Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławski lekarz jednak molestował pacjentkę. Właśnie został skazany


Sąd Rejonowy w Mławie skazał jednego z lekarzy pracującego w mławskim szpitalu na karę 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Był oskarżony o molestowanie pacjentki.


Sprawę zgłosiła mławskiej prokuraturze pacjenta, która przyszła na wizytę do gabinetu lekarskiego na terenie szpitala. W następstwie zgłoszenia lekarz o inicjałach W.P został oskarżony o to, że w dniu 13 lipca 2016 r. na terenie szpitala wykorzystując zaplanowaną wizytę lekarską i badanie ginekologiczne, podstępnie doprowadził pokrzywdzoną wbrew jej woli do poddania się innej czynności seksualnej polegającej na dotykaniu jej miejsc intymnych, tj. pośladków, wewnętrznej części ud oraz pleców i nanoszeniu na te miejsca bliżej nieokreślonej substancji przypominającej balsam do ciała, tj. o przestępstwo z art. 197§2 kk. Proces odbywał się z wyłączeniem jawności.

Ostatecznie 28 listopada mławski sąd uznał lekarza winnym, skazał go na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata próby, nakazał informowanie sądu o przebiegu tego okresu. Dodatkowo przyznał 10 tys. zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonej i  i obciążył kwotą 180 zł opłaty od orzeczonej kary oraz zwrotem wydatków w kwocie 740 zł.

JK

Zobacz także:

Młoda pacjentka oskarża mławskiego lekarza o molestowanie

Mławski lekarz oskarżony o molestowanie młodej pacjentki stanie przed sądem

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anka
Anka
2 lata temu

Nikt nie ustali dokładnie jak było :-/ A mogło być różnie 😉 Może za droga wizyta była 🙁

Czytelnik
Czytelnik
2 lata temu

A kto przyjdzie do tego pana po tej aferze???

Anonim
Anonim
2 lata temu

Wystarczy w google wpisać i wiadomo o kogo chodzi

Grażyna
Grażyna
2 lata temu

Czy to dr A.?

Ktos
Ktos
2 lata temu
Reply to  Grażyna

Czytaj ze zrozumieniem o inicjalach W.P

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Grażyna

tajemnica!!!

Janusz
Janusz
2 lata temu

Bardzo dobrze. teraz pora się zabrać za łapówkarzy.Siedzą na tej prowincji i aby czekają.

Halynka
Halynka
2 lata temu
Reply to  Janusz

też mu dałeś?

aaa
aaa
2 lata temu

Który to lekarz?

Gabi
Gabi
2 lata temu

Nie wierzę

ciekawa
ciekawa
2 lata temu
Reply to  Gabi

Ja też nie wierze kara w zawieszeniu , okres próby,czyli nic się nie stało i pan doktor będzie nadal pracował w naszym szpitalu i to bez możliwości wyboru przez pacjenta (wymoderowano)

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x