Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Radni jednogłośnie. Straż Miejska zostaje


Obywatelska petycja w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Mławie, została jednogłośnie przez wszystkich radnych odrzucona. Taki właśnie sposób rozpatrzenia tej petycji rekomendowała radzie komisja skarg, wniosków i petycji, która na dwóch posiedzeniach przed sesją analizowała nadesłaną petycję i argumenty w niej zawarte.


Zanim jednak radni przegłosowali odrzucenie petycji złożonej przez Wiesława Moszczyńskiego i Kamila Przybyszewskiego komendant Straży Miejskiej przedstawił sprawozdanie i dane statystyczne dotyczące zadań, jakie realizuje ta jednostka.

Wynika z niego, że systematycznie rośnie liczba spraw zgłaszanych straży. W 2016 r było ich 1670, w 2018 – 2001.   Zgłoszenia dotyczą najczęściej zwierząt i wykroczeń drogowych. Straż Miejska zajmowała się też ustalaniem właścicieli pojazdu, nadzorem nad pracownikami skierowanymi przez sąd do prac porządkowych, konwojowali wartości pieniężne, wyłapywaniem bezdomnych zwierząt oraz przeprowadzali kontrole porządkowe. Jak podsumował rok 2018 komendant Wysocki, strażnicy przeprowadzili około 7 tys. różnych czynności.

Aprobatę wobec działań Straży Miejskiej wyraził radny Filip Kowalczyk. Na podstawie rocznych kosztów funkcjonowania Straży Miejskiej, które wyniosły ok. 800 tys. zł, wyliczył że przeciętne interwencja kosztuje około 115 zł, co według radnego nie jest kwotą wygórowaną.

Na sesji rady nie było Marka Kiełbińskiego, który w kampanii wyborczej zgłaszał postulat likwidacji Straży Miejskiej. Tak więc nikt z radnych poza radnym Kowalczykiem nie zabrał już głosu w tej sprawie. Wszyscu rani obecni na sesji jednogłośnie odrzucili petycję w sprawie likwidacji tej formacji.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Celina
Celina
4 lata temu

Panie Marku prosze oddac nasze ppdpisy

Mefis
Mefis
4 lata temu
Reply to  Celina

Oddaj podpisy

Oburzony
Oburzony
4 lata temu

o ile pamiętam to połowa radnych co zasiada na stołku zbierała podpisy o likwidację straży a teraz głosują inaczej??? co za dwulicowość wstyd PIS !!!!

Cyron
Cyron
4 lata temu
Reply to  Oburzony

Kielbinski gdzie masz podpisy?

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Cyron

W szufladzie biurka, pokoju Dyrektorskiego, w L.O.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x