Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławski lekarz oskarżony o molestowanie młodej pacjentki stanie przed sądem


Mławska prokuratura jest pewna, że jeden z pracujących w szpitalu lekarzy dopuścił się tzw. innych czynności seksualnych wobec młodej pacjentki. Już w końcu października br. lekarz usłyszał zarzuty, a w poniedziałek 11 grudnia do mławskiego sądu prokurator skierował akt oskarżenia w tej bulwersującej sprawie. Lekarz nie przyznaje się do winy.

Jak zeznała pokrzywdzona kobieta, do niedwuznacznej sytuacji doszło w lipcu 2016 roku na terenie mławskiego szpitala, podczas wizyty lekarskiej. Co ciekawe, mimo, że wizyta lekarska była tzw. prywatna, to odbywała się w gabinecie lekarskim w budynku szpitala. Bezpośrednio po tym zdarzeniu kobieta zgłosiła sprawę do prokuratury. Ta od razu podjęła czynności zmierzające do zabezpieczenia ewentualnych śladów i dowodów.

W trakcie postępowania  pokrzywdzona została przesłuchana w charakterze świadka w trybie art. 185c k.p.k w tzw. pokoju przesłuchań. Przebieg takiego przesłuchania rejestrowany jest urządzeniem utrwalającym obraz i dźwięk, a brać w nim udział mogą prokurator, obrońca bądź pełnomocnik oskarżonego. Chodzi tu o to, by ofierze przestępstw seksualnych oszczędzić traumy przy składaniu zeznań w obecności oskarżonego. Na wyznaczenie terminu takiego przesłuchania w mławskim sądzie trzeba było jednak poczekać około pięciu miesięcy. Dopiero po tym przesłuchaniu 31 października br. mławska prokuratura postawiła lekarzowi zarzut z art. 197 § 2 KK, a więc doprowadzenia osoby do poddania się innej czynności seksualnej.

– W poniedziałek 11 grudnia skierowaliśmy do Sądu Rejonowego w Mławie akt oskarżenia przeciwko lekarzowi podejrzanemu o doprowadzenie pacjentki – młodej kobiety do poddania się innej czynności seksualnej, a więc czyn z art. 197§2 KK. Ze względu na charakter sprawy nie podajemy inicjałów podejrzanego, ani ogólnych danych pokrzywdzonej. Jesteśmy przekonani, że zdarzenie takie miało miejsce – informuje Marcin Bagiński Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Zobacz także:

Młoda pacjentka oskarża mławskiego lekarza o molestowanie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Aaa
Aaa
3 lata temu

A ja chciałabym się dowiedzieć, o którego lekarza chodzi. Myślę, że warto byłoby wiedzieć, kogo omijać szerokim łukiem… Może chociaż jakieś inicjały?

czytelnik
czytelnik
3 lata temu

nie ładnie panie ginekologu 🙁 i to z takim stażem długoletnim

Anonim
Anonim
3 lata temu

W tych czasach to młode dziewczyny same się pchają do łóżek facetów,a jak im nie wychodzi do postanawiają złożyć donos na policje.Brak słów….

Jaaaaa
Jaaaaa
3 lata temu
Reply to  Anonim

Ach, czyli nie ma problemu!? Ok!
Dzięki za profesjonalną ocenę.

kaska
kaska
3 lata temu
Reply to  Jaaaaa

czy ktoś mówi, że nie ma tu problemu? Trudności ze zrozumieniem dyskusji? Własnie problem jest i tojak najbardziej złożony !

A.K.
A.K.
3 lata temu
Reply to  Anonim

Niewykluczone, może być i tak. Odrzucenie rodzi silne emocje. Są osoby, które reagują wówczas agresją.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x