Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

PiS ogłosił pełne listy kandydatów do sejmu. Wiadomo już kto z Mławy


PiS jako pierwszy ogłosił wszystkie nazwiska osób kandydujących w jesiennych wyborach parlamentarnych. Wśród 20 osób umieszczonych na liście w naszym okręgu wyborczym są kandydaci z naszego powiatu.


Listę w okręgu nr 16 Płock otwiera minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dwójka i trójka to posłowie Maciej Małecki i zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik.

Obecna poseł Anna Cicholska z Regimina startuje z piątego miejsca,  a z siódmego również obecny poseł Robert Kołakowski z Ciechanowa. Z tego okręgu startują jeszcze sprawujący mandaty poselskie: Marek Opioła i Waldemar Olejniczak. Pierwszą dziesiątkę kandydatów zamyka obecny starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski. Opublikowana lista kandydatów potwierdza wcześniejsze wtedy jeszcze nieoficjalne informacje o kandydowaniu szefa PiS w Mławie Marka Kiełbińskiego i radnej powiatowej Jolanty Karpińskiej. Kiełbiński znalazł się na 13 pozycji, Karpińska na przedostatniej – 19.

Kandydat, który poważnie myśli o walce o poselski mandat na tej liście musi zdobyć przynajmniej kilka tysięcy głosów. Ówczesny lider listy PiS w naszym okręgu Wojciech Jasiński zdobył ich ponad 31 tys. Anna Cicholska, która zastąpiła Józefa Kurka, który zrezygnował z mandatu miała ich ponad 5 tys. Kandydujący w poprzednich wyborach kandydaci listy PiS z naszego powiatu: Robert Maciej Jankowski i obecna radna powiatowa Krystyna Zając zdobyli odpowiednio: 2156 i 1370 głosów.

JK

Zobacz także…

PKW zarejestrowało listy kandydatów do Sejmu i Senatu. Znamy już wszystkich z naszego powiatu

Kampania będzie krótka. Jest data jesiennych wyborów do sejmu

A co tam panie w polityce?

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
168 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
STARSZY PAN
STARSZY PAN
3 lata temu

Pani Jolu z całego serca trzymam za Panią kciuki. Będę głosować. Pomogę w kampanii. Będzie Pani tak naprawdę jedynym i prawdziwym kandydatem z Mławy. Jest Pani szczera i uśmiechnięta osoba, a nie jak niektórzy kandydaci farbowane lisy…

mławianka
mławianka
3 lata temu

„Dzidek”,” dziadek z bliska”, „Anonimowo” vel „z bliska”
Wybacz, ale Twoje zachowanie jest poniżej wszelkiej krytyki. Tak pluć i wyzywać to możesz na terenie swojego podwórka ale nie na forum publicznym. To jest bardzo niesmaczne, a nawet wstrętne delikatnie mówiąc. Opanuj się człowieku. Tak się z ludźmi nie dyskutuje. Brak Ci kultury albo za mocno się angażujesz nie potrafisz zapanować nad emocjami. Może trzeba Ci wybrać się do lekarza i zacząć brać coś na uspokojenie.
Przemyśl to zanim na mnie naskoczysz, bo wiem że to zrobisz, ale najpierw przeczytaj wszystkie swoje komentarze tylko pod tym jednym artykułem i zauważ ile w Tobie nienawiści, wrogości do ludzi o innych poglądach.
Tak nie można, bo to jest chamskie. Szanuj każdego człowieka na swej drodze.
Cóż to byłby za świat gdyby wszyscy ludzie byli jednakowi i jednakowo myśleli? – myślę, że po prostu niestrawny.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  mławianka

mławianka—-Twój post i treść staje się dla mnie niestrawna, po prostu zatęchła. Z POSTU WIDAĆ ŻE JESTEŚ DOBRZE POINFORMOWANA—[wymoderowano]. Ja nie mam co wybaczać, ale nie mogę sobie pozwolić na pisanie takich bzdur i rad co do mej osoby, a już nie smakiem są słowa i propoowanie mi wizyty u lekarza, raczej to Ja mogę zaproponować Pani wizytę u PSYCHIATRY, bo coś słabo z PANI NERWAMI, NA PRZYSZŁOŚĆ NIECH PANI JE TRZYMA NA WODZY.Mogę się zgodzić że nie które moje posty śa zbyt ostre, ale takie są moje odpowiedzi do adwersarzy którzy piszą bzdury, i nie trzymają się w ogóle faktów,a ponieważ zbyt dobrze znam mławską rzeczywistość , więc Pani wybaczy ale pozwalam sobie na ostrzejsze sformułowania, Pani, może to nie odpowiadać ,ale inni bywalcy portalu to przyjmują, bo to co piszę jest oparte, o znajomości tych poruszanych spraw, odpowiedz na Pani post to nie jest żadne NASKAKIWANIE NA CIEBIE, a tym postem i ocenamisama zachowałaś się po chamsku, WIDAĆ ŻE NIE SZANUJESZ LUDZI O INNYCH POGLĄDACH, A TE TWOJE WYPOCINY SĄ TEGO PRZYKŁDEM, WIEM PO TYM TEKSĆIE ŻE JESTEŚ ODMIENNYCH POGLĄDÓW OD MOICH JA NIC NA TO NIE PORADZĘ I DLATEGO Z TAKIMI ODMIENCAMI PROWDZE OSTRO DYSKUSJĘ, w zasadzie treści Twych p[ostów są zbieżne z moimi–sam zadaje sobie pytanie WIĘC W CZYM RZECZ, że mnie pouczasz???czyżbyś barwy zmieniała.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  dzidek

Dzidek, ja Cię nie pouczam. Ja tylko proponuję bardziej kulturalną dyskusję. Trzeba szanować adwersarzy, a nie obrzucać ich błotem.
Poczytaj komentarze Hemiego, nikogo nie obraża, tłumaczy spokojnie, przekonuje z wyczuciem, jest opanowany, zrównoważony, a Tobie brak opanowania i brak samokrytyki.
Poglądy Hemiego nie są moimi poglądami, ale wielki szacun dla niego za spokój, za opanowanie i za wiedzę też.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  mławianka

==mlawianka, posty hemiego to a pisowska propaganda, same klamstwa I bzdury w nich niema za grosz nic z prawdy, to sa jego pobozne zyczenia, aby chwaliic PIS sa tak samo kulturalne jak twoje, kiedy pisalas o tych baranach, nie porownuj mie do tego pajaca, jemu za to placa, aby sial zamet w glowach a ty to lykasz jak pelikan, to twoja sprawa, ja z tym pajacem nie chce miec nic WSPOLNEGO, jesli mie nie pouczasz I mi nie doradzasz , to jak dalej bedziesz tlumaczyc swoj post. Jest tak –mlawianko najpierw, trzeba miec samemu, troche kultury, aby moc pouczac innych widocznie ci tego zabraklo, przyjmij cechy hemiego, skoro go tak wchwalasz I bedzie OKY, ja jestem jednak krytycznie nastawiony do niektorych postow, I mam do tego prawo, a z twoich pouczen nie skorzystam, ,aby sluchac jakichs malolatow, ktorzy tyle wiededza I zyciu ci kot naplakal. WIEDZA HEMIEGO TO STEK BZDUR, NA PISOWSKA MODLE, TA JEGO WIEDZA NIE MA NIC WSPOLNEGO Z PRAWDA. TYLE I AZ TYLE!!

TAK TAK
TAK TAK
3 lata temu

Ja wraz ze swoją rodziną głosujemy na Jolantę Karpińską. Jest to młoda dziewczyna, która jest ambitna i angażuje się że wszystkich sił. Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Pani Jolu bardzi dobra decyzja o kandydowaniu trzymamy za Panią kciuki i wierzymy że pozycja 19 będzie najczęściej zaznaczana.
Pozdrawiam

Zazdrosny
Zazdrosny
3 lata temu
Reply to  TAK TAK

Pani Jolanta jest piękną kobietą. Ale w życiu popełniła przynajmnieJ 3 błędy. Po pierwsze nie jest moją żoną. Po drugie jest w strukturach PiS. Po trzecie zrobiła sobie zdjęcie z Adrianem kleczącym na nartach co ma żonę niemowę.

TAK TAK
TAK TAK
3 lata temu
Reply to  Zazdrosny

Nie rozumiem trzeciego błędu Pani Jolanty?!

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  TAK TAK

Naiwność nie zna granic. Głosuj, nikt ci nie zabroni, ale to stracone głosy. Pozycja 19 nie ma najmniejszych szans. Kto ją zna? Chyba, że po całym Mazowszu rozda zdjęcia z Dudą to może jej się uda 😀

TAK TAK
TAK TAK
3 lata temu
Reply to  Anonim

Żal d.pę ściska że to ona ma te zdjęcie A nie Ty? Ma bardzo duże szansę. Kibicuję z całych sił

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  TAK TAK

Prawda jest taka, że 19 nie ma żadnych szans, o czym się przekonasz po wyborach

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  mławianka

OCENA TWEGO POSTU JAK WYŻEJ !!—mławianko

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  TAK TAK

TIK–TAK–uważaj bo tych sil może ci zabraknąć—i co wtedy????– no widzisz –mławianka—że jednak jesteśmy zgodni w swych ocenach, myślę że lekarz ani mnie ani Tobie nie jest potrzebny, raczej powinniśmy się skupić nad prawidłową oceną sytuacji którą may zamiar komentować, i wszystko będzie OKY

Zazdrosny
Zazdrosny
3 lata temu
Reply to  TAK TAK

Adrian który podpisuje wszystko co mu podsuną (nawet papier toaletowy), łamiący konstytucję, na którą przysęgał nie jest godzien mych rąk całować.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Zazdrosny

Nie ma żadnego łamania konstytucji, to są balamutne zarzuty formułowane głównie przez lobby prawniczo-sędziowskie, które chce być poza jakąkolwiek kontrolą społeczną, oraz przez opozycję, która chce, żeby „było tak jak było”.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  Hemi

Jakim trzeba być DURNIEM—ABY PISAĆ TAKIE POSTY. no ale to jest przykład propagandzisty PIS, a efekty znamy, trzeba być na prawdę ślepym / tak jak hemi /aby nie dostrzegać podstawowych zasad, wartości które Polska budowała przez lata czego efektem jest KONSTYTUCJA—którą nagminnie łamanie obecna WŁADZA pod wodzą KACZYŃSKIEGO, a którego wolę wykonuje, łącznie z łamaniem KONSTYTUCJI Prezydent RP DUDA A RAŻĄCYM PRZYKŁADEM JEST UŁASKAWIENIE KAMIŃSKIEGO, jeszcze przed uprawomocnieniem się wyroku i mamy w POLSCE ministra przestępce. I TO MA BYĆ PREZYDENT który jest bezwolną marionetką i wykonawcą wszelkich poleceń WODZA KACZYŃSKIEGO KTÓRY MU STWORZYŁ MOŻLIWOŚĆ BYCIA PREZYDENTEM R.P—-i po tym wpisie zwracam się do –mławinki, która o tym osobniku, z którego postów widać jak bardzo mija się z rzeczywistością, /chyba jednak musi mieć coś z głową/ mławinki, która o dziwo cyt. ma wielki szacun, za spokój i opanowanie—i za wiedzę też ?? SZANOWNA MŁAWIANKO—czy nadal zgadzasz się z tymi słowami, swego wielbiciela, bo ja nie NIGDZIE NA ŚWIECIE NIE MA TAK, ABY NAD SĄDAMI I PRAWNIKAMI BYŁA SPOLECZNA KONTROLA, chyba że może tak być na WĘGRZECH albo w WENEZUELI, a dlaczego na WĘGRZECH–ano dlatego że KIEDYŚ „NASZ PRZYWÓDCA I WÓDZ PISOWSKIEGO NARODU, POWIEDZIAŁ TE SŁOWA CYT—PRZYJDZIE CZAS ŻE W WARSZAWIE, BĘDZIEMY MIELI BUDAPESZT, no i wszystko zmierza ku temu aby tak było, a hemi jest wyznawcą tego porządku.!!!!!

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi—normalnie myslacy I obsserwujacy, to wszystko co sie za tej wladzy pisoeskiej dzieje, nie moze sie z tym pogodzic, zedo wladxy dorwali sie ludziedo ktorzy za nic majaporzadek KONSTYTUCYJNY ==hemi I abys przejzal troche na oczy, nie tylko ty, to warto POLECAM Napisane, przez wybitnego Konstytucjonaliste, WPROST OSKARZRNIA ZE Jaroslaw Kaczynski, ze swoja gwardia od 2015 roku zmienia bez prawnie Konstytucje, i zmienia ustroj demokratyczny w Polsce. Prezydent DUDA LAMIE PATAGRAF 10 tejze konstytucji.Szydlo za brak pyblikacji wyrokow trybunalu konstytucyjnego, bo to nie byl jej trybunal, obecna Prezes, Przylebska, za to ze jest agentem I tajnym wspolpracowniki sluzb, no I gwiazda, ZIOBRO, ktory przez swoje zmiany koniecznie chce doprowadzic, do zmiany ustroju w Polsce. TAK TO SA OSKARZENIA PROF. WOJCIECHA SADURSKIEGO, wybitnego autorytetu prawniczego sxanowanego na calym swiecie, a co najwazniejszeznawcy KONSTYTUCJI, I dodam ale nie takiego ciemniaka jakim TY jestes hemi, I po tym powiniees zamilczec.

MłAWIAK
MłAWIAK
3 lata temu

Lista mocna, kandydatowi z Mławy Gratuluje!

Znawca
Znawca
3 lata temu
Reply to  MłAWIAK

Wstydzę się za takiego kandydata z Mławy. Żal oczekiwać wyniku i wielki wstyd będzie

Barbara
Barbara
3 lata temu
Reply to  Znawca

Możemy być dumni Mławiacy że mamy kandydata na Posła z Mławy. Nie zmarnujmy tej szansy i zagłosujmy na Mławiaka.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Barbara

Barbara gdzie ta twoja duma, to raczej trzeba sie ze wstydu spalic, ze mlawscy piowcy wystawiaja, tskiego nieudacznika, ktory to co do tej piry osiagnal, to tylko p o ukladach, bo jest PRZEW. PIS NA MIASTO, I ustawia wszystko pod siebie. W S T Y D PANIE KIELBINSKI, przecie Pan z gory wie ze nie ma Pan zadnych szans, tak samo jak ta mloda Dama, czy musicie robic posmiewisko z siebie, I znaszego miasta. To naprawde dziwne, ze DYR. LO jest na liscie taka zapchaj dziuro, aby robila wynik listy, a mandaty otrzymaja ci pierwsi z listy, chyba ze Kielbinski, otrzymal by z 6,000 tys glosow, a to jest nie mozliwe, to damo jest z ta Pania Karpinska, I to ma byc Wasza Duma sympatucy PIS.. TO DAWNE CZASY KIEDY MLAWA LUB POWIAT MIALA POSLA, w dawnych czasach, o ile pamietam to byla nauczycielka Pani ZALEWSKA, no I Posel Wieczfni, ktory startowal z SAMOOBRONY PEKALA. JESLI SIE NIE MYLE, TO PRZED NIMI BYL JESZCZE KTOS, O ILE DOBRZE PAMIETAM TO BYL TO HAGEDORNY.
.

Wiesiek
Wiesiek
3 lata temu
Reply to  dzidek

Ten poseł co brukowce o nim pisały, mieszkał w Wieczfni to wygrał głosami w Płocku, a nie u nas w powiecie. U nas głosowała na niego tylko rodzina. Przypadek?

dziadek z bliska
dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  Wiesiek

Wiesiu dopiero dziś brukowce mają co pisać o dzisiejszych posłach, PIS, takich jak PĘK,który na Sejmowym korytarzu leży jak bela, a dziś tłumaczy że „zasłabł”,o Tarczyńskim, Terleckim z ksywą pies, o Brudzińskim, o Pięcie, Horale/który szuka igły w stogu siana, a zresztą można tu wymieniać i wymieniać, zresztą i tak pisowcy powiedzą że TO I TAK WINA TUSKA, a to dlatego że do tych pisowskich wyznawców nie trafia nic przykład mamy na tym portalu niejaki ” hemi,” aż dziw że takie indywiduum uchowało się w naszej MŁAWIE–TO NAPRAWDĘ WSTYD, I OTUMANIA TYCH KTÓRZY OD CZASU DO CZASU POJAWIAJĄ SIĘ NA PORTALU, aby poczytać o swoim mieście a tu masz babo placek, pojawia się hemi ze swymi mądrościami, i UWAŻA ŻE MA DO CZYNIENIA Z TAKIMI SAMYMI CIEMNIAKAMI JAK ON SAM– STOP wyznawcom i kłamcom tego pisowskiego dobrobytu.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  MłAWIAK

MLAWIAK=== czego gratulujesz??tego ze Kaczynski ustawil go na az 13 miejscu. To rylko pokazuje, jak P. Kaczynski liczy sie z mlawskim PIS.

Pani
Pani
3 lata temu
Reply to  Z bliska

Jaki z niego kandydat, przegrał wybory na burmistrza i przegra na posła. Nigdy nie zagłosuje na pozycję 13,zagłosuje na 19.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Pani

Pani to też jest błąd, bo zwiększa Pani szanse nie numeru 19 ,tylko całej listy, i ten nieudany MINISTER ZDROWIA będzie P- OSŁEM!!

Z Mławy
Z Mławy
3 lata temu
Reply to  dzidek

Ja głosuję na PIS nie ma lepszej opcji !

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Z Mławy

Nie rzycze ci tego, ale zebys TY, I tobie podobni sympatycy, w przyszlosci nie plakali na ta opcje, bo na to sie z a nosi.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Pani

Prosze Pani moge Pani I nie tylko, uroczyscie PRZYSIEGAM ZE NIGDY NIE ZAGLOSUJE NA LISTE PIS, mam dosc rzadow jednego czlowieka KACZYNSKIEGO, / KALSTEINA /przed rzadami ktorego przestrzegal ich wlasny OJCIEC, powinniscie wiedziec, ze historia tego rodu jest pisana krwia POLAKOW.

Katarzyna
Katarzyna
3 lata temu
Reply to  Z bliska

13 to SZCZĘŚLIWA LICZBA !

Kazał Pan musiał sam
Kazał Pan musiał sam
3 lata temu

Jejku….znów startuje ten z pisu w Mławie. Ile wyborów musi przegrać żeby się dowiedział że nigdy nie będzie miał poparcia ?

halo
halo
3 lata temu

Czy Wojnarowski tak reklamowany przez „Mławiaka” to ten rolnik od Kukiza ? 😀 😀 😀

Next
Next
3 lata temu

MY NIE CHCEMY REPREZENTACJI MY CHCEMY LUDZI NIE POKAZOWEK MY CHCEMY DZIALACZY MŁODYCH DZIAŁACZY Z KLASĄ A NIE STARYCH PISIOROW KTÓRZY SZKODZĄ MŁODYM ROZSĄDNYM NIE ZEPSUTYM PISOWCOM

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Next

Next–cosie z taba dzieje, wreszcie sie zdecyduj, te mlode pisiory sa takie same w swym dzialaniu a moze nawet gorsze,niz ci starsi. SWYMI POSTAMI SAM ROBISZ POKAZOWKI.

zorientowany
zorientowany
3 lata temu

Dobrze się czyta te POkomusze komentarze. Widać strach. Jest dobrze.

every
every
3 lata temu
Reply to  zorientowany

Nie rozśmieszaj, jaki strach i przed czym lub przed kim.
Ja, wolny człowiek, czego ja mam się niby bać?
Nie rozrabiam, nawet głośno nie pie.dzę, chyba że… w nocy 😀
Przyjmuję to co dają, jak biją to uciekam.
Jestem bardzo powściągliwa i dobrze mi z tym.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  zorientowany

To wy się boicie, ciągle się czegoś boicie, a to uchodźców, a to gender, a to LGBT. Cały czas robicie pod siebie. Stąd tyle zakazów, ograniczeń przypieczętowanych ustawami, stąd to rozdawnictwo niekontrolowane, byle przeciwnika obłaskawić.

halo
halo
3 lata temu
Reply to  mławianka

mławianko rozumiem że bardzo ci się podoba ideologia gender bo to jest porównywalne z ideologia marksizmu. Tęsknisz za uchodźcami bo w Mławie nikt cię nie chce ? Nikt ci nic nie daje i nie rozdaje . Zabrali możliwość rozkradania państwa – też straciłaś ? Jeżeli takie straszne warunki masz w Polsce przecież możesz jechać do Niemiec. Tam dla gender są łaskawsi, uchodźców dużo, nawet socjal dostaniesz.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  halo

Nic nie zrozumiałeś jak widać z Twojego komentarza – jest jałowy.
Ty za to jedź do Rosji, a mnie nigdzie nie wysyłaj, bo dla mnie czy ta władza, tamta, to mi obojętne. Ani jedni, ani drudzy mi nic nie zrobią, a ty nie wysyłaj ludzi za granicę, bo po co? Tylko jeśli komuś się wmawia, ze czegoś się boi, to najpierw radzę przyjrzeć się sobie. Tak a propos to PIS jest postkomuszy jeśli już, czy to tak trudno dostrzec, halo vel zorientowany?

halo
halo
3 lata temu
Reply to  mławianka

hahahaha biedna zagubiona mławianka wyznaje ideologię gender która jest przedłużeniem ideologii marksistowskiej a mnie wysyła do Rosji 😀 Napisałem że możesz jechać do Niemiec tylko dlatego że tam miałabyś uchodźców pod dostatkiem i nie musiałbyś tęsknić 😀 i cierpieć na ich brak. Napisałaś że ta władza cię ogranicza bo zakazuje wjazdu uchodźcom. Trochę konsekwencji. Ja daję tyko proste rozwiązanie. W Rosji ich nie ma. Reszta twojej ideologii to marksizm więc do Rosji drogę masz otwartą. Kierunki są trzy. Ty jak widać nie mieścisz się tylko w Polsce .

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  halo

Helo jestes smieszny,a sobie jaki kierunek wybrales, nie smiej sie z kogos, bo za chwile bedziesz plakal, na tych swoich pisowskich pacanow

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  halo

Tobie naprawdę coś odbija. Gdzie ja cokolwiek napisałam, że władza mnie ogranicza, napisałam wyraźnie, że PIS się wszystkiego BOI i dlatego stosuje ustawowe ograniczenia. Koniec, kropka.
Nie wkładaj w moje usta słów, któr4ych nie użyłam i myśli, których nie miałam.
Twoja dedukcja jest do d.py.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  mławianka

MLAWIANKA==prawidlowa reakcja, takim, pacanom nawiedzonym tak trzeba odpowiadac,tylko ze do nich I tak nic nie trafia.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Z bliska

No i co Ty na to –mławianko!!—ten mój jak wyżej post też ci sie nie podoba, gdzie tu jest to opluwanie i chamstwo, czym mnie uraczyłaś oceniając me posty, może jednak musisz je dokladnie przeczytać.

Next
Next
3 lata temu
Reply to  halo

DO HALO ZGADZAM SIĘ

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Next

Next===powinienes pamietac, ze za HALO , TO W MO&&E WALA., chyba ze tego oczekujesz dla otrzezwienia umyslu.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  halo

Halo [wymoderowano] wielbicielu, pisowskiej zmiany I czarnej zarazy, co ci sie nie podoba, to zglos sie do p.Kielielbinskiego, on ci wszystko wytlumaczy, , albo ????

Pan
Pan
3 lata temu
Reply to  dzidek

Co on wie? Toc on nawet żony nie ma hihi

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Pan

Pan==to nie mozliwe, P. KIELBINSKI, pewnie bierze przyklad z Kaczynskiego, ktory trzesie Polsko, a Kielbinski Mlawo, ustawia tak aby dla niego bylo wygodnie, to jest bardzo dziwne, ze takim miernotom ludzie daja WLADZE.

halo
halo
3 lata temu
Reply to  dzidek

dzidek zanim zaczniesz pisać komentarze to najpierw proponuję przerobić program szkoły podstawowej 😀 „Polsko” „Mławo” to tylko dzidki mogą pisać. Ucz się. Na naukę nigdy nie jest za późno.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  halo

Halo, zebym nie dosyal w dziob to pistaram sie stosowac do twych uwag, maszI racje, tylko ze do pidstawowki chodzilem do 3, hdzie polskiego uczyla Pani Jablonowska, widocznie za malo uwazalem na lekcjach, ale bledy bledami, dla mnie najzniejsza, jest, tresc postu, mimo wszystko uwagi przyjmuje, I obiecuje poprawe w pisowni, zniknal mi gdzis slownik w smartfonie, I …

Jukon
Jukon
3 lata temu
Reply to  halo

Popieram. Takiej miernoty zapatrzonej w siebie jeszcze nie widziałam. Zamiast tracić czas na idiotyczne wpisy, niech dziadek zajmie się nauką. Wszystkim to dobrze zrobi.

Next
Next
3 lata temu
Reply to  dzidek

DO DZIDEK ALE TY AGRESOR jest dobra zmiana i co Ty możesz

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Next

Next—BYĆ MOŻE JESTEM AGRESOREM, ALE TYLKO Z TAKIM TWOI KAMRACI SIĘ LICZĄ, –plując na nich jadem, jesl tylko mają inne zdanie tak jak ja.

Ewka
Ewka
3 lata temu
Reply to  halo

DO HALO SUPERR WYPOWIEDZI ☺

Fajny
Fajny
3 lata temu
Reply to  mławianka

Mlawianka, zgadnij z jakim ilorazem inteligencji kupuje te pomysły wyborca;)

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Fajny

Fajny==temat poruszyles, dokladnie nie wiem, ale zgodnie z tym co mowil Szef TVP Kurski ze CIEMNY LUD WSZYSTKO KUPI, to ten iloraz inteligencji, musi byc bardzo niski. I to sa wyborcy PIS, ktorzy takze na tym portalu, prezentuja swe umiejetnosci.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  mławianka

Gender i Lbgcośtam to są chore ideologię, tak sztuczne, tak obce i polskości i sprawom zwykłych ludzi, że nie wiem jak POKO i jej satelity z opozycji musieliby zwiększyć ostrzał propagandowy, żeby ludzi do tych patologii przekonać.

Moim zdaniem rozpoczynacie bitwę skazaną z góry na porażkę, ale chcącemu nie dzieje się przecież krzywda.

Na szczęście Zjednoczona Prawica gwarantuje skuteczny opór przeciw tym popłuczynom ideologicznym z Zachodu.

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu
Reply to  zorientowany

Nie każdy, kto jest przeciwny PiSowi, jest z PO lub za PO. Jest wiele innych alternatyw.
Nie sprowadzisz wszystkich do jednego wora.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Czytelniczka, jak sama widzisz, juz cie atakuja te pisowskie barany, cos ich na portalu sie sporo pojawilo, gonmy to towarzystwo, bo bedzie niedobrze. Jak PIS z ta czarna zaraza znowu beda nam narzucac swoje falszywe ideologie.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  zorientowany

Jak ci sie nie podobaja, te pokomusze komentarze, widac ze nie jestes zorientowany, od czasu do czasu wlacz sobie tvp INFO,bedziesz mogl posluchac prawdziwegi komucha MARKA KROLA, BYLEGO SEKTETARZA KC.PZPR, ktory przeistoczyl sie w dziennikarza, I jest wierny twojej opcji czyli PIS, to jest dopiero specjalista.

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu

Ludzie, zastanówcie się, czy wesprzeć PiS. Przecież ten Szumowski jest spadochroniarzem, przyniesiony w teczce. Co on ma wspólnego z okręgiem płockim???

W 2015 wybraliście Wojciecha Jasińskiego – 31 tys. głosów. Co zrobił? Po dwóch (!) miesiącach zrezygnował i wziął fuchę prezesa Orlenu – zarobił łącznie 5 milionów złotych. A po trzech latach przeskoczył do kolejnej spółki państwowej w której zarabiał 29 tysięcy miesięcznie. Czego się spodziewać po PZPRowcu?

A wy co? Dalej 500 zł miesięcznie? Minimalna krajowa? Kogoście wy wybrali?

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Szumowski jest dobrze oceniany jako minister zdrowia, to dobrze, że znalazł się na liście.

Co do Jasińskiego, to koleżanko sprawdź sobie wyniki finansowe Orlenu z czasów PO (Nagrany prezes ówczesny zdania nie potrafił sklecić bez okraszenia go solidną porcją wulgaryzmow, na marginesie) i z czasów PiS.

Obecnie Orlen jest czterokrotnie bardziej zyskowny, a na dobrych wynikach zarabia też państwo, podwójnie, i z akcyzy, i z dywidendy.

Byłoby niepoważne, gdyby prezes jednej z największych firm w tej części Europy zarabiał grosze. Ważne, że wyniki, obecnie dzięki prezesowi Obajtkowi, są rewelacyjne.

Szok
Szok
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Za czasów po nie było takiej marzy na paliwie jak teraz, cena na stacji taka sama a baryłka prawie dwa razy droższa była wtedy! Wiec nie wiem czy jest to powód do dumy ze teraz Orlen doi ludzi na maksa żeby politycy mogli ciemnotę kupić za ich własne pieniądze!

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Szok

Czy za czasów PO podatki na paliwie (akcyza, VAT) były niższe niż teraz? Nie, były identyczne.

Jak więc wytłumaczysz, że za PO nie było kasy niemal na nic, nawet zasiłek pogrzebowy obcięli, co nawet prasa zachodnia odnotowała,a za PiS z niezmienionych podatków znalazła się kasa i na 500+, i na 300+, i na trzynastki dla emerytów, a nawet na odkupywanie od obcego kapitału polskich przedsiębiorstw, które za czasów PO-PSL lekką ręką wyprzedawano za marny grosz.

Gdy więc zrobimy bilans, to widać czarno na białym, że ktoś rządził źle, a ktoś inny rządzi może nie idealnie, ale jednak znaaacznie lepiej.

Szok
Szok
3 lata temu
Reply to  Hemi

Jest coś takiego jak marża! Widać ze PiS to stan umysłu! Ale wytłumaczę baryłka droga i tania a cena na stacji taka sama, to przy niższej cenie zakupu baryłki wiecej zarabiasz! To jest zysk Orlenu! Doi ludzi a ci się ciesza ze rekordowe zyski! Najważniejsze ze 500 plus jest! Masakra

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Szok

Poważna firma, jak Orlen,zabezpiecza się przed nadmiernym wahaniami cen surowca. Jeśli sądzisz, że cena w Nowym Jorku za baryłkę ma proste przełożenie na ceny w detalu, to mniej więcej tak, jakby piekarz uzaleznial codziennie cenę pieczywa od notowań giełdowych za kwintal pszenicy. Bądźmy poważni.

Polecam wywiady z prezesem Obajtkiem, rzuca światło na poprawę wyników Orlenu, renegacjacja niekorzystnych kontaktów , wypowiedzenie kontraktów obliczonych na regularne dojenie spółki i wyprowadzanie kasy za różne fikcyjne usługi typu consulting, itp. Teraz , gdy ukręcono przekrety, jest gospodarnie i jest spektakularna poprawa wyników finansowych.

Ale to nie wszystko. Obecnie Orlen na poważnie pochodzi do statusu czołowej polskiej spółki i np. W swoich sklepach regularnie promuje polskie produkty, np. soki krajowych wytwórców.

Rozumiem, że dla światowców z PO to zapewne obciach i wiocha, bo dla nich tylko to, co z Zachodu płynie warte jest podziwiania na klęczkach, ale promowanie made in Poland ma wielki sens, uwierz.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi, ciekawi mnie jakie masz zdanie na temat stadniny koni w Janowie, jakie masz zdanie na temat wycinki w puszczy białowieskiej?

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Anonim

W sprawie stadnin koni nie mam zdania, raz że z punktu widzenia gospodarki to jakiś mikro problem, dwa, nie zajmuje się jeździectwem ani hodowlą koni.

Natomiast sprawa walki z kornikiem w Białowieży została upolityczniona, co zakrawa na absurd. W sprawę opozycja zaangażowała nawet Komisję europejską i uzyskała „korzystną” dla siebie decyzje.

Jest to pyrrusowe zwyciestwo, bo raz, że kornik korzysta ze wstrzymania cięcia biologicznego i atakuje kolejne drzewa, a dwa, dowodzi to, że część ludzi w Polsce,opozycja konkretnie,nie ma hamulców aby godzić się na traktowanie Polski jako państwa o statusie B.

W Niemczech, gdy kornik zaatakował puszczę pierwotną,przeprowadzili higieniczną wycinkę bez pytania kogokolwiek o zdanie.

U nas niestety opozycja ma w dużej mierze mentalność niewolniczą i nie widzi nic zdrożnego w uprzywilejowaniu Niemiec, na zasadzie „co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie”.

Z mentalnością niewolniczą trzeba walczyć. Polska to duży, poważny kraj i nie może zgadzać się na nierówne traktowanie, jak w przypadku Puszczy Białowieskiej.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Hemi

Dzięki za wyjaśnienia.
Z problemem kornika w Puszczy Białowieskiej i tak mam wątpliwości co do słuszności podjętych działań, są bardzo różne zdania na ten temat, nawet leśników.
Natomiast słynna stadnina koni w Janowie… nie patrzę na ten problem z perspektywy gospodarki, ale prestiżu na świecie. Przykre to, że tak szybko doprowadzono najsłynniejszą na świecie stadninę do upadku, gdzie w konie zaopatrywali się najbogatsi tego świata płacąc petrodolarami, nie uważasz? To brak profesjonalizmu, brak odpowiedzialności, całkowita znieczulica na los zwierząt.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Anonim

Zdaje się, że niedawno podczas aukcji „Pride od Poland” udało się uzyskać całkiem przyzwoite przychody, więc miejmy nadzieję, że kryzys jest zażegnany.

Jak pisałem, nie śledzę jakoś szczególnie uważnie tego tematu, bo w pewnym momencie mam wrażenie stał się swoistą bańką medialną, uwaga mediów poświęcona stadninie koni oderwała się od realnego znaczenia problemu, niemniej rozumiem podtekst zagadnienia, polityka personalna ekipy PiS.

Jestem zwolennikiem klucza kompetencyjnego i przeciwnikiem kolesiostwa, jeżeli gdzieś tego typu zjawiska występują, to trzeba je piętnować. Przy czym nie oszukujmy się, przy nominacjach na stanowiska gospodarcze, poczynając od określonego szczebla, czynnik polityczny ma bardzo duże znaczenie.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi spadaj ciemniaku z tego portalu I przestan go zasmiecac, tymi glupimy wstawkami. Dla Ciebie zawsze czarne, bedzie czarne, a biale bedzie biale ,bo tak mowi WODZ KACZYNSKI, a ty jak papuga te bzdury powtarzasz, PIS walczy bo syrasznie boi sie odpowiedziaknosci, bo wielu tych tuzow intelektu skonczy w kryminale.

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Kolego, wyniki finansowe? Przecież jest koniunktura gospodarcza, to oczywiste, że nawet najgorzej zarządzana firmie będzie lepiej niż wcześniej. Tylko niedługo będzie kryzys gospodarczy.
Skoro Jasiński był taki cudowny, czemu go wyrzucili z Orlenu? Poczytaj sobie.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Jasiński odszedł z Orlenu pewnie już ze dwa lata temu pewnie, facet jest już zdaje się w wieku emerytalnym, ile można bić pianę?

Co do tej świetnej koniunktury gospodarczej, o której piszesz, pełna zgoda. Pamiętam, jak w 2015 r. straszono PiS-em, że nie zna się na gospodarce , zrujnuje kraj nieodpowiedzialną polityką finansową, że będzie katastrofa ekonomiczna.

A tu proszę, 4 lata minęły i żadna z czarnych przepowiedni się nie sprawdziła, i zamiast krachu mamy świetną koniunkturę. Tak trzymać!

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Jasinskiego tylko dla tego wyrzucili, z ORLENU, zeby dostal dobra odprawe, wzial 3 miliony odprawy I co ma jeszcze narzekac to teraz aby zwiekszyc jego majatek dostanie sie do Sejmu I bedzie OKY!!

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Jakim trzeba byc tlumokiem,zeby pisac takie bzdury, powinienes, wiedziec, ze Obajtek to kuzyn Szyodlo, a zasluzyl sie tym ze malowak z nia szkole w gminie, I po tym malowaniu, kuzynka wyciagnela go z wio hy za uszy, a ORLEN TO JEGO TRZECIA FIRMA W KTOREJ RZADZI, A WYNIKI SA BO PALIWA POSZLY W GORE CENOWO.baranie czy to tak trusno ci zrozumiec

xyz
xyz
3 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Czytelniczka w takim razie głosuj na PSL jako jedyną sprawiedliwą wśród wszystkich partii. Wiesz, że oni zawsze dotrzymują słowa o czym zapewne wszyscy się już przekonali ! , a Mława będzie wtedy krainą miodem i mlekiem płynącą.

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu
Reply to  xyz

Znowu pudło. Mam jeszcze lepszą alternatywę 🙂
Naprawdę, nie tylko POPiS jest na tym świecie. Wystarczy otworzyć oczy.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Czytelniczka

To zadne, odkrycie.LEWICA WRACA, I BARDZO DOBRZE, moze wreszcie popedzi ta farbowana lewice, czyli pis

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu

Mam nadzieję, że redakcja będzie także na bieżąco informowała o listach Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Koalicji Polskiej.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Czytelniczka

A zwłaszcza o ich programach.

Programowo, opozycja ma sie czym pochwalić przecież. Wprowadzenie euro w Polsce (ktoś narzekał na drożyznę, wtedy zobaczymy jak ceny podjadą!), homozwiązki, likwidacja lub ograniczenie 500+, likwidacja CBA (a więc walki z łapownictwem), likwidacja IPN (a więc niech historię piszą nam inni), zgoda na migrantów z rozdzielnika UE, dalsze tolerowanie patologii i sitw w sądownictwo, no tak wspaniały program zasługuje na jak najszersze rozpowszechnienie i popularyzację!

every
every
3 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi, proszę cię, chociaż ty nie strasz, bo tobie nie wypada.
Ty winieneś być pokorny.
Hemi nie powtarzaj wizji pisowskich, bo one w ogóle nie są odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wyciągasz z kątów kurz, a nie widzisz śmieci na dywanie.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  every

every-,-tego tlumoka juz nie zatrzyma az do wyborow, karzeli mu to robi to co mu kazali., naprawde szkoda nerw na tego ciemniaka

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu
Reply to  Hemi

Widzę, że powtarzasz przekaz z TVP. Pilny słuchacz, widzę.

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu
Reply to  Hemi

Co jest programem PiS? TOTALNA rozwałka państwa. Wydłużają kolejki po leki, a tych leków nawet nie ma. Powodują wzrost cen żywności. Mają więcej limuzyn niż karetek pogotowia (!). Zamykają kolejne oddziały szpitalne. Sprawy w sądach ciągną się dłużej niż za poprzednich rządów (tak!). Żłobków jak nie było tak nie ma.
Myślisz, że z 500+ i 13. emerytury cokolwiek z tego kupię?
Przez cztery ostatnie lata Polskę zostawili w RUINIE.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Opowiadasz bajki. W latach 2015-2018 dochody rodzin zwiększyły się o 22%, sprawdź o ile wzrosły za poprzedników.

Bezrobocie rekordowo niskie, od 1989 r. nie było tak niskiego bezrobocia.

Stan finansów państwa jest stabilny, zadłużenie w relacji do PKB zmniejsza się, Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów w UE, sięgnij sobie do opracowań Komisji Europejskiej , kto jak kto, ale oni nie mają interesu w podkoloryzowywaniu danych o Polsce.

Proponuję zatem zejść na ziemię i rozprawiać o realiach,a nie o fantasmagoriach.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi===GLUPEK, Hemi=== GLUPEK Hemi PAPUGA PIS. SPADAJ

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi==Szanowny Panie w dlugiej czarnej kiecce, tak jak pisza co niektorzy na portalu tobie Hemu to nie wypada, lepiej zaimij SIE tym na co sie zdecydowales, bo jak nie to cie zamkna w hakims klasztorze, za kratami, I tam bedziesz przeprowadzal swa agitacje.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Hemi

SPADAJ CIEMNIAKU!!

Ewka
Ewka
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

DO ANONIMOWO agresji mówimy nie !

anonimowo
anonimowo
3 lata temu
Reply to  Ewka

EWKA CZYŻBYŚ BYŁ PRZECIWKO pis—to niemożliwe.

franciszek
franciszek
3 lata temu

cicholska ze wsi je…

Fajny
Fajny
3 lata temu
Reply to  franciszek

Ta pani tylko pozuje do zdjęć. Nic dla Mławy NIE ZROBILA. AlA posłanka została bo inny zrezygnował. Czyli przypadek. CHOC TO SZCZEGOL NIEWAZNY. WAZNE CO ZROBILA – NIC! Dla tego miasta po prostu nic. Pytanie czy dla swojej wsi chociaz coś zrobiła?

Ewka
Ewka
3 lata temu

PANIE POL prosimy więcej inicjatywy DLACZEGO ?PANA NIE MA NA LISTACH

Pisior
Pisior
3 lata temu
Reply to  Ewka

Dlaczego nie Pana Michała Pola? Czyżby dyrektor lo chciał wszystko zgarnąć? Na to wygląda.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Pisior

Z tym pytaniem udaj sie do p Kielbinskiego, to ci wutlumaczy, oile potrafi.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Ewka

Ewka bo ten twoj, Pol ma tyle so piwiedzenia co zud za okupacji.

Mlawianka
Mlawianka
3 lata temu

Tak starocie na emeryturę dac młodym ludziom szanse to jest okropne jak się widzi takiego dziada po 60 i baba rzadna kasy Wnukami się zająć barany Stare

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Mlawianka

NO nie nie chce mi się wierzyć aby ten post pisała –mławianka, jej takie słów by przez gardło nie przeszły., to tak czuła osoba na takie brzydkie wyrazy że to nie jest możliwe, przestańcie się podszywac pod czyjeś nicki

Prawda
Prawda
3 lata temu

Tak Pan Pol tak ale czy on nie przydałby się Mlawie raczej tu niech działa zgadzam się do człowiek który może wiele i takich ludzi brak mieście ktorzy nie myślą tylko o sobie …

Olka
Olka
3 lata temu
Reply to  Prawda

Od początku obecnej kadencji Rady Miasta Pan Pol pokazuje ile on może, bo g.wno może. Jest tak jaki sam jak cały PIS – sprzeniewierzył się.

Prswa
Prswa
3 lata temu
Reply to  Olka

Ty możesz za to dużo….szczególnie pisać komentarze pod różnymi nickami

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Prswa

Prswa===jak ci przeszkadza to rob to samo tylko ze to trzeba umiec, a taki pustak jaj ty tego nie potrafi.

Prawda
Prawda
3 lata temu
Reply to  Olka

DO OLKA bo starocie robi swoje

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  Prawda

A do czego POL ma sie przydac w Mlawie, a ofszem przydaje SIE, bo wspolnie ze swymi kumplami z PIS bedzie nosil wiazanki na uroczystosciach, za to poslusenstwo juz dostal fuche, kierownika, tak jak Jankowski, z MOSIR, osobistosc tez od wiazanek. Najtrafniej napisala o p. Pol, Olka / brawo/, zreszta zgodnie z prawda. Po prostu POL TO CIENKI BOLEK.

Wiocha
Wiocha
3 lata temu

A co Konrad wie tylko tyle że ojciec to obsadzil Ludzie nie bądźcie naiwni

Media
Media
3 lata temu

P KIELBINSKI spalony tak nie traktuje się ludzi

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu

My byśmy chcieli Pola to człowiek UCZCIWY peken zapalu do pracy dla ludzi Mlody Z pania Karpinska Ok a nie Kielbinski kto nad tym czuwa .

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu
Reply to  Mlawiak

Przecież na listy PiSu nie biorą ludzi powszechnie szanowanych – jest i miejsce dla:
Kuchcińskiego, który dawno odleciał,
Bogdana Pęka, który zasnął na korytarzu hotelu,
Kornela Morawieckiego, który jest otwarcie prorosyjski i jest tatusiem premiera,
Andruszkiewicza, który miał wiedzieć o fałszowaniu podpisów przez Młodzież Wszechpolską,
Marka Surmacza, który wysyłał policjantów, by dostarczyli hamburgery minister.
Do Senatu startuje ojciec prezydenta, do Sejmu stryj prezydenta, także brat ministra Muchy, syn Czarneckiego, dziecko Beaty Kempy, brat Wojciechowskiego, syn posła Schreibera.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Czytelniczka

To, że ktoś startuje z danej listy nie oznacza, że zostanie z automatu wybrany. Potrzebne jest zdobycie zaufania i przychylności wyborców, a akurat o wiele wymienionych osób byłbym spokojny.

Wałkowanie sprawy lotów Kuchcinskiego przez dziennikarzy jest cokolwiek śmieszne, bo akurat oni latają rządowymi samolotami często i za friko. Po tej burzy w szklance wody mogą stracić te możliwość, kręcą więc bat na siebie, pogratulować zdolności przewidywania.

Bogdan Pęk był od zawsze krytykiem zlodziejskiej prywatyzacji, i zapewne dlatego musiał odejść z PSL.

Natomiast Kornel Morawiecki to pomnikowa postać, twórca Solidarności Walczącej i programu solidaryzmu społecznego, wypominanie mu jakichś wywiadów jest małostkowe.
Zresztą, ma rację, Rosja jest naszym sąsiadem, a z sąsiadem jakieś tam w miarę poprawne stosunki trzeba mieć, to jest oczywiste dla każdego myślącego człowieka.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Podpis:

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Anonimowo—to wszystko co napisałeś jest oczywiste dla takich DURNI jak Ty. masz rację PEK BYŁ OD ZAWSZE PIJAKIEM, KUCHCIŃSKI W MLODOŚCI NARKOMANEM ,KTÓRY nawąchał się BUDAPRENU, i ma cały czas halucynacje, może i ty się nawąchałeś BUDAPRENU, i piszesz takie bzdury, przestań bujać w obłokach, zejdz na ziemię.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Mlawiak

MLAWIAK—chcieć a móc, to bardzo duża różnica.

Mechanik
Mechanik
3 lata temu

Jola do boju. Czas na młodych i czas na Ciebie. Cała moja rodzina zagłosuje na Ciebie. A wy na kogo będziecie głosować?

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu
Reply to  Mechanik

Na pewno nie na PiS. Zostawią za sobą Państwo w ruinie. Służba zdrowia – rozwalona. Deforma edukacji – dokonana. Ceny żywności – w górę.
Co nam po 500+, jak z tego ani nie kupimy lekarza, ani żłobka, jak ceny wszystkiego idą w górę. Co z 13. emerytury, jak leki coraz droższe, o ile w ogóle są. Bo zdaniem ministra zdrowia tak dobrze jeszcze nie było – co za oderwanie od rzeczywistości!

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Propaganda klęski.

Reforma edukacji to problem, i to opanowany, z jednym zdublowanym rocznikiem. Dalej będzie z górki, powrót do sprawdzonego systemu 8-letniej szkoły podstawowej to dobre rozwiązanie, podobnie jak likwidacja gimnazjów, za którymi nikt tęsknić nie bedzie.

Co do inflacji – wynika z suszy. Czy gdyby rządziła koalicja kolesiostwa PO – PSL – SLD mam rozumieć, że susza by nie wystąpiła? No please…

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi przestań brać te prochy boza chwilę zawiazą cię do wariatkowa, zgłupiejesz.

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu
Reply to  Hemi

Problem nie został opanowany, zobaczysz to we wrześniu. Czy ktoś pytał o zdanie gimnazjalistów? Oni nie chcieli ich likwidacji, w przeciwieństwie do dziadków wychowanych za komuny. Chyba dzieci nie masz, że wychwalasz Partię.
Na nic słowa, poczekajmy do września. Bedzie się działo, oj będzie. I tylko dzieci żal.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Czytelniczka powinnas wiedziec, ze Hemi chodzi w koloratce I dlugiej kiecce, a tacy maja dzieci ofszem ale po cichu.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Nie rozsmieszaj mnie. Liczysz, że przeciętny wyborcami pamięć złotej rybki?

Likwidacja gimnazjów i powrót do ośmioletniej podstawowki to byl heden z istotnych punktow programu PiS w trakcie kampanii wyborczej w 2015 r.

Postulat ten został pozytywnie zweryfikowany przez wyborców, PiS uzyskał samodzielną większość. Po co więc robić dodatkowe sondaże wśród gimnazjalistów, rozpatrywać ich,po co,żeby przeciągnąć sprawy w czasie?

Werdykt wyborców był jasny,klarowny i nie trzeba tu nic zaciemniać.

A wrzesień,to za dwa tygodnie, poczekamy i zobaczymy. Wierzę w rozsądek nauczycieli, że nie będą próbowali urządzać awantur w momencie obchodów doniosłej rocznicy wybuchu II wojny światowej i wizyty Prezydenta Trumpa.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi==spadaj [wymoderowano]!!!

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu
Reply to  Czytelniczka

DO CZYTELNICZKI kobito Ty nie wiesz nic nie znasz się na polityce chyba że pobierznie

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu
Reply to  Mlawiak

Ty za to nie znasz się na ortografii, skończ najpierw szkołę. Pobieżnie piszemy przez Ż!

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Nie tlumacz temu nieukowi, bo on I tak nie wie co pisze, kazali to przepisal.

Prawa
Prawa
3 lata temu

Karpińska Jola fajna dziewczyna. Jeśli zrobi dobra kampanie będzie posłem. W końcu będzie poseł z mlawskiej ziemiii
Trzymam kciuki za Jole.

Ewka
Ewka
3 lata temu
Reply to  Prawa

Ale jej też brak co nieco

Fajny gosc
Fajny gosc
3 lata temu
Reply to  Prawa

A to za fajnie można kandydować? Ja też jestem fajny to też może wystartuje….., pytanie czy ma wiedzę, skuteczna i działała spolecznie- owocnie.

Leon
Leon
3 lata temu
Reply to  Fajny gosc

Wiedza to przewyższa wszystkich. Według mnie nawet starostę.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Leon

LEON–wszyscy piszący mają taką wiedzę, którą biorą z tv KURSKIEGO, OJCA TADEUSZA I Z AMBON KOSCIELNYCH, GLUPI OTUMANIONY NARÓD. przykro normalnie myślącym ludziom jest z tego powodu bardzo przykro —no ale cóż ci ludzie mają zrobić, czekać aż DOJNA ZMIANA doprowadzi do kryzysu, ktory dotknie wszystkich i tu już nie będzie wyjątków, tylko dlaczego ten otumaniony naród kupiony za 500+ gotuje nam wszystkim taki los.??? oStaroście nie wspomnaj, obleciał wszystkie prawie stanowska w Mławie, nawet wycieczkę do CHINY zaliczył, i sprzedał się za pisowskie srebrniki, no ale podobno pieniądz nie smierdzi.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Z bliska

Tak jest, albo glosujesz na tych, co wskaże TVN, albo nalezysz do głupiego, otumanionego narodu.

Ubliżanie myślącym inaczej jak wy, osobliwy sposób na przekonywanie ludzi, ale tak trzymajcie!

Jak słowo daję, choćby po to, żebyście pozbyli się tego urojenia wyższościowego i nabrali odrobinę pokory życiowej i szacunku dla inaczej myślących, waszej formacji kolejne lata w ławach opozycji naprawdę by się przydały.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi==po raz kolejny pisze spadaj tlumokubo cie psami poszczuje nieuku, ja nie ogladam Tvn, pi to aby wiedziec na kogo glosowac, wiem to od dawien dawna, ty czeakaj az gebe otworzy Kaczor,’wtedy mozesz pisac swoje przekazy, I wspierac takich nieukow jak ty, mi twpich rad nie pitrzeba, a jedli tylko Lewica wroci to ye czarne kiecki I pisoeskich baranow pogoni tam gdzie ich miejsce, czyli w kryminale, ueazaj zebys tez tam sie z tej madrosci nie zatrzymal

Wiocha
Wiocha
3 lata temu
Reply to  Z bliska

DO Z BLISKA to pan jest agresywnym niespelnionym nie liczącym się z ludzkim zdaniem clowiekiem .Każdy ma prawo głosu ja głosuje na PIS .

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Wiocha

Wiocha—pamiętaj o jednym że ze wsi jesteś i na wieś wrócisz, tak jestem agresywny w swych ocenach, jesteś w błędzie, po tylu latach jestem spełnionym człowiekiem, a że nie lubię jak co niektórzy bez znajomości sprawy piszą głupoty, i może to wyglądać ze nie liczę się ze zdaniem innych, tylko dlatego ze piszą nie prawdę, zgadzam się każdy ma prawo głosu, tylko żeby ten głos był zgodny z rzeczywistością, bo inaczej to wszystko sie kupy n ie trzyma, i staje się kłamstwem albo plotką. OCENIAJCIE MNIE JAK CHCECIE I TAK MI NIE ZAMKNIECIE MOŻLIWOŚCI PISANI —MOŻE TO TYLKO ZROBIĆ ADMIN.

sss
sss
3 lata temu

Kiełbiński karierowicz od 7 boleści. Najpierw sprzedał ludzi za stołki u Kowala. Za posadkę dyrektora sprzedał mieszkańców którzy mu zaufali. Takie uroki demokracji, że mizerny nauczyciel zostaje dyrektorem.

Prawicowy
Prawicowy
3 lata temu

Głosuje na Panią Jolante Karpińska z PiS. Jest z naszej ziemii. Życzę jej aby została posłem A za 4 lata burmistrzem Mławy.

os_ka
os_ka
3 lata temu
Reply to  Prawicowy

O tak jest młoda i ambitna trzeba dbać jej szansę, jak już jednej Pani w naszym powiecie. Tylko czy nie ma dziecka w przedszkolu? Bo wtedy może być problem ;]

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Prawicowy

Popieram. Też będę głosować na Jolę Karpińską. Jedyna osoba z całej listy, która realnie będzie reprezentować Nasz powiat.

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Proponuję poczekać na listy innych komitetów wyborczych. Możecie być zaskoczeni. Nie tylko PiS jest w polityce.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Prawicowy

PRAWICOWY IDEALISTO—NIE MARNUJ SWEGO G ŁOSU!!! to już lepiej zostań w domu!!

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Prawicowy

JEJKU. JEJKUszaleju sie najadles ze masz takie mrzonki, ta Pani nawet Radna nie powonna byc.

Tosia
Tosia
3 lata temu

aby ta nowa sędzia ZROBIŁA WRESZCIE PORZĄDEK który miał już dawno zrobić minister Gowin ! bedę głosowała na PIS aby dokończył reformy w Mławie

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Tosia

A czy w Mlawie sa jakies reformy?- Tosia gdzie kupilas te reformy, bo ja w Mlawie, ich dawno nie widzialem.

Rodzic
Rodzic
3 lata temu

O rany. To i dyrektor LO jest na liście ? Teraz już wiadomo, dlaczego takie małe zainteresowanie sprawami szkoły z jego strony. W tym roku w LO była słaba promocja i co za tym idzie, słaby nabór. Poprzedni dyrektor słynął z profesjonalizmu i zaangażowania, a w tym przypadku stołek dyrektorski, jak widać (najprawdopodobniej uzyskany przy wsparciu partii), to tylko furtka do ,,wielkiej” kariery politycznej. Szkoda dzieci i nauczycieli. Tak przy okazji. Brak samokrytyki jest powalający.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Rodzic

Kielbinski I” wielka ” kariera polityczna, to dwie sprzecznosci. RODZIC w twym poscie, jest wiele racji.

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu
Reply to  Rodzic

Ot, i taki jest PiS. A wy jeszcze będziecie na niego głosować.

Zbliska
Zbliska
3 lata temu
Reply to  Czytelniczka

–do tego postu czytelniczki–właśnie w TVN leci program KAWA NA ŁAWĘ, ZOBACZCIE TĄ DYSKUSJĘ , I WYPOWIEDZI KUKIZA, jak dyskwalifikuje swymi wpowiedziami posła HORAŁA, jednego z baranów PIS, KTORZY SIĘ TŁUMACZY, kiedy słucha się tego cymbała jak HORAŁA to ręce opadają. PARTIA PIS WŁASNIE SKUPIA TAKICH GLUPCÓW, tylko dlatego żeby nie byli mądrzejsi od KACZYŃSKIEGO,

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Zbliska

A co mnie obchodzą jakieś pogadanki na TVN? W nosie mam te stację i jej wyznawców.

Liczy się bilans osiągnięć, dokonań na rzecz zwykłych ludzi,bo bogacze będący zapleczem PO sami sobie poradzą.

Po prawie 4 latach rządów PiS widać pozytywne skutki ich rządów. I wiarygodność- co zapowiedziane w programie zostało zrealizowane.

PO i SLD też mają własne bilanse rządów, wszyscy ci,którzy mają w miarę dobrą pamięć przypomną sobie ich mierne osiągnięcia.

W jednym tylko są dobrzy, propagandzie,bo żeby z tak kiepskimi osiągnięciami i ustawiczną kompromitacją w opozycji mieć 28% poparcia, to jednak trzeba umieć ludziom modlić oczy.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Hemi

Spadaj hemi!!!==ty tlumoku do ktorego nicnie dociera,czy naprawde jestes tak glupi I durny czy tylko tskiego udajesz, TVN, to jedyna stacja z ktorwj mozesz dowiedzuec sie prawdy, bo POLSAT, jest taki sam jak TVp, jakim kosztem sa te pozytywne skutki za PIS zwiekszony lug o 100miliardow, miesiecznie Morswiecki, aby soekniac rzyczenia, Karakana Kaczynskiego, zadluza Kraj na kolejne 3miliardy, mydlic oczy nauczyles sie miernoto od tycj swoich pisieskich mecenasow==ile ci placa za wypisywanie rych bzdur, przecie to sie kupy nie trzyma. Spadaj ciemniaku!!!

Wiocha
Wiocha
3 lata temu
Reply to  Hemi

BRAWO HEMI

Ewka
Ewka
3 lata temu
Reply to  Zbliska

DO Z BLISKA Kukiz chłop po przejściach nerwowe wypowiedzi koszmar gdzie on do rządzenia

Mławiak
Mławiak
3 lata temu

To bardzo dobra wiadomość dla Konrada Wojnarowskiego. Będzie jedynym poważnym kandydatem na Posła z powiatu.

Obiektywnie
Obiektywnie
3 lata temu
Reply to  Mławiak

Konrad z pewnością wynikiem znokautuje Kielbanskiego. Będzie wstyd dla pisowcow w Mławie

Małgorzata B.
Małgorzata B.
3 lata temu
Reply to  Mławiak

Konrad jest pracowitym, młodym człowiekiem, opanowanym, skromnym i nie jest figurantem z udawanym uśmiechem na twarzy. Konrad masz mój głos w 100%. Glosuje na czlowieka a nie na przynależność partyjną czy nazwisko.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Mławiak

Hmm kiedyś tak o Panu Wójcie Wareckim mówiono że taki pewniak do rady powiatu. A dziś mówicie w taki sposób o Konradzie. Dobry prognostyk. Poza tym uważam że ta cała Koalicja Polska to raczej a nawet na pewno 8% nie przekroczy. Tak więc głosy na nich będą stracone. Doskonale o tym wiecie

Leo
Leo
3 lata temu

Kielb… ten kolega Pani poseł. Ale jaja. Dyrektor który powinien być apolityczny A startuje z partii. Ludzie dlaczego nic z tym nie robicie?

Anonim
Anonim
3 lata temu

Niektórym jak widać woda sodowa uderza do głowy… Wyżej s…ą jak d.py mają.

Hemi
Hemi
3 lata temu

Na liście znalazło się tylu kandydatów, że każdy będzie mógł wybrać odpowiedniego.

PiS z pewnością zasłużył na drugą kadencję, co pozwoliłoby na ukończenie i utrwalanie wprowadzonych reform.

Opozycja zaś zasługuje na kolejne cztery lata nauki, że bycie w opozycji polega na konstruktywnej krytyce, a nie ustawicznym urządzaniu histerii i medialnych burzach w szklance wody.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Hemi

No cóż… Hemi, nie wszyscy wybiorą ludzi z PIS mimo Twojej szczerej agitacji.
Wiem, wiem – PIS wygra te wybory bez dwóch zdań.
Bardzo to przykre, że Polacy tak lubią zamordyzm.
Chyba za długo byliśmy pod zaborami i w PRL i ludzie do tego przywykli…
Smutno mi Panie…
Z jednym masz rację: opozycja niczego się nie nauczyła. To nie tylko brak konstruktywnej krytyki ale i brak rzetelności.

Ekonomista
Ekonomista
3 lata temu
Reply to  mławianka

Mlawianka…, albo zbyt krótko bo za mało w D…
E dostali, że teraz robią powrót i to w gorszym wydaniu. Inteligencja umysłów wymiera niestety.
Aż trudno uwierzyć, że społeczeństwo nie myśli, rece opadają, że aż tak…..Może i dobrze, że PiS wygra te wybory. Na finale kadencji będzie przykre otrzezwienie rzeczywistosci. Gorzej niz Grecja. Ten kraj nie należy do mocnych ekonomicznie. Ale Ci, ktorzy nie potrafia liczyc, patrza by brac, brać i brać. A tu nie bedzie juz skad. Juz brakuje.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Ekonomista

W Grecji masowo fałszowano statystyki. Do Polski wiele różnych zastrzeżeń zgłaszano z Brukseli, ale jeszcze nie słyszałem,żeby Eurostat zarzucił GUS-owi fałszowanie danych. Więc ostrożnie z tymi porównaniami.

Druga sprawa, Grecja to kraj ze slabym przemysłem. U nas przemysł to prawie 20% PKB, a baza przemysłowa nie zniknie z dnia na dzień, to inwestycje wieloletnie.

No i wreszcie, dzięki PiS i prezesowi NBP Glapińskiemu nie mamy euro i póki PiS jest przy władzy, euro w Polsce nie będzie. I dlatego greckie scenariusze póki co nam nie grożą.

every
every
3 lata temu
Reply to  Hemi

Ach, Hemi… wreszcie mnie oświeciłeś za co Glapiński i jego przyboczne, dobrze widoczne, maja tak wysokie zarobki… no, no no… nigdy bym nie pomyślała, że brak euro w Polsce to jego zasługa.
Tak, te wysokie wynagrodzenie oraz wysokie premie i nagrody „słusznie się należały, tak jak i Beci.
No to co napisałeś jest niesamowite.
Glapińskiego nie było i euro też u nas nie było – jak to się stało??? – ciekawa sprawa.
No dzięki PIS, to niedługo z tej Unii Europejskiej wyskoczymy i to w samych gaciach.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  every

Szanowna Pani every—jak Pani widzi i czyta posty HEMI, TO Z PEWNOŚCIĄ SAMA SIĘ PANI przekonała już, zę z takim cymbałem, szkoda jest naszej wymiany na argumenty on wie jedno że JEST PIS PARTIA DOJNEJ ZMIANY KTÓRA PROWADZI POLSKĘ,—wprost do opuszczenia struktur U. EUROPEJSKIEJ, ten propagndzista zachwalający PIS nie chce widzieć że tenże PIS I JEGO RZĄD ZADŁUŻA POLSKĘ 3 miliardy miesięcznie, za ich kdencji dług wzrósl o 150 miliardów zl. a cały dług osiągnął już 1 bilion złotych, TAK NAM POLAKOM GROZI NPRAWDĘ GRECJA.

Next
Next
3 lata temu
Reply to  z bliska

DR I Z BLISKA PANIĄ DO GOSTYNINA ALE AGRESJA I PIANA partia rzadzaca nie rozdaje lecz POMAGA nie kradnie tylko POMAGA INNYM nie nazywajavPOLSKI KUR….JAK ZA CZASOW PO JĄ GŁOSUJE Z CAŁĄ RODZINA NA PIS ale nie ma p Kiel Ani P Kar bo co oni zrobili choć są z PiS JA ZA PIS

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi czego ty sie nalykales, ze piszesz, takie bzdury, zmien te dawki bo chyba, za douzo porcje wziales: nie zapomnij glosieac na Kielbinskigo.

Ewka
Ewka
3 lata temu
Reply to  dzidek

DO DZIDEK człowieku agresji mówimy nie

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Ewka

Nie musisz czytać mych postów, –ale mam pytanie, czy odpowiada ci taki post jak ktoś piszę cyt WYŻEJ SRAJĄ JAK DUPY MAJĄ– czyż to nie jest agresja , czemu się mnie czepiasz, zejdz ze mnie bo robi mi się duszno.

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu

Ludzie kogo oni wpuscili na listę 0 szans.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Mlawiak

No jak to kogo, to nawazniejsza, osobistosc, mlawskiego pisu: szef mlawskich struktur,PIS, DYREKTOR L.O, RADNY MIEJSKI, taka osobistosc, a zrobili ho zapchaj dzuro, aby lista byla pelna.

168
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x