Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dla zabawy, orzeźwienia i po selfie. Zobacz zdjęcia z monitoringu


fot. źródło: Urząd Miasta Mława


Urząd miasta zwraca uwagę, że zamontowane na placu przy mławskim „handlowcu” fontanny służą przede wszystkim celom estetycznym. Wchodzenie do nich może być niebezpieczne – zarówno do człowieka, jak i samego sprzętu, który niechcący może zostać uszkodzony.

Kamery miejskiego monitoringu uchwyciły w ostatnim czasie osoby, które wchodziły do wspomnianych fontann – dla zabawy, orzeźwienia lub w celu zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Prosimy, aby tego nie robić. Korzystanie z fontann w ten sposób może być niebezpieczne dla zdrowia (względy higieniczne, możliwość poślizgnięcia i upadku), a ponadto istnieje ryzyko przypadkowego zniszczenia sprzętu (ostatnio, prawdopodobnie na skutek opierania się jednej z osób nogą o dyszę fontanny, element został uszkodzony). Ratusz apeluje o odpowiedzialne korzystanie z elementów miejskiej infrastruktury.

źródło i fot.: Urząd Miasta Mława

fot. źródło: Urząd Miasta Mława

fot. źródło: Urząd Miasta Mława

Zobacz także…

Zszargane i brudne 3,5 mln złotych

Czyje to nogi?

Śmieciowa, mławska  rzeczywistość

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

a gdzie straż miejska i policja.

prawda
prawda
2 lata temu

zdecydowanie więcej bakterii kałowych znajdziemy na telefonach komórkowych czy klawiaturach od komputerów, na zmywaku kuchennym też wiele się dzieje ot co

Kacha
Kacha
2 lata temu

Nie widzę nic niestosownego w tym co uchwycił monitoring, że dziecko z ciekawości sobie dotyka strumienia wody nad wylotem? No sorry. Ludziska się cieszą fontanną i tyle. A jakie mamy latem atrakcje w Mławie? Ten pomost nad zalewem co go nie ma? W wielu miastach widziałam podobnego typu fontanny i zachowania podobne. To nie przykład karygodnego wandalizmu. Nikt tu niczego nie kopie, nie spluwa do wody, nie sika.

inwigilacjapomlawsku
inwigilacjapomlawsku
2 lata temu

A urząd miasta wszystko monitoruje i upublicznia… w trosce o dobro infrastruktury. Strach chodzić po ulicy… i pie*dnac.

Ktoś
Ktoś
2 lata temu

A jak samochody z……dalaja dookoła ratusza to nie widzą

mżawka
mżawka
2 lata temu

A ja mam takie pytanie, lekko natury technicznej, skoro „fontanny służą przede wszystkim celom estetycznym”, to w jakim celu skonstruowano przyległe do fontanny ławeczki?

XyZ
XyZ
2 lata temu

Proponuję mławskim zwyczajem ogrodzić płotkiem na stałe albo ogrodzić płotkiem i otwierać na imprezy pod chmurką 😛 Tak dla przypomnienia:

http://www.polskaniezwykla.pl/pictures/original/271643.jpg

franciszek
franciszek
2 lata temu

a o wandaloodpornych klawiaturach i monitorach w bankomatach i aparatach telefonicznych to zapomnieliśta że ludzkość to najgłupsze źwierzęta na Świecie znaczy się niby łebki majom na półtora kilo tzw. mózgu ale jak widać to nie w każdej główce je mózgowie a najczęściej woda sodowa i inne chlupaczki… co jak se każden jeden począśnie głowkom to możet sprawdzić czy mu w ogóle coś jakoby chlupie…

abc
abc
2 lata temu

Kąpiele w fontannach to duże ryzyko złapania jakiegoś syfu, w tej to niektórzy nawet odbywają poranną toaletę. Zdarzało mi się tez widywać jak ludzie po jedzeniu obmywali sobie dokładnie rączki w fontannie w parku. A fe.

esteta
esteta
2 lata temu

To jeśli służą celom estetycznym, to w urzędzie miasta niestety nikt nie ma bladego pojęcia o estetyce. Czy po białych płytach wolno chodzić, czy też służą doznaniom estetycznym. Jaki to wszystko jest kiepskie, tylko kasa poszła na to ogromna.

Matka
Matka
2 lata temu

NIE DOPUSZCZAJCIE TAM DZIECI !!! Ta fontanna to obieg wody zamknięty z całym syfem i bakteriami które wpadną do wody.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Matka

Matko, a zapomniałaś jak byłaś mała i przeciskałaś się do fontanny w parku, żeby w niej nogi zamoczyć? i o dziwo żyjesz do dziś.
Mycie rąk w takim g.ównie oraz picie go, to odradzam, bo to bakterie kałowe i inny szajs.
Wiadomo, że nie powinno się tam nawet włosa zamoczyć, ale dzieci to dzieci i tylko dzieci.

Matka
Matka
2 lata temu
Reply to  mławianka

Tak, żebyś wiedziała, ale stare fontanny w Mławie, ta kamienna piramida w parku i okrągła niecka przy ratuszu nie posiadały obiegu zamkniętego wody. Fakt, rachunki za wodę były znaczne, ale za to woda bezpieczna, zimna i ludzie ją nawet pili.

Next
Next
2 lata temu

Ludzie to dzicz gorsi od zwierząt bez umiaru wstydu i pokory

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x