Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Mławski lekarz oskarżony o molestowanie młodej pacjentki stanie przed sądem


Mławska prokuratura jest pewna, że jeden z pracujących w szpitalu lekarzy dopuścił się tzw. innych czynności seksualnych wobec młodej pacjentki. Już w końcu października br. lekarz usłyszał zarzuty, a w poniedziałek 11 grudnia do mławskiego sądu prokurator skierował akt oskarżenia w tej bulwersującej sprawie. Lekarz nie przyznaje się do winy.Jak zeznała pokrzywdzona kobieta, do niedwuznacznej sytuacji doszło w lipcu 2016 roku na terenie mławskiego szpitala, podczas wizyty lekarskiej. Co ciekawe, mimo, że wizyta lekarska była tzw. prywatna, to odbywała się w gabinecie lekarskim w budynku szpitala. Bezpośrednio po tym zdarzeniu kobieta zgłosiła sprawę do prokuratury. Ta od razu podjęła czynności zmierzające do zabezpieczenia ewentualnych śladów i dowodów.

W trakcie postępowania  pokrzywdzona została przesłuchana w charakterze świadka w trybie art. 185c k.p.k w tzw. pokoju przesłuchań. Przebieg takiego przesłuchania rejestrowany jest urządzeniem utrwalającym obraz i dźwięk, a brać w nim udział mogą prokurator, obrońca bądź pełnomocnik oskarżonego. Chodzi tu o to, by ofierze przestępstw seksualnych oszczędzić traumy przy składaniu zeznań w obecności oskarżonego. Na wyznaczenie terminu takiego przesłuchania w mławskim sądzie trzeba było jednak poczekać około pięciu miesięcy. Dopiero po tym przesłuchaniu 31 października br. mławska prokuratura postawiła lekarzowi zarzut z art. 197 § 2 KK, a więc doprowadzenia osoby do poddania się innej czynności seksualnej.

– W poniedziałek 11 grudnia skierowaliśmy do Sądu Rejonowego w Mławie akt oskarżenia przeciwko lekarzowi podejrzanemu o doprowadzenie pacjentki – młodej kobiety do poddania się innej czynności seksualnej, a więc czyn z art. 197§2 KK. Ze względu na charakter sprawy nie podajemy inicjałów podejrzanego, ani ogólnych danych pokrzywdzonej. Jesteśmy przekonani, że zdarzenie takie miało miejsce – informuje Marcin Bagiński Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Zobacz także:

Młoda pacjentka oskarża mławskiego lekarza o molestowanie

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

6
KOMENTARZE

avatar
1500
Aaa
Gość
Aaa

A ja chciałabym się dowiedzieć, o którego lekarza chodzi. Myślę, że warto byłoby wiedzieć, kogo omijać szerokim łukiem… Może chociaż jakieś inicjały?

czytelnik
Gość
czytelnik

nie ładnie panie ginekologu 🙁 i to z takim stażem długoletnim

Anonim
Gość
Anonim

W tych czasach to młode dziewczyny same się pchają do łóżek facetów,a jak im nie wychodzi do postanawiają złożyć donos na policje.Brak słów….

Jaaaaa
Gość
Jaaaaa

Ach, czyli nie ma problemu!? Ok!
Dzięki za profesjonalną ocenę.

kaska
Gość
kaska

czy ktoś mówi, że nie ma tu problemu? Trudności ze zrozumieniem dyskusji? Własnie problem jest i tojak najbardziej złożony !

A.K.
Gość
A.K.

Niewykluczone, może być i tak. Odrzucenie rodzi silne emocje. Są osoby, które reagują wówczas agresją.