Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Krzyż wraca, przewodniczący precyzuje swoją wypowiedź


Po naszej wczorajszej publikacji dotyczącej braku krzyża, wiszącego wcześniej podczas sesji rady miasta na ścianie Miejskiego Domu Kultury do redakcji wpłynęły liczne głosy czytelników, wyrażające różne poglądy w tej kwestii.


Z redakcją skontaktował się również Przewodniczący Rady Miasta Mława Lech Prejs, którego wypowiedź cytowaliśmy we wczorajszym artykule. Pan Przewodniczący doprecyzował swoją poprzednio udzieloną w rozmowie telefonicznej wypowiedź, ale też rozwiał niejasności co do przyszłego wyglądu wystroju sali podczas obrad.

„Moje zdanie, że krzyż nie musi wisieć w świeckiej instytucji, to mój prywatny pogląd. Jak się dowiedziałem od Pani dyrektor MDK, krzyż spadł podczas montażu nowego wystroju ale będzie nadal wisiał podczas sesji na swoim dotychczasowym miejscu” – napisał przewodniczący Lech Prejs.

JK

Zobacz  także…

Radni jednogłośnie. Straż Miejska zostaje

Tyle uprzywilejowań ile mają nauczyciele, to nie ma w Polsce żadna grupa społeczna

Sąd rozstrzygnął spór posłów: Kołakowskiego i Cicholskiej. Oboje uważają, że wygrali

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
dziadek z bliska
dziadek z bliska
3 lata temu

Panie Prejs mnie Pańskie prywatne poglądy nie interesują. Powinien Pan pamiętać, że sprawuje Pan funkcje Przewodniczącego Rady Miasta Mławy, i przynajmniej na czas trwania tego jakże ważnego urzędu, powinien Pan wstrzymać się z takimi komentarzami, a nie popełniać takie gafy, z których tak naiwnie się tłumaczy .TO N IE JA TO PANI DYREKTOR. A co na takie wyznanie Pani Dyr. MDK ???

Zofia
Zofia
3 lata temu

Jednego dnia jedna wersja, następnego dnia kolejna wersja w tej samej sprawie…Niestety źle to świadczy o panu Przewodniczącym, dla mnie nie jest już wiarygodny.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  Zofia

Nie tylko dla Pani Zofią, dla mnie także, a jeśli dodać jeszcze do tego że to prawdopodobnie prawnik, to wiarygodność Pana Prejsa, jest znikoma,ale niestety takich ludzi wybieramy, obserwując ostatnią Sesję Rady Miasta, którą prowadził, tylko potwierdzają sie uwagi pisane na portalu, no ale ma ten Pan przed sobą jeszcze 4 lata, może przyswoi sobie prawo samorządowe, i z dotychczasowych błędów wyciagnie wnioski, i przestanie nam robić takie naiwne tłumaczenia. Panie Przewodniczący jeśli KRZYŻ spadł to trzeba było go natychmiast powiesić, chyba że ta dekoracja była robiona 5 minut przed Sesją.

Wierzący
Wierzący
3 lata temu

Ewolucjonistom nie będzie przeszkadzał krzyż i wiara kiedy przyjdzie koniec ich czasu. Teraz wolą kierować się własnym interesem bo łatwiej im podejmować decyzje amoralne.

Żal i politowanie
Żal i politowanie
3 lata temu

Krzyż sam spadł. Trzymajcie mnie bo tez spadnę! Co za historia, egzorcystę wzywać, tylko tego po niecałe trzysta bo szkoda pieniędzy podatników.

AntyKo
AntyKo
3 lata temu

Tłumaczenie pokrętne. Krzyż sam spadł, nie to że kazał zdjąć. Niezły jest. Ale tak mają ludzie bez mądrych, ugruntowanych poglądów. Nie zna się na niczym, ale w telewizjach mu pokazali, że by być nowoczesnym europejczykiem, to trzeba krzyż zwalczać. Ale jak smród się zrobił, to ogon pod siebie, taki to bojownik.

Ooooo
Ooooo
3 lata temu

Nie wróżę mu kolejnej kadencji. Ksiegarzowi.

. Myk
. Myk
3 lata temu
Reply to  Ooooo

A skąd wiesz, że on ma na to ochotę? Jest prawnikiem z wykształcenia a książki to jego hobby. Sądząc po twoim tekście – mały miałeś z nimi kontakt….

AntyKo
AntyKo
3 lata temu
Reply to  . Myk

Hobby, a to dobre ! Taki z niego prawnik, że musiał handlować książkami.

mieszkanka
mieszkanka
3 lata temu

bardzo mnie Cieszy ta informacja 😉

Green
Green
3 lata temu

po raz pierwszy mławianie wpłyneli na zmianę decyzji radnego, to jest CUDowne

Sweet
Sweet
3 lata temu

Jak chorągiewki na wietrze. Przekonali się, że decyzja bardzo mało popularna, to się wycofują, a i tak za wszystkim stoi bunio vel wyciskacz łez.

kurek
kurek
3 lata temu
Reply to  Sweet

Dla takich, jak ty, każde wytłumaczenie jest dobre, byle była sensacja. Każdy ma prawo do swojego zdania i mądry człowiek je szanuje. Nie szukaj więc dziury tam, gdzie jej nie ma.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  kurek

Oczywiście tylko niech Pan Prejs, nie opowiada bajek, najlepiej winne zwalac na Dyr.MDK,

Outsider
Outsider
3 lata temu

Jeli kogoś palą racicie, albo rogi, nie wspomnę już o ogonie, to warto przyciąć u wererynarza i po kłopocie. Każdy odpiwie za siebie (księża także) kiedy na to przyjdzie czas i pora. Na progu życia każdy odzyskuje pamięć i wiarę i to jest cud krzyża. Pozdrawiam szczególnie tych, których krzyż bodzie w oczęta i zatwardziałe serca życząc i wiary, nadziei i miłości tuż przed świętami podczas których będą biegli ze święconkami do kościoła i do wyśmiewanych i pogardzanych księży.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Outsider

Krzyż mi nie przeszkadza, jest mi całkowicie obojętny, ale instytucje państwowe nie powinny być obwieszone krzyżami jak choinki. Miejsce krzyża jest w kościołach i w prywatnych domostwach, a nie w instytucjach państwowych gdzie dzieją się bardzo różne rzeczy… to tak jak z tym katolikiem co modli się pod figurą, a diabła ma za skórą. Może jeszcze powinna być kapliczka w UM, bo mamy „państwo katolickie”. Tylko czy to jest państwo katolickie? Tyle nienawiści co w tej chwili w Polsce jest i to pod osłoną katolicyzmu?

Outsider
Outsider
3 lata temu
Reply to  mławianka

Widać pali i to nie tylko w oczy, choroba i śmierć przywracają wiarę, proszę o tym pamiętać.
Póki co smoła i siarka nie pozwala patrzeć oczami wiary.

qwer
qwer
3 lata temu
Reply to  Outsider

Pan to chyba jeszcze w czary wierzy?

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  qwer

Pewnie nie tylko czary ale i wszelkiego rodzaju gusła.
Siarkę i smołę to mamy tu na ziemi, a co będzie potem, któż to wie. Na pewno nie będzie mi gorzej niż tutaj. Z kolei co do mojego pochówku, to zgadzam się na to co postanowi moja rodzina pozostała przy życiu. Jeśli istnieje jakieś życie po śmierci, to nie jest mi ono straszne mimo tego, że nie żyję zgodnie z przykazaniami kościelnymi, staram się żyć zgodnie z wszelkimi normami moralnymi, czyli tak jakby przestrzegając przykazań Bożych. W związku z tym nikt mnie nie musi straszyć smołą i siarką, bo to tylko wzbudza mój śmiech panie/ni Outsider

Outsider
Outsider
3 lata temu
Reply to  Anonim

Zmienisz zdanie, to pewne i sam nazwiesz to cudem, pytając jak to możliwe że ktoś kiedyś to przewidział? Wtedy uwierzysz. Pozdrawiam

Komunizm wiecznie żywy
Komunizm wiecznie żywy
3 lata temu
Reply to  mławianka

Pamiętam, że w Urban w czasie stanu wojennego mówił, ze msze ks. Popiełuszki to seanse nienawiści.

Komunizm wiecznie żywy
Komunizm wiecznie żywy
3 lata temu
Reply to  mławianka

Od upadku komunizmu czasy się zmieniły. Państwo jest świeckie, ale obywatele mają prawo umieszczać krzyż w przestrzeni publicznej. Ot – demokracja.

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x