Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

PKW zarejestrowało listy kandydatów do Sejmu i Senatu. Znamy już wszystkich z naszego powiatu


3 września o północy minął termin rejestracji list kandydatów w nadchodzących wyborach do Sejmu i Senatu. W płockim okręgu wyborczym, w którym znajduje się powiat mławski ostatecznie 5 komitetów zarejestrowało swoje listy. Na każdej z nich, są kandydaci z powiatu mławskiego.

Wcześniej przedstawialiśmy już listy kandydatów z PiS, PSL i Koalicji Obywatelskiej. Teraz pora na pozostałe dwie listy. Na liście Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność I Niepodległość, jest tylko jeden mieszkaniec naszego powiatu. Z 20 pozycji kandyduje Jerzy Wałkuski z Lipowca Kościelnego, były przewodniczący rady gminy Lipowiec Kościelny.

Również na liście Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej znajdujemy jedno znane nazwisko. Z 16. pozycji kandyduje Wioletta Kujawa, od niedawna skarbnik gminy Ciechanów (nota bene jej szef Marek Kiwit również z tej listy kandyduje).

Tak więc z terenu powiatu mławskiego mamy następujących kandydatów: Jolanta Karpińska i Marek Kiełbiński (PiS), Konrad Wojnarowski i Elżbieta Aptewicz (PSL), Rafał Ciesielski (Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Po .N IPL Zieloni), Jerzy Wałkuski (Komitet Wyborczego Konfederacja Wolność I Niepodległość) i Wioletta Kujawa (SLD). Można tu jeszcze dodać, że przy rejestracji listy PSL nastąpiła na niej zmiana i Konrad Wojnarowski zajmujący wcześniej 4. pozycję na liście, przesunął się o jedną wyżej.

Kandydatami do Senatu w naszym okręgu są: Jan Maria Jackowski (PiS), Andrzej Kamasa (Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Po .N IPL Zieloni) i Piotr Mierzwa (Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Bezpartyjni I Samorządowcy).

Lista kandydatów Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność I Niepodległość:

Lista kandydatów Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej:

JK

Zobacz także…

Do 3 września ostateczne listy kandydatów, do 22 komisje obwodowe. Jest kalendarz wyborczy

Są kolejni chętni z naszego powiatu do zasiadania w poselskich ławach

PiS ogłosił pełne listy kandydatów do sejmu. Wiadomo już kto z Mławy

 

#kandydaci do sejmu powiat mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

42
KOMENTARZE

avatar
1500
Max
Gość
Max

Jak na Pis to tylko na panią Jolę Karpińską, najlepsza kampania lokalnie. Pozdrawiam i życzę dużo głosów!!

Mlawianka
Gość
Mlawianka

Tylko glupek moze glosowac na Konrada W jego tatus nic nie robil cale zycie tysko imprezowal koledzy go na plecach wynosili z sesji a teraz pcha synusia taki sam jak tatus nic nie robi tylko dobra mine Jego wystapienia w telewizji to porazka niema nic do powiedzenia ZERO

Wyspiański
Gość
Wyspiański

Kondrada debilu

WOW
Gość
WOW

W tym towarzystwie gwiazdą, z realnymi szansami jest Konrad Wojnarowski.

Oli
Gość
Oli

Dlaczego na lista nie ma kandydatów typu Pan Łukasik i Pan Pol z PiS ?
Przecież tylko oni mogą powalczyć o zwycięstwo w wyborach. Zauważyłem ciągle startuje ten Kielb, ile on już razy przegrał?

Mlawianka
Gość
Mlawianka

P Lukasik niech wnuki bawi emeryt niemadaje sie nawet na Przewodniczacego a. P Polowi nie dadza bo zagraza takim jak wlasnie Kielbinski .To porazka nie tylko jako dyrektora LO ale calej naszej Mlawy

Fakt
Gość
Fakt

To prawda. Kielbinski jak słyszę to porażka nie tylko dla pis

Mlawa
Gość
Mlawa

Patrząc na bilbord P. Jolanty Karpinskiej odbiera się jako normalną, sympatyczna młoda kobiete., ktora ani sie nie wyszczupla ani przesadnie nie wygladza. Prawidłowo. Choć zwolenniczką PiS nie jestem i nie oddam głosu na te frakcje polit. Patrząc na bilbord P. Anny Cicholskiej…, fotograf przeszedł siebie z fotoschpem. Ale Pani posel najwyraźniej to odpowiada. Rozumiem poprawić małe mankamenty , jasne. , ale całość? Rzeczywistość wyglądu kompletnie inna a zdjęcie inne. To też ma jakieś przełożenie o wizerunku. Dla mnie? P. Jolanta naturalna, sympatyczna w odbiorze. P. Anna sztuczna, nienaturalne żeby nie powiedzieć, że tj śmieszne, że kobieta w późno średnim wieku… Czytaj więcej »

mławianka
Gość
mławianka

„Pozory mylą – powiedział jeż schodząc ze szczotki do czyszczenia butów”.

Pani K. jest młodą i może z pozoru jest sympatyczną osobą, ale tylko z pozoru…
Pani C. była posłanką przez 4 lata, co załatwiła dla swojego regionu? czym się wykazała?
Pozwolę sobie odpowiedzieć:
– wykazała się oprowadzeniem grupy rekonstrukcyjnej z Mławy po sejmie
– wykazała się swoją obecnością na wszystkich uroczystościach w Mławie i w powiecie – żadnych absencji, zawsze obecna,
– NICZYM WIĘCEJ!!!
Ta pani po prostu nie ma nic do powiedzenia i nie ma własnego zdania. Mierna, ale wierna.

asmin
Gość
asmin

boshe.. widziałam ostatnio własnie plakat, ta pani Cicholska wygląda na nim jak lalka barbie

mławianka
Gość
mławianka

…i to zdeformowana lalka Barbie.
Ta kobieta… ech, szkoda słów…

Zaskoczony
Gość
Zaskoczony

Czy na liście SLD jest pani, która była skarbniczka w Dzierzgowie? Dobrze kojarzę?

Wiolusia
Gość
Wiolusia

Dobrze kojarzysz. Ta Pani wszędzie się pcha. I pozostawia po sobie tylko bałagan i smród.

Wiesiek
Gość
Wiesiek

halo i Hemi jakby wykąpał was wodzie święconej to może by to pomogło na wasze wyprane propaganda sowiecką mózgi.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Sam piszesz, że mają wyprane mózgi, na wyprane mózgi i woda święcona nie działa.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Kandydatka na posłankę z reklam codziennika podobno idealna na zastępczynię pani Krysi P.
Kucyka zwiąże z tyłu i wypisz wymaluj pani Krystyna, też charakterna… kobieta.

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Lewica ma mój głos.

Hemi
Gość
Hemi

Można z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że będzie to niestety zmarnowany głos.

Lewica nie ma od dawna nic do zaproponowania poza nachalnym promowaniem tych swoich słynnych „praw mniejszośi”, różnych lgbt i temu podobnych, oraz lansowaniem różnych pseudonowinek z Zachodu, weganizmu, seksedukacji od przedszkola, permisywizmu, aborcji na życzenie, zakazu krytyki dla postulatów lewicowych jako rzekomej „nowy nienawisci”.

Nawet pobieżny rzut okiem na ich hasła i zwłaszcza działalność wystarczy, żeby stwierdzić, że chodzi o program w istocie rzeczy społecznie destrukcyjny, dekadencki.

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Wręcz przeciwnie. To Lewica ma odwagę powiedzieć, że opodatkuje wielkie firmy typu Facebook czy Google – z czego premier Morawiecki i PiS się wycofał po wizycie Amerykanów w Polsce. To Lewica nie boi się powiedzieć, że PiS wciąż nie wprowadził ustawy reprywatyzacyjnej, bo jest na kolanach przed ambasador USA. To Lewica ma odwagę powiedzieć, że nie skapituluje przed deweloperami jak PiS w przypadku Mieszkania Plus. To Lewica ma odwagę mówić o odpartyjnieniu Spółek Skarbu Państwa, co jest zmorą 12 ostatnich lat! Lewica mówi o lekach na receptę za 5 złotych i większych inwestycjach w służbę zdrowia – PiS woli to… Czytaj więcej »

halo
Gość
halo

hahahahahaha Czytelniczko hahahahaha Toż to trudno nawet skomentować te twoje mądrości hahahahaha

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Ojej, posypała się narracja? Brutalna prawda zajrzała w oczy? Został tylko pusty śmiech?

Hemi
Gość
Hemi

Spółki Skarbu Państwa są dobrze zarządzane przez rząd i nie trzeba tam nic mieszać. Jak wygląda „odpartyjnienie” spółek SP przez lewicę, to już SLD parę- paręnaście lat temu pokazało, rozdawnictwo stołków dla koleżanek i kolesi od rana do wieczora.. Teraz, gdy towarzystwo lewicowe tak wygłodniałe po latach tkwienia w opozycji, dopiero rozkręciłoby karuzelę stanowisk… Przecież jeden znany lewicowiec z otoczenia niejakiej Nowackiej skusił się nawet na posadę wicedyrektora jakiegoś basenu gdzieś pod Łodzią, przyznasz, że to doprawdy żenujące. Co do tej odwagi podatkowej. Podatki służą nie do wykazywania się brawurą, ale do zapewnienia dochodów do budżetu. Zakładane wpływy z podatku… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Tak, bardzo dobrze są zarządzane spółki skarbu Państwa. Widać to po oczerniających hasłach na cysternach Orlenu. Nasze Państwo robi się coraz bardziej śmieszne, Hemi.

Hemi
Gość
Hemi

Orlen, bardzo dobry przykład skuteczności ekipy PiS w zarządzaniu majątkiem gospodarczym państwa. W ciągu 8 lat rządów PO-PSL skumulowany zysk netto Orlenu wyniósł 2,9 mld zł. Natomiast przez 3 lata i jeden kwartał rządów PiS ten zysk wyniósł 21 mld zł (!). No więc ktoś tu potrafi mądrze gospodarować (a przypominam te alarmistyczne wypowiedzi z PO i SLD, że PiS to amatorzy, którzy rozwalą gospodarkę), a ktoś inny jedynie udaje, że potrafi. Co do cystern użytych w kampanii do przypomnienia nieudolności opozycji w zwalczaniu oszustw paliwowych, to zostały one wynajęte na zasadach komercyjnych i Orlen jeszcze na tym zarobił. I… Czytaj więcej »

wyborca
Gość
wyborca

Chyba nikt nie zaprzeczy ze nikt tak stolkow nie rozdawal jak pis. Nawet po stwarzalo jakies pozory.

GDA
Gość
GDA

Co to jest zmarnowany głos? Niech każdy zagłosuje według własnych preferencji i przekonań. Właśnie przez taki syndrom „zmarnowanego głosu” ciągle te same leśne dziadki, co to zawsze byli i będą. Zmarnowany głos będzie tylko ten oddany na PiS, wszystkie pozostałe w pełni wartościowe…

Hemi
Gość
Hemi

Wybory to nie konkurs piękności ani młodości. Wybór kandydata w zależności od jego wieku to dzialanie infantylne. Może być rozsądny dziadek oraz niedorzeczny młodzian, i vice versa zresztą. Zmarnowaniem głosu nazywam sytuację, w której oddaje się głos na siłę polityczną, której program jest nieodpowiedni, niewłaściwy dla Polski. Za taki uważam program lewicy. Ich propozycje oznaczają dezintegrację społeczną, uwstecznienie kraju na wielu polach, wszczepianie na siłę tu u nas w Polsce rozwiązań i eksperymentów społecznych , które przyniosły opłakane skutki na zachodzie. Niemniej wybory są wolne i jeśli ktoś na złość babci chce odmrozić sobie uszy, nie ma przeszkód.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Hemi ja zaś uważam, że to za czym ty optujesz to jest oddawanie głosu na nieodpowiedni program i nieodpowiednie siły polityczne, które właśnie oznaczają dezintegrację i prowadzą do skłócenia Polaków, bo dzielą Polaków na dwa sorty. Nigdy tego nie było, dopiero PIS podzielił społeczeństwo. PIS uwstecznia Polskę do PRL.
Tak jest każdy ma wolną wolę i każdy potrafi samodzielnie myśleć, oprócz ludzi zmanipulowanych przez PIS ochłapami z pańskiego stołu. Ludzie sprzedali się za marne grosze, ale mam nadzieję, że nie wszyscy ulegają tej manipulacji.

Hemi
Gość
Hemi

PiS dzieli społeczeństwo, sorry, to jest po prostu slogan, na dodatek wyświechtany, zgrana płyta. Społeczeństwo zawsze było podzielone politycznie i to jest normalne, bo ludzie są różni i mają różne poglądy. Dzięki sporowi politycznemu napięcia polityczne są rozładowywane w cywilizowany sposob, w parlamencie czy w debatach, i tak jest w normalnych, rozwiniętych krajach. Normalność nie wymaga przepraszania. Ja widzę problem inaczej. Opozycja, partia władzy PO oraz żyjący latami dawnej świetności SLD nie pogodziły się do dziś z utratą władzy. Według nich PiS może tam sobie przejąć władzę rozumianą jako stanowiska, ale nic nie powinien istotnego zmieniać w państwie. PiS i… Czytaj więcej »

KOREK
Gość
KOREK

Niewarto Cie czlowieku komentowac szkoda czasu

Hemi
Gość
Hemi

Te wybory to będzie prawdziwy plebiscyt, czy ekipie dobrej Zmiany ludzie dadzą mandat na utrwalenie prospołecznych osiągnięć i reform, czy też zwyciężą opozycyjne siły polityczne, których jedynym programem jest „Nie dla PiS „, „żeby było tak jak było”, a owoce wzrostu gospodarczego trafiały jedynie do nielicznych, uprzywilejowanych. I ktire chciałyby wprowadzać tu w Polsce rozwiązania, które które czkawką odbijają się już na zachodzie, jak sprowadzanie migrantów, tolerowanie ekscesów lgbt, terror politycznej poprawności czy walka z chrześcijaństwem i rodziną. Trzeba wierzyć w rozsądek ludzi i ponowny wybór ekipy, którą w ciągu ostatnich 4 lat pokazała, że jest możliwa prawdziwa polityka na… Czytaj więcej »

mławianka
Gość
mławianka

Hemi, módl się, a będzie ci dane.
Głoś w kościele i poprowadź wierne owieczki właściwą drogą, przecież owieczki was słuchają.
Druga sprawa to to, że nie ma opozycji i o czym tu mówić, Hemi. Żaden plebiscyt.
Rozsądek ludzie stracili, są po prostu zmanipulowani tak samo jak mławianie w wyborach lokalnych tak i Polacy w wyborach do sejmu i senatu.

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Przecież PiS sprowadza migrantów i to na dużą skalę. Nawet w Mławie są. Tak ci TVP przesłoniła oczy propagandą?

Hemi
Gość
Hemi

Do Mławy są sprowadzane głównie osoby na czas określony, do pracy. Pracują, to tu przebywają, a odechce się pracy, wracają do siebie. Natomiast słynny rozdzielnik UE, przyjęty swego czasu przez Kopaczową, która złamała solidarność grupy Wyszehradzkiej, dotyczył migrantów z rozdzielnika, w 88% nielegalnych, którzy w większości nie są zainteresowani pracą, a przeciwnie, chcą przejść na utrzymanie zamożnych społeczeństw zachodnich, bo im przecież robić się nie chce. Widzisz różnicę? Bo dla mnie jest zasadnicza. Co oczywiście nie oznacza, że nie trzeba monitorować obecności zagranicznych pracowników w Polsce. Trzeba, jak najbardziej, ale jeśli chcą pracować i asymilować się, to warto przynajmniej ludziom… Czytaj więcej »

mławianka
Gość
mławianka

Hemi, imigranci o których piszesz do Polski wcale się nie pchali, Polska w ogóle ich nie interesowała bo w Polsce dla nich za biednie, a więc nie siej propagandy o jakichś najazdach imigrantów.
To czy głos „czytelniczki” będzie zmarnowany czy też nie, to chyba nie Twój interes. To jej decyzja. Głoś sw2oje słowo w kościele, przecież wy wszyscy lubicie „dobrą zmianę”, bo macie t tego ogromną kasę.

Hemi
Gość
Hemi

Migranci nie pchali się może do Polski, ale do UE na pewno. Żadna inna organizacja na świecie nie jest na tyle niemądra , żeby przyjmować nielegalnych migrantów ekonomicznych, którzy z pogwałceniem prawa przedostają sie na jej terytorium. Radzę sprawdzić znaczenie zasady „Fraus omnia corrumpit”. Niechby spróbowali popłynąć sobie tak na pontonach albo nielegalnie na statkach przemytniczych do USA albo Japonii… W UE celowo zaciera się różnicę między uchodźcami a migrantami i jest to działanie w złej wierze. We wrzesniu 2015 r. na szczycie UE narzucono Polsce rzadzonej przez PO obowiązkową kwotę migrantów z rozdzielnika – 9 tys . I żadne… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Przecież wy nie uznajecie UE.
Polsce narzucono, imigranci nie chcieli do Polski i nie było, i nie ma sprawy. Po co to rozkminiać i siać wrogą propagandę.

Hemi
Gość
Hemi

Do UE nie mamy stosunku nabożno – lokajskiego jak PO i Lewica, a stricte pragmatyczny, użytkowy. Opłaca się nam w tej chwili tam być, to jesteśmy. Gdy przestanie się opłacać, a koszty (w tym ukryte) przewyższą korzyści, to trzeba będzie zastanowić się nad rozwiązaniami alternatywnymi. UE jest organizacją tak niestety beznadziejnie zarządzaną i tak skrajnie zideologizowaną, że jej rozpad, np. pod ciężarem długów, w perspektywie dekady czy dwóch nie jest wykluczony. Co do migrantów z rozdzielnika. Skoro 1) ponawiane są co rusz pomysły przywrócenia tego mechanizmu, a ponadto 2) sprawa została skierowana do TSUE, to nie można ot tak powiedzieć,… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

No tak, stosunek nabożno – lokajski to wy macie do Trumpa, który wami pomiata – ot co.
Trump wyraźnie pokazał Adrianowi jego miejsce. Jeszcze mało?

Hemi
Gość
Hemi

USA to jest potega militarna, podpora NATO i naszego bezpieczeństwa, jakby ktos nie wiedział.

obydwie wojny światowe kończyły się, gdy do gry wkraczały USA. To jest światowa potęga, realna, w odróżnieniu od schyłkowej pseudo-potęgi biurokratyczno-urzędniczej, jaką jest UE.

USA w erze Trumpa akcentują swoją światową hegemonię i mnie osobiście to nie przeszkadza, dobrze, że jest taki światowy żandarm, na dodatek państwo demokratyczne i w okresie prezydentury charyzmatycznego Donalda Trumpa nam przyjazne.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Czy wy naprawdę nie widzicie, że USA ma was w d.pie, że tylko wyciśnie Polskę jak cytrynę, a resztę wyrzuci do śmieci biodegradowalnych? Jankesi nie robią niczego za friko, na wszystkim muszą zarobić, na wojnach się dorobili, dlatego są potęgą. Podpora naszego bezpieczeństwa? – Hemi, ale poleciałeś… po prostu odleciałeś.

halo
Gość
halo

Hemi masz w 100 % rację. Niestety dużo jest jeszcze takich „czytelniczek” i mławianek” które albo naprawdę nic nie rozumieją i żadne argumenty do tego nie trafią albo są z układu „żeby było jak było” Niestety. Było im dobrze, mogli kraść, oszukiwać, przekręcać, uważali się za wszechwładnych, mieli nadzieję że zlikwidują ABW, zlikwidują IPN a tu nagle pojawiło Prawo i Sprawiedliwość -i strach zajrzał w oczy. Będą głosować za lewakami, za zalewem czarnej afryki która żąda tylko zasiłków i mieszkań za darmo, będą głosować za seksualizacją czterolatków , za zniszczeniem Polski – są gotowi na wszystko aby uratować swoje złodziejskie… Czytaj więcej »