Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wreszcie Mława będzie mieć coś, czego nie ma Ciechanów i Działdowo


Wreszcie Mława będzie mieć coś, czego nie ma Ciechanów i Działdowo. Żeby nie trzymać czytelnika w napięciu i niepewności od razu wyjaśnijmy, że nie chodzi tu o nowy stadion, nowe drogi, dworzec, lodowisko czy miejskie rowery, bo to wszystko mają nasi sąsiedzi. Chodzi o ławeczkę.

Jak napisał na swojej stronie ratusz, do końca roku w samym centrum miasta umieszczona zostanie specjalna ławka. Będzie można na niej skorzystać z sieci Wi-Fi, naładować telefon czy odsłuchać specjalnych nagrań związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Mowa tu o „Ławce Niepodległości” – pomniku, który ma upamiętniać tradycję, historię i chwałę polskiego oręża oraz przypominać o odzyskanej równo sto lat temu, okupionej krwią i wywalczonej przez naszych przodków niepodległości. Umieszczenie ławki w naszym mieście jest rezultatem konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej pt. „Ławka Niepodległości dla samorządów”. Miasto Mława złożyło w tym celu wniosek o dofinansowanie, który został oceniony pozytywnie. Tym samym znaleźliśmy się w gronie zaledwie 143 samorządów w całym kraju, którym przyznano na ten cel dofinansowanie! Koszt realizacji tej inwestycji wynosi 37 500 zł, z czego 80 % kwoty (30 000 zł) stanowi dofinansowanie MON. Wśród samorządów, które otrzymały dofinansowanie, nie znaleźli się nasi najbliżsi sąsiedzi, tj. Ciechanów i Działdowo.

Wokół ławki posadzone zostaną dodatkowe rośliny, a sama ławka otrzyma iluminację. Konstrukcja ławki i użyte do jej budowy materiały sprawią, że stanie się ona w 100 % odporna na wszelkie akty wandalizmu oraz próby demontażu czy destrukcji. Autor projektu przewidział także instalację ogrzewającą górną część siedziska, dzięki czemu ławka będzie funkcjonalna przez cały rok! Umieszczona w reprezentacyjnej części naszego miasta, tj. między Miejskim Domem Kultury a ratuszem, będzie stanowiła piękną ozdobę, która jednocześnie będzie pełnić funkcję pomnika upamiętniającego fakt, że od równo stu lat jesteśmy wolnym narodem.

oprac. red

źródło: UMM


Zobacz także…

„Nowa” MKM na holu, linia nr 2 zawiesza kursowanie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

31
KOMENTARZE

avatar
1500
Mławiak
Gość
Mławiak

Za obwodnicę zachodnią by się wzięli a nie ławeczki za 50 kawałków wymyślają..
Normalne miejsca pracy utworzyć, a nie koreańską zapchajdziurę dla patologii wciskają..
I na stołkach wszędzie same chamy. Mława opanowana przez chamów.

Gabi
Gość
Gabi

Ławeczka potrzebna jak zającowi dzwonek na k

alfonso
Gość
alfonso

jak [wymoderowano] gacie..

Mlawa
Gość
Mlawa

Tytul chyba wymyslony przez urzednikow z Ratusza . Szanowni Panstwo Ciechanow glupotami sie nie zajmuje .Wystarczy wejsc na profil prezydenta Ciechanowa .Zobaczycie jakie inwestycje sa poczynione

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Tytuł to sarkazm – uważam, że bardzo dobry.
Kto zna temat Mława – Ciechanów wie o co chodzi. Był artykuł na temat jak to nasz burmistrzunio się wypowiadał o kompleksie Ciechanowa, bo mimo, że zaprzecza, to jednak ma kompleks Ciechanowa.

Cyrk
Gość
Cyrk

Jest sukces, ledwo wybory się skończyły już miasto pozyskuje środki haha.

Patriotka lokalna
Gość
Patriotka lokalna

Jak to dobrze, że głupota nie ma skrzydeł… haha.

Milo
Gość
Milo

Bo mielibyśmy nalot dywanowy…

Była Mławianka
Gość
Była Mławianka

Za te pieniądze można by było wyremontować jakaś ulicę , pomost nad zalewem , otworzyć lodowisko w zimę czy wiele innych dóbr dla mieszkańców i nie patrzeć czy sąsiedzi mają czy nie . W miastach wkoło Mławy toczy się życie a u nas tylko się ” charuje ” za najniższą krajową w zakładach koreańskich po 10-12 h . aslufa władzy która mieszkańcy wybrali w miniona niedziele . Porażka tylko nie narzekać sami taki los wybraliście mieszkańcy

Żaba
Gość
Żaba

7- tys- to wkład miasta, reszta do dofinansowanie – celowe na taką ławkę. Co chce pani zrobić za 7 tys? Ślizgawkę chyba a nie lodowisko

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Żenujące laweczka zamiast galerii ludzie młodzi mieliby miejsca pracy

Anonimowo
Gość
Anonimowo

a na ch… komu ta ławka ? może lepiej wypożyczalnia rowerów ?

Liberał
Gość
Liberał

A może lepiej stacja napełniania głowy olejem.

Patriotka lokalna
Gość
Patriotka lokalna

Pewnie byłbyś pierwszym klientem, co?

kokon
Gość
kokon

Polacy, jak zwykle, ,, to się nie uuuda!”

smutny
Gość
smutny

To do smiechu warte trzeba poslac.Burmistrz naprawde smieje sie nam w twarz??? Beda tam koczowali bezdomni i z dala bedzie smrod.

jaa
Gość
jaa

He, he miś na miarę Mława

obserwator
Gość
obserwator

Ale u nas drożyzna!,plac zabaw kosmiczna cena ,ławeczka też cena z księżyca!

Jacek
Gość
Jacek

Czy juz naprawili „nowy” autobus ostatnio kupiony MKM? Wczoraj padl na srodku ulicy.

h13
Gość
h13

Wczoraj widziałem około 17 jak był holowany na Padlewskiego.. Szybko padł.
On był nowy czy nowy-stary?

Yal
Gość
Yal

Dla bezdomnych w sam raz.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

a co bezdomny to jest inny jak ty bo co?bo masz dom auto i rodzinę oni też mieli pamiętaj o tym bo życie różnie może się ułożyć

mławianka
Gość
mławianka

Już jedna upamiętniająca ławeczka stoi przy” ogólniaku”, przechodzę bardzo często i widzę jak jest zabrudzana przez gołębie i wrony i komu to potrzebne!

Dziadek
Gość
Dziadek

Panie Burmistrzu poprosilby Pan np. tych z Żuromina, czy z Działdowa, lub Nidzicy którzy u Nas bardzo dużo budują, i zrzucili by się na ławeczkę, bez wielkiego halo!!!

Haga
Gość
Haga

Już po kampanii.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Nie zdążyli z info przed kampanią. Dostali info w sobotę 20 października i od razu napisali na swojej stronie, ale nie mogli użyć tego WIELKIEGO OSIĄGNIĘCIA do kampanii, bo obowiązywała już cisza wyborcza.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Faktycznie, wielka radość.

Zamiast pisać wnioski o środki z funduszy zewnętrznych na rewitalizację terenu wokół Handlowca lub remont popówki, albo na remont kina, czy też „bulwary” nad Seraczem gdzie potrzebne są grube pieniądze, to się bierze udział w konkursiku o ławeczkę i dostaje się raptem 30 tysięcy złotych, no ale procentowo to jest aż 80 %.

No i jakie wielkie halo się robi przy tych 30 tys.zł jakby to było minimum 30 mln.zł.

Czy chociaż wiadomym jest, że Ciechanów i Działdowo brało udział w tym konkursiku?
Może wcale nie brali udziału.

Anna
Gość
Anna

Jarząbek SUPER.

Liberał
Gość
Liberał

Ale jesteś sfrustrowany, jeżeli znasz to słowo.

Patriotka lokalna
Gość
Patriotka lokalna

Sfrustrowany? – to chyba Ty jesteś liberale. o ile wiesz co to znaczy, bo znać słowo to nie wszystko, trzeba je jeszcze rozumieć.
Jarząbek – święta prawda.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

pięknie to podsumowałeś jestem za i kolejka wąskotorową zatracona a zabytek i to jaki mamy tyle a nie dbamy