Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Nowa” MKM na holu, linia nr 2 zawiesza kursowanie


Od 1 października kursować zaczęła nowa linia MKM nr 2 na trasie pomiędzy ulicami Żwirową i Szreńską. Obsługuje ją już nie tak jak pozostałe linie Mobilis, a miejska spółka MPDM.

Pierwszy pojazd z tej floty, który obsługujący linię nr 2 to Skania przewożąca 96 pasażerów. Jak dotychczas linia funkcjonowała dobrze i autobus sprawował się bez problemu. Do wczoraj. Popołudniowy kurs „dwójki” zakończył się pod kinem, a stamtąd autobus musiał już być odholowany do bazy.

– Do końca tego tygodnia kurs linii nr 2 jest zawieszony z powodów technicznych – mówi naszemu portalowi Krzysztof Dubojski prezes MPDM.

W tej chwili miejska spółka nie ma pojazdu, który mógłby zastąpić uszkodzoną Skanię. Dopiero w listopadzie flota pojazdów MPDM zwiększy się o kolejne 5 autobusów, które spółka nabędzie w drodze leasingu.

JK


Zobacz także…

Wreszcie Mława będzie mieć coś, czego nie ma Ciechanów i Działdowo

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

45
KOMENTARZE

avatar
1500
Egon Olsen
Gość
Egon Olsen

Autobus, czerwony, przez ulice mego miasta mknie […] Szanowni Państwo! Trochę uśmiechu i pozytywnego podejścia! Popatrzcie z drugiej strony. Ile będzie mniej śmierdzących spalin w powietrzu. Bo przecież na elektryczne miasta nie stać, tak samo jak na porządny wniosek o dofinansowanie. A niezadowolonych zapraszamy na ławeczkę podładować telefon i zagrzać pupcię. Ach… Mam tak samo jak Ty, moje miasto a w nim… 🙂

Kopek
Gość
Kopek

Płońsk za unijną kasę bedzie kupować nowe autobusy, a u nas 10-letni szrot z Włoch za środki własne. Wygląda lepiej, bo ma nowe malowanie i jest 4 lata młodszy od Solarisów Mobilis. Warto przypomnieć, że miasto w przetargu na komunikację – który unieważniono – wymagało aby autobusy miały maksymalnie 5 lat, a teraz im się odmieniło i kupują pojazdy, które za chwilę będzie trzeba wycofywać.

Przejazdem
Gość
Przejazdem

…ale mławianie kochają to co mają i kit im w ucho.
Kto nie ryzykuje, ten nie jedzie.

Tak ma być
Gość
Tak ma być

Tak. Masz rację. To tak jak ze szczurami którym najpierw daje się jeść, a później trutka. Będą jadły i zdychały. I te wybory dały temu przykład, jak ciemnota poszła za najjaśniejszym Panem.

do Kopka
Gość
do Kopka

Płońsk nie ma i nie planuje komunikacji miejskiej. Nie siej fermentu. Sprawdź dokładnie informację o kupowaniu tam autobusów

Kopek
Gość
Kopek

„W ramach projektu zakupione zostaną 2 autobusy miejskie: jeden z silnikiem elektrycznym, a drugi ze spalinowym. Zakup autobusów pozwoli na uruchomienie w Płońsku transport miejskiego”: https://codziennikmlawski.pl/2018/10/02/kupia-autobusy-pobuduja-parkingi-i-ciagi-pieszo-rowerowe/

do Kopka
Gość
do Kopka

Komunikacja miejska a raczej coś w rodzaju , bo jedna linia co 1.5 – 2h, drugi autobus rezerwowy. Jeśli mieszkańcom się spodoba to krzykną do burmistrza Płońska ”Chcemy więcej” a on rozłoży ręce i powie skąd mam wziąć kasę jak więcej nie mam. Budżet nie pozwala” I co wtedy? Kredyt, obligacje, itp. i się zacznie krytyka.
Ale te 55 mln na drogi, ronda to już inna sprawa, szacun, o tym nie wiedziałem.

Kopek
Gość
Kopek

Niestety nie wiem co wydarzy się w Płońsku, bo w przecwieństwie do Pana nie jestem jasnowidzem. W aktualnej perspektywie unijnej są środki na zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego i po prostu szkoda z tych pieniędzy nie skorzystać, tym bardziej że dofinansowanie takiego projektu może sięgać nawet 90% – tak jak w przypadku Ciechanowa.

Patriotka lokalna
Gość
Patriotka lokalna

A u nas tylko obligacje i jakimś dziwnym trafem większości to pasuje. Pasuje, że podatki jedne z najwyższych. Teraz też pewnie przyjdzie podnieść podatki, bo przecież kredyty trzeba spłacać, a obligacje, to nic innego jak kredyt. Skąd brać na to pieniądze? – z podatków, bo przecież wniosków o środki z funduszy zewnętrznych nie chce się pisać. Lud na to zezwala, a więc trzeba będzie podnieść podatki i znów firmy prywatne będą emigrować do gmin ościennych, bo tam taniej się firmy prowadzi. Ludzie klaszczcie temu swojemu szamanowi i przytakujcie i głaszczcie go główce oraz mówcie mu jaki on wspaniały. Gdzie jest… Czytaj więcej »

Cisza niech was obroni
Gość
Cisza niech was obroni

Ci, którzy nie głosowali i Ci, co głosowali za złotoustym, proszę o ciszę. Płaćcie i Płaczcie.
Dziękuję

Patriotka lokalna
Gość
Patriotka lokalna

A ci co na niego i na jego komitet nie głosowali i apelowali jeszcze o rozsądek? – będą mieli ulgi?
Dlaczego ja, Ty i On oraz Ona mamy ponosić konsekwencję tego, że większości mieszkańców pasuje duże zadłużenie, którego konsekwencją będzie zaciskanie pasa czyli wzrost podatków.

Cisza niech was obroni
Gość
Cisza niech was obroni

Jesteśmy skazani za dokonanie dobrego wyboru, ale nie takiego wyboru, jakiego oczekiwałby złotousty.
Każda decyzja większości dotyka mniejszość i Ciebie, i mnie.

dzidek
Gość
dzidek

Sam się zastanawiam, dlaczego 11,000 tys, mieszkancow,.pozostalo w domach, nie biorac udzialu w wyborach, może mysli, że tym faktem pokazali czerwoną kartkę Kowalewskiemu, byc może tylko przez swą nieobecność, uszczęśliwili, także tych ktorzy tych rządów nie popierali. No cóż takie są prawa demokracji. I przyjdzie nam czy chcemy czy tez nie żyć z tym co nam zgotowali. Wielbiciele, Kowalewskiego.

dzidek
Gość
dzidek

Rozliczenie powinno być na razie zastanawiają się jak te wszystkie machloje przedstawic w rozliczrniu, mam taką nadxieje ze portal dotrze do tego rozliczenia, i przedstawi mieszkancom, jak PPP wspierali Butmistrza, ktoremu przex lsta przyjdzie splacac ten kredyt zaufania mlawskiego biznesu. Warto bacznie obserwowac te dzialania, ijak dalej to partnerstwo bedzie się rozwijać.

do "SPECJALISTY OD ZAKUPÓW PŁOŃSKA"
Gość
do "SPECJALISTY OD ZAKUPÓW PŁOŃSKA"

Do czego więc służy „EkoBus” w Płońsku? Atrakcja turystyczna? Ruchomy eksponat? Czy co tam jeszcze? Odezwał się specjalista. Jak niegdyś „Ekspert”.

mławianka
Gość
mławianka

No cóż, mławianie, to ludzie bojący się jakichkolwiek zmian.
Najlepiej stare, bo już znane, niech będzie i złe, ale to przecież znane zło.
Przyszedłby nowy, to zwijałby się jak w ukropie, żeby ludzie go wybrali na drugą kadencję i robiłby wszystko jak najlepiej by umiał, ale nie… lepiej zagłosować na stare, znane zło

Mława
Gość
Mława

Nowy do tego dluuuguuu

dzidek
Gość
dzidek

Właśnie dajmy się teraz wykazać Kowalewskiemu, niech pokaże, jak zamierza zniwelować ten dług, tak aby natym nie ucierpieli mieszkańcy, watpie czy to w ogóle potrafi.

Antoni
Gość
Antoni

Ludzie czego narzekacie, wybraliacie to macie. Staliście przed szansą zmiany, tego nie zrobiliście to teraz cichutko siedzieć i czekać aż naprawia autobus

Kloss
Gość
Kloss

Tak Antoni , pewnie gdyby wygrał Burchacki to autobus by się nie zepsuł.

Antoni
Gość
Antoni

Jeśli uruchamia się linie autobusowa i komunikację miejską to trzeba mieć autobus „rezerwowy” na takie okoliczności jak ta czy to takie trudne do zrobienia.

Kloss
Gość
Kloss

Pewnie, że tak, masz rację. Pewnie się trochę przeliczyli a może nie zakładali awarii przez miesiąc. Zauważ, że już w listopadzie będzie kolejnych 5 autobusów i być może to zdecydowało, żeby jednak uruchomić ”dwójkę” już w październikiu A wiadomo, że przed wyborami to przed wyborami.

mławianka
Gość
mławianka

Zdecydowanie zadecydowały zbliżające się wybory.

dzidek
Gość
dzidek

A kto to miał zrobić, Prezes Dubojski, nie rozsmieszaj mnie Pan. Pan Prezes jest fachowcem od dróg , anie autobusów.

Troglo
Gość
Troglo

Dobrze że chociaż do wyborów wytrzymał, bo jakby to było, tyle pieniędzy w kampanię a tu taki zgrzyt

kos
Gość
kos

Z jednej strony autobus zawsze może się zepsuć czy to nowy czy stary, to jest wypadek losowy. Prawie rok temu widziałem w Warszawie holowany autobus miejski Solaris. Z drugiej jednak strony burmistrzowi zależało na otwarciu linii numer 2 przed wyborami. Autobus wyglądał zdecydowanie lepiej niż ”1”, trudno było pomyśleć o awarii. A jednak stało się…..A czytelnicy w takiej sytuacji nie próżnują … 🙂 Inna sprawa to taka, że jeśli już całkowicie miejska spółka przejmie komunikację to proponuję Panie Prezesie i Panie Burmistrzu by na linii”1” jeździła właśnie ta Scania bo ”jedynka” mimo uruchomienia ”dwójki” wciąż jest najbardziej oblegana; a do… Czytaj więcej »

Ramzes
Gość
Ramzes

Ot, rządy człowieka wybranego kolejny raz przez Mławian.

Ewa N
Gość
Ewa N

Kadencja pełna niespodzianek :)-Może to jakiś znak???

Ramzes
Gość
Ramzes

No widzę, że klakierzy już nie śpią i minusy lecą 🙂 No to było do przewidzenia, że znów się pomyliłem w ocenie rządów burmistrza.. Przecież to nie jego wina, że nie przewidział tego typu zdarzeń losowych i nie zadbał o autobus rezerwowy. Przepraszam najmocniej.. No ale najważniejsze że przed wyborami się nie zepsuł. A teraz Szanowni Wyborcy, d*** w troki i szlifować bruki! Macie co chcieliście.

dzidek
Gość
dzidek

Do tej oceny nic dodać nic ująć—no ale to dopiero się zaczyna ta kadencja 5 letnia, to może przez te lata coś się zmieni w podejściu tej Ratuszowej Władzy pod wodzą nowego starego Burmistrza.

Jacek
Gość
Jacek

Niech wynajmia z Mobilisu autobus na czas naprawy

iwa
Gość
iwa

Po co bylo otwierac nowa linie skoro nie ma sie w zastepstwie drugiego autobusu.

kot prezesa
Gość
kot prezesa

Miauuu! Nie zgadzam się z tymi narzekaniami na Skanię. Ten autobus miauuu wytrzymać do wyborów i wytrzymał. Spełnił zatem swoją rolę. Przyczynił się w ten sposób do zwycięstwa Kowalewskiego, no bo przecież on miauuu wygrać i wygrał. Autobus tym samym przejdzie do historii i muzeum swoją gablotę będzie miauuu.

Magda
Gość
Magda

Nie dojechalam dzis do szkoly. Nikt mnie nie poinformowal, ze autobus nie bedzie jezdzil. Przez to nie poszlam na pierwsza godzine zajec. Dziekuje za taka komunikacje.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Na złe decyzje Nowego Starego Burmistrza długo nie trzeba było czekać miało być jak w bajce a będzie jak w kiblu

dzidek
Gość
dzidek

I taka będzie ta 5 letnia kadencja Kowalewskiego—więcej błędów niż sukcesów.

Karol
Gość
Karol

No mogli taxi po Ciebie wysłać

Marek
Gość
Marek

Z Tobą jako szoferem.

PKS
Gość
PKS

Miejska firma w ogole nieprzygotowana do obslugi komunikacji. Nie maja zadnego pojecia i doswiadczenia. Po co brnac zaparte w prowadzenie komunikacji. I po 1 stycznia w przypadku awarii tez bedzie zawieszenie ktorejs z linii. To jest amatortwo nie komunikacja.

dzidek
Gość
dzidek

To nie ważne ze nie maja doswiadczenia, Prezes przyjemnie nowych mechanikow, oczywiscie kierownika działu, a jak nie mają warsztatu napraw, to nic wybudują, a autobusy, zimowa porą będą parkowac pod chmurką, no i tak wyglądają przrf wyborcze pomysły Kowalewskiego, DO TYCH CO GŁOSOWALI NA CELEBRYTE KOWALEWSKIEGO. ===cierp cislo coś chciało.

Miś
Gość
Miś

Idealnie, rozkraczyła się już po wyborach.

Ewa N
Gość
Ewa N

A miało być tak cudownie …Wybory i po ……

Anonim
Gość
Anonim

Mamy przedsmak tego, co będzie się działo z MKM po 1 stycznia.
Przyjedzie… nie przyjedzie… ot ciekawe,
Bedzie 6 pojazdów: 2 na trasę nr 1, po jednym na pozostałe trasy, czyli jeden zapasowy tylko. Ladnie, ciekawie się to zapowiada.

obiektywny
Gość
obiektywny

Nawet nowy moze sie popsuc. Ogolnie chyba zlom ta Scania. Nie mogli przewidziec, ze moze sie zepsuc i miec w zastepstwie jaki inny. Wytrzymal 3 tygodnie.

Kopek
Gość
Kopek

Autobus nie jest nowy tylko używany, sprowadzony z Włoch. Niestety, akurat ten model Scanii nie należy do najbardziej udanych, kierowcy z innych miast bardzo narzekają, do tego w środku wszystko szkrzypi nawet w nowych autobusach.