej Polaków (39%) uważa, że obecnie za rządów PiS jest większe przyzwolenie na mowę nienawiści (hejt) i obrażenie innych ludzi niż to miało miejsce za rządów PO-PSL (23%). 38% badanych jest zdania, że to przyzwolenie jest takie samo – niezależnie od tego, kto sprawuje władzę.

Podobnie jak w poprzednich pytaniach, odpowiedzi zwolenników opozycji oraz partii rządzącej istotnie się od siebie różniły. Przeważająca część wyborców Koalicji Obywatelskiej (75%) i Lewicy (79%) uważa, że obecnie za rządów Prawa i Sprawiedliwości jest również większe przyzwolenie na mowę nienawiści (hejt) i obrażanie innych ludzi niż w przeszłości za rządów PO-PSL. Uważa tak nawet 17% wyborców PiS, ale już 43% jest zdania, że teraz to przyzwolenie jest mniejsze niż w przeszłości.

W przypadku odpowiedzi na każde pytanie, około 40% badanych uważa, że jest tak samo, niezależnie od tego, kto sprawuje władzę. Można zakładać, że są to osoby, które w mniejszym stopniu interesują się polityką i nie chodzą na wybory.

„Badanie pokazuje, że za obecnych rządów nasiliły się podziały społeczne, nastąpiło większe przyzwolenie na mowę nienawiści, obrażanie innych ludzi i posługiwanie się fake newsami. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko, ponieważ przenosi się z polityki na inne sfery naszego życia. Skutki mogą być długotrwałe i trudne do naprawienia, bo dotyczą również relacji rodzinnych” – mówi Alicja Defratyka, autorka projektu ciekaweliczby.pl.

Prezentacja_Hejt_szacunek_w_opinii_Polaków [pdf]

Materiał pochodzi z: ciekaweliczby.pl

 

Zobacz także…

Kampania będzie krótka. Jest data jesiennych wyborów do sejmu

PKW zarejestrowało listy kandydatów do Sejmu i Senatu. Znamy już wszystkich z naszego powiatu

PiS ogłosił pełne listy kandydatów do sejmu. Wiadomo już kto z Mławy

 

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

69
KOMENTARZE

avatar
1500
Obywatel
Gość
Obywatel

Hemi – wszechwiedzący, jaśnie oświecony. Jesteś mądrzejszy i ładniejszy od nas, bo z „Rasy Panów”. Czuję że się marnujesz na tym forum. Widzę Cie jako ministra od …hmmm… Nie ministra a mesjasza. Mesjasza u boku zbawiciela narodu. On takich potrzebuje i dobrze opłaca. Jest tylko mały problem, ludzie Cię nie rozumieją. Masz prawie same łapki w dół, bo bronisz tego co obronić się nie da. Pomyśl czy Ty nie jesteś typową ofiarą fake news-ów.

mławianka
Gość
mławianka

Hemi, kończę z Tobą dyskusję, bo widzę, że Ciebie żadne fakty i żadne dane nie przekonają.
Ty wiesz wszystko lepiej.
Ty zawsze odwrócisz kota ogonem (chociaż mówisz, że inni to robią).
Twoje musi być na wierzchu. Jesteś fanatykiem Jarka i tak już musi zostać.
Dla Ciebie PIS jest święty, nietykalny, tak samo jak księża.
Na pewno odnośnie zacytowanych danych odnośnie zadłużenia Polski też się wywiniesz jak piskorz, a odnośnie spadku PKB też opowiesz jakąś bajeczkę.
Na zdrowie, Hemi, na zdrowie.

Chris
Gość
Anonimowo
Gość
Anonimowo

TVP INFO i powiem Ci Chris, ze nie ma o czym mówić. TVP Info = Sieci – uprawiają hejt na opozycji jawnie i bezczelnie oraz tworzą najwięcej fake newsów oczerniając swoich przeciwników bez umiaru. i to za nasze pieniądze.

Hemi
Gość
Hemi

Jest taki przycisk na pilocie, CH + -, naciskasz i przenosisz sie do idyllicznej krainy TVN, gdzie 24h na dobę sama prawda, bez hejtu, bez oczerniania, bez preparowania informacji, bez niewygodnych dla opozycji faktów … po co męczyć z publiczną TV?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Hemi, wiem, ty używasz tego magicznego przycisku na pilocie, żeby oglądać telewizje jedynej słusznej zmiany czyli albo tvp info, albo „trwam”, ale ja nie używam pilota, bo nie oglądam telewizji w ogóle. Mam internet, mam bibliotekę niedaleko. Ja mam po prostu ciekawsze zajęcia. 🙂 Ja po prostu cieszę się życiem, a nie tracę je na bezproduktywne, bezsensowne oglądanie telewizji. Widzę, że tobie jedyna dobra stacja czyli tvp wyprała całkowicie mózg i patrząc na twoje komentarze uważam, że naprawdę szkoda czasu i zdrowia na oglądanie jakiejkolwiek telewizji. Dużo lepiej jest włączyć swoje własne szare komórki do myślenia niż bezmyślnie gapić się… Czytaj więcej »

Chris
Gość
Chris

Ignorant jesteś

Anonim
Gość
Anonim

Sok z buraka to profil na Facebooku, zwykle filmiki, memy i teksty obnażające głupotę, chamstwo i złodziejstwo pisowskiej bolszewii.
Pisowski przemysł pogardy wykorzystuje instytucje państwowe i bazy danych tam zgromadzone do niszczenia i nękania oponentów, każdego kto się z nimi nie zgadza.
Ci durnie próbują zrównać dwie różne metody działania

Hemi
Gość
Hemi

Jasna sprawa. Jak wy hejtujecie, to wszystko ok, bo to jest przecież „obnażanie głupoty pisobolszewii”, jak byłeś łaskaw finezyjnie wyrazić się.

Natomiast jeśli jest hejt w waszą, totalnej opozycji stronę, to podnosicie larum, że ojej, jak tak można, mowa nienawiści, farma trolli, kampania oszczerstw i co tam jeszcze.

Mentalność Kalego w najczystszej postaci.

Anonim
Gość
Anonim

Hemi, tylko to co robi PIS, to odbywa się za MOJE pieniądze, bo telewizja jest publiczna (ludzie płacą na to abonament, pieniądze przeznaczane są z budżetu państwa), to nie jest czyś prywatny fanpage na Facebooku, ani prywatny folwark Jarka. Telewizja publiczna i radio publiczne powinno być wolne od hejtu i agresji. Wiadomości winny być przekazywane w sposób wyważony, a nie zamiast wiadomości tylko propaganda i hejt.

Anonim
Gość
Anonim

Dodam, że takie rzeczy miały miejsce również jak rządziło PO czy SLD. To jest normalne, że ludzie wyśmiewają przywary rządzących. Tak jest, było i będzie?, Trudno powiedzieć… czy tak będzie, bo z tego co obserwuję, to u nas szykuje się zamordyzm za takie rzeczy i może dojść do tego co było np. w Czechach za komuny, że nawet pies żeby swobodnie poszczekać leciał do Polski, bo w Czechach nie mógł.

cycu
Gość
cycu

Dokładnie jest tak jak pisze ANONIM, dlaczego wy wszyscy pisowcy tacy jak Hemi nigdy nie odpowiadacie na podstawowy zarzut że tzw. media narodowe są finansowane z pieniędzy publicznych i powinny być maksymalnie obiektywne, ponieważ płacą na nie nie tylko Polacy lepszego sortu.TVN jest stacją prywatną a to jest szalona różnica. Biznesmen rydzyk, który jest właścicielem prywatnych mediów może ciemnemu ludowi swój jad wlewać za kołnierz.Wam pisowcy się mażą media wzorem Węgier ale do puki TVN należy do amerykanów możecie pomarzyć. Chociaż spotkałem się już z takimi osobnikami wyznającymi kult nowogrodzkiej, którzy tak samo jak wierzą w mgłę smoleńską uważają, że… Czytaj więcej »

Hemi
Gość
Hemi

Nie ma sensu, żebyś się amerykańskimi stacjami TV zasłaniał, ponieważ tam aż 61% ludzi nie ufa mediom uważając je za nieobiektywne i lewoskrętne. Prezydent Trump zresztą znakomicie obchodzi pośrednictwo wrogich mu mediów stawiając na bezpośredni kontakt z wyborcami, np. za pomocą Twittera. Co do stacji TV działających na polskim rynku, to mitem jest to, że prywatny właściciel może robić co chce i np. popadać w skrajny nieobiektywizm. Również prywatny właściciel działa na podstawie koncesji i ma obowiązek przestrzegać prawa publicznego, a nie wykorzystywać koncesję np. do dezinformowania społeczeństwa i sztucznego pompowania popularności skompromitowanych nieudolnością wieloletnich rządów sił politycznych. Polska to… Czytaj więcej »

mławianka
Gość
mławianka

No, pięknie, Hemi, a dlaczego nie zająkniesz się na temat mediów publicznych polskiego: radia, tvp? O tym ani mru, mru? – co? Czyż te media, tak jak i czarne sukienki nie powinni świecić przykładem czystości, krystaliczności? Domagasz się tego od prywatnych stacji, a publicznych nie tykasz, co? – ładnie to tak? PIS wyobraża sobie i uważa, że ktoś (zapewne Bóg) dał mu prawo do urabiania opinii społecznej. TO JEST WŁAŚNIE jakieś chore urojenie wielkiego wodza z Nowogrodzkiej i TO JEST UZURPACJA. Telewizja publiczna może popaść w skrajny nieobiektywizm, tak? – no, Hemi zapętliłeś się. Idź do kościoła i pomódl się… Czytaj więcej »

Hemi
Gość
Hemi

Media publiczne za czasów PO jak rozumiem były ostoją obiektywizmu? Nie rozśmieszaj mnie, tam była non stop nagonka na PiS i na prawicę, nawet po wygranych w 2015 r. wyborach co niektórzy funkcjonariusze aparatu propagandy próbowali np. przeczołgiwać min. Glińskiego, zanim podjął jakąkolwiek decyzję!

Przedstawiciele opozycji są zapraszani do mediów publicznych, tyle, że nie mogą liczyć na rozpieszczanie i na taryfę ulgową jak za czasów PO-PSL.

mławianka
Gość
mławianka

Hemi, tego co jest teraz i na na taką skalę jak jest teraz w mediach publicznych nigdy nie było. Media publiczne stały się folwarkiem PIS, to on rządzi I ustala, to on wywala niewygodne osoby. Wystarczy, ze ktoś słówko piśnie niezgodnie z założeniami partyjnymi i ląduje na bruku. Nie mówię tu tylko o dziennikarzach ale i o aktorach. Poziom dziennikarzy i prezenterów w telewizji publicznej jest poniżej krytyki, wielu nie umie się nawet dobrze wysłowić, nie mówiąc o dykcji i poprawnej polszczyźnie. Tego nie da się słuchać, bo uszy więdną nawet nie ze względu na treści, ale ze względu na… Czytaj więcej »

Hemi
Gość
Hemi

Dziennikarze TVP nie potrafią się wysłowić? No coś takiego, kogo masz na myśli, A. KLarenbacha, dr Ogórek, J. Łęskiego, E. Lewandowską? W czasach, gdy udzielali się tam Lis i inni jak rozumiem publiczna TV kipiała od obiektywizmu:). Prawda jest taka: ciamajdy z totalnej opozycji potrafią wygrywać wybory, ostatnie 30 lat ewidentnie tego dowiodło, wyłącznie w warunkach przechylonej silnie na ich korzyść nierównowagi medialnej. Tzn. każda ich wpadka (Jak zataczajacy się na grobach Kwachu, wdrapujący się na krzesła w Japonii Komorowski czy też bredząca o kotlecikach w pociągu dr Ewa) jest przemilczana i maskowana, a każda, najbardziej choćby błaha wpadka prawicy… Czytaj więcej »

cycu
Gość
cycu

Rozumiem Hemi, że to w jaki sposób są przekazywane informacje w TVP o zorganizowanym w min. sprawiedliwości hejcie na sędziów,lotach marszałka, dwóch wieżach Kaczyńskiego, pobiciu byłego szefa KNF Wojciecha Kwaśniaka, działalności Owsiaka, zabójstwie Pawła Adamowicza, winie Trzaskowskiego za ścieki w Warszawie, odpowiedzialności Tuska za amber gold, a także kto zaczął prace nad uszczelnieniem VATU oraz okolicznościach ułaskawienia Kamińskiego przed prawomocnym wyrokiem jest rzetelne i obiektywne. Jak łatwo ten naród przekupić i wmówić mu że czarne nie jest czarne a białe nie jest białe. Hitler też swój naród otumanił.

Hemi
Gość
Hemi

TVN czy TVP, nie przekonamy się. Każda z tych spraw wymaga analizy, nie ślizgania się po powierzchni. Sprawa sędziów. Nie chodź o to kto komu nawsadzał w Internecie, tylko o sprawę zasadniczą, do kogo należy władza zwierzchnia w kraju, do obywateli czy do koterii. Sędziowie mają wielką władzę i rozliczne przywileje, w tym emerytalne Eldorado. Jednocześnie uzurpują sobie prawo kontroli dostępu do zawodu, co sprawia, że obywatele nie mają na te władzę żadnego wpływu. Brak jest też w przepisach karnych pojęcia deliktu orzeczniczego, co sprawia, że sędziego w praktyce nie sposób pociągnąć do odpowiedzialności nawet w przypadku rażących naruszeń prawa.… Czytaj więcej »

cycu
Gość
cycu

Przypomnij sobie Hemi co zabójca wykrzykiwał zaraz po ciosie nożem przez kogo trafił do więzienia i co to ma w ogóle do rzeczy długość wyroku a zabójstwo z pobudek politycznych. Biorąc pod uwagę,że wszyscy więżniowie mają dostęp do jedynie słusznej telewizji gdzie non stop jest narracja, że tamci to granda złodziei, że zegarka Nowak nie wpisał, ale jak Szyszko „stodoły” nie wpisał to nic się nie stało. Działalność skoków pod parasolem Biereckiego też jest ok. Banaś nie zna się z gangsterami, którzy oficjalnie płacili mu symbolczny czynsz Człowieku ja nie twierdze,że było idealnie, ciamajdy nie byli w stanie Ziobry przed… Czytaj więcej »

Hemi
Gość
Hemi

Nikim nie gardzę, wszystkich zachęcam do przyłączenia się do zwycięskiego miejmy nadzieję obozu dobrej zmiany. Co do wyroku na zabójcę prezydenta Gdańska, gdyby za poprzednie ciężkie przestępstwa dostał adekwatną karę wieloletniego więzienia, to do tej pory oglądałby świat zza krat. Społeczeństwo od lat domaga się surowych kar dla przestępców, a tzw. wymiar sprawiedliwości oczekiwania społeczne często ignoruje. A kto komu ma służyć, społeczeństwo wymiarowi sprawiedliwości czy może jednak odwrotnie? W całej tej sprawie zabójstwa prezydenta ponurym żartem jest to, że dywaguje się jaką delikwent oglądał tv w celi i temu podobne, a pomija się fakt, że celowo obniżono rangę bezpieczeństwa… Czytaj więcej »

cycu
Gość
cycu

Widzisz hemi tak właśnie wygląda twój obiektywizm, tak typowy dla twardego elektoratu, albo jesteś z nami po całości albo jesteś naszym wrogiem. Wiem, że należy poprawić sądy, ale jeśli tak miały by orzekać po wymianie sędziów przez Ziobrę jak działa prokuratura, gdzie od dwóch lat nikomu nie postawiono zarzutów w sprawie szubienic z europosłami, mając pełne wizerunki sprawców, notoryczne przymykanie oka na wybryki i transparenty narodowców na marszach, brak śledztw w sprawie księży pedofili i wreszcie ani jednego przesłuchania Kaczyńskiego w sprawie dwóch wież, o inny przypadkach pisałem przy okazji sposobu przekazywania info. przez tvpis to ja dziękuję za taką… Czytaj więcej »

every
Gość
every

„Cycu” jak czytam Twój komentarz nasunęło mi się na myśl, że hitlerowcy chyba na swoich sprzączkach od pasów też mieli napis „Bóg z nami”…, Wcześniej Krzyżacy zasłaniali się też tym hasłem

Hemi
Gość
Hemi

Krzyżacy stworzyli nieprawdopodobne, unikalne w skali Europy państwo zakonne. O jego potędze świadczą zachowane do dziś zamki i umocnienia.

Historyczne fatum sprawiło, że los państwa krzyżackiego oraz Rzeczpolitej Obojga Narodów znalazły się w pewnym momencie na kursie kolizyjnym. Niemniej wielkość trzeba im oddać.

every
Gość
every

Tak?
Tak się zachwycasz? no proszę….
Jakim kosztem Krzyżacy stworzyli to państwo zakonne, mordowali z Bogiem na ustach, to samo hitlerowcy.
Czemu się się do hitlerowców nie odniosłeś? – aaa… bo im się nie udało stworzyć unikalnego państwa na całą Europę. Padli od rosyjskich mrozów. Oni tak samo jak PIS Boga mieli na ustach.
Myślisz że PIS stworzy coś podobnego jak Krzyżacy? – no może… już teraz trzeba języki trzymać na smyczy… a co będzie dalej???

Hemi
Gość
Hemi

Tzw. „mowa nienawiści” to jedno z najbardziej oszukańczych haseł, jakie wymyślono. Nie w Polsce, to pomysł z Zachodu kopiowany tu przez naszych liberałów i lewactwo, które każdą brednię z Zachodu wynosi pod niebiosa i rozpływa się nad nią w zachwytach. Jako rzekomą „mowę nienawisci” na Zachodzie uznaje się już po prostu zwykłe, całkowicie dopuszczalne w warunkach wolności słowa negatywne opinie. Np. masz dosyć ekscesów mniejszości lgbt, zalewu islamu, przestępczości migrantów i wyrażasz to nawet w oględny sposób, bez zadnych wulgaryzmów czy wzywania do przemocy, bach, to juz „mowa nienawiści „, 1000 lub 2000 euro kary, albo i proces karny! Lewactwu… Czytaj więcej »

mławianka
Gość
mławianka

Hemi, widziałeś jak narodowcy i zwolennicy PIS rzucają bluzgami i kamieniami na marszach równości w Polsce? – to nie jest mowa nienawiści? cysterny Orlenu wypuszczone na polskie drogi przed wyborami – to nie jest mowa nienawiści?
Toż to książkę można by pisać, a ty udajesz świętego? czy też ślepego i głuchego?
A te twoje skromne słowa: „lewactwo” – to już jest wywyższający się i lekceważący stosunek do oponentów politycznych.

Hemi
Gość
Hemi

Narodowcy w może dosadny sposób wyrazili uczestnikom homoparad to,co myśli o ich chorych pomysłach większość spoleczestwa. Krótko mówiąc, dezaprobata,i to całkowita, dla: – prób seksualizacją dzieci w szkołach, – zrownywania dewiacji z normalnością, – krzewienia wywrotowych, sponsorowanych przez zagranicę ideologii, – prób perfidnego podważania roli rodziny i jej tradycyjnego modelu, – agresywnego promowania homozwiązków i mącenia ludziom,w szczególności młodym, w głowach. Uczestnicy homoparad zdaje sie uparli się, żeby drażnić i prowokować zwykłych,normalnych ludzi i sami są raczej winni temu, że ich ekstremistyczna ideologia napotyka na opór spoleczny. Jeśli chodzi o cysterny, to była już o tym mowa, zostały opłacone z… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

No tak, Hemi, wg twojej teorii zgwałcona dziewczyna jest sama sobie winna, bo założyła mini spódniczkę i tym p twoim zdaniem prowokowała.
Hemi swoje posty pisz od siebie, a nie niby od jakiejś nieokreślonej większości. To że jesteś konserwatystą, to ok, ale nie wmawiaj swojej ideologi większości Polaków.

Hemi
Gość
Hemi

To jest konkretna sytuacja, grupki marginalnej acz hałaśliwej, która próbuje w bezczelny sposób rozmontowywać i podważać tradycyjny model rodziny.

To nie może nie budzić sprzeciwu, więc nie porównuj tego sprzeciwu z ciężkim przestępstwem, jakim jest zgwałcenie, bo to jest nadużycie.

Na marginesie, w Polsce uczestnicy tych żałosnych parad pozwalają sobie na wiele, ale wciąż nie tyle, co na Zachodzie. Wystarczy obejrzeć zdjecia z tych ich imprez żeby zorientować sie, jakie są prawdziwe cele tego towarzystwa.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tak, tradycyjny model rodziny – co to jest tradycyjny model rodziny?
Jeden facet + kot? czy może model rodziny stworzony przez jego bratanicę (każde dziecko z innym facetem i z każdym facetem ślub kościelny)?

Hemi
Gość
Hemi

Nie wydaje mi się, żeby pojęcie tradycyjnego modelu rodziny wymagało jakichś wyjaśnień, zwłaszcza w zjadliwym tonie.

Każdy po prostu wie o co chodzi. Pojęć pierwotnych się nie definiuje.

Chris
Gość
Chris

To Kopacz rzuca kamieniami w dinozaury

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Widziałeś na żywo dinozaury? – oj, to ty wiekowy jesteś, nic dziwnego, że je lubisz.
Wielkie cielsko, ale móżdżek tylko tyci, tyci.

Mława28
Gość
Mława28

Analogicznie można przenieść się w czasie i zobaczyć co się działo przed wyborami i co wytwarzali posłowie z PO 😉 jeśli oczywiście chodzi o cysterny z Orlenu . 🙂

mławianka
Gość
mławianka

To się odnieś. Można, ale nie robisz tego, dlaczego? Czyżby Twoja analogia nie znajdowała odpowiednich przykładów?

XAWERY
Gość
XAWERY

URWAŁEŚ SIĘ PO MSZY I ZACZYNASZ SWE BREDNIE PISAĆ: odpowiadam ci na twoje pytanie, CZY CHCEMY TEGO W POLSCE—- NIE!! PO STOKROĆ NIE!! CHCEMY BY OWCE W CZARNYCH SUTANNACH PRZESTAŁY STRZYC CO NIE KTÓRYCH ŁATWOWIERNYCH BARANÓW I PRZESTAŁY SIĘ WTRĄCAĆ DO NASZEGO CODZIENNEGO ŻYCIA.

Nemo
Gość
Nemo

Mowa jako forma przekazu nie może być „nienawistna”. Nienawiść jest uczuciem które może być przekazane za pomocą mowy (formy przekazu). Ale sama forma przekazu może nieść tylko dwa stany (prawda/fałsz). To pewne uproszczenie. Przypisanie formy przekazu wartości (treści) to propaganda. To też uproszczenie.
A jest gdzieś definicja „mowy nienawiści” ? Chętnie poczytam, ostatecznie tak mało jest humoru w tych czasach 🙂

Hemi
Gość
Hemi

Definicja „mowy nienawiści” jest bardzo prosta, są to krytyczne, negatywne i niepochlebne opinie adresowane względem partii opozycyjnych, w tym głównie PO i lewicy, oraz wspierających je środowisk.

Natomiast takie same opinie, tyle że adresowane do PiS, to nie jest żadna mowa nienawiści, tylko konstruktywne, demokratyczne opinie na dodatek oparte o przepisy konstytucji.

:).

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

„Lewactwo”? Skąd to stalinowskie określenie w ustach PiSowskiego fanatyka? Niedaleko pada jabłko od jabłoni…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jaka partia i jej kierownictwo, takie i słownictwo.

Hemi
Gość
Hemi

To jest określenie pewnej formacji ideologicznej, którą spadają tego typu chore pomysły jak homozwiązki czy depenalizacja zabijania nienarodzonych dzieci poprzez aborcję.

Nie ma więc sensu udawać, że lewactwa nie ma, tylko trzeba zastanowić się w jaki sposób najskuteczniej mu się przeciwstawić.

Obywatel
Gość
Obywatel

To przede wszystkim wypływa z telewizji. Z działań polityków których wybieramy, następnie zachowania te wpływają na rodziców, dzieci itd. Ewidentnie tytuł artykułu mówi o kłamliwych informacjach medialnych a w pierwszym zdaniu wyliczane są partie polityczne. Hejt to typowy brak sensownych argumentów w dyskusji. Dziennikarze i politycy to ludzie zazwyczaj dobrze wykształceni i używają kłamstw, manipulacji i pomówień w konkretnych celach. Natomiast my obywatele jesteśmy szczuci jedni na drugich tymi informacjami, aby stanąć po którejś ze stron. Jeśli ktoś powtarza bzdury i to są dla niego argumenty do dyskusji, to znaczy że sam nie myśli i takiego nie przekonasz do prawdy.

DO MOSIR
Gość
DO MOSIR

Do chrześcijaństwa i katolicyzmu nie powinniśmy się przypiepszac to już za daleko.Nie wiesz co człowiek ma w gowie sercu i duszy Najgorsze są oszczerstwa i fałsz więc nie tykaj kościoła i czyjegoś katolicyzmu.

Media
Gość
Media

DO MISIOR za żadnych rządów nie było tyle afer cóż Ty piszesz za humory…teraz nieprawidłowości i oszustwa wychodzą na światło dzienne i pazerność ludzi nieznajacych umiaru .A afer za PO nie zliczymy na 1 ręku co tu dużo pisać Kto mądry to widzi i słyszy.

Wiesiek
Gość
Wiesiek

Media przemyj oczy bo bielmo Ci weszło na gały i nie widzisz grabieży majatku przez obecnorzadzacych.

Misior
Gość
Misior

Spójrz na autorów tych afer. Dziwi mnie Twoje poczucie humoru.

muss
Gość
muss

To prawda rodziny się kłócą. Albo jesteś za PiS albo przeciw PiS. Z każdej strony człowieka szufladkują, bez względu na to czy mówi rozsądnie czy nie. A co do zbliżających się wyborów, no niestety, kolejne wybory kiedy wielu Polaków o zdroworozsądkowym podejściu po prostu nie będzie miało na kogo oddać swój głos. Polecam ten skecz: https://www.youtube.com/watch?v=AKOe9OtspVA

Misior
Gość
Misior

Najlepsze jest to, że mają się za głębokich katolikow….., i chrześcijan. Cóż za praedomownosc z każdego kąta słyszymy. Za żadnych rządów nie byli tyle afer, nieprawidłowości co obecnie. To nic, dadzą 500 zł i znów sie uciesza. Patrzeć jak 500 dadzą za donoszenie. Wszelkie myslenie logiczne i wartosci zanikaja. Ubodzy na duchu i umyśle stajemy się.

memi
Gość
memi

Czasy się zmieniają i technologie. Coraz mniej ludzi ogląda tv, a więcej korzysta z internetu, gdzie mogą wyrażać swoje opinie i mają dostęp do różnych treści. Niestety Polakom coraz częściej brakuje dobrego wychowania i kultury 🙂

Wyspiański
Gość
Wyspiański

Hejt się zaczął od moherowych beretów za Donalda, a teraz to już jest tak nakręcona spirala nienawiści że musi pierd.lnąć

Jarosław k
Gość
Jarosław k

A PiS miał być taki krystaliczny i podłapał metody PO.
Tyle samo warci są jedni i drudzy.

L.B.
Gość
L.B.

Komunistyczna propaganda.

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Oj, brakuje argumentów? To wpiszę oklepany zbiór wyrazów, nawet nie wiedząc co to znaczy, haha.

mławianka
Gość
mławianka

Nawet obecny rząd promuje i podsyca mowę nienawiści, czego dowodem są cysterny Orlenu jeżdżące po Polsce. Niech nie mówią, że jest odwrotnie.

Hemi
Gość
Hemi

Nie odkrecaj kota ogonem, cysterny wstydu to akcja, opłacona z funduszu kampanii jakby ktoś nie wiedział, mająca na celu zwrócenie uwagi na realny problem- tolerancji, przyzwolenia poprzedniego rządu dla bezprecedensowych i co gorsza bezkarnych oszustw podatkowych na paliwach na szkodę Skarbu Państwa. Czyli na koszt ludzi, bo przecież budżet panstwa bez należnych przychodów to budżet pusty. Nic dziwnego, ze rząd PO-PSL na nic nie mial kasy. Dokładniej, nie miał kasy dla ludzi, bo dla swojaków pieniądze były. Ośmiorniczki, drogie wina, biesiady opłacane służbowymi kartami ministerstw, PO-PSL chcieliby, żeby wszyscy o tym zapomnieli, ale nie każdy ma na szczęście pamięć złotej… Czytaj więcej »

Wiesiek
Gość
Wiesiek

Co ty piszesz Hemi teraz to dopiero są przekręty Kasy Stefczyka to pikuś. Posady dla osób bez uprawnień dla nich, okoje na godziny Banasia (NIK) itp itd. Ośmiorniczki w porownaniu do lotów sexmarszałka to kropla w oceanie. A o odpoczynku na nartach i pseudo wizyt w USA Adriana na nasz koszt nie wspomnę.

Hemi
Gość
Hemi

Problem opozycji jest taki, że w okresie PiS afer nie ma.

To, co propaganda opozycji nazywa aferami , to są dęte sprawy, typu, że ktoś tam komuś ze służbowego komputera w Internecie naubliżał albo ze ktos komuś mieszkanie wynajął i miał takiego pecha, że tenże podnajmował je na jakieś schadzki.

Sorry, to są śmiesznostki na jakąś rubrykę ciekawostek w tabloidzie, jak można porównać tego typu d…rele z grubymi aferami typu luka w VAT, gdzie straty budzetu panstwa szacuje sie na 250 mld zł?

Istotna sprawa – PiS wreszcie zatrzymał zlodziejską prywatyzację, mało to jest?

mławianka
Gość
mławianka

No, Hemi, i znów odleciałeś 😀 😀 😀
Afer nie ma? Za „do…ej zmiany” afer nie ma. Hemi, skończ. Naprawdę masz już wyprany mózg przez te swoje kretyńskie wiadomości w w TVP.info i „Trwam”. Jak już wieki temu napisałam: ja żadnej telewizji nie oglądam, żebyś mi przypadkiem nie wciskał, że oglądam TVN.

Hemi
Gość
Hemi

Jeśli dyrekcja szkoły sprzeniewierzy dajmy na to 200 tys. Zł z subwencji oświatowej, to nie ma wątpliwości , w szkole jest afera.

Natomiast jeśli na przerwie jeden uczeń drugiemu podwędzi drugie śniadanie, to jak rozumiem również jest afera, podobny kaliber i ciężar gatunkowy?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Rozumiem, że dla ciebie Hemi afery PIS to jest to samo co podwędzenie koledze śniadania… Hemi jesteś wielki. ale ty przecież wiesz o tym.
Nie chce mi się z tobą dyskutować, bo to jakby gadał dziad do obrazu, a obraz ani razu.

Hemi
Gość
Hemi

Kanapka została podana jako przykład drobnej nieprawidłowości, którą nikt przy zdrowych zmysłach nie próbowałby podnosić do rangi afery, chyba, że za cenę ośmieszenia się.

Wydaje się, że od światłych przedstawicieli
sympatyków najdoskonalszej opozycji na świecie można by oczekiwać znajomości prostej figury retoryczne, jaką jest egzemplifikacja. Oczekiwanie to jednak nadmiernym się wydaje.

mławianka
Gość
mławianka

„egzemplifikacja” – zaprawdę światły człowiek z Ciebie, Hemi, ale jak widzę, to Ty czasami czegoś nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć, bo Anonimowo zrozumiał Twoje przesłanie i to, że jest to ZILUSTROWANIE afer PIS z aferami PO. Tyle, że afery PIS to nie są wcale tym samym co podwędzenie koledze kanapki. Afery PIS są tak samo poważne jak afery PO, może tylko mają inny kierunek.
Ja uważam np. finansowanie Kościoła w takiej mierze jak robi to PIS prawdziwym rozbojem.

Powiedz Hemi, jak bardzo PIS zadłużył już Polskę?

Hemi
Gość
Hemi

Zadłużenie ma spaść z 49,4 do 46,5% PKB w 2021 r., , więc o jaki zwiększaniu mówimy?

Polecam dane Ministerstwa Finansów.

mławianka
Gość
mławianka

Hemi, Ty naprawdę nie kontaktujesz rzeczywistości:
„Dług sektora rządowego i samorządowego (general government) wyniósł na koniec I kw. 2019 r. 1 bilion 54,86 mld zł, co oznacza wzrost o 2 proc. w porównaniu z końcem 2018 r – podało Ministerstwo Finansów. Państwowy długu publiczny (PDP, liczony wg polskiej metodologii) wyniósł 1 bilion 5,26 mld zł, co oznacza wzrost o 2,1 proc. w porównaniu z końcem 2018 r.”
To tylko porównanie z końcem roku 2018, nie chce mi się szukać danych od kiedy PIS objął rządy.
Ty mi nie wciskaj PKB, PKB też się obniżyło już, a spadek oznacza spowolnienie gospodarki.

mławianka
Gość
mławianka

Nooo, Hemi, znów odleciałeś. Przyjrzyj się dokładnie na łapki tych swoich ulubieńców i zobacz jakie mają zapaćkane. Co i raz jakaś pokazowa niby dymisja w rządzie za przekręty i życie na koszt podatnika, bo lud się burzy, Lud się burzy, to trzeba go uśpić i jak widać po twoich komentarzach, robi się to skutecznie. To co obecny rząd daje obywatelom na 500+ i na 13-te świadczenia emerytalno rentowe, to jak już kiedyś napisałam: są to ochłapy rzucane z pańskiego stołu dla głodnej gawiedzi, żeby zamknąć jej gęby. To co sobie sami przygarniają i to co dają KK, to są dopiero… Czytaj więcej »

Hemi
Gość
Hemi

Ośmiorniczki to był symbol chorej, nieodpowiedzialną i egoistyczne polityki poprzednich rządów. Symbol, bo rzeczywista skala nadużyć i przekrętów (Np. luka VAT) była liczona w miliardy. Pogardliwie wykpiwasz świadczenia społeczne dla rodzin jako rzekome ochłapy dla gawiedzi. Po pierwsze, powiedz np. matce zatrudnionej w dzielnicy przemysłowej, że 6 tys. Zł rocznie na jej dziecko to jest nic, ochłap. I po drugie, za czasów poprzednich rządów nawet takich ochlapow nie było. Miało być wieczne zaciskania pasa i model gospodarczy postkomuny, czyli kokosy dla nielicznych, byznesmenów i przedstawicieli różnych uprzywilejowanych kast, a zwykły człowiek miał być dostarczycielem, a jakże, taniej siły roboczej. Jak… Czytaj więcej »

XAWERY
Gość
XAWERY

Hemi—czy pisząc swe posty uważasz, że naród POLSKI, jest naprawdę aż tak głupi, żeby uwierzyć w twe bzdury które piszesz, i 13 Pazdziernika, dać się otumanić takiemu szarlatanowi, który dla władzy jest gotów zrobić wszystko,. powinniśmy pamiętać, ze najbardziej niebezpieczni są ludzie którzy nie maja NIC DO STRACENIA. A TEN SZARLATAN, KTÓREGO JESTEŚ WYZNAWCO—A ZWIE SIĘ KACZYŃSKI, nie ma nic oprócz władzy, i dla której jest gotów pchnąć w przepaść 38 milionowy naród POLSKĘ. a pomagają mu w tym tacy IDIOCI jak ty Hemi, i przestań odwracać kota ogonem.

Hemi
Gość
Hemi

Nie uwazam, że naród polski jest głupi, i dlatego sądzę, że da szansę obozowi Dobrej Zmiany na dokończenie i utrwalenie reform, na których zyskała bardzo duża część społeczeństwa.

A totalna opozycja, która przez 4 lata udowodniła ponad wszelką miarę, że nie potrafi nic poza urządzaniem histerii medialnej i jazgotu, powinna dostać kolejne 4 lata na przemyślenie swojego zachowania i przede wszystkim nabranie minimum pokory i szacunku do społeczeństwa, zamiast ubliżać mu od „ciemnoty przekupionej ochłapami w postaci 500 plus”.