Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Dla zabawy, orzeźwienia i po selfie. Zobacz zdjęcia z monitoringu


fot. źródło: Urząd Miasta Mława

jmj7 czyszczenie kostki brukowej i elewacji Mława i okolice
Reklama


Urząd miasta zwraca uwagę, że zamontowane na placu przy mławskim „handlowcu” fontanny służą przede wszystkim celom estetycznym. Wchodzenie do nich może być niebezpieczne – zarówno do człowieka, jak i samego sprzętu, który niechcący może zostać uszkodzony.

Kamery miejskiego monitoringu uchwyciły w ostatnim czasie osoby, które wchodziły do wspomnianych fontann – dla zabawy, orzeźwienia lub w celu zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Prosimy, aby tego nie robić. Korzystanie z fontann w ten sposób może być niebezpieczne dla zdrowia (względy higieniczne, możliwość poślizgnięcia i upadku), a ponadto istnieje ryzyko przypadkowego zniszczenia sprzętu (ostatnio, prawdopodobnie na skutek opierania się jednej z osób nogą o dyszę fontanny, element został uszkodzony). Ratusz apeluje o odpowiedzialne korzystanie z elementów miejskiej infrastruktury.

źródło i fot.: Urząd Miasta Mława

fot. źródło: Urząd Miasta Mława

fot. źródło: Urząd Miasta Mława

Zobacz także…

Zszargane i brudne 3,5 mln złotych

Czyje to nogi?

Śmieciowa, mławska  rzeczywistość

 

 

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

14
KOMENTARZE

avatar
1500
Anonimowo
Gość
Anonimowo

a gdzie straż miejska i policja.

prawda
Gość
prawda

zdecydowanie więcej bakterii kałowych znajdziemy na telefonach komórkowych czy klawiaturach od komputerów, na zmywaku kuchennym też wiele się dzieje ot co

Kacha
Gość
Kacha

Nie widzę nic niestosownego w tym co uchwycił monitoring, że dziecko z ciekawości sobie dotyka strumienia wody nad wylotem? No sorry. Ludziska się cieszą fontanną i tyle. A jakie mamy latem atrakcje w Mławie? Ten pomost nad zalewem co go nie ma? W wielu miastach widziałam podobnego typu fontanny i zachowania podobne. To nie przykład karygodnego wandalizmu. Nikt tu niczego nie kopie, nie spluwa do wody, nie sika.

inwigilacjapomlawsku
Gość
inwigilacjapomlawsku

A urząd miasta wszystko monitoruje i upublicznia… w trosce o dobro infrastruktury. Strach chodzić po ulicy… i pie*dnac.

Ktoś
Gość
Ktoś

A jak samochody z……dalaja dookoła ratusza to nie widzą

mżawka
Gość
mżawka

A ja mam takie pytanie, lekko natury technicznej, skoro „fontanny służą przede wszystkim celom estetycznym”, to w jakim celu skonstruowano przyległe do fontanny ławeczki?

XyZ
Gość
XyZ

Proponuję mławskim zwyczajem ogrodzić płotkiem na stałe albo ogrodzić płotkiem i otwierać na imprezy pod chmurką 😛 Tak dla przypomnienia:

http://www.polskaniezwykla.pl/pictures/original/271643.jpg

franciszek
Gość
franciszek

a o wandaloodpornych klawiaturach i monitorach w bankomatach i aparatach telefonicznych to zapomnieliśta że ludzkość to najgłupsze źwierzęta na Świecie znaczy się niby łebki majom na półtora kilo tzw. mózgu ale jak widać to nie w każdej główce je mózgowie a najczęściej woda sodowa i inne chlupaczki… co jak se każden jeden począśnie głowkom to możet sprawdzić czy mu w ogóle coś jakoby chlupie…

abc
Gość
abc

Kąpiele w fontannach to duże ryzyko złapania jakiegoś syfu, w tej to niektórzy nawet odbywają poranną toaletę. Zdarzało mi się tez widywać jak ludzie po jedzeniu obmywali sobie dokładnie rączki w fontannie w parku. A fe.

esteta
Gość
esteta

To jeśli służą celom estetycznym, to w urzędzie miasta niestety nikt nie ma bladego pojęcia o estetyce. Czy po białych płytach wolno chodzić, czy też służą doznaniom estetycznym. Jaki to wszystko jest kiepskie, tylko kasa poszła na to ogromna.

Matka
Gość
Matka

NIE DOPUSZCZAJCIE TAM DZIECI !!! Ta fontanna to obieg wody zamknięty z całym syfem i bakteriami które wpadną do wody.

mławianka
Gość
mławianka

Matko, a zapomniałaś jak byłaś mała i przeciskałaś się do fontanny w parku, żeby w niej nogi zamoczyć? i o dziwo żyjesz do dziś.
Mycie rąk w takim g.ównie oraz picie go, to odradzam, bo to bakterie kałowe i inny szajs.
Wiadomo, że nie powinno się tam nawet włosa zamoczyć, ale dzieci to dzieci i tylko dzieci.

Matka
Gość
Matka

Tak, żebyś wiedziała, ale stare fontanny w Mławie, ta kamienna piramida w parku i okrągła niecka przy ratuszu nie posiadały obiegu zamkniętego wody. Fakt, rachunki za wodę były znaczne, ale za to woda bezpieczna, zimna i ludzie ją nawet pili.

Next
Gość
Next

Ludzie to dzicz gorsi od zwierząt bez umiaru wstydu i pokory