Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wreszcie Mława będzie mieć coś, czego nie ma Ciechanów i Działdowo


Wreszcie Mława będzie mieć coś, czego nie ma Ciechanów i Działdowo. Żeby nie trzymać czytelnika w napięciu i niepewności od razu wyjaśnijmy, że nie chodzi tu o nowy stadion, nowe drogi, dworzec, lodowisko czy miejskie rowery, bo to wszystko mają nasi sąsiedzi. Chodzi o ławeczkę.


Jak napisał na swojej stronie ratusz, do końca roku w samym centrum miasta umieszczona zostanie specjalna ławka. Będzie można na niej skorzystać z sieci Wi-Fi, naładować telefon czy odsłuchać specjalnych nagrań związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Mowa tu o „Ławce Niepodległości” – pomniku, który ma upamiętniać tradycję, historię i chwałę polskiego oręża oraz przypominać o odzyskanej równo sto lat temu, okupionej krwią i wywalczonej przez naszych przodków niepodległości. Umieszczenie ławki w naszym mieście jest rezultatem konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej pt. „Ławka Niepodległości dla samorządów”. Miasto Mława złożyło w tym celu wniosek o dofinansowanie, który został oceniony pozytywnie. Tym samym znaleźliśmy się w gronie zaledwie 143 samorządów w całym kraju, którym przyznano na ten cel dofinansowanie! Koszt realizacji tej inwestycji wynosi 37 500 zł, z czego 80 % kwoty (30 000 zł) stanowi dofinansowanie MON. Wśród samorządów, które otrzymały dofinansowanie, nie znaleźli się nasi najbliżsi sąsiedzi, tj. Ciechanów i Działdowo.

Wokół ławki posadzone zostaną dodatkowe rośliny, a sama ławka otrzyma iluminację. Konstrukcja ławki i użyte do jej budowy materiały sprawią, że stanie się ona w 100 % odporna na wszelkie akty wandalizmu oraz próby demontażu czy destrukcji. Autor projektu przewidział także instalację ogrzewającą górną część siedziska, dzięki czemu ławka będzie funkcjonalna przez cały rok! Umieszczona w reprezentacyjnej części naszego miasta, tj. między Miejskim Domem Kultury a ratuszem, będzie stanowiła piękną ozdobę, która jednocześnie będzie pełnić funkcję pomnika upamiętniającego fakt, że od równo stu lat jesteśmy wolnym narodem.

oprac. red

źródło: UMM


Zobacz także…

„Nowa” MKM na holu, linia nr 2 zawiesza kursowanie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
38 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
QUEST
QUEST
5 miesięcy temu

Powinno się zrobić coś, co jest związane wyłącznie z miastem, a nie tak jak wszyscy. Takie ławeczki niepodległości są w każdym większym mieście, tak zresztą jak pomniki JP2. Zróbcie wreszcie coś wyjątkowego.

AnonimowoJULIA
AnonimowoJULIA
5 miesięcy temu

LUDZIOM SIE NIE DOGODZI ALE SIADAC BEDA NORMALKA

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  AnonimowoJULIA

Ło matko, temat nieaktualny, a tu jeszcze ktoś coś pisze.
Ludziom naprawdę przewraca się w głowach.
Bardzo dobrze, że Mława poszła po rozum do głowy i odstąpiła od tego projektu.
PIS to ma pomysły… z d…py wzięte.

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu

MLAWIANKA A CO ZPLACEM PRZED CECHEM ZAMIENONYM NA PLAC TARGOWY POMIK I STRAGANY TEGO NIKT NIE WIDZI CZY NIECHCR ZAPROWADZIC PORZADKU

Jarek
Jarek
6 miesięcy temu

No poprostu atrakcja że pół Polski się zjedzie ! Brawo Mława rozwijacie ja ! Żałosny jesteś Panie Burmistrzu !

Krystyna
Krystyna
7 miesięcy temu

wszystkie samorządy w promieniu 150 kilometrów pozyskały w ostatnich latach duże środki zewnętrzne na remonty i rewitalizację obiektów kultury (spojrzeć chociażby na kina w Rypinie, Lubawie, Ciechanowie). Tylko Mława została z odrapaną, śmierdzącą, zakurzoną i zatęchłą salą widowiskową (kinem). No ale ławeczka niepodległości za 7ipół tysi będzie jak ta lala.

Gość
Gość
1 rok temu

Wejdzicie sobie na profil Prezydenta Ciechanowa i popatrzcie tylko jak rozwija się Ciechanów, jest tam pełno nowych miejsc wypoczynku i rekreacji. A u nas nie ma nic żadnych inwestycji, siedzą stare urzędasy i tylko w stołki pierdzą

Mławiak
Mławiak
2 lata temu

Za obwodnicę zachodnią by się wzięli a nie ławeczki za 50 kawałków wymyślają..
Normalne miejsca pracy utworzyć, a nie koreańską zapchajdziurę dla patologii wciskają..
I na stołkach wszędzie same chamy. Mława opanowana przez chamów.

Gabi
Gabi
2 lata temu

Ławeczka potrzebna jak zającowi dzwonek na k

alfonso
alfonso
2 lata temu
Reply to  Gabi

jak [wymoderowano] gacie..

Mlawa
Mlawa
2 lata temu

Tytul chyba wymyslony przez urzednikow z Ratusza . Szanowni Panstwo Ciechanow glupotami sie nie zajmuje .Wystarczy wejsc na profil prezydenta Ciechanowa .Zobaczycie jakie inwestycje sa poczynione

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  Mlawa

Tytuł to sarkazm – uważam, że bardzo dobry.
Kto zna temat Mława – Ciechanów wie o co chodzi. Był artykuł na temat jak to nasz burmistrzunio się wypowiadał o kompleksie Ciechanowa, bo mimo, że zaprzecza, to jednak ma kompleks Ciechanowa.

Cyrk
Cyrk
2 lata temu

Jest sukces, ledwo wybory się skończyły już miasto pozyskuje środki haha.

Patriotka lokalna
Patriotka lokalna
2 lata temu
Reply to  Cyrk

Jak to dobrze, że głupota nie ma skrzydeł… haha.

Milo
Milo
2 lata temu

Bo mielibyśmy nalot dywanowy…

Była Mławianka
Była Mławianka
2 lata temu

Za te pieniądze można by było wyremontować jakaś ulicę , pomost nad zalewem , otworzyć lodowisko w zimę czy wiele innych dóbr dla mieszkańców i nie patrzeć czy sąsiedzi mają czy nie . W miastach wkoło Mławy toczy się życie a u nas tylko się ” charuje ” za najniższą krajową w zakładach koreańskich po 10-12 h . aslufa władzy która mieszkańcy wybrali w miniona niedziele . Porażka tylko nie narzekać sami taki los wybraliście mieszkańcy

Żaba
Żaba
2 lata temu

7- tys- to wkład miasta, reszta do dofinansowanie – celowe na taką ławkę. Co chce pani zrobić za 7 tys? Ślizgawkę chyba a nie lodowisko

Elżbieta
Elżbieta
2 lata temu

Żenujące laweczka zamiast galerii ludzie młodzi mieliby miejsca pracy

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

a na ch… komu ta ławka ? może lepiej wypożyczalnia rowerów ?

Liberał
Liberał
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

A może lepiej stacja napełniania głowy olejem.

Patriotka lokalna
Patriotka lokalna
2 lata temu
Reply to  Liberał

Pewnie byłbyś pierwszym klientem, co?

kokon
kokon
2 lata temu

Polacy, jak zwykle, ,, to się nie uuuda!”

smutny
smutny
2 lata temu

To do smiechu warte trzeba poslac.Burmistrz naprawde smieje sie nam w twarz??? Beda tam koczowali bezdomni i z dala bedzie smrod.

jaa
jaa
2 lata temu

He, he miś na miarę Mława

obserwator
obserwator
2 lata temu

Ale u nas drożyzna!,plac zabaw kosmiczna cena ,ławeczka też cena z księżyca!

Jacek
Jacek
2 lata temu

Czy juz naprawili „nowy” autobus ostatnio kupiony MKM? Wczoraj padl na srodku ulicy.

h13
h13
2 lata temu
Reply to  Jacek

Wczoraj widziałem około 17 jak był holowany na Padlewskiego.. Szybko padł.
On był nowy czy nowy-stary?

Yal
Yal
2 lata temu

Dla bezdomnych w sam raz.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Yal

a co bezdomny to jest inny jak ty bo co?bo masz dom auto i rodzinę oni też mieli pamiętaj o tym bo życie różnie może się ułożyć

mławianka
mławianka
2 lata temu

Już jedna upamiętniająca ławeczka stoi przy” ogólniaku”, przechodzę bardzo często i widzę jak jest zabrudzana przez gołębie i wrony i komu to potrzebne!

Dziadek
Dziadek
2 lata temu

Panie Burmistrzu poprosilby Pan np. tych z Żuromina, czy z Działdowa, lub Nidzicy którzy u Nas bardzo dużo budują, i zrzucili by się na ławeczkę, bez wielkiego halo!!!

Haga
Haga
2 lata temu

Już po kampanii.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  Haga

Nie zdążyli z info przed kampanią. Dostali info w sobotę 20 października i od razu napisali na swojej stronie, ale nie mogli użyć tego WIELKIEGO OSIĄGNIĘCIA do kampanii, bo obowiązywała już cisza wyborcza.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu

Faktycznie, wielka radość.

Zamiast pisać wnioski o środki z funduszy zewnętrznych na rewitalizację terenu wokół Handlowca lub remont popówki, albo na remont kina, czy też „bulwary” nad Seraczem gdzie potrzebne są grube pieniądze, to się bierze udział w konkursiku o ławeczkę i dostaje się raptem 30 tysięcy złotych, no ale procentowo to jest aż 80 %.

No i jakie wielkie halo się robi przy tych 30 tys.zł jakby to było minimum 30 mln.zł.

Czy chociaż wiadomym jest, że Ciechanów i Działdowo brało udział w tym konkursiku?
Może wcale nie brali udziału.

Anna
Anna
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek SUPER.

Liberał
Liberał
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Ale jesteś sfrustrowany, jeżeli znasz to słowo.

Patriotka lokalna
Patriotka lokalna
2 lata temu
Reply to  Liberał

Sfrustrowany? – to chyba Ty jesteś liberale. o ile wiesz co to znaczy, bo znać słowo to nie wszystko, trzeba je jeszcze rozumieć.
Jarząbek – święta prawda.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

pięknie to podsumowałeś jestem za i kolejka wąskotorową zatracona a zabytek i to jaki mamy tyle a nie dbamy

38
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x